• Výlovy pražských rybníků potrvají až do poloviny listopadu
  Sítě, kádě, podběráky, ale hlavně rybáři, kteří mají plné ruce práce. Podzimní výlovy rybníků v Praze jsou v plném proudu. Odstartovaly už na konci září, ale řada rybníků na vydání svého bohatství ještě čeká. Poslední výlov je naplánován na 16. listopadu. Nenechte si ujít zajímavou podívanou.
 • Výstava her a hraček aneb jak si hráli naši prarodiče
  Nenechte si ujít výstavu her, hlavolamů a hraček na Chvalském zámku, která přibližuje dobu před sto lety neobvyklým a zajímavým způsobem. Je přístupná denně od 9 do 18 hodin až do 25. listopadu.
 • České století v kreativních školách
  V rámci tohoto projektu, který je podpořen hlavním městem Prahou, se 23. října uskuteční workshop pro děti nazvaný Babička republika aneb Vzdělání uměním je zábava.
 • Putování po stavbách století
  Seznamte se s pražskými významnými stavbami uplynulých sta let a s jejich tvůrci. Využijte nabídky „architoulek“, které jsou připraveny ve spolupráci hlavního města Prahy, městských částí a odborníků. Přejeme vám zajímavé zážitky.
 • Česko slovenské setkání u Vltavy
  Česko slovenské setkání u Vltavy je projekt k výročí 100 let vzniku samostatného československého státu a 25 let České republiky. Zahrnuje edukativní koncert pro děti a mládež, přednášky, semináře a slavnostní koncertní večer.
 • Dveře archivů otevřené dokořán
  V sobotu 20. října 2018 v době od 10 do 18 hodin bude možné mimořádně navštívit Národní archiv a Státní oblastní archiv v Praze. V budovách na Chodovci a v Dejvicích je připraven po celý den bohatý program pro dospělé i dětské, poučené i laické návštěvníky.
 • Doprovodný program výstavy Má vlast cestami proměn 2018/2019
  Výstava "Má vlast cestami proměn" je výstava se stovkami pozitivních proměn naší vlasti. Jednou z doprovodných akcí výstavy je seminář „Praha v proměnách a odkaz první republiky“, který se koná za podpory hl. m. Prahy 25. října 2018 na Vyšehradě ve Starém purkrabství.
 • Kniha Pražské veduty ukazuje jedinečný pohled na Prahu
  Institut plánování a rozvoje Praha se rozhodl k vydání nové knihy jako svůj příspěvek k odborné debatě na téma výškové kompozice Prahy, které rezonuje mediálním prostorem s čím dál větší intenzitou. „Pražské veduty“ tak ukáží Prahu ve zcela jiném světle, pohled do ní je jako stát na nejlepších vyhlídkách v celé metropoli v jednu chvíli.
 • Volby 2018
  Volby do Zastupitelstva hl. m. Prahy a zastupitelstev městských částí.
 • Studentská právní poradna opět zahájila provoz
  Bezplatná právní poradna zajišťovaná Magistrátem hl. m. Prahy ve spolupráci se studenty Právnické fakulty Univerzity Karlovy je opět otevřená.
 • Lanovka z Podbaby do Bohnic má konkrétní podobu
  Lanovka, která by měla spojit Podbabu se ZOO a s Bohnicemi, má podporu hlavního města i Prahy 6 a Prahy 8. První cestující by mohla svézt mezi lety 2023 a 2024. Cesta z Dejvic do Bohnic se zkrátí skoro o půl hodiny, samotná stavba lanové dráhy je otázkou jednoho roku. Půjde o nejtišší a nejekologičtější dopravní prostředek, který by mohl začít vozit cestující v rámci systému Pražské integrované dopravy.
 • Hlavní město Praha vyhlásilo granty v oblasti kongresového průmyslu pro rok 2019
  Na základě usnesení Rady hlavního města Prahy č. 2095 ze dne 28.8.2018  jsou pro rok  2019 vyhlášeny  granty  v oblasti cestovního ruchu.
 • Řidičské průkazy - vystavení, výměna
 • Veřejné osvětlení v Praze – hlášení poruch a havárií nově
  Od 31. května 2018 převzala správu, provoz a údržbu veřejného osvětlení a souvisejících technologií na území hl. m. Prahy společnost Technologie Hlavního města Prahy, a. s. (THMP).
 • Lékařská pohotovostní služba
  V roce 2018 je lékařská pohotovostní služba (LPS) zajišťována hlavním městem Prahou stejně jako v minulých letech ve stěžejních zdravotnických zařízeních.