• Praha se rozloučila s Milošem Formanem
  Představitelé města, osobnosti české kultury, především filmového světa, a Pražané vzdali v neděli ve Smetanově síni Obecního domu poctu památce režiséra Miloše Formana, který zemřel 13. dubna v USA.
 • Svatojánské slavnosti NAVALIS 2018
  Obnovené barokní Svatojánské slavnosti NAVALIS v Praze mají letos malé jubileum: desáté výročí v novodobé historii. Uskuteční se 14. – 15. května a jubilejní program slibuje mimořádné zážitky.
 • V Praze se v květnu budou konat poprvé Dny Vídně
  Od 13. do 15. května 2018 se v české metropoli budou konat Dny Vídně v Praze. Oficiálně je zahájí vídeňský starosta Dr. Michael Häupl společně s pražskou primátorkou Adrianou Krnáčovou, kteří akci zaštiťují. Vídeň, která se letos již po deváté stala městem s nejlepší kvalitou života na světě, představí společně s Prahou svá městská řešení v rámci dvoudenní konference a na Staroměstském náměstí otevře tradiční vídeňský Heuriger.
 • Informace k chybně doručeným dopravním pokutám
  V případech nesprávného doručení výzev k uhrazení pokut provozovatelům vozidel letos v lednu nedošlo ze strany Magistrátu hl. m. Prahy k porušení zákona o ochraně osobních údajů.
 • Co se děje u sochy sv. Václava?
  V prostoru nad sochou sv. Václava za stavební ohradou probíhají práce na přemístění dvou žulových bloků, které jsou v současné době u bočních schodišť Národního muzea, na jejich původní místo k soše.
 • Metro D se vrací do územního plánu
  Březnové Zastupitelstvo hl. m. Prahy schválilo zadání změny územního plánu související s trasou metra D z Pankráce do Písnice. Upřesní se tak nejen její vedení v územním plánu, ale i okolí budoucích stanic metra.
 • Seminář: Hospodaření s dešťovou vodou
  Aktuální problematice hospodaření s dešťovými vodami, která je nedílnou součástí adaptační strategie zmírnění dopadů změn klimatu, je věnován seminář pořádaný 18. dubna 2018 v Praze. Uskuteční se v budově Magistrátu hl. m. Prahy na Mariánském náměstí pod záštitou radní hl. m. Prahy Jany Plamínkové.
 • Praha hledá nový design zastávek a zábradlí
  Praha hledá novou podobu zastávek městské hromadné dopravy. Tento krok navazuje na vyhlášení vítěze na novou podobu pražských laviček, odpadkových košů a stojanů na kola. Cílem města je vytvořit vlastní design, který vychází z prostředí Prahy. Zastávka by měla nejen chránit před nepříznivým počasím, ale i zjednodušit cestujícím orientaci a mít atraktivní design. Řízení vyhlašuje Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) spolu s Magistrátem hl. m. Prahy, zájemci se mohou hlásit do poloviny dubna.
 • Výstava Praha zítra?
  Centrum architektury a městského plánování představuje na výstavě „Praha zítra?“ přes 60 projektů, které mohou změnit tvář Prahy. Zahrnují dopravní stavby, moderní architekturu i veřejné budovy, mnohé z projektů veřejnost doposud neměla možnost vidět. Výstava, která potrvá do 4. května, má i bohatý doprovodný program.
 • Průvodce pražskou archeologií
  Populárně vědecká publikace „Průvodce pražskou archeologií“, kterou připravil Archeologický ústav Akademie věd ČR ve spolupráci s Národním památkovým ústavem, zaujme nejen milovníky historie, ale je určena široké veřejnosti.
 • Pražská kavárna – minulost a současnost
  Kniha Pražská kavárna – minulost a současnost odhaluje čtivou a poutavou formou nejen to, kde se v Praze poprvé vařila káva, ale i skutečnost, proč jsou kavárny neodmyslitelnou součástí našich životů. Unikátní vhled do kavárenské tradice a současnosti je dílem Evy Bendové, od autorky, která se tématu věnuje více než deset let. Kniha vyšla za podpory hl. m. Prahy v nakladatelství Verzone.
 • Lékařská pohotovostní služba
  V roce 2018 je lékařská pohotovostní služba (LPS) zajišťována hlavním městem Prahou stejně jako v minulých letech ve stěžejních zdravotnických zařízeních.
 • Upozornění ohledně lékařských posudků pro děti na školy v přírodě apod.
  Hygienická stanice hl. m. Prahy upozorňuje především rodičovskou veřejnost na novelu zákona o ochraně veřejného zdraví, která mění dobu platnosti lékařského posudku o zdravotní způsobilosti dítěte k účasti na škole v přírodě či zotavovací akci na dobu dvou let místo dosavadního jednoho roku.
 • Praha vyhlásila grantový program ke 100. výročí vzniku republiky a k 25 letům ČR na rok 2018
  Usnesením Rady hl. m. Prahy č. 2312 ze dne 19. 9. 2017 byly vyhlášeny granty hl. m. Prahy k výročí 100 let vzniku samostatného československého státu a 25 let České republiky na rok 2018.
 • Hlášení poruch veřejného osvětlení
  Poruchy či havárie veřejného osvětlení na území hlavního města Prahy je možné od 1. ledna 2017 ohlašovat na Centrálním dispečinku veřejného osvětlení na telefonním čísle 224 91 51 51.