Po loňském úspěchu pilotního ročníku projektu Vánoční jedlička s budoucností Lesy hl. m. Prahy zahájily prodej stromků v pondělí 19. listopadu. Zájemci mohou stromky zakoupit na některém z prodejních míst:

  • Zahradnictví Ďáblice
  • Ekocentrum Prales ve Kbelích
  • Hájovny Lesů hl. m. Prahy - Čimický háj, Chuchelský háj, Hostivařský lesopark a Divoká Šárka
  • Stromovka - areálu Lesů hl. m. Prahy nedaleko Gothardovy brány.

Zhruba půlmetrové stromky pocházejí z lesní školky ve Staré Boleslavi. Cena za jeden stromek je 100 Kč.

Ke stromku kupující obdrží i podrobný návod, jak se o jedličku během Vánoc starat. Při dodržení správného postupu (pomalá teplotní aklimatizace, zalévání a zajišťování vzdušné vlhkosti) by měly v pořádku zvládnout svůj náročný vánoční úkol ve vytopených pražských domech a bytech. „A protože se nejedná o standardní vánoční jehličnany pěstované právě a pouze pro vánoční období, nýbrž o stromky běžně pěstované pro výsadby v krajině, měly by posléze úspěšně zvládnout i přesun do země na zahradě nebo v lese,“ říká Petra Fišerová, tisková mluvčí Lesů hl. m. Prahy.

Kdo nemá zahradu, kam by jedličku po zimě mohl zasadit, anebo ten, kdo chce stromku věnovat úplnou svobodu, může jej vzít v neděli 7. dubna 2019 ve 14 hodin do Kunratického lesa, kde se budou bývalé vánoční jedličky pod dohledem pražských lesníků vysazovat. Jedličky se zde připojí ke svým předchůdkyním, které Pražané v lese vysadili letos na jaře. Z loňských 250 vánočních jedliček se do lesa dostala asi stovka.