Hlavní město Praha tento rok opět podpořilo aktivity zaměřené zejména na prevenci diabetu 2. typu a VŠTJ Medicína Praha připravila pro veřejnost řadu informačních i praktických akcí týkajících se prevence i života s diabetem.

„Můžete si vyzkoušet různá cvičení - třeba jógu, pilates, aerobní aktivity, konzultovat s nutričními terapeuty, eventuálně s lékařem. Všude bude k dispozici edukační materiál, zápisníčky pro jídelníček, který s vámi v následujících týdnech ochotně prodiskutujeme,“ zve jeden z pořadatelů, MUDr. Martin Matoulek z Obezitologického centra III. interní kliniky VFN v Praze a 1. LF UK a VŠTJ Medicína Praha.

Celý program Týdne diabetu, který se uskuteční od 13. do 18. listopadu, je k dispozici na webu http://www.tydendiabetu.eu/.

Pochod proti cukrovce

Týden diabetu vyvrcholí v Praze na Karlově náměstí, kde bude od 10 hodin připraven celodenní program ke Světovému dni diabetu. Jeho součástí bude i Pochod proti cukrovce, který začne ve 13:00 hodin. Již 14. ročník pochodu je manifestem toho, že i chůzí se dá účinně bojovat proti diabetu. Měl by povzbudit co nejvíce lidí, aby učinili první kroky k prevenci diabetu 2. typu. Součástí bude možnost změřit si nejen glykémii, ale i cholesterol v prostorách záchranného systému Golem. Hned vedle něj najdete stan Banding klub „U Golema“, v němž se budou po celý den diskutovat bariatrické operace.

„Setkáte se zde s pacienty, kteří mají operaci za sebou a třeba se na nějaký čas cukrovky zcela zbavili. A nezapomeňte, začít se změnou života se dá kdykoliv,“ říká Radek Lacko, radní hl. m. Prahy pro oblast zdravotnictví a bydlení, který nad Týdnem diabetu převzal záštitu.