Moderátor:

– Další pražští zastupitelé vypovídali na policii, a to v souvislosti s úterní razií NCOZ (Národní centrála proti organizovanému zločinu) na magistrátu. Kriminalisté vyslechli podle informací Radiožurnálu členy komise pro přidělování sportovních grantů z hnutí ANO Antonína Lébla a Jiřího Haramula. Lébl napsal v SMS, že podal svědeckou výpověď. Haramula řekl, že policisty zajímal systém rozdělování sportovních grantů. Na to samé se už včera ptali policisté náměstka pražské primátorky pro dopravu a sport Petra Dolínka z ČSSD, jak to potvrdil ve Dvaceti minutách Radiožurnálu.

Petr Dolínek, náměstek primátorky hl. m. Prahy, ČSSD:

– Radou města je jmenována grantová komise, ti schvalují nějaké granty, výsledek těch grantů dávají do výboru pro sport, kde předsedá pan Lébl z hnutí ANO tomuto výboru, a až následně já jako radní pro sport dostanu finálně schválený materiál, na němž nic neměním a dávám ho na radu, a po radě to ještě schvaluje zastupitelstvo hlavního města. A toto jsem v zásadě popisoval policii, která si potřebovala ujasnit, kdo má jaký vliv na udílení grantů.

Moderátor:

– Policisté zatím kvůli případu nikoho neobvinili, jak potvrdila mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová. Policie zasahovala na pražském magistrátu kvůli sportovním dotacím už loni v květnu. Zastupitele a šéfa grantové komise Karla Březinu z ČSSD tehdy odvedli v poutech.