Robin SOBEK, moderátor 
Prahu navštívil slovenský prezident Andrej Kiska. Na Staroměstské radnici ho přivítal pražský primátor Zdeněk Hřib, který slovenské hlavě státu předal symbolický klíč od města Prahy. Oba pak absolvovali jednání za zavřenými dveřmi, kde se hovořilo například o dostupnosti bydlení. 

Lenka CASTILLO, redaktorka 
V Brožíkově sále pražské radnice přivítal šéf magistrátu hlavního města Zdeněk Hřib slovenského prezidenta Andreje Kisku. Ten přijel do Prahy na jednu ze svých posledních oficiálních návštěv v rámci svého funkčního období. Oba pochválili vzájemné vztahy, které podle nich snad nebyly nikdy lepší. 

Andrej KISKA, slovenský prezident 
Neznám dvě země, které by měly ve světě k sobě blíž, než jako je Slovensko a Česko. Neznám, které by měly lepší vztahy. 

Zdeněk HŘIB, /Piráti/ primátor hl. m. Prahy 
A což si myslím, že je i důkaz toho, že to spojení mezi českým a slovenským národem nadále přetrvává, že zde nadále není žádná, žádná jazyková bariéra ani snad nějaké křivdy z minulosti. 

Lenka CASTILLO, redaktorka 
Pražský primátor pak předal slovenské hlavě státu symbolický klíč od městských hradeb. Během společné pracovní schůzky se pak obě delegace dotkly celé řady témat. Nejvíce času však věnovaly oblasti bydlení a diskutovaly o možných řešeních. 

Andrej KISKA, slovenský prezident 
Mladí lidé si neumí sehnat nájemní byty. Jsou majitelé, kteří koupí hodně bytů, využívají Airbnb, mají podstatně větší příjmy, než kdyby tyto byty pronajali mladým rodinám a tato situace je stejná v Bratislavě, v Praze, ale i například ve Vysokých Tatrách. 

Zdeněk HŘIB, /Piráti/ primátor hl. m. Prahy 
Vzrůstající ceny bydlení ve městech jsou záležitost, která se dotýká všech evropských metropolí a je to záležitost, kterou je nutné řešit a ta řešení jsou dost podobná ve všech městech na západ i na východ od nás. 

Lenka CASTILLO, redaktorka 
Prezident Kiska během své návštěvy také zamířil do Národního muzea. Tam jeho řediteli Michalu Lukešovi udělil státní vyznamenání za rozvoj vztahů mezi Českem a Slovenskem. Andreji Kiskovi letos v červnu končí mandát, v jeho závěru se ještě plánuje na zámku v Lánech sejít se svým českým protějškem. Lenka Castillo, televize Praha.