• Na Šeberáku platí zákaz koupání
  Hygienická stanice hl. m. Prahy kvůli sinicím zakázala koupání v koupališti Šeberák. Podle posledního měření se kvalita vody v rybníce zhoršila ze stupně tři na stupeň pět, což znamená velké zdravotní riziko pro koupající. Zhoršená kvalita vody je také v Hostivařské přehradě. Vyplývá to z výsledků měření, které zveřejňuje hygienická stanice na svých webových stránkách.
 • Volby 2018
  Volby do Zastupitelstva hl. m. Prahy a zastupitelstev městských částí.
 • V létě na Vás čekají oblíbené pikniky v nejhezčích pražských parcích
  Hlavní město Praha ve spolupráci s Hitrádiem City opět připravuje na letní měsíce City Pikniky Praha 2018 v nejkrásnějších parcích metropole. Těšit se můžete na bohatý program a hlavně zábavu.
 • Pražský hrad od Masaryka k Havlovi
  Výstava Pražský hrad od Masaryka k Havlovi nabídne návštěvníkům pohled historika architektury, prof. Zdeňka Lukeše, na stopy které na Hradě zanechali prezidenti v období 1918 – 2003. Otevřena bude od 3. do 28. července v GALERII 1 ve Štěpánské ulici v Praze 1.
 • Informace o úpravě letní úřední doby některých pracovišť Magistrátu hl. m. Prahy
  V období letních měsíců, od 2. 7. do 31. 8. 2018, bude na některých pracovištích Magistrátu hl. m. Prahy upravena úřední doba.
 • Další úspěšná sezona projektu Dlouhomladí
  Projekt Dlouhomladí určený seniorům nad 60 let, který garantuje ICM při Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy za podpory pražského magistrátu, ukončil v červnu svou další sezonu. Pokračovat bude opět v září.
 • Kraje pro bezpečný internet je nejlepším národním projektem Evropské ceny prevence kriminality
  Projekt Asociace krajů České republiky „Kraje pro bezpečný internet“ ocenilo Ministerstvo vnitra ČR jako nejlepší v národním kole Evropské ceny prevence kriminality za rok 2017. Tématem tohoto ročníku byla bezpečnost v kyberprostoru. Vítězný projekt reprezentoval Českou republiku na evropském finále v estonském Tallinnu.
 • Praha schválila nové standardy kvality pro autobusovou dopravu
  Celovozová klimatizace, nízkopodlažnost, dostatek místa na kočárky i maximum pohodlných sedadel, moderní informační a odbavovací systém, jednotný vzhled. To jsou jen některé z nových požadavků na nově pořizované autobusy v systému Pražské integrované dopravy. Standardy kvality PID, jak se dokument předepisující pravidla pro jednotlivé dopravce nazývá, schválila dne 5. června 2018 Rada hl. m. Prahy.
 • Veřejné osvětlení v Praze – hlášení poruch a havárií nově
  Od 31. května 2018 převzala správu, provoz a údržbu veřejného osvětlení a souvisejících technologií na území hl. m. Prahy společnost Technologie Hlavního města Prahy, a. s. (THMP).
 • Town Hall Pass: Nejvýhodnější vstupenka na dvě nejstarší pražské radnice
  Prague City Tourism a Novoměstská radnice nabízí návštěvníkům zbrusu novou kombinovanou vstupenku – Town Hall Pass. Cenově výhodná vstupenka zahrnuje návštěvu historických sálů Staroměstské radnice, výstup na věž Novoměstské radnice a hned dva výstupy na věž Staroměstské radnice. Town Hall Pass navíc platí 3 dny a umožňuje přednostní odbavení.
 • Metro D se vrací do územního plánu
  Březnové Zastupitelstvo hl. m. Prahy schválilo zadání změny územního plánu související s trasou metra D z Pankráce do Písnice. Upřesní se tak nejen její vedení v územním plánu, ale i okolí budoucích stanic metra.
 • Pražská kavárna – minulost a současnost
  Kniha Pražská kavárna – minulost a současnost odhaluje čtivou a poutavou formou nejen to, kde se v Praze poprvé vařila káva, ale i skutečnost, proč jsou kavárny neodmyslitelnou součástí našich životů. Unikátní vhled do kavárenské tradice a současnosti je dílem Evy Bendové, od autorky, která se tématu věnuje více než deset let. Kniha vyšla za podpory hl. m. Prahy v nakladatelství Verzone.
 • Lékařská pohotovostní služba
  V roce 2018 je lékařská pohotovostní služba (LPS) zajišťována hlavním městem Prahou stejně jako v minulých letech ve stěžejních zdravotnických zařízeních.
 • Upozornění ohledně lékařských posudků pro děti na školy v přírodě apod.
  Hygienická stanice hl. m. Prahy upozorňuje především rodičovskou veřejnost na novelu zákona o ochraně veřejného zdraví, která mění dobu platnosti lékařského posudku o zdravotní způsobilosti dítěte k účasti na škole v přírodě či zotavovací akci na dobu dvou let místo dosavadního jednoho roku.
 • Praha vyhlásila grantový program ke 100. výročí vzniku republiky a k 25 letům ČR na rok 2018
  Usnesením Rady hl. m. Prahy č. 2312 ze dne 19. 9. 2017 byly vyhlášeny granty hl. m. Prahy k výročí 100 let vzniku samostatného československého státu a 25 let České republiky na rok 2018.