• Hurá na prázdniny do Aquacentra Šutka jen za 1 Kč!
  Prázdniny jsou tu a s nimi i poslední školní den! Ať už máte vysvědčení jakékoliv, přijďte v pátek 30. 6. 2017 do Aquacentra Šutka a oslavte tak začátek prázdnin. Máme pro Vás připravené velké věci! V pátek 30. 6. 2016 mají všechny děti do 15ti let* vstup do celého areálu Aquacentra Šutka na celý den za pouhou 1 Kč. Zároveň pro malé i velké bude po celé odpoledne připraven bohatý program s filmem Já, padouch 3! Od 12:00 do 19:00 děti zažijí velké dobrodružství a zábavu na venkovní letní terase areálu Aquacentra Šutka. Diskotéka, pétanque, lovení rybiček, golf, střelba na terč, ping pong, skákání v pytli a mnoho dalšího čeká na všechny na naší letní terase. Soutěžit se bude o báječné a hodnotné ceny. Ti nejšikovnější mohou v soutěžích vyhrát volné vstupy do areálu Aquacentra Šutka nebo Beachklubu Ládví. Pro každého dětského návštěvníka máme připravený dárek!
 • Zoo Praha má nové parkoviště
  Při ulici Stará Povltavská vznikla nová záchytná plocha pro parkování až pro 260 osobních automobilů. Návštěvníci budou moci parkoviště plně využít od 1. července 2017, spolu se zavedením kyvadlové dopravy až k branám Zoo Praha.
 • Kvalita vody v pražských přírodních koupalištích
  Kvůli přemnoženým sinicím zakázali pražští hygienici koupání v rybníku Šeberák. Upozorňují rovněž na zhoršenou kvalitu vody v nádrži Džbán a v Hostivařské přehradě.
 • PRAŽSKÉ VINICE 2017 - putování vinicemi hlavního města
  Městské i soukromé vinice otevírají své brány v rámci projektu, jehož snahou je rozšířit povědomí o pražských vinicích. Seznamte se s jejich historií i současností a objevte kouzlo těchto pozapomenutých zelených koutů Prahy. Letošní akce proběhne poslední červnový víkend 24. a 25. června.
 • Praha má 1 282 496 obyvatel
  V prvním čtvrtletí letošního roku se počet obyvatel Prahy zvýšil o 1 988 na 1,282.496 lidí. Většina se jich do metropole přistěhovala, a to hlavně z jiných částí Česka. V Praze se narodilo jen o 61 lidí více, než jich zemřelo. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů Českého statistického úřadu.
 • V Praze při Sportisimo ½ Maratonu padly čtyři světové rekordy
  Mezinárodní asociace atletických federací ratifikovala překonání světového rekordu, ke kterému došlo při Sportisimo ½ Maratonu konanému v Praze.
 • Kavárna potmě znovu otevřela
  Světluška včera v centru Prahy na nám. Republiky znovu slavnostně otevřela Kavárnu POTMĚ.
 • Foto - zábava
  Pod tímto názvem je k vidění v přízemí Nové radnice výstava fotografií dětí z FOTOKROUŽKU Michaely Antůškové z Prahy 1.
 • Začal platit tzv. protikuřácký zákon
  Praha v souvislosti s protikuřáckým zákonem, který vstoupil v platnost 31. května 2017, zahájila kampaň „Chceme čisté město“. V ní apeluje na kuřáky, aby neodhazovali nedopalky, kde se jim zlíbí. Upozorňuje zároveň na místa na veřejných prostranstvích – na zastávkách a nástupištích MHD – kde je nově kouření zakázáno.
 • Malostranské náměstí zahajuje sezónu
  Pro místní obyvatele představuje náves, pro turisty jedno z nejatraktivnějších pražských náměstí. Před necelým rokem z Malostranského náměstí zmizelo parkoviště. I v sezóně 2017 bude Malostranské náměstí možné využít pro nekomerční aktivity.
 • Nové Letní kino na Výstavišti
  U hlavního vstupu na Výstaviště Praha Holešovice je od 17. května otevřeno letní kino. Navazuje na tradici letního kina, které v dolní části Výstaviště fungovalo do roku 2000.
 • Chystá se proměna pražských podchodů
  Institut plánování a rozvoje Prahy (IPR Praha) zpracoval seznam 38 pražských podchodů, z nichž 5 doporučil k přednostní revitalizaci. Dočkat by se mohly důkladného úklidu, nového osvětlení, výmalby či uměleckých instalací.
 • Memorandum ke Smíchov City: pilotní projekt spolupráce s občany vstoupil do další fáze
  Projekt Smíchov City je nová smíchovská čtvrt, plánovaná v části bývalého nákladového nádraží v Praze 5. Projekt bude vznikat v úzké spolupráci mezi zástupci hlavního města zastoupeného Institutem plánování a rozvoje hl. m. Prahy, soukromým investorem, městskou částí a veřejností. Cílem participace je zohlednit v projektu požadavky obyvatel čtvrti, zejména v oblasti veřejné vybavenosti a podoby veřejných prostranství. Záštitu nad pilotním projektem participačních aktivit Smíchov City převzala náměstkyně primátorky hl. m. Prahy Petra Kolínská.
 • Revitalizace Bělohorské ulice se přiblížila
  Chystaná revitalizace Bělohorské ulice spojující Bílou Horu a Malovanku v Praze 6 je o krok dál realizaci. Po zapracování připomínek občanů byl vypracován rámcový harmonogram přípravy a následné realizace projektu. Úsek, u kterého je plánována rekonstrukce, začíná v ulici Dlabačov a končí u křižovatky s Patočkovou ulicí.
 • Nová lávka přes Štvanici. Praha vyhlašuje architektonickou soutěž
  Holešovice a Karlín propojí nová lávka pro pěší a cyklisty. Architekti mohou soutěžní návrhy odevzdávat do 25. července, vítěz bude znám po následném zasedání poroty.
 • Praha se bude v zámoří prezentovat společně s Berlínem a Vídní
  Ředitelka Prague City Tourism Nora Dolanská, ředitel Visit Berlin Burkhard Kieker a ředitel organizace WienTourismus Norbert Kettner na veletrhu ITB v Berlíně podepsali Memorandum o spolupráci mezi Prahou, Berlínem a Vídní v oblasti turismu.
 • Upozornění pro návštěvníky Staroměstské radnice
  Magistrát hl. m. Prahy oznamuje, že dne 16. března 2017 dojde z důvodu celkové rekonstrukce k uzavření veřejných toalet, umístěných v přízemí budovy Staroměstské radnice. Předpokládaný termín znovuotevření toalet je stanoven na 31. května 2017.
 • Řidičský průkaz by si mělo letos vyměnit ještě více než 90 tisíc Pražanů
  Podle údajů Ministerstva dopravy ČR letos od března do prosince čeká výměna řidičských průkazů celkem 94 517 pražských řidičů. Jsou v tom započítány i průkazy již propadlé v lednu a v únoru (4 813). Aktuálně v březnu skončí platnost řidičského průkazu 4 075 pražským řidičům.
 • DPP již připravuje výstavbu tramvajové trati do Libuše
  Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) připravuje výstavbu tramvajové trati ze stávající smyčky Sídliště Modřany do nové konečné zastávky Libuš vzdálené 1,9 km. Tamní smyčka bude přímo u stejnojmenné plánované stanice metra linky D. Předpokládané investiční náklady činí 500 miliónů korun.
 • Data o Praze pro odborníky i veřejnost: Katalog městských částí
  Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) spustil webové stránky – Katalog městských částí, kde jsou k nalezení nejrůznější číselné informace o všech z padesáti sedmi městských částí i o Praze jako celku.
 • Bezpečné cesty do školy 2017 Chodit do školy pěšky je normální!
  Pražské matky ve spolupráci s hlavním městem Prahou vyhlašují další ročník programu Bezpečné cesty do školy (BCŠ) určený všem základním i středním školám na území Prahy s cílem spoluvytvářet lepší cesty pro chodce a motivovat žáky i rodiče k jejich využívání.
 • Lékařská pohotovostní služba v roce 2017 zajišťovaná hl. m. Prahou
  Lékařská pohotovostní služba bude v roce 2017 zajišťována hlavním městem Prahou stejně jako v minulých letech ve stěžejních zdravotnických zařízeních.
 • Stanice Jinonice na trase metra B od 7. ledna uzavřena
  Nezbytná rekonstrukce uzavře stanici Jinonice na trase metra B od 7. ledna do 7. srpna 2017. Vlaky budou stanicí projíždět. Zavedena bude náhradní autobusová doprava.
 • Hlášení poruch veřejného osvětlení
  Poruchy či havárie veřejného osvětlení na území hlavního města Prahy je možné od 1. ledna 2017 ohlašovat na Centrálním dispečinku veřejného osvětlení na telefonním čísle 224 91 51 51.
 • Služba UtilityReport pomáhá stavebníkům v Praze
  Hlavní město Praha nabízí svým občanům bezplatnou službu s cílem zjednodušit agendu spojenou s procesem “vyjádření k existenci sítí“. Stavebníci i veřejnost mají k dispozici v rámci „e-Služby TI“ dvě aplikace, které nejen zjednoduší, ale i urychlí komunikaci s majiteli a provozovateli inženýrských sítí.
 • Vstupte! Bez pozvání, bez vstupenky…
  Prozkoumat Rezidenci primátora či navštívit Škodův palác mohou teď všichni nejen osobně, ale od poloviny března i z pohodlí domova prostřednictvím portálu praha.eu. Virtuální 3D prohlídka těchto míst je společné dílo Magistrátu hl. m. Prahy a společnosti PANO3D Profi, s.r.o. Cílem projektu je umožnit veřejnosti prohlédnout si i do taková místa, kam se běžně nedostane.