• Mladí podnikatelé – studenti představí na veletrhu své fiktivní firmy
  Výstaviště Praha v Holešovicích bude ve dnech 21. – 23. března 2018 hostit už 24. ročník Mezinárodního veletrhu fiktivních firem. Pořadatelem je, jako každý rok, fiktivní firma Antre z Obchodní akademie Heroldovy Sady v Praze. Záštitu nad veletrhem převzala primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová a radní hl. m. Prahy Irena Ropková se zúčastní slavnostního zahájení veletrhu ve středu 21. března ve 13.00 hodin.
 • V Praze klesl počet nemocných chřipkou a respiračními infekcemi
  Po delší době klesl v minulém týdnu v metropoli čet hlášených onemocnění akutními respiračními infekcemi (ARI) včetně chřipky. Týká se to všech věkových kategorií.
 • Podívejte se na návrhy nové lávky Holešovice - Karlín
  V loňském roce město vyhlásilo soutěž na podobu nové lávky propojující Holešovice a Karlín. Nyní si veřejnost může prohlédnout celkem 48 odevzdaných návrhů ve zbrusu nově otevřené kavárně Bazén v areálu Kasárna Karlín. Vítězný návrh je k vidění i na fyzickém modelu. Výstava, kterou uspořádal Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR), potrvá do 6. dubna.
 • Pražský magistrát zve na Velikonoční jarmark
  Na první jarní den připravil Magistrát hl. m. Prahy ve Škodově paláci již tradiční Velikonoční jarmark. Stánky budou otevřeny od 9.30 do 17.00 hodin.
 • Velikonoční Praha přivítá na 300 tisíc návštěvníků
  Během dvou velikonočních týdnů očekává Prague City Tourism zhruba 260 tisíc zahraničních návštěvníků a přibližně 40 tisíc domácích turistů, přibližně stejné množství Čechů do Prahy přijede na jednodenní výlet.
 • Chřipka v Praze zřejmě vrcholí
  Počty nemocných akutními respiračními infekcemi (ARI) a chřipkou v Praze v týdnu od 5. do 11. března stoupaly a dosahovaly epidemických hodnot. Podle hygieniků už by se výskyt onemocnění neměl dále výrazně zvyšovat.
 • Praha hledá nový design zastávek a zábradlí
  Praha hledá novou podobu zastávek městské hromadné dopravy. Tento krok navazuje na vyhlášení vítěze na novou podobu pražských laviček, odpadkových košů a stojanů na kola. Cílem města je vytvořit vlastní design, který vychází z prostředí Prahy. Zastávka by měla nejen chránit před nepříznivým počasím, ale i zjednodušit cestujícím orientaci a mít atraktivní design. Řízení vyhlašuje Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) spolu s Magistrátem hl. m. Prahy, zájemci se mohou hlásit do poloviny dubna.
 • Výstava Praha zítra?
  Centrum architektury a městského plánování představuje na výstavě „Praha zítra?“ přes 60 projektů, které mohou změnit tvář Prahy. Zahrnují dopravní stavby, moderní architekturu i veřejné budovy, mnohé z projektů veřejnost doposud neměla možnost vidět. Výstava, která potrvá do 4. května, má i bohatý doprovodný program.
 • Tajemství lidského mozku i umělé inteligence osvětlí festival
  Festival Týden mozku se uskuteční od 12. do 18. března 2018. Jde o součást celosvětové kampaně za zvýšení povědomí veřejnosti o úspěších a přínosech výzkumu mozku.
 • Radní pro bezpečnost předal strážníkům v Čakovicích novou služebnu
  Nová okrsková služebna Městské policie hl. m. Prahy v Čakovicích vznikla rekonstrukcí z bývalé pekárny. Financována byla z dotace hlavního města Prahy ve výši 4 miliony 800 tisíc korun.
 • V Praze opět stoupl počet respiračních onemocnění
  V období od 26. února do 4. března zaznamenala Hygienická stanice hl. m. Prahy opětovný vzestup akutních respiračních infekčních onemocnění (ARI). Ve srovnání s týdnem předcházejícím se počet nemocných zvýšil o 15,9 %.
 • Masaryk a Svatá země
  Výstava fotografií a archívního materiálu nazvaná Masaryk a Svatá země byla ve středu 21. února zpřístupněna v budově Nové radnice na Mariánském náměstí. Vernisáže se zúčastnila primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová a izraelský velvyslanec Daniel Meron.
 • Chřipka v Praze – epidemie trvá
  V 7. týdnu došlo k poklesu počtu hlášených onemocnění zejména ve věkové skupině 6 – 14 let, což podle hygieniků ovlivnilo to, že v Praze byly ještě jarní prázdniny.
 • Praha zlepšila svoje hodnocení v žebříčku evropských kongresových destinací
  Žebříček Meetings Star Awards, který každoročně sestavuje slovinský magazín Kongres, hodnotí evropské destinace z pohledu jejich kongresové infrastruktury, marketingových aktivit a dalších indexů. Praha v žebříčku XL destinací, které mohou hostit akce s více než 2 000 delegáty, letos obsadila, se 4,55 body z pěti možných, sedmé místo. V regionu takzvané Nové Evropy pak získala příčku první.
 • Počet nemocných chřipkou v Praze klesl, mj. kvůli prázdninám
  V týdnu od 3. do 9. února došlo v Praze k mírnému poklesu počtu hlášených onemocnění ARI, nemocnost je přesto lehce nad epidemickým prahem.
 • Průvodce pražskou archeologií
  Populárně vědecká publikace „Průvodce pražskou archeologií“, kterou připravil Archeologický ústav Akademie věd ČR ve spolupráci s Národním památkovým ústavem, zaujme nejen milovníky historie, ale je určena široké veřejnosti.
 • Tituly Podnikatel roku 2017 Prahy a Středočeského kraje byly předány v rezidenci pražské primátorky
  Simona Kijonková, zakladatelka a majitelka úspěšné přepravní společnosti Zásilkovna s.r.o. se stala vítězkou a držitelkou titulu EY Podnikatel roku 2017 hlavního města Prahy. Svého vítěze má také Středočeský kraj, kde si trofej nejlepšího podnikatele pro rok 2017 odnesla další úspěšná podnikatelka, Alexandra Kala ze společnosti PROFIMED s.r.o., která patří mezi největší dodavatele a specialisty na pomůcky ústní hygieny v České republice.
 • Kriminalita v Praze klesla o desetinu, opět převažovaly krádeže
  V roce 2017 byla kriminalita v hlavním městě nejnižší od roku 1991. Pražská policie loni řešila 50.726 trestných činů, což bylo o desetinu méně než v roce 2016.
 • Pražská kavárna – minulost a současnost
  Kniha Pražská kavárna – minulost a současnost odhaluje čtivou a poutavou formou nejen to, kde se v Praze poprvé vařila káva, ale i skutečnost, proč jsou kavárny neodmyslitelnou součástí našich životů. Unikátní vhled do kavárenské tradice a současnosti je dílem Evy Bendové, od autorky, která se tématu věnuje více než deset let. Kniha vyšla za podpory hl. m. Prahy v nakladatelství Verzone.
 • Lékařská pohotovostní služba
  V roce 2018 je lékařská pohotovostní služba (LPS) zajišťována hlavním městem Prahou stejně jako v minulých letech ve stěžejních zdravotnických zařízeních.
 • Kam s vánočními stromky až doslouží?
  Vyhozené vánoční stromky nepatří do popelnic. Pražané je mohou odložit volně vedle nádob na směsný odpad, případně na tříděný odpad, a svozové společnosti je odvezou. Pokud doslouží umělý stromek, je jediná možnost – odevzdat ho do sběrného dvora.
 • Na proměně Karlova náměstí budou pracovat špičkové světové týmy
  Rada hlavního města Prahy dnes schválila výběr 5 architektonicko-krajinářských týmů, které budou v dalších měsících ve spolupráci s městem a dalšími aktéry pracovat na proměně parku na Karlově náměstí. Výběr týmů je první významný krok k obnově zanedbaného parku. Tzv. řízení se soutěžním dialogem vyhlásil Institut plánování a rozvoje (IPR Praha) v polovině srpna letošního roku. 
 • Upozornění ohledně lékařských posudků pro děti na školy v přírodě apod.
  Hygienická stanice hl. m. Prahy upozorňuje především rodičovskou veřejnost na novelu zákona o ochraně veřejného zdraví, která mění dobu platnosti lékařského posudku o zdravotní způsobilosti dítěte k účasti na škole v přírodě či zotavovací akci na dobu dvou let místo dosavadního jednoho roku.
 • Nejlépe se žije v Praze! Hlavní město se stalo Místem pro život 2017
  Hlavní město Praha obhájilo prvenství v celostátním srovnávacím výzkumu Místo pro život. Excelentní zdravotnictví, vzdělávací soustava a infrastruktura, nejvyšší mzdy a bohaté volnočasové vyžití. To jsou oblasti, kterými se může Praha skutečně pochlubit. Stříbro bere Jihočeský kraj, bronz Královéhradecký kraj. Výzkum Místo pro život, který realizuje analytická agentura Datank, hodnotí desítky kritérií v osmi hlavních oblastech.
 • Stěhování odboru bytového fondu
  Odbor bytového fondu Magistrátu hl. m. Prahy se stěhuje z Nové úřední budovy (nám. Franze Kafky 1, Praha 1) do Škodova paláce (Jungmannova 35, Praha 1).
 • Černí pasažéři v Praze mohou mít pokutu za půlku
  Pokud vás chytne revizor bez platného jízdního dokladu, máte možnost snížit si pokutu na půlku. Od pondělí 23. října začíná platit nové opatření kampaně Nejedeš načerno?, díky kterému můžou mít černí pasažéři v Praze pokutu za 400 korun.
 • Pražané si mohou zdarma zapůjčit kompostéry
  V rámci podpory domácího kompostování hlavní město Praha podalo žádost o dotaci na nákup kompostérů v 68. výzvě OPŽP. Předmětem projektu je pořízení 1 750 ks kompostérů, které budou zdarma zapůjčeny zájemcům. Žadatelem o kompostér je fyzická osoba. Podmínkou projektu je umístění kompostéru na vlastním či pronajatém oploceném pozemku na území hl. m. Prahy.
 • Praha vyhlásila grantový program ke 100. výročí vzniku republiky a k 25 letům ČR na rok 2018
  Usnesením Rady hl. m. Prahy č. 2312 ze dne 19. 9. 2017 byly vyhlášeny granty hl. m. Prahy k výročí 100 let vzniku samostatného československého státu a 25 let České republiky na rok 2018.
 • Hlášení poruch veřejného osvětlení
  Poruchy či havárie veřejného osvětlení na území hlavního města Prahy je možné od 1. ledna 2017 ohlašovat na Centrálním dispečinku veřejného osvětlení na telefonním čísle 224 91 51 51.