• Do ulic se vrátí Pražské židle. Hledají se správci
  Od května do listopadu minulého roku mohli obyvatelé a návštěvníci Prahy využívat židlí a stolků, rozmístěných na různá veřejná prostranství. Na některé z 340 židlí a 90 stolků jste mohli narazit na piazzettě Národního divadla (dnes náměstí Václava Havla), smíchovské náplavce nebo třeba Malostranském náměstí. Spolu s jarem a teplejším počasím se židle a stolky do ulic opět vrátí. Město nyní hledá potenciální provozovatele.
 • Karlín ožije v sobotu masopustem
  Karlínské Spektrum DDM hl. m. Prahy a Městská část Praha 8 srdečně zvou 25. února od 13 hodin k účasti na 14. ročníku Karlínského masopustu. Těšit se můžete na rej masek, řemeslné dílny, bruslení, pohádku a celé odpoledne plné hudby a veselí na Karlínském náměstí.
 • Pražští hygienici sbírají víčka, přidejte se k nim
  Zaměstnanci Hygienické stanice hlavního města Prahy se po dohodě s Městskou částí Praha 8 aktivně připojují ke sbírce víček pro třináctiletou Áju Rybákovou.
 • Data o Praze pro odborníky i veřejnost: Katalog městských částí
  Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) spustil webové stránky – Katalog městských částí, kde jsou k nalezení nejrůznější číselné informace o všech z padesáti sedmi městských částí i o Praze jako celku.
 • Soutěž JuniorErb 2017
  Primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová vyhlásila 7. ročník krajského kola soutěže JuniorErb.
 • Kavárenská umísťovací výstava koček
  Výstava se bude konat v kavárně The Spot, v Chodské ulici v Praze 2 v pátek 24. února v odpoledních hodinách a následovat ji bude hlavní umísťovací výstava v sobotu. Přímo z výstavy si zájemce bude moci odnést kočičku domů.
 • Řidiči, zkontrolujte si platnost svého průkazu
  Řidičským průkazům vydaným v roce 2007 na 10 let letos končí platnost. Podívejte se, kdy byl vydán ten Váš! Nutnou výměnu nenechávejte na poslední chvíli a neriskujte pokutu za řízení bez platného průkazu.
 • Pozvánka na přednášku
  Hygienická stanice hl. m. Prahy zve odbornou i laickou veřejnost 22. února 2017 na přednášku s tématem „Dětská skupina - nový typ péče o předškolní děti - hygienické aspekty“. Podrobnosti v příloze.
 • Mimořádná veterinární opatření kvůli ptačí chřipce se v Praze týkají katastrálních území Miškovice a Třeboradice
  V pondělí 6. února 2017 vyhlásila Státní veterinární správa na základě výskytu nového ohniska ptačí chřipky ve Středočeském kraji mimořádná veterinární opatření. Součástí  nařízení je vymezení pásma dozoru v poloměru 10 km od ohniska nákazy, do kterého  na území hl. m. Prahy spadají katastry Miškovic a Třeboradic.
 • Život mladých lidí s onkologickým onemocněním: statečný a úspěšný boj
  Velkoformátová výstava fotografií Kamily Berndorffové MŮJ NOVÝ ŽIVOT je hlavní akcí stejnojmenné kampaně na podporu dětí léčených pro zhoubný nádor. U příležitosti 3. ročníku Dne dětské onkologie ji instaloval Magistrát hlavního města Prahy v přízemí budovy Nové radnice na Starém Městě, kde bude přístupná až do konce února.
 • Praha vyhlásila architektonickou soutěž na vstupní brány Výstaviště
  Praha ve spolupráci se společností Rozvojové projekty Praha, a. s., vyhlašuje architektonickou soutěž na úpravu vstupního prostoru do areálu Výstaviště. Soutěžit se bude o návrh dvou nových vstupních bran, ale i úprav přilehlých veřejných prostranství. Vítězný návrh bude znám ještě na jaře, k realizaci by se pak mohlo přistoupit již v roce 2018. Cílem je navrátit Výstavišti důstojnost, kterou si jako celoměstsky významný areál zaslouží, otevřít jej veřejnosti a lépe ho propojit s celou čtvrtí. Soutěž zaštiťuje Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR).
 • Bezpečné cesty do školy 2017 Chodit do školy pěšky je normální!
  Pražské matky ve spolupráci s hlavním městem Prahou vyhlašují další ročník programu Bezpečné cesty do školy (BCŠ) určený všem základním i středním školám na území Prahy s cílem spoluvytvářet lepší cesty pro chodce a motivovat žáky i rodiče k jejich využívání.
 • Lékařská pohotovostní služba v roce 2017 zajišťovaná hl. m. Prahou
  Lékařská pohotovostní služba bude v roce 2017 zajišťována hlavním městem Prahou stejně jako v minulých letech ve stěžejních zdravotnických zařízeních.
 • Informační letáky k ptačí chřipce
  K mimořádným veterinárním opatřením k zamezení šíření nebezpečné nákazy - aviární influenzy (ptačí chřipky) na území České republiky vydala Státní veterinární správa informační letáky. Letáky jsou určeny jak drobnochovatelům drůbeže a ptactva, tak veřejnosti.
 • Mimořádná veterinární opatření
  Státní veterinární správa nařídila preventivní mimořádná veterinární opatření k zamezení šíření nebezpečné nákazy - aviární influenzy (ptačí chřipky) na území České republiky.
 • Policie ČR zmírňuje bezpečnostní opatření
  Policejní prezidium informovalo o rozhodnutí změnit zvýšená bezpečnostní opatření po teroristickém útoku v Berlíně. Vrátí se tak na úroveň, která byla v době před útokem a která odpovídá opatřením při prvním stupni ohrožení před terorismem.
 • Krajina 2017
  Nová galerie připravila společnou výstavu autorů, kteří se ve svém díle zabývají také tématem krajiny. Výstava nazvaná KRAJINA 2017 se koná od 25. 1. do 3. 3. 2017.
 • Od začátku ledna je možné využít vybrané obchvaty bez dálničních známek
  Od nového roku mohou řidiči na dalších 11 úsecích dálnic v celkové délce 100 km jezdit bez dálniční známky. Jedná se o obchvaty velkých měst, které Ministerstvo dopravy ČR nově od 1. ledna 2017 vyjmulo ze zpoplatnění.
 • Stanice Jinonice na trase metra B od 7. ledna uzavřena
  Nezbytná rekonstrukce uzavře stanici Jinonice na trase metra B od 7. ledna do 7. srpna 2017. Vlaky budou stanicí projíždět. Zavedena bude náhradní autobusová doprava.
 • Hlášení poruch veřejného osvětlení
  Poruchy či havárie veřejného osvětlení na území hlavního města Prahy je možné od 1. ledna 2017 ohlašovat na Centrálním dispečinku veřejného osvětlení na telefonním čísle 224 91 51 51.
 • Vánoční trhy na Staroměstském náměstí mezi deseti nejkrásnějšími na světě
  Trhy na Staroměstském náměstí v Praze opět získaly vysoké zahraniční ocenění. Jedna z nejprestižnějších televizních společností na světě – americká zpravodajská stanice CNN – je o víkendu zařadila mezi deset nejkrásnějších adventních trhů na světě. V televizní reportáži ocenila nejen sortiment nabízeného zboží, ale také kvalitu jídla a nápojů.
 • Dopravní podnik testuje nejdelší autobus na českých silnicích
  Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) bude čtyři měsíce testovat další velkokapacitní autobus, který by mohl pomoci vyřešit situaci se stále přibývajícím počtem cestujících mezi centrem Prahy a Letištěm Václava Havla. Tříčlánkový autobus Van Hool bude nejdelší, jaký kdy vyjel na české silnice.
 • Sídliště prokoukne: místní se společně s odborníky a politiky shodli jak dál
  Komunitní zahradník, lepší dostupnost hromadné dopravy, bezpečnější ulice a kvalitní parkování. To by mělo čekat sídliště Vybíralova na Černém Mostě. Dnes se místní seznámili s plánovanými úpravami. Skončila tak plánovací fáze revitalizace sídliště a blíží se realizace konkrétních zásahů.
 • Letná v novém. Dukelských hrdinů a Veletržní projdou proměnou
  „Letenský kříž“, tedy ulici Veletržní a Dukelských hrdinů, čekají změny. V souvislosti s plánovanou rekonstrukcí tramvajové tratě se změní i podoba zdejších veřejných prostranství. Půjde hlavně o zvýšení komfortu pro cestující tramvají, lepší podmínky pro chodce nebo doplnění stromořadí. Návrhy jsou k vidění na výstavě před Veletržním palácem a lidé se mohou k chystaným změnám vyjadřovat.
 • Český kinematograf. Počátky filmového průmyslu (1896–1930)
  Rozsáhlá výstava představuje při příležitosti 120 let od první filmové projekce v českých zemích unikátní kinematografické sbírky Národního technického muzea a Národního filmového archivu.
 • Od Národního po Újezd. Významný městský prostor projde proměnou
  Jeden z nejvýznamnějších veřejných prostorů v Praze by se mohl změnit k lepšímu. Institut plánování a rozvoje Prahy (IPR Praha) totiž dostal od městské rady za úkol zpracovat zadání pro koncepční urbanistickou studii pro Újezd, Vítěznou ulici a most Legií. Cílem studie bude především vytvořit příjemné podmínky pro pohyb pěších a bezbariérovou dostupnost veřejné dopravy. 
 • Lavičky, koše a stojany v novém. Praha vyhlašuje designérskou soutěž
  Hlavní město Praha vyhlašuje designérskou soutěž na městský mobiliář. Designéři navrhnou novou podobu laviček, stojanů na kolo a odpadkových košů. Soutěžit se bude ve veřejné mezinárodní soutěži, kterou organizuje Institut plánování a rozvoje Prahy (IPR Praha). Prvky mobiliáře by měly vycházet z charakteru a historie pražského prostředí a citlivě doplňovat vizuální působení pražských ulic a náměstí. Vítěz bude znám na podzim 2017.
 • Služba UtilityReport pomáhá stavebníkům v Praze
  Hlavní město Praha nabízí svým občanům bezplatnou službu s cílem zjednodušit agendu spojenou s procesem “vyjádření k existenci sítí“. Stavebníci i veřejnost mají k dispozici v rámci „e-Služby TI“ dvě aplikace, které nejen zjednoduší, ale i urychlí komunikaci s majiteli a provozovateli inženýrských sítí.
 • Prahu budou v Evropě propagovat autobusy
  Po úspěšné kampani realizované s Českými aeroliniemi uzavřel Prague City Tourism nově spolupráci také s dopravní společností Vega Tour. Panorama Hradčan, které je stěžejním motivem livery Airbusu 319, nese od května 2016 do dubna 2017 rovněž flotila 20 luxusních autobusů.
 • Vstupte! Bez pozvání, bez vstupenky…
  Prozkoumat Rezidenci primátora či navštívit Škodův palác mohou teď všichni nejen osobně, ale od poloviny března i z pohodlí domova prostřednictvím portálu praha.eu. Virtuální 3D prohlídka těchto míst je společné dílo Magistrátu hl. m. Prahy a společnosti PANO3D Profi, s.r.o. Cílem projektu je umožnit veřejnosti prohlédnout si i do taková místa, kam se běžně nedostane.
 • TripAdvisor opět zařadil Prahu mezi 25 nejlepších destinací roku 2016
  Česká metropole již po několikáté za sebou patří mezi nejatraktivnější turistické destinace světa. Cestovatelé zvolili Prahu mezi Top 25 míst planety, která stojí za to letos navštívit. Ocenění „Travelers' Choice“ ji tentokrát pasovalo na šestou příčku. Prvenství v letošní sezoně patří Londýnu, následují Istanbul, Marrakéš, Paříž a Siem Reap.
 • Městská policie Praha: Hledáme správné lidi
  Náborovou kampaň „v novém kabátě“ zahájila Městská policie hl. m. Prahy.
 • Kybernetická bezpečnost aneb Je Váš virtuální svět stále jen „Váš“?
  Poradna pro veřejnost se snaží pomoci s řešením kritických okamžiků, se kterými se zejména děti při pohybu ve virtuálním světě setkávají.