• Veřejné setkání k budoucnosti Petřína
  Ve středu 24. dubna se od 18 hodin koná v barokním refektáři restaurace Petřínské terasy veřejná diskuse na téma budoucnosti petřínského vrchu, kterou organizuje první místostarosta Prahy 1 pro územní rozvoj Petr Hejma ve spolupráci s náměstkem primátora hl. m. Prahy pro životní prostředí Petrem Hlubučkem.
 • Voda a civilizace – unikátní výstavu na aktuální téma uvidíte na Kampě
  Pražská Kampa převypráví příběh vody. Klíčový význam životodárné tekutiny, její minulost, přítomnost a budoucnost na Zemi, ukáže venkovní expozice s názvem Voda a civilizace, která začne 2. května. Na dvaceti oboustranných panelech představí unikátní snímky od řady autorů z různých koutů planety od Austrálie, přes Evropu a Afriku až po Grónsko a Ameriku. Hlavními partnery výstavy jsou Ministerstvo životního prostředí ČR a hlavní město Praha. Organizátorem a producentem je společnost Medialogue.
 • Den země 2019 na téma Předcházení vzniku odpadů
  Den Země je celosvětový svátek, který se každoročně slaví 22. dubna. Více než miliarda lidí ze stovek států světa si v tento den připomíná ekologické otázky a dopady chování člověka na životní prostředí. Praha oslaví Den Země na Vyšehradě 23. dubna.
 • Za exotickými motýly do skleníku Fata Morgana
  Trojská botanická zahrada 10. dubna slavnostně zahájila v pořadí už sedmnáctou výstavu tropických motýlů. Tentokrát se ve skleníku Fata Morgana návštěvníci kromě mnoha exotických druhů seznámí zejména s motýly-cestovateli. Tématem letošní výstavy je totiž migrace, tedy pravidelné přesuny často i na velké vzdálenosti. Kam míří a proč? Vydejte se s nimi na cestu a poznejte svět z motýlí perspektivy. Pokud budete mít štěstí, budete moci ve skleníku Fata Morgana sledovat i magický okamžik líhnutí motýlů z kukel umístěných v expozici. Výstava potrvá do 26. května.
 • S Madeleine Albright o demokratech a diktátorech
  U příležitosti 20. výročí vstupu Česka do NATO 11. března 2019 uspořádala Knihovna Václava Havla ve spolupráci s Právnickou fakultou Univerzity Karlovy a nakladatelstvím Argo besedu s Madeleine Albright. Partnerem bylo hlavní město Praha a pražský primátor Zdeněk Hřib se s Madeleine Albright setkal ještě před zahájením diskuze.
 • Konference BEZPEČNÁ ŠKOLA 2019
  Již 5. ročník konference BEZPEČNÁ ŠKOLA se uskuteční 23. května 2019 v Národní technické knihovně v Praze 6 – Dejvicích. Cílem konference je vzdělávat a inspirovat posluchače k tomu, aby kladli velký důraz na problematiku bezpečí. Záštitu konferenci poskytl i radní hl. m. Prahy Vít Šimral.
 • Proměny okolí Národního muzea a Čelakovského sadů
  Na tramvajové koleji mezi Historickou a Novou budovou Národního muzea byla ve čtvrtek 4. dubna zahájena výstava Proměny okolí budov Národního muzea a Čelakovského sadů. Na 26 panelech mapuje historii místa i jeho současnost. Přístupná bude do konce června.
 • Praha má přes 1,3 milionu obyvatel
  Oproti roku 2017 vzrostl v roce 2018 počet obyvatel Prahy o 14 119 na 1,31 milionu. Většina z nich se do metropole přistěhovala.
 • Architektura oblastí postižených přírodními katastrofami
  V budově Nové radnice, ve Velkém jednacím sále, je až do 30. dubna instalována výstava Architektura pro lidi. Přibližuje tchajwanského architekta Ying-Chun Hsieha a jeho projekty zaměřené na výstavbu ve venkovských oblastech postižených záplavami či zemětřesením.
 • Lékařská pohotovostní služba
  V roce 2019 je lékařská pohotovostní služba (LPS) zajišťována hlavním městem Prahou stejně jako v minulých letech ve stěžejních zdravotnických zařízeních.
 • Turnikety u služebního vchodu do Nové radnice zvýší bezpečnost návštěvníků i zaměstnanců úřadu
  U služebního vchodu do Nové radnice (z ulice U Radnice) jsou instalovány turnikety. Jedná se o opatření, ke kterému Magistrát hlavního města Prahy přistoupil vzhledem k nárůstu incidentů zejména u výtahu páternoster, který navštěvuje obrovské množství turistů.
   
 • Řidičské průkazy - vystavení, výměna
 • Veřejné osvětlení v Praze – hlášení poruch a havárií nově
  Od 31. května 2018 převzala správu, provoz a údržbu veřejného osvětlení a souvisejících technologií na území hl. m. Prahy společnost Technologie Hlavního města Prahy, a. s. (THMP).