• Občané řekli, jaký chtějí Smíchov. Nová čtvrť blíže k realizaci
  Na bývalém nákladovém nádraží Praha-Smíchov má zanedlouho vyrůst nová městská čtvrť. Rozsáhlý projekt má klíčový význam nejen pro Prahu 5, ale i pro celé hlavní město. Zájem občanů i institucí vyústil v unikátní spolupráci, kdy se v Praze poprvé do plánování soukromé investice mohli v širší míře přímo zapojit občané. Během osmi měsíců se do plánování nové čtvrti formou účasti na výstavě, procházce, diskusi, vyplněním dotazníku či podílu na sociologickém šetření aktivně zapojilo více než 1300 občanů.
 • Města s dobrou adresou
  Od 17. srpna do 19. září 2017 budou díky spolupráci hlavního města Prahy a Velvyslanectví Dánského království k vidění dvě části putovní výstavy se souhrnným názvem „Města s dobrou adresou“.
 • Proces proměny Karlova náměstí zahájen
  Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR Praha) vyhlásil tzv. řízení se soutěžním dialogem na revitalizaci parku Karlova náměstí. Jde o interaktivní spolupráci města s architekty, která mezi všemi zúčastněnými zajistí průběžnou dohodu na podobě návrhu.
 • Prague IoT Centre přinesl první zákazníky a milionovou investici
  Prague Startup Centre pořádá unikátní inkubační program Prague IoT Centre. Ten startupům v oblasti IoT a SmartCity nabízí nejen zkušené mentory, bezplatný vybavený IoT lab v centru Prahy, ale hlavně pomáhá získat pilotní zákazníky a investici.
 • Příprava žádosti o grant hl. m. Prahy v oblasti kongresového turismu na rok 2018
  seminář k elektronické verzi podání
 • Bistro Na Louži v budově Nové radnice prochází rekonstrukcí
  Bistro Na Louži v budově Nové radnice na Mariánském náměstí bude od 7. srpna 2017 z důvodu rekonstrukce uzavřeno.
 • Projekt chovu koní Převalského na Dívčích hradech
  Za dva roky se na Dívčích hradech budou prohánět poslední divocí koně, kteří přežili do našich dob – koně Převalského. Nový projekt jejich chovu na ploše téměř 20 ha přímo na místě představili v úterý 25. července zástupci Zoo Praha, hl. m. Prahy a městských částí.
 • Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky 2017
  Informace pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky konané ve dnech 20. a 21. října 2017.
 • Centrum Vysočan se stane opravdovým náměstím
  Radní hl. m. Prahy schválili studii, která povede ke zkvalitnění náměstí OSN ve Vysočanech. Studie z dílny Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) navrhuje nové přechody, chodníky, lavičky nebo stromy. Zastávky MHD budou bezbariérové, nádraží se lépe propojí s MHD. Rekonstrukce by mohla začít v roce 2020.
 • Praha patří k turisticky nejoblíbenějším evropským městům
  Podle výsledků srovnávací statistiky asociace European Cities Marketing se Praha umístila v počtu přenocování zahraničních turistů na pátém místě a v celkovém počtu přenocování na sedmém.
 • Titul Film Friendly 2016 – TSK se stala nejvstřícnějším úřadem lokačních manažerů
  Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s. (TSK) získala prestižní ocenění lokačních manažerů v soutěži Film Friendly 2016 a stala tak nejvstřícnějším úřadem k filmařům. Hlavní titul Film Friendly určený regionálním subjektům za spolupráci s filmaři putoval do Liberce. Zasloužila se o to tamější filmová kancelář, která od roku 2015 funguje pod městským informačním centrem.
 • Praha v číslech za rok 2016
  Český statistický úřad vydal publikaci ČÍSLA Z PRVNÍ RUKY ZA ROK 2016 PRAHA. 
 • „Magistrála spojuje“. Praha má vizi proměny
  V úterý 27. června představila dánská kancelář Gehl Architects svou vizi proměny Severojižní magistrály. Architekti přišli s návrhem, jak dopravní tepnu v postupných krocích lépe zapojit do městského prostředí: součástí jsou jak rychle realizovatelné první kroky, tak dlouhodobé výhledy. Návrh je výchozím materiálem, o němž budou nyní diskutovat pražští radní.
 • Letní úřední doba na pražském magistrátu
  Magistrát hl. m. Prahy oznamuje, že v době od 3. července do 31. srpna bude na některých pracovištích úřadu upravena úřední doba.
 • Zoo Praha má nové parkoviště
  Při ulici Stará Povltavská vznikla nová záchytná plocha pro parkování až pro 260 osobních automobilů. Návštěvníci budou moci parkoviště plně využít od 1. července 2017, spolu se zavedením kyvadlové dopravy až k branám Zoo Praha.
 • Praha má 1 282 496 obyvatel
  V prvním čtvrtletí letošního roku se počet obyvatel Prahy zvýšil o 1 988 na 1,282.496 lidí. Většina se jich do metropole přistěhovala, a to hlavně z jiných částí Česka. V Praze se narodilo jen o 61 lidí více, než jich zemřelo. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů Českého statistického úřadu.
 • Začal platit tzv. protikuřácký zákon
  Praha v souvislosti s protikuřáckým zákonem, který vstoupil v platnost 31. května 2017, zahájila kampaň „Chceme čisté město“. V ní apeluje na kuřáky, aby neodhazovali nedopalky, kde se jim zlíbí. Upozorňuje zároveň na místa na veřejných prostranstvích – na zastávkách a nástupištích MHD – kde je nově kouření zakázáno.
 • Nové Letní kino na Výstavišti
  U hlavního vstupu na Výstaviště Praha Holešovice je od 17. května otevřeno letní kino. Navazuje na tradici letního kina, které v dolní části Výstaviště fungovalo do roku 2000.
 • Chystá se proměna pražských podchodů
  Institut plánování a rozvoje Prahy (IPR Praha) zpracoval seznam 38 pražských podchodů, z nichž 5 doporučil k přednostní revitalizaci. Dočkat by se mohly důkladného úklidu, nového osvětlení, výmalby či uměleckých instalací.
 • Memorandum ke Smíchov City: pilotní projekt spolupráce s občany vstoupil do další fáze
  Projekt Smíchov City je nová smíchovská čtvrt, plánovaná v části bývalého nákladového nádraží v Praze 5. Projekt bude vznikat v úzké spolupráci mezi zástupci hlavního města zastoupeného Institutem plánování a rozvoje hl. m. Prahy, soukromým investorem, městskou částí a veřejností. Cílem participace je zohlednit v projektu požadavky obyvatel čtvrti, zejména v oblasti veřejné vybavenosti a podoby veřejných prostranství. Záštitu nad pilotním projektem participačních aktivit Smíchov City převzala náměstkyně primátorky hl. m. Prahy Petra Kolínská.
 • Revitalizace Bělohorské ulice se přiblížila
  Chystaná revitalizace Bělohorské ulice spojující Bílou Horu a Malovanku v Praze 6 je o krok dál realizaci. Po zapracování připomínek občanů byl vypracován rámcový harmonogram přípravy a následné realizace projektu. Úsek, u kterého je plánována rekonstrukce, začíná v ulici Dlabačov a končí u křižovatky s Patočkovou ulicí.
 • Nová lávka přes Štvanici. Praha vyhlašuje architektonickou soutěž
  Holešovice a Karlín propojí nová lávka pro pěší a cyklisty. Architekti mohou soutěžní návrhy odevzdávat do 25. července, vítěz bude znám po následném zasedání poroty.
 • Praha se bude v zámoří prezentovat společně s Berlínem a Vídní
  Ředitelka Prague City Tourism Nora Dolanská, ředitel Visit Berlin Burkhard Kieker a ředitel organizace WienTourismus Norbert Kettner na veletrhu ITB v Berlíně podepsali Memorandum o spolupráci mezi Prahou, Berlínem a Vídní v oblasti turismu.
 • Řidičský průkaz by si mělo letos vyměnit ještě více než 90 tisíc Pražanů
  Podle údajů Ministerstva dopravy ČR letos od března do prosince čeká výměna řidičských průkazů celkem 94 517 pražských řidičů. Jsou v tom započítány i průkazy již propadlé v lednu a v únoru (4 813). Aktuálně v březnu skončí platnost řidičského průkazu 4 075 pražským řidičům.
 • DPP již připravuje výstavbu tramvajové trati do Libuše
  Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) připravuje výstavbu tramvajové trati ze stávající smyčky Sídliště Modřany do nové konečné zastávky Libuš vzdálené 1,9 km. Tamní smyčka bude přímo u stejnojmenné plánované stanice metra linky D. Předpokládané investiční náklady činí 500 miliónů korun.
 • Data o Praze pro odborníky i veřejnost: Katalog městských částí
  Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) spustil webové stránky – Katalog městských částí, kde jsou k nalezení nejrůznější číselné informace o všech z padesáti sedmi městských částí i o Praze jako celku.
 • Bezpečné cesty do školy 2017 Chodit do školy pěšky je normální!
  Pražské matky ve spolupráci s hlavním městem Prahou vyhlašují další ročník programu Bezpečné cesty do školy (BCŠ) určený všem základním i středním školám na území Prahy s cílem spoluvytvářet lepší cesty pro chodce a motivovat žáky i rodiče k jejich využívání.
 • Lékařská pohotovostní služba v roce 2017 zajišťovaná hl. m. Prahou
  Lékařská pohotovostní služba bude v roce 2017 zajišťována hlavním městem Prahou stejně jako v minulých letech ve stěžejních zdravotnických zařízeních.
 • Stanice Jinonice na trase metra B od 7. ledna uzavřena
  Nezbytná rekonstrukce uzavře stanici Jinonice na trase metra B od 7. ledna do 7. srpna 2017. Vlaky budou stanicí projíždět. Zavedena bude náhradní autobusová doprava.
 • Hlášení poruch veřejného osvětlení
  Poruchy či havárie veřejného osvětlení na území hlavního města Prahy je možné od 1. ledna 2017 ohlašovat na Centrálním dispečinku veřejného osvětlení na telefonním čísle 224 91 51 51.
 • Služba UtilityReport pomáhá stavebníkům v Praze
  Hlavní město Praha nabízí svým občanům bezplatnou službu s cílem zjednodušit agendu spojenou s procesem “vyjádření k existenci sítí“. Stavebníci i veřejnost mají k dispozici v rámci „e-Služby TI“ dvě aplikace, které nejen zjednoduší, ale i urychlí komunikaci s majiteli a provozovateli inženýrských sítí.
 • Vstupte! Bez pozvání, bez vstupenky…
  Prozkoumat Rezidenci primátora či navštívit Škodův palác mohou teď všichni nejen osobně, ale od poloviny března i z pohodlí domova prostřednictvím portálu praha.eu. Virtuální 3D prohlídka těchto míst je společné dílo Magistrátu hl. m. Prahy a společnosti PANO3D Profi, s.r.o. Cílem projektu je umožnit veřejnosti prohlédnout si i do taková místa, kam se běžně nedostane.