• Kino bez bariér
  V neděli 23. září 2018 od 18.00 hodin se koná v Modřanech koncert pro Kino bez bariér.
 • Pomáhej Praze – cvičení pro dobrovolníky
  Český červený kříž, oblastní spolek Praha 1, hledá dobrovolníky na cvičení v sobou 22. září 2018, které se uskuteční na cvičném polygonu v parku Lannova v Praze 1.
 • Den IZS na Výstavišti Praha
  V neděli 23. září se na Výstavišti Praha od 13 hodin uskuteční 4. ročník Dne integrovaného záchranného systému. Návštěvníky čeká pořádná dávka adrenalinu, zábavy i vzdělávacích programů. Na místě bude k vidění více než 100 vozidel velké záchranné techniky, akční ukázky zásahových jednotek a specializované týmy zdravotníků přidají kurzy první pomoci a jak postupovat ve vážných situacích při záchraně života. Děti se mohou těšit na odpolední hru „Pas malého záchranáře“.
 • Chytrá a čistá mobilita Prahy a měst ČR
  5. ročník celostátní konference s doprovodnou výstavou SMART CITY EXPO se uskuteční 25. září 2018 ve Velkém jednacím sále Zastupitelstva hl. m. Prahy na Nové radnici. Tématem ročníku 2018 je MULTIMODALITA a jeho heslem – stejně jako letošního Evropského týdne mobility „KOMBINUJ A JEĎ!“
 • Vodní doprava na řece Vltavě před sto lety
  Vltava a náplavka Rašínova nábřeží ožije od 17. do 27. září projektem „Vodní doprava na řece Vltavě před sto lety“. Akci ke stému výročí republiky připravil svaz vltavských spolků Vltavan Čechy za podpory hl. m. Prahy a dalších institucí a organizací.
 • Evropský den jazyků v Kampusu Hybernská
  Filozofická fakulta Univerzity Karlovy pod záštitou primátorky hlavního města Adriany Krnáčové pořádá 26. září první ročník jazykového festivalu Evropský den jazyků v Kampusu Hybernská, v rámci společného projektu Univerzity Karlovy a hlavního města Prahy.
 • Den otevřených dveří 2018: tři historické objekty hl. m. Prahy
  Rezidence primátora hl. m. Prahy, Clam-Gallasův palác a Nová radnice se otevřou pro veřejnost v den státního svátku 28. září 2018 od 9.00 do 17.30 hodin.
 • Přijďte 18. září na Jarmark u Ludmily
  Již 22. ročník Jarmarku u Ludmily, který pořádá Diakonie ČCE – Středisko křesťanské pomoci v Praze, lidem ukáže, jakým způsobem pomáhají neziskové organizace působící v sociální oblasti. Jarmark je zaměřený na podporu SOS centra Diakonie ČCE – SKP v Praze, projektu Stop násilí ve vztazích a služeb Následné péče Dobroduš.
 • 2. ročník BřeziněFESTu v duchu oslav výročí republiky
  V sobotu 15. září ovládne park sv. Jana Nepomuckého a přilehlé okolí BřeziněFEST, tentokrát věnovaný také oslavám stého výročí vzniku Československa.
 • Vlakem, metrem, lanovkou, na kole i přívozem
  Evropský týden mobility letos představí nejlepší kombinace způsobů dopravy. K využívání rozmanitých způsobů dopravy bude Pražany motivovat bohatý program Evropského týdne mobility, který se uskuteční ve dnech 16. až 22. září. Letošní téma Kombinuj a jeď lidem přiblíží, jak jednoduše a rychle zvládnout trasy skrz českou metropoli využitím více způsobů dopravy najednou. Na rizika automobilové dopravy upozorní Evropský den bez úmrtí na silnicích či Den bez aut. Pražskou cyklistickou infrastrukturu představí několik skupinových vyjížděk a veřejnosti se otevřou i dveře řady institucí podílejících se na zkvalitňování hromadné dopravy. To vše pro rozvoj udržitelné dopravy s pozitivním dopadem na prostředí, v němž žijeme.
 • Výstava ve Škodově paláci k výročí vzniku republiky
  K letošnímu 100. výročí vzniku samostatné československé republiky se připojuje Magistrát hl. m. Prahy výstavou ve Škodově paláci. Malířka Eva Erbsová zde představuje díla inspirovaná historickými předměty a událostmi uplynulého století.
 • Hlavní město Praha vyhlásilo granty v oblasti kongresového průmyslu pro rok 2019
  Na základě usnesení Rady hlavního města Prahy č. 2095 ze dne 28.8.2018  jsou pro rok  2019 vyhlášeny  granty  v oblasti cestovního ruchu.
 • Vítkov: Krajina umění – krajina české státnosti
  Výtvarný a literární site-specific umělecký projekt na vrchu Vítkově bude reflektovat uplynulých sto let české státnosti a kultury.
 • Volby 2018
  Volby do Zastupitelstva hl. m. Prahy a zastupitelstev městských částí.
 • Výstava v Galerii kritiků: Zakladatelům
  Šesti významným představitelům české státnosti a zakladatelům duchovní samostatnosti národa v oblasti vědy, umění a sportu je věnována výstava v Galerii kritiků. Vernisáž se koná 23. srpna v 18 hodin, výstava potrvá do 23. září 2018.
   
 • Celosvětový úklidový den: 15. září 2018
  Miliony dobrovolníků ve 150 zemích se 15. září zapojí do Celosvětového úklidového dne. K řešení globálního problému s odpady přispějí tím, že uklidí silnice, parky, pláže, lesy, řeky…. Tisíce komunit budou fungovat jako jedna „zelená vlna“, která se potáhne od Nového Zélandu po Havaj a zasáhne i Českou republiku.
 • Zbraslav si připomíná rok 1968
  Výstavu fotografií zachycujících rok 1968, koncert a brožuru k roku 1968 připravil Nadační fond Mikuláše Daczického z Heslova ve spolupráci s městskou částí Praha – Zbraslav a za podpory hl. m. Prahy.
 • V létě na Vás čekají oblíbené pikniky v nejhezčích pražských parcích
  Hlavní město Praha ve spolupráci s Hitrádiem City opět připravuje na letní měsíce City Pikniky Praha 2018 v nejkrásnějších parcích metropole. Těšit se můžete na bohatý program a hlavně zábavu.
 • Řidičské průkazy - vystavení, výměna
 • Veřejné osvětlení v Praze – hlášení poruch a havárií nově
  Od 31. května 2018 převzala správu, provoz a údržbu veřejného osvětlení a souvisejících technologií na území hl. m. Prahy společnost Technologie Hlavního města Prahy, a. s. (THMP).
 • Lékařská pohotovostní služba
  V roce 2018 je lékařská pohotovostní služba (LPS) zajišťována hlavním městem Prahou stejně jako v minulých letech ve stěžejních zdravotnických zařízeních.