Natálie FORSTEROVÁ, moderátorka 
Botanická zahrada má další strom zasazený významnou osobností, tentokrát se do projektu Kořeny osobností zapojil primátor Zdeněk Hřib. Ten zasadil dlanitec, dřevinu, která pochází z oblasti východní Asie. 

Lukáš KUBÁT, redaktor 
Pražský primátor Zdeněk Hřib je 94. osobností, která se zapojila do projektu Kořeny osobností a v pražské Botanické zahradě zasadil svůj strom. 

Zdeněk HŘIB, primátor Prahy 
Tak je to určitě velká čest pro mě, že jsem byl vybrán jako jeden z těch, kdo může v Botanické zahradě zasadit strom. Toto je tedy konkrétně dlanitec, který roste třeba i na Tchajwanu. Tak myslím si, že to je opravdu hezké, že sem měl tu příležitost a já si toho velice vážím. 

Lukáš KUBÁT, redaktor 
Primátor vysadil kalopanax neboli dlanitec. 

Tomáš VENCÁLEK, kurátor dřevin 
Je to poměrně u nás ještě stále zajímavá dřevina, která se tady moc nevyskytuje v těch parcích, ale jeho původní domovina je ve východní Asii. To znamená, jak jsme říkali už východní Čína, Japonsko, Korea a tak dále. A je to dřevina, která je zajímavá zejména v tom mladším věku těmi bizarními trny. Možná ještě taková zajímavost je, že je blízce příbuzná s břečťanem, který každý asi u nás zná. Ale tato dřevina je velký strom, který v domovině můžete dorůstat až 30 m. 

Lukáš KUBÁT, redaktor 
Starší exempláře už trny nemají, netradiční jsou ale i květy a posléze i plody, které tvoří malé kulovité útvary. A proč právě dlanitec Zdeněk Hřib zasadil? 

Tomáš VENCÁLEK, kurátor dřevin 
Úmysl tam trošku byl, protože v tom starším věku ta dřevina vypadá opravdu až takovým punkovým dojmem, takže nám to přišlo, že vzhledem k té straně Pirátů, to má jistou spojitost. 

Zdeněk HŘIB, primátor Prahy 
Já jsem už ve volbách kandidoval s plánem, že vysázíme 1 000 000 stromů v horizontu osmi let v Praze. Tak tohle je jeden z těch stromů, které už jsem stihl jako primátor osobně zasadit. Tak já věřím, že to je i příslib toho, že se ten plán podaří splnit. 

Lukáš KUBÁT, redaktor 
V rámci projektu Kořeny osobností svoje rostliny v Botanické zahradě zasadili třeba už Karel Gott, Josef Váňa nebo Pierre Richard.