• Pozvánka na výstavu: Inspirace životem Elišky Přemyslovny
  Jak si děti představují Elišku Přemyslovnu, královnu českou, polskou, matku Karla IV.? To byl úkol kreativní soutěže pořádané v rámci projektu KOŘENY VLASTI a celostátních oslav výročí narození Karla IV. v roce 2016. Nejlepší výtvory ze soutěže jsou vystaveny v přízemí budovy Nové radnice na Mariánském náměstí od 3. do 31. května 2017.
 • Memorandum ke Smíchov City: pilotní projekt spolupráce s občany vstoupil do další fáze
  Projekt Smíchov City je nová smíchovská čtvrt, plánovaná v části bývalého nákladového nádraží v Praze 5. Projekt bude vznikat v úzké spolupráci mezi zástupci hlavního města zastoupeného Institutem plánování a rozvoje hl. m. Prahy, soukromým investorem, městskou částí a veřejností. Cílem participace je zohlednit v projektu požadavky obyvatel čtvrti, zejména v oblasti veřejné vybavenosti a podoby veřejných prostranství. Záštitu nad pilotním projektem participačních aktivit Smíchov City převzala náměstkyně primátorky hl. m. Prahy Petra Kolínská.
 • Čarodějnicé saunové ceremoniály v Aquacentru Šutka
  Konec dubna tradičně patří oslavám pálení čarodějnic, ohňům, teplu. Vyzkoušejte v pátek 28. 4. 2017 trochu jiné teplo a navštivte Čarodějnické saunové ceremoniály v Aquacentru Šutka. Prohřejte své tělo a zažijte zábavný relax od 15:00 do 20:00. Všechny saunové ceremoniály budou tematicky svázané s tématem pálení čarodějnic. Přijďte se k nám naladit na prodloužený víkend a užijte si zábavný relax. NOVĚ jsme pro Vás navýšili počet saunových ceremoniálů v rámci jednoho večera. Program doplní také soutěž Windstorm Master - soutěž o nejsilnější mávnutí ručníkem o volné vstupy do Aquacentra a Beachklubu Ládví. Nechte se hýčkat a navštivte saunu i páru Aquacentra Šutka!
 • Volkswagen Maraton Praha
  Tradiční běžecký svátek odstartuje již po 23. v neděli 7. května 2017 ze Staroměstského náměstí. Odtud tóny Smetanovy Vltavy vyprovodí všechny běžce, ale i diváky, na trasu dlouhou 42,195 km.
 • Revitalizace Bělohorské ulice se přiblížila
  Chystaná revitalizace Bělohorské ulice spojující Bílou Horu a Malovanku v Praze 6 je o krok dál realizaci. Po zapracování připomínek občanů byl vypracován rámcový harmonogram přípravy a následné realizace projektu. Úsek, u kterého je plánována rekonstrukce, začíná v ulici Dlabačov a končí u křižovatky s Patočkovou ulicí.
 • Vrtbovská zahrada ve slavnostním nasvícení
  Unikátní barokní Vrtbovská zahrada, o níž se tvrdí, že je nejkrásnější zahradou svého druhu na sever od Alp, se 27. dubna představí ve slavnostním nasvícením. Je to pouze jedna ze dvou možností za rok, ta příští bude na podzim s uzavřením sezóny.
 • Den Evropy na Střeleckém ostrově
  Pražský Střelecký ostrov bude 4. května 2017 patřit akci Den Evropy s podtitulem Po zemích Unie. Praha a Česká republika se tak připojí k oslavám letošního 60. výročí tzv. Římských smluv.
 • Sluníčkový den pro opuštěné děti a pěstounské rodiny
  To je název veřejné sbírky, která proběhne v úterý 25. dubna a ve středu 26. dubna 2017. Lidé jsou již zvyklí, že v těchto dnech mohou potkávat v ulicích Prahy a metru studenty, kteří nabízí ke koupi magnetky, placky, keramická sluníčka či žetony. Jinak tomu nebude ani letos a Vy tak můžete podpořit opuštěné děti a jejich cestu k náhradním rodinám.
 • Praha z pohledu reklamy 21. století
  V rámci 24. mezinárodního veletrhu reklamy, médií, polygrafie, který se koná od 24. do 26. dubna 2017 na PVA EXPO PRAHA v Letňanech, se 25. dubna uskuteční diskuzní setkání nazvané Praha z pohledu reklamy 21. století.
 • Nová lávka přes Štvanici. Praha vyhlašuje architektonickou soutěž
  Holešovice a Karlín propojí nová lávka pro pěší a cyklisty. Architekti mohou soutěžní návrhy odevzdávat do 25. července, vítěz bude znám po následném zasedání poroty.
 • Mezinárodní konference PIAF letos pod vlivem
  Vliv, jak se tvoří, kdo dokáže být vlivný a jaké prostředky používá. To bude hlavní téma mezinárodní konference PIAF, která se uskuteční koncem května v Praze. Dvoudenní konference se také zaměří na sportovní marketing a sponzoring. Diskutovat se bude o hrdinovi seriálu Vyšehrad i o fenoménu tzv. influencerů na sociálních sítích.
 • Do studentské právní poradny již není možné se telefonicky objednat
  Magistrát hl. m. Prahy oznamuje, že vzhledem k velkému zájmu jsou již rezervovány všechny termíny konzultací studentské právní poradny pro veřejnost v tomto semestru akademického roku 2017-2018. Není tedy možné se do poradny telefonicky objednat.
 • Run and Help – Běhání, které pomáhá
  Amatérské běhání je fenomén posledních let. V průběhu dubna a května si vyberte jakýkoliv den, kdy přerušíte výuku, práci nebo jinou činnost a na hodinku se proběhnete. Zároveň si zvolíte libovolnou částku, kterou každý účastník věnuje za uběhnutý kilometr, sto metrů, kolečko nebo ulici.
 • Praha má 1,28 milionu obyvatel
  V hlavním městě loni přibylo 13 059 obyvatel, ke konci roku 2016 dosáhl počet obyvatel 1 280 508. Většina se jich do Prahy přistěhovala, a to zejména z ostatních regionů republiky. Demografické údaje dnes zveřejnil Český statistický úřad.
 • Praha se bude v zámoří prezentovat společně s Berlínem a Vídní
  Ředitelka Prague City Tourism Nora Dolanská, ředitel Visit Berlin Burkhard Kieker a ředitel organizace WienTourismus Norbert Kettner na veletrhu ITB v Berlíně podepsali Memorandum o spolupráci mezi Prahou, Berlínem a Vídní v oblasti turismu.
 • Upozornění pro návštěvníky Staroměstské radnice
  Magistrát hl. m. Prahy oznamuje, že dne 16. března 2017 dojde z důvodu celkové rekonstrukce k uzavření veřejných toalet, umístěných v přízemí budovy Staroměstské radnice. Předpokládaný termín znovuotevření toalet je stanoven na 31. května 2017.
 • Řidičský průkaz by si mělo letos vyměnit ještě více než 90 tisíc Pražanů
  Podle údajů Ministerstva dopravy ČR letos od března do prosince čeká výměna řidičských průkazů celkem 94 517 pražských řidičů. Jsou v tom započítány i průkazy již propadlé v lednu a v únoru (4 813). Aktuálně v březnu skončí platnost řidičského průkazu 4 075 pražským řidičům.
 • DPP již připravuje výstavbu tramvajové trati do Libuše
  Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) připravuje výstavbu tramvajové trati ze stávající smyčky Sídliště Modřany do nové konečné zastávky Libuš vzdálené 1,9 km. Tamní smyčka bude přímo u stejnojmenné plánované stanice metra linky D. Předpokládané investiční náklady činí 500 miliónů korun.
 • Data o Praze pro odborníky i veřejnost: Katalog městských částí
  Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) spustil webové stránky – Katalog městských částí, kde jsou k nalezení nejrůznější číselné informace o všech z padesáti sedmi městských částí i o Praze jako celku.
 • Bezpečné cesty do školy 2017 Chodit do školy pěšky je normální!
  Pražské matky ve spolupráci s hlavním městem Prahou vyhlašují další ročník programu Bezpečné cesty do školy (BCŠ) určený všem základním i středním školám na území Prahy s cílem spoluvytvářet lepší cesty pro chodce a motivovat žáky i rodiče k jejich využívání.
 • Lékařská pohotovostní služba v roce 2017 zajišťovaná hl. m. Prahou
  Lékařská pohotovostní služba bude v roce 2017 zajišťována hlavním městem Prahou stejně jako v minulých letech ve stěžejních zdravotnických zařízeních.
 • Stanice Jinonice na trase metra B od 7. ledna uzavřena
  Nezbytná rekonstrukce uzavře stanici Jinonice na trase metra B od 7. ledna do 7. srpna 2017. Vlaky budou stanicí projíždět. Zavedena bude náhradní autobusová doprava.
 • Hlášení poruch veřejného osvětlení
  Poruchy či havárie veřejného osvětlení na území hlavního města Prahy je možné od 1. ledna 2017 ohlašovat na Centrálním dispečinku veřejného osvětlení na telefonním čísle 224 91 51 51.
 • Služba UtilityReport pomáhá stavebníkům v Praze
  Hlavní město Praha nabízí svým občanům bezplatnou službu s cílem zjednodušit agendu spojenou s procesem “vyjádření k existenci sítí“. Stavebníci i veřejnost mají k dispozici v rámci „e-Služby TI“ dvě aplikace, které nejen zjednoduší, ale i urychlí komunikaci s majiteli a provozovateli inženýrských sítí.
 • Vstupte! Bez pozvání, bez vstupenky…
  Prozkoumat Rezidenci primátora či navštívit Škodův palác mohou teď všichni nejen osobně, ale od poloviny března i z pohodlí domova prostřednictvím portálu praha.eu. Virtuální 3D prohlídka těchto míst je společné dílo Magistrátu hl. m. Prahy a společnosti PANO3D Profi, s.r.o. Cílem projektu je umožnit veřejnosti prohlédnout si i do taková místa, kam se běžně nedostane.