• Praha má 1,29 milionu obyvatel
  Za tři čtvrtletí letošního roku přibylo v Praze 9 565 obyvatel, většina nových obyvatel se přistěhovala, a to častěji z českých regionů než ze zahraničí. Počet obyvatel hlavního města se zvýšil také díky tomu, že se za prvních devět měsíců narodilo o 2 348 lidí více, než jich zemřelo. Na konci třetího čtvrtletí roku 2017 žilo v Praze 1,29 milionu obyvatel. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu.
 • Vánoční atmosféra zavládne na jeden den i na pražském magistrátu
  Ve středu 13. prosince se v budově Magistrátu hl. m. Prahy, v přízemí Škodova paláce, uskuteční další ročník oblíbeného Vánočního jarmarku.
 • Zdobit může každý – Zdobit bude každý
  Letošní předvánoční akce a soutěž o nejkrásnější vánoční stromeček nazvaná „Zdobit může každý – Zdobit bude každý“ bude zahájena ve středu 13. prosince v 10 hodin v Loretánské zahradě. Slavnostního zahájení se zúčastní radní hl. m. Prahy Daniel Hodek.
 • Nejlépe se žije v Praze! Hlavní město se stalo Místem pro život 2017
  Hlavní město Praha obhájilo prvenství v celostátním srovnávacím výzkumu Místo pro život. Excelentní zdravotnictví, vzdělávací soustava a infrastruktura, nejvyšší mzdy a bohaté volnočasové vyžití. To jsou oblasti, kterými se může Praha skutečně pochlubit. Stříbro bere Jihočeský kraj, bronz Královéhradecký kraj. Výzkum Místo pro život, který realizuje analytická agentura Datank, hodnotí desítky kritérií v osmi hlavních oblastech.
 • Stěhování odboru bytového fondu
  Odbor bytového fondu Magistrátu hl. m. Prahy se stěhuje z Nové úřední budovy (nám. Franze Kafky 1, Praha 1) do Škodova paláce (Jungmannova 35, Praha 1).
 • PragueONCO 2018
  Jedna z největších onkologických akcí v České republice – pražské mezioborové onkologické kolokvium PragueONCO 2018 se bude konat od 24. do 26. ledna 2018 v Clarion Congress Hotel Prague.
 • Studie prověří prodloužení metra A na letiště a metra C do Čakovic
  Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) zadal studii, která by do konce roku 2017 měla prověřit možnost vedení metra A ze stanice Nemocnice Motol až na Letiště Václava Havla. Ve hře tak je řešení jednoho v současné době z nejdůležitějších úkolů v rozvoji dopravní infrastruktury české metropole. DPP také zadal studii prověřující možnost prodloužení severního konce trasy metra C ze stanice Letňany s cílem nového způsobu dopravní obsluhy oblasti Letňan a Čakovic.
 • Tip pro letošní Vánoce: Jedličky v květináčích
  Speciální vánoční jedličky v květináčích je možné zakoupit od dnešního dne na sedmi místech v různých částech hlavního města. Prodej organizuje příspěvková organizace města – Lesy hl. m. Prahy.
 • ´Václavák´ připomíná minulost a odhaluje budoucnost náměstí
  Uprostřed Václavského náměstí je k vidění na patnácti v noci nasvícených panelech historie, současnost i budoucnost ´Václaváku´. Diváci shlédnou unikátní historické i současné fotografie a kresby, které doplňují citace související s Václavským náměstím. Expozice bude volně přístupná zdarma až do 29. prosince 2017.
 • Vánoční trhy na Staroměstském náměstí jsou opět mezi nejkrásnějšími na světě
  Krásu a atmosféru adventního tržiště v centru Prahy ocenil tentokrát prestižní americký týdeník US News & World Report. Ten je zařadil ve své cestovatelské rubrice mezi deset nejhezčích na světě. V současné době Praha vévodí hlasování čtenářů před Vídní, Taosem v Novém Mexiku a Londýnem.
 • Jubilejní 20. ročník soutěže Zlatý erb
  1. listopadu 2017 začal oficiálně 20. ročník populární soutěže o nejlepší webové stránky, elektronické služby měst a obcí nebo webové turistické prezentace Zlatý erb.
 • DPP zahájí dostavbu eskalátorů v podchodu stanice metra Nádraží Veleslavín
  Od středy 1. listopadu 2017 je plánováno zahájení dostavby eskalátorů v podchodu stanice metra Nádraží Veleslavín na trase A. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) k tomuto kroku přistoupil po prověření možnosti doplnění výstupů z podzemního vestibulu stanice metra Nádraží Veleslavín, zejména na základě četných připomínek ze strany cestujících, zástupců Letiště Václava Havla Praha a zejména na základě požadavku vlastníka, zastoupeného dozorčí radou DPP.
 • Pod bývalým Stalinovým pomníkem v Praze bude výstava ke 100. výročí republiky
  Pravděpodobně největší počin k blížícímu se kulatému 100. výročí Československa připravují instituce, které víc než deset let společně budují unikátní sbírku Paměť národa. V čele projektu stojí nezisková organizace Post Bellum, která výstavu připravuje ve spolupráci s partnery Ústavem pro studium totalitních režimů, Českým rozhlasem a hlavním městem Prahou.
 • Jak budeme sedět? Soutěž na nové lavičky má vítěze
  Vítězem mezinárodní designérské soutěže se stali Michal Froněk a Jan Němeček ze společnosti Artěl. V anonymní soutěži se vybíral nejlepší návrh jednoho setu městského mobiliáře: lavičky, koše a stojanu na kola. V ulicích by se mohly začít objevovat koncem příštího roku.
 • Na Černém Mostě zahájí provoz nová Dětská skupina Bona
  Dětská skupina Bona je zařízení alternativní péče s celodenním provozem zaměřené na mimoškolní výchovu a vzdělávání. Cílem tohoto projektu bylo rozšíření služby nerodičovské předškolní péče dětí od 2 do 6 let.
 • Černí pasažéři v Praze mohou mít pokutu za půlku
  Pokud vás chytne revizor bez platného jízdního dokladu, máte možnost snížit si pokutu na půlku. Od pondělí 23. října začíná platit nové opatření kampaně Nejedeš načerno?, díky kterému můžou mít černí pasažéři v Praze pokutu za 400 korun.
 • Mobilní aplikace „PID info“ zjednoduší cestování v Praze i v regionu
  Hlavní město Praha spustilo prostřednictvím organizace ROPID rozšíření pražské dopravní aplikace pro chytré telefony. Novinka rozvíjí stávající aplikaci „DPP info“, rozšiřuje poskytované informace na celý systém PID i ve Středočeském kraji a kromě nových funkcí obsahuje také informace o železnici.
 • DPP zahájil zkušební provoz elektrobusu s dynamickým dobíjením
  Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) v neděli 15. října 2017 zahájil zkušební provoz elektrobusu s dynamickým nabíjením SOR TNB12, a to po vyhotovení téměř kilometr dlouhého trolejového vedení v Prosecké ulici. Testování dynamicky nabíjeného vozidla bude probíhat mezi Palmovkou a Letňany. Současně druhé nově dodané vozidlo SOR NS12 zahájí další etapu provozních zkoušek staticky nabíjených elektrobusů, a to na linkách č. 109 a 239.
 • Praha má tři nová záchytná parkoviště P+R
  Náměstek pražské primátorky pro dopravu Petr Dolínek dnes otevřel tři nová záchytná parkoviště P+R pro 530 osobních automobilů. Jedná se o tři málo využívaná odtahová parkoviště, která si Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s., (TSK) vypůjčila od Správy služeb hl. m. Prahy a na zkušební dobu je změní na záchytná parkoviště P+R.
 • Pražané si mohou zdarma zapůjčit kompostéry
  V rámci podpory domácího kompostování hlavní město Praha podalo žádost o dotaci na nákup kompostérů v 68. výzvě OPŽP. Předmětem projektu je pořízení 1 750 ks kompostérů, které budou zdarma zapůjčeny zájemcům. Žadatelem o kompostér je fyzická osoba. Podmínkou projektu je umístění kompostéru na vlastním či pronajatém oploceném pozemku na území hl. m. Prahy.
 • Další krok k Radlické radiále
  Hlavní město Praha podalo 6. října 2017 žádost o vydání územního rozhodnutí pro stavbu č. 9567 Radlická radiála JZM – Smíchov.
 • Nový život prázdným domům. Praha otevřela kreativní centrum
  Ve středu 4. října se slavnostně otevřelo Pražské kreativní centrum (PKC). Prostor, kam se mohou soustředit organizace a lidé z kulturních a kreativních odvětví, se nachází v Radničních domech nedaleko Staroměstského náměstí.
 • Studentská právní poradna opět zahájila provoz
  Bezplatná právní poradna v budově Magistrátu hl. m. Prahy, ve Škodově paláci, je opět Pražanům k dispozici. Návštěvu v poradně je třeba telefonicky rezervovat na čísle č. 12444.
 • Praha vyhlásila grantový program ke 100. výročí vzniku republiky a k 25 letům ČR na rok 2018
  Usnesením Rady hl. m. Prahy č. 2312 ze dne 19. 9. 2017 byly vyhlášeny granty hl. m. Prahy k výročí 100 let vzniku samostatného československého státu a 25 let České republiky na rok 2018.
 • 25 metrová projekce. Praha promítne svou budoucnost v novém informačním centru
  Od čtvrtka 21. září 2017 mohou Pražané navštívit CAMP, Centrum architektury a městského plánování. Nové městské infocentrum disponuje unikátní promítací technologií, která umožní ukázat budoucí podobu ulice v poměru 1:1.
 • Hlavní město Praha vyhlásilo granty v oblasti kongresového turismu pro rok 2018
  Na základě usnesení Rady hlavního města Prahy č. 1729 ze dne 18.7.2017 jsou pro rok  2018 vyhlášeny  granty  v oblasti cestovního ruchu.
 • Bistro Na Louži v budově Nové radnice prochází rekonstrukcí
  Bistro Na Louži v budově Nové radnice na Mariánském náměstí bude od 7. srpna 2017 z důvodu rekonstrukce uzavřeno.
 • Bezpečné cesty do školy 2017 Chodit do školy pěšky je normální!
  Pražské matky ve spolupráci s hlavním městem Prahou vyhlašují další ročník programu Bezpečné cesty do školy (BCŠ) určený všem základním i středním školám na území Prahy s cílem spoluvytvářet lepší cesty pro chodce a motivovat žáky i rodiče k jejich využívání.
 • Lékařská pohotovostní služba v roce 2017 zajišťovaná hl. m. Prahou
  Lékařská pohotovostní služba bude v roce 2017 zajišťována hlavním městem Prahou stejně jako v minulých letech ve stěžejních zdravotnických zařízeních.
 • Hlášení poruch veřejného osvětlení
  Poruchy či havárie veřejného osvětlení na území hlavního města Prahy je možné od 1. ledna 2017 ohlašovat na Centrálním dispečinku veřejného osvětlení na telefonním čísle 224 91 51 51.