Filip HORKÝ, moderátor 
Nové levé křídlo Průmyslového paláce na dohled. Podle náměstka primátora Pavla Pechánka Praha do zítřka požádá o stavební povolení. Ještě letos by pak ráda začala hledat firmu nebo firmy, které secesní památku obnoví. Peníze na rekonstrukci magistrát má. 

Zuzana ČERNÁ, redaktorka 
Zkáza Průmyslového paláce začala před 10 a půl lety zhruba v těchto místech, když vzplanul vařit v kuchyňce jednoho ze stánků. Pro hasiče a nejen pro ty pražské je to jeden z nejhorších požárů vůbec. Celková škoda: miliarda korun. 

Zuzana ČERNÁ, redaktorka 
Od té doby tu stojí jen provizorní stan. A plejáda pražských politiků mluví o ostudě. Naposledy loni v září zastupitelstvo hlásilo shodu. Schváleno, zadáno. Ve skutečnosti se ale nic dalšího nestalo. Na úřad Prahy 7 se žádostí o potřebná razítka tak magistrát míří až teď. 

Pavel VYHNÁNEK, náměstek primátora pro finance /Praha sobě/ 
Skutečně očekávám, že ještě letos bude stavební povolení, a ještě letos iniciujeme ten proces výběru zhotovitele, takže bych řekl, že v příštím roce zahájíme stavbu. 

reportérka 
Pokud se nikdo neodvolá, třeba proti vítězi tendru, a vše půjde podle plánu, hotovo by mohlo být v roce 2023. 

Pavel VYHNÁNEK, náměstek primátora pro finance /Praha sobě/ 
Budeme vracet ten Průmyslový palác do jeho původní podoby. Někdy na konci devatenáctého století, takže samozřejmě ta stavební firma musí být schopna provádět, jak restaurátorské práce, tak musí být schopna instalovat i ty nejmodernější technologie, kterými potom ten palác bude vybaven. 

Zuzana ČERNÁ, redaktorka 
Reakce nejen postavit úplně nové levé křídlo Průmyslového paláce, ale taky komplexně zrekonstruovat jeho střední a pravou část. To vše má vyjít na jednu celou a čtvrt miliardy korun bez DPH. 

Pavel VYHNÁNEK, náměstek primátora pro finance /Praha sobě/ 
Tento odhad budeme postupně zpřesňovat. Ruku v ruce s procesem vyhotovení té prováděcí dokumentace, která přesně určí rozsah těch prací, vypracuje rozpočet kompletní,vlastně každou položku té stavby rozpracuje. 

Zuzana ČERNÁ, redaktorka 
V nákresech je vidět věrná kopie původní stavby, včetně nýtované ocelové konstrukce a palubkového podbití. V nově vyhloubeném suterénu ale navíc vznikne i technické zázemí, toalety nebo podchod, který spojí palác s Křižíkovou fontánou. 

reportérka 
Dnes zašlá místa získají nový lesk, který pak v jednu chvíli uvidí až 7000 lidí. Průmyslový palác je po letech znovu ve správě Prahy. Město se s dřívějším provozovatelem, zaniklou společností Incheba, ale stále soudí o náhradu škody.