• Ocenění v soutěži Marketér roku obdržel i ředitel Divadla Minor
  Česká marketingová společnost vyhlásila minulý týden oficiální výsledky jubilejního 13. ročníku soutěže Marketér roku 2017. Poprvé udělil svou cenu úspěšnému marketérovi také Magistrát hl. m. Prahy – z rukou ředitelky odboru komunikace a marketingu Jany Berkové ji převzal ředitel Divadla Minor Zdeněk Pecháček.
 • Praha chystá Den dětí ve Žlutých lázních
  Hlavní město Praha ve spolupráci s Městskou policií hl. m. Prahy vás zvou na „Den dětí - Bezpečně na prázdniny“. Ten se uskuteční v sobotu 2. června 2018 od 10.00 do 18.00 hodin ve Žlutých lázních v Praze 4 – Podolí. Čeká na vás bohatý program!
 • Měsíc školních zahrad poprvé v Česku a také v Praze
  České školy se mohou letos v květnu nově připojit k oslavě Mezinárodního měsíce školních zahrad. Cílem svátku je povzbudit učitele, aby objevili pestré možnosti, které jim venkovní prostředí nabízí, a začlenili ho do každodenního života své školy. Zapojit se mohou jakékoliv mateřské, základní i střední školy.
 • Hudební maraton pražských základních uměleckých škol
  Hlavní město Praha ve spolupráci s Asociací základních uměleckých škol pořádá 30. května na Staroměstském náměstí Hudební maraton pražských základních uměleckých škol. Od 10 do 20 hodin se představí hudební tělesa nejrůznějších velikostí, žánrového zaměření a stylů.
 • Podívejte se, co se děje ve zdech pražského městského archivu
  U příležitosti Mezinárodního dne archivů se v městském archivu v neděli 27. května 2018 uskuteční „Den otevřených dveří“ v Archivu hlavního města Prahy. V tento den se pražský Chodovec otevírá všem zájemcům o tajemné archivní prostředí ukrývající nevšední historické památky.
 • Břehy 2018
  Hlavní město Praha Vás zve k diskusi o využití veřejného prostoru.
 • Festival Mezi ploty vstupuje do druhého čtvrtstoletí, na své si přijdou děti i dospělí
  Jedna z největších a nejpopulárnějších českých a samozřejmě i pražských kulturních akcí letos vstupuje do druhého čtvrtstoletí a rozhodně je na co se těšit. Festival Mezi ploty nabídne širokou škálu umělců a hlavně hudby. Své si tu najde opravdu každý. Na pódiích v parku Psychiatrické nemocnice Bohnice vystoupí 26. a 27. května hvězdy jako Vojtěch Dyk s B-Side bandem, Tomáš Klus, Xindl X nebo Horkýže Slíže. Speciální akce budou probíhat také pro malé návštěvníky.
 • Pražský magistrát ve spolupráci s Diakonií Broumov opět pořádá charitativní sbírku
  Provětrejte svůj šatník, vytřiďte doma, co už neupotřebíte a odlehčete své domácnosti. Vyberte, co si myslíte, že by mohlo ještě někomu posloužit, udělat radost a přineste to do Škodova paláce. Magistrát hl. m. Prahy pořádá další charitativní sbírku!
 • Provoz studentské právní poradny bude na prázdniny přerušen
  Bezplatná právní poradna studentů PF UK, která ve spolupráci s hl. m. Prahou funguje v budově Magistrátu hl. m. Prahy ve Škodově paláci, ukončí v tomto semestru provoz 31. května 2018. Otevřena bude opět v říjnu 2018.
 • Světový týden respektu k porodu v Praze
  Hlavní město Praha poskytlo záštitu letošnímu Festivalu o těhotenství, porodu a rodičovství, který se koná v rámci Světového týdne respektu k porodu od 14. do 20. května 2018.
 • Metro D se vrací do územního plánu
  Březnové Zastupitelstvo hl. m. Prahy schválilo zadání změny územního plánu související s trasou metra D z Pankráce do Písnice. Upřesní se tak nejen její vedení v územním plánu, ale i okolí budoucích stanic metra.
 • Pražská kavárna – minulost a současnost
  Kniha Pražská kavárna – minulost a současnost odhaluje čtivou a poutavou formou nejen to, kde se v Praze poprvé vařila káva, ale i skutečnost, proč jsou kavárny neodmyslitelnou součástí našich životů. Unikátní vhled do kavárenské tradice a současnosti je dílem Evy Bendové, od autorky, která se tématu věnuje více než deset let. Kniha vyšla za podpory hl. m. Prahy v nakladatelství Verzone.
 • Lékařská pohotovostní služba
  V roce 2018 je lékařská pohotovostní služba (LPS) zajišťována hlavním městem Prahou stejně jako v minulých letech ve stěžejních zdravotnických zařízeních.
 • Upozornění ohledně lékařských posudků pro děti na školy v přírodě apod.
  Hygienická stanice hl. m. Prahy upozorňuje především rodičovskou veřejnost na novelu zákona o ochraně veřejného zdraví, která mění dobu platnosti lékařského posudku o zdravotní způsobilosti dítěte k účasti na škole v přírodě či zotavovací akci na dobu dvou let místo dosavadního jednoho roku.
 • Praha vyhlásila grantový program ke 100. výročí vzniku republiky a k 25 letům ČR na rok 2018
  Usnesením Rady hl. m. Prahy č. 2312 ze dne 19. 9. 2017 byly vyhlášeny granty hl. m. Prahy k výročí 100 let vzniku samostatného československého státu a 25 let České republiky na rok 2018.
 • Hlášení poruch veřejného osvětlení
  Poruchy či havárie veřejného osvětlení na území hlavního města Prahy je možné od 1. ledna 2017 ohlašovat na Centrálním dispečinku veřejného osvětlení na telefonním čísle 224 91 51 51.