• Počet akutních respiračních infekcí v Praze mírně stoupá
  V hlavním městě postupně narůstá počet nemocných akutními respiračními infekcemi (ARI). Nejvíce nemocných ARI je mezi dětmi ve věku 0-5 let. Následuje skupina mladých lidí ve věku 15 – 24 let.
 • Pražská kavárna – minulost a současnost
  Kniha Pražská kavárna – minulost a současnost odhaluje čtivou a poutavou formou nejen to, kde se v Praze poprvé vařila káva, ale i skutečnost, proč jsou kavárny neodmyslitelnou součástí našich životů. Unikátní vhled do kavárenské tradice a současnosti je dílem Evy Bendové, od autorky, která se tématu věnuje více než deset let. Kniha vyšla za podpory hl. m. Prahy v nakladatelství Verzone.
 • Lékařská pohotovostní služba
  V roce 2018 je lékařská pohotovostní služba (LPS) zajišťována hlavním městem Prahou stejně jako v minulých letech ve stěžejních zdravotnických zařízeních.
 • 100. výročí vzniku Československa: Praha, 6. ledna 1918
  Dne 6. ledna 1918 přijali čeští poslanci v Grégrově sále pražského Obecního domu Tříkrálovou deklaraci, ve které poprvé na domácí půdě zazněl požadavek na sebeurčení národů a samostatnost.
 • Kam s vánočními stromky až doslouží?
  Vyhozené vánoční stromky nepatří do popelnic. Pražané je mohou odložit volně vedle nádob na směsný odpad, případně na tříděný odpad, a svozové společnosti je odvezou. Pokud doslouží umělý stromek, je jediná možnost – odevzdat ho do sběrného dvora.
 • Zimní přestávka v kompostárně
  Kompostárna hl. m. Prahy ve Slivenci má zimní přestávku, její provoz je předběžně do konce února 2018 přerušen.
 • Na proměně Karlova náměstí budou pracovat špičkové světové týmy
  Rada hlavního města Prahy dnes schválila výběr 5 architektonicko-krajinářských týmů, které budou v dalších měsících ve spolupráci s městem a dalšími aktéry pracovat na proměně parku na Karlově náměstí. Výběr týmů je první významný krok k obnově zanedbaného parku. Tzv. řízení se soutěžním dialogem vyhlásil Institut plánování a rozvoje (IPR Praha) v polovině srpna letošního roku. 
 • Upozornění ohledně lékařských posudků pro děti na školy v přírodě apod.
  Hygienická stanice hl. m. Prahy upozorňuje především rodičovskou veřejnost na novelu zákona o ochraně veřejného zdraví, která mění dobu platnosti lékařského posudku o zdravotní způsobilosti dítěte k účasti na škole v přírodě či zotavovací akci na dobu dvou let místo dosavadního jednoho roku.
 • Praha má 1,29 milionu obyvatel
  Za tři čtvrtletí letošního roku přibylo v Praze 9 565 obyvatel, většina nových obyvatel se přistěhovala, a to častěji z českých regionů než ze zahraničí. Počet obyvatel hlavního města se zvýšil také díky tomu, že se za prvních devět měsíců narodilo o 2 348 lidí více, než jich zemřelo. Na konci třetího čtvrtletí roku 2017 žilo v Praze 1,29 milionu obyvatel. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu.
 • Nejlépe se žije v Praze! Hlavní město se stalo Místem pro život 2017
  Hlavní město Praha obhájilo prvenství v celostátním srovnávacím výzkumu Místo pro život. Excelentní zdravotnictví, vzdělávací soustava a infrastruktura, nejvyšší mzdy a bohaté volnočasové vyžití. To jsou oblasti, kterými se může Praha skutečně pochlubit. Stříbro bere Jihočeský kraj, bronz Královéhradecký kraj. Výzkum Místo pro život, který realizuje analytická agentura Datank, hodnotí desítky kritérií v osmi hlavních oblastech.
 • Stěhování odboru bytového fondu
  Odbor bytového fondu Magistrátu hl. m. Prahy se stěhuje z Nové úřední budovy (nám. Franze Kafky 1, Praha 1) do Škodova paláce (Jungmannova 35, Praha 1).
 • PragueONCO 2018
  Jedna z největších onkologických akcí v České republice – pražské mezioborové onkologické kolokvium PragueONCO 2018 se bude konat od 24. do 26. ledna 2018 v Clarion Congress Hotel Prague.
 • Jubilejní 20. ročník soutěže Zlatý erb
  1. listopadu 2017 začal oficiálně 20. ročník populární soutěže o nejlepší webové stránky, elektronické služby měst a obcí nebo webové turistické prezentace Zlatý erb.
 • Černí pasažéři v Praze mohou mít pokutu za půlku
  Pokud vás chytne revizor bez platného jízdního dokladu, máte možnost snížit si pokutu na půlku. Od pondělí 23. října začíná platit nové opatření kampaně Nejedeš načerno?, díky kterému můžou mít černí pasažéři v Praze pokutu za 400 korun.
 • Pražané si mohou zdarma zapůjčit kompostéry
  V rámci podpory domácího kompostování hlavní město Praha podalo žádost o dotaci na nákup kompostérů v 68. výzvě OPŽP. Předmětem projektu je pořízení 1 750 ks kompostérů, které budou zdarma zapůjčeny zájemcům. Žadatelem o kompostér je fyzická osoba. Podmínkou projektu je umístění kompostéru na vlastním či pronajatém oploceném pozemku na území hl. m. Prahy.
 • Praha vyhlásila grantový program ke 100. výročí vzniku republiky a k 25 letům ČR na rok 2018
  Usnesením Rady hl. m. Prahy č. 2312 ze dne 19. 9. 2017 byly vyhlášeny granty hl. m. Prahy k výročí 100 let vzniku samostatného československého státu a 25 let České republiky na rok 2018.
 • Bistro Na Louži v budově Nové radnice prochází rekonstrukcí
  Bistro Na Louži v budově Nové radnice na Mariánském náměstí bude od 7. srpna 2017 z důvodu rekonstrukce uzavřeno.
 • Hlášení poruch veřejného osvětlení
  Poruchy či havárie veřejného osvětlení na území hlavního města Prahy je možné od 1. ledna 2017 ohlašovat na Centrálním dispečinku veřejného osvětlení na telefonním čísle 224 91 51 51.