Mnozí z nich nerespektují pokyny pro jeho bezpečné užívání a snaží se do něj vstoupit opilí nebo i s kočárky. Turnikety tak zvýší bezpečnost turistů samotných, neboť by brzy mohlo dojít k vážnějším zraněním. Zvýší i ochranu majetku a bezpečnost zaměstnanců i návštěvníků radnice. Turnikety také pomohou oddělit návštěvníky bistra, které je umístěno v Nové radnici právě u služebního vchodu, od návštěvníků úřadu.

Služební vchod, který je zároveň bezbariérovým vstupem do budovy, zůstane i nadále přístupný hendikepovaným osobám, pro které bude k dispozici navíc i obsluha. Zaměstnancům magistrátu bude vchod přístupný přes služební kartu.

Instalace turniketů neznamená uzavírání úřadu. Ten zůstává i nadále otevřený. Režim hlavního vchodu do Nové radnice z Mariánského náměstí se nemění. V budově Nové radnice navíc nesídlí odbory, které by navštěvovala veřejnost, tyto agendy se koncentrují zejména ve Škodově paláci.

Náklady na instalaci turniketů byly zhruba 625 000 korun bez DPH a řešení splňuje požadavky památkářů. O spuštění turniketů do provozu bude Magistrát hl. m. Prahy informovat.