• Den otevřených dveří v Rezidenci primátora hl. m. Prahy a v Nové radnici
  V den státního svátku 28. října 2017 se veřejnosti otevřou úchvatné prostory Rezidence primátora hlavního města Prahy a budova Nové radnice na Mariánském náměstí od 9:00 do 18:00 hodin.
 • Praha už má vánoční strom pro Staroměstské náměstí
  Symbol pro letošní České Vánoce na Staroměstském náměstí – smrk ztepilý – vyrostl nedaleko hradu Křivoklát v chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko. Organizátor Vánočních trhů ho vybral z třiadvaceti kandidátů, které doporučila veřejnost.
 • Krajská konference EVVO
  Ve středu 25. října 2017 se koná v Národní technické knihovně v Praze 6 Krajská konference EVVO.
 • Umísťovací výstava koček
  O víkendu 28. – 29. října 2017 se bude konat v prostorách veterinární kliniky Fénix v Praze 3 umísťovací výstava koček.
 • Mobilní aplikace „PID info“ zjednoduší cestování v Praze i v regionu
  Hlavní město Praha spustilo prostřednictvím organizace ROPID rozšíření pražské dopravní aplikace pro chytré telefony. Novinka rozvíjí stávající aplikaci „DPP info“, rozšiřuje poskytované informace na celý systém PID i ve Středočeském kraji a kromě nových funkcí obsahuje také informace o železnici.
 • Podél ulice 5. května vyrostla nová protihluková stěna
  Nová protihluková bariéra dlouhá 690 metrů, která vyrostla u ulice 5. května v Praze 4, sníží dopravou způsobený hluk podél této velmi frekventované části severojižní magistrály. Jde o lokalitu západně podél ulice 5. května, a to podél ulic Jihlavská a Bítovská a ochranu školského areálu Bítovská. Jejím investorem je Hlavní město Praha prostřednictvím Technické správy komunikací hl. m. Prahy, a.s. a zhotovitelem jsou společnosti OHL ŽS a SWIETELSKY stavební. 
 • Světoznámí architekti na konferenci v Praze
  Mimořádně silná sestava předních architektů z USA a Evropy se ve čtvrtek 26. října sejde v pražském Kině Světozor na mezinárodním Sympozium experimentální architektury. Sympozium, které je veřejně přístupné, se koná v rámci stejnojmenného bienále a navazuje na výstavy Galerie Jaroslava Fragnera a Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. 
 • DPP zahájil zkušební provoz elektrobusu s dynamickým dobíjením
  Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) v neděli 15. října 2017 zahájil zkušební provoz elektrobusu s dynamickým nabíjením SOR TNB12, a to po vyhotovení téměř kilometr dlouhého trolejového vedení v Prosecké ulici. Testování dynamicky nabíjeného vozidla bude probíhat mezi Palmovkou a Letňany. Současně druhé nově dodané vozidlo SOR NS12 zahájí další etapu provozních zkoušek staticky nabíjených elektrobusů, a to na linkách č. 109 a 239.
 • Galerie 1 ve Štěpánské ulici hostí netradiční výstavu designu
  Až do konce října je zde k vidění několik velice různých návrhů rakví, které přímo pro výstavu vytvořilo osm produktových či grafických designérů a umělců.
 • Praha má tři nová záchytná parkoviště P+R
  Náměstek pražské primátorky pro dopravu Petr Dolínek dnes otevřel tři nová záchytná parkoviště P+R pro 530 osobních automobilů. Jedná se o tři málo využívaná odtahová parkoviště, která si Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s., (TSK) vypůjčila od Správy služeb hl. m. Prahy a na zkušební dobu je změní na záchytná parkoviště P+R.
 • Pražané si mohou zdarma zapůjčit kompostéry
  V rámci podpory domácího kompostování hlavní město Praha podalo žádost o dotaci na nákup kompostérů v 68. výzvě OPŽP. Předmětem projektu je pořízení 1 750 ks kompostérů, které budou zdarma zapůjčeny zájemcům. Žadatelem o kompostér je fyzická osoba. Podmínkou projektu je umístění kompostéru na vlastním či pronajatém oploceném pozemku na území hl. m. Prahy.
 • Další krok k Radlické radiále
  Hlavní město Praha podalo 6. října 2017 žádost o vydání územního rozhodnutí pro stavbu č. 9567 Radlická radiála JZM – Smíchov.
 • Pohotovostní služba Vinohradské nemocnice z dotace od města modernizuje vybavení
  Fakultní nemocnice Královské Vinohrady obdržela pro lékařskou pohotovostní službu (LPS) dotaci od hl. m. Prahy ve výši 1 300 000 korun. Symbolický šek slavnostně předal představitelům nemocnice ve středu 4. října pražský radní Radek Lacko.
 • Nový život prázdným domům. Praha otevřela kreativní centrum
  Ve středu 4. října se slavnostně otevřelo Pražské kreativní centrum (PKC). Prostor, kam se mohou soustředit organizace a lidé z kulturních a kreativních odvětví, se nachází v Radničních domech nedaleko Staroměstského náměstí.
 • Studentská právní poradna opět zahájila provoz
  Bezplatná právní poradna v budově Magistrátu hl. m. Prahy, ve Škodově paláci, je opět Pražanům k dispozici. Návštěvu v poradně je třeba telefonicky rezervovat na čísle č. 12444.
 • Buď režisérem svého života – Schola Pragensis 2017
  „Buď režisérem svého života“ je nové motto pro letošní ročník přehlídky pražských škol Schola Pragensis 2017.
 • Mezinárodní startupová soutěž Startup World Cup & Summit
  Startup World Cup & Summit zná finalisty i program. Do Prahy přiletí tvůrce Angry Birds a bude se soutěžit o investici více než 1 milion dolarů. Do středoevropského kola, ze kterého vzejde zástupce pro světové finále a kterému poskytla záštitu primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová, se dostaly tři startupy z České republiky. Po jednom zástupci má Maďarsko, Slovensko, Nizozemsko, Polsko, Rakousko a Německo, posledního – desátého – finalistu vybere speciální porota ze zbylých 41 projektů z TOP 50 až v den konání SWCS, tedy 17. října v pražské Lucerně.
 • Předběžná tržní konzultace k připravované veřejné zakázce
  Hlavní město Praha připravuje opakované zadávací řízení na veřejnou zakázku s předpokládaným názvem „Nový audiovizuální systém v jednacím sále Zastupitelstva hl. m. Prahy“. V této souvislosti pořádá 19. října 2017 předběžnou tržní konzultaci. 
 • Odborníci EU k dostavbě okruhu: Praha ušla velký kus cesty
  Slova chvály zazněla z úst odborníků Evropské unie na adresu hlavního města Prahy v souvislosti s postupem prací a komunikací dostavby Pražského okruhu v části 511 a související přeložky silnice I/12. „Existovaly jisté nedostatky v komunikaci, ale od té doby Praha urazila velký kus cesty,” uvedl na adresu hlavního města poradce Evropské komise v otázkách životního prostředí a generální tajemník Evropské organizace vlastníků půdy Thierry de l'Escaille na středečním workshopu a diskusním setkání k tomuto klíčovému tématu v pražském hotelu Vienna House Diplomat.
 • Vybavení pro EMERGENCY ÚVN z dotací hl. m. Prahy
  Dnes bylo Emergency Ústřední vojenské nemocnice v Praze (ÚVN) za účasti zástupců vedení nemocnice a radního hl. m. Prahy pro oblast zdravotnictví a bydlení Radka Lacka předáno vybavení pořízené z dotací hlavního města.
 • Praha vyhlásila grantový program ke 100. výročí vzniku republiky a k 25 letům ČR na rok 2018
  Usnesením Rady hl. m. Prahy č. 2312 ze dne 19. 9. 2017 byly vyhlášeny granty hl. m. Prahy k výročí 100 let vzniku samostatného československého státu a 25 let České republiky na rok 2018.
 • Přijďte si zahrát!
  V Pražské tržnici se 21. září otevřela největší a nejúspěšnější výstava o historii her a herních zařízení. Představuje více než 150 hratelných her a herních zařízení od roku 1960 po současnost.
 • 25 metrová projekce. Praha promítne svou budoucnost v novém informačním centru
  Od čtvrtka 21. září 2017 mohou Pražané navštívit CAMP, Centrum architektury a městského plánování. Nové městské infocentrum disponuje unikátní promítací technologií, která umožní ukázat budoucí podobu ulice v poměru 1:1.
 • Projekt Kraje pro bezpečný internet
  Soutěžní kvíz Kraje pro bezpečný internet pokračuje i po prázdninách!
 • Vyhlášení soutěže o nejlepší plakát Antifetfest 2018
  Antifetfest je festival amatérských filmů pro školy, školská zařízení a nízkoprahové kluby. Pořadatelem festivalu je hlavní město Praha ve spolupráci s městskými částmi Praha 1 – 22.
 • Praha si připomněla 15 let od povodně
  Na Slovanském ostrově, který se při povodni v roce 2002 ocitl pod vodou, se v sobotu 16. září 2017 uskutečnila přehlídka složek integrovaného záchranného systému a jejich role při protipovodňové ochraně města.
 • Hlavní město Praha vyhlásilo granty v oblasti kongresového turismu pro rok 2018
  Na základě usnesení Rady hlavního města Prahy č. 1729 ze dne 18.7.2017 jsou pro rok  2018 vyhlášeny  granty  v oblasti cestovního ruchu.
 • Bistro Na Louži v budově Nové radnice prochází rekonstrukcí
  Bistro Na Louži v budově Nové radnice na Mariánském náměstí bude od 7. srpna 2017 z důvodu rekonstrukce uzavřeno.
 • Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky 2017
  Informace pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky konané ve dnech 20. a 21. října 2017.
 • Praha v číslech za rok 2016
  Český statistický úřad vydal publikaci ČÍSLA Z PRVNÍ RUKY ZA ROK 2016 PRAHA. 
 • Bezpečné cesty do školy 2017 Chodit do školy pěšky je normální!
  Pražské matky ve spolupráci s hlavním městem Prahou vyhlašují další ročník programu Bezpečné cesty do školy (BCŠ) určený všem základním i středním školám na území Prahy s cílem spoluvytvářet lepší cesty pro chodce a motivovat žáky i rodiče k jejich využívání.
 • Lékařská pohotovostní služba v roce 2017 zajišťovaná hl. m. Prahou
  Lékařská pohotovostní služba bude v roce 2017 zajišťována hlavním městem Prahou stejně jako v minulých letech ve stěžejních zdravotnických zařízeních.
 • Hlášení poruch veřejného osvětlení
  Poruchy či havárie veřejného osvětlení na území hlavního města Prahy je možné od 1. ledna 2017 ohlašovat na Centrálním dispečinku veřejného osvětlení na telefonním čísle 224 91 51 51.