ETM

Významným dnem přispívajícím k rozmanitosti vyžití v šesté městské části se stane 21. září a následující den, kdy Dejvická ulice bude hostit finální část Evropského týdne mobility.

Magistrát, který tuto akci zastřešuje pod záštitou RNDr. Jany Plamínkové (STAN/Trojkoalice), radní hlavního města Prahy, připravil pro školy a veřejnost program, který představí výhody kombinování různých dopravních prostředků při pohybu po Praze.

Alternativy k automobilové dopravě představí organizace, jakými jsou ROPID, Dopravní podnik hl. m. Prahy, ČVUT v Praze, Městská policie, Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy, Zažít město jinak a mnoho dalších účastníků. Po této náloži získaných vědomostí získá cestování po Praze novou kvalitu.

Program akce je koncipován jako soubor tří tematických okruhů: „Škola hrou“, „Sdílená Praha“ a „Měníme naše město“. Návštěvníky zcela jistě zaujmou atrakce jako Kinobus, jízda na elektrokole, nebo jiných inovativních dopr. prostředcích na testovací dráze, či ukázky nových technologií a koncepcí sdíleného dopravování. Hl. město Praha i městská část Praha 6 představí koncepce dopravních změn, které cílí na zlepšení pohybu po Praze. Debatní fórum zpřístupní tyto témata k diskuzi všem. Zkrátka, 2 dny z Evropského týdne mobility nabídnou zase něco navíc.

Po tuto dobu je radnice městské části Praha 6 připravena vydávat parkovací vouchery platící na parkovištích, zřízených za účelem využítí po dobu tohoto záboru, rezidentům zabraných oblastí. Vouchery vydává Praha 6 v prostorách dvorany úřadu na adrese Čs. armády 23/601, Praha 6, kde získáte i bližší informace o jejich rozmístění.

Buďte součástí velkého projektu, na který jste srdečně zváni.

Mapka

 

Pro dotazy rezidentů je již zřízena telefonní informační linka +420 236 003 100 v provozu je po dobu:
Provozní doba Informační linky je každý všední den od 14. září od 9.00 do 16.00.

Vybírejte, měňte a kombinujte nové cesty a způsoby objevování Prahy

S vervou českých borců se koordinační tým Magistrátu hl. města Prahy pustil do organizace Evropského týdne mobility a, jak již avizovala radní Jana Plamínková, na celé trvání od 16. – 22. září připravil zajímavý program. V průběhu tohoto maratonu prezentací a událostí připravených neziskovými a příspěvkovými organizacemi v Praze, zažijeme spousty inspirativních „přípravek“ v podobě osvětové činnosti nebo interaktivních ukázek.

„V pátek ve zběsilém odpoledni vybojoval alespoň jednu bronzovou medaili. Tři disciplíny zvládl během necelých dvou hodin,“ - uvádí jeden z komentářů k výkonu českého mistra vícebojů Romana Šebrleho na jednom ze šampionátů. A tak i nevinná cesta do práce, do knihovny nebo do školy, výlet za Prahu nebo do jednoho z krásných zákoutí může někdy náročný pětiboj připomínat. Vybíráme, měníme, kombinujeme různé disciplíny, s pomocí kterých nakonec cíl spatříme.

Do trenérské soupisky Evropského týdne mobility se přihlásila například Městská část Praha 6, která bez dlouhého zvažování poskytla prostor pro zlatý hřeb, a to Dny bez aut v ulici Dejvická. Podle tradice trvající již od roku 2002, bude toto prostranství pro standardní provoz motorových vozidel zcela uzavřeno. Automobilovou dopravu však nahradí alternativy nabízené dalšími zapojenými organizacemi a institucemi jakými jsou ROPID, Dopravní podnik hl. m. Prahy, ČVUT v Praze, Městská policie, Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy, Zažít město jinak a mnoho dalších účastníků.

Po této náloži nebude pro žádného zúčastněného pětibojařský balíček s názvem „Cesta Prahou“ už tím, co býval.

„Jsme rádi, že můžeme uskutečnit a hostit tak důležitou a veřejnosti, životnímu prostředí a pražské dopravě velmi prospěšnou akci, jakou Evropský týden mobility a zejména jeho vyvrcholení je. Snažili jsme se o nemožné, ale vyšlo to. Dejvická ulice ve dnech 21. - 22. září ukáže obyvatelům šesté městské části, co může tato důležitá obchodní třída i bez aut nabídnout. Těší mě, že jsme se tímto krokem v tradici podobných aktivit znovu přiblížili standardům dalších velkých evropských metropolí,“ uvedl Ondřej Kolář, starosta městské části Praha 6.

Vybírejte, měňte a kombinujte nové cesty a způsoby objevování Prahy. Buďte součástí velkého projektu, na který jste srdečně zváni. Informace najdete, nebo ony si najdou vás, na sociálních sítích a portálu www.praha.eu.