Martin POUVA, moderátor 
Piráti dostali na reklamní kampaň v Praze od společnosti JCDecaux slevu až 75 % a podle odborníků je to velmi neobvyklé. Jako o podivné slevě o tom mluví například i Transparency International. Česká dvojka na trhu s venkovní reklamou přitom usiluje o to, aby se dál mohla starat o pražský městský mobiliář. 

Barbora DIVIŠOVÁ, redaktorka 
Namísto 400 000 reklamní plochy pouhých 100 + DPH. To je jen jedna z faktur, které má televize Nova k dispozici, a ze kterých vyplývá, že Piráti loni dostali v rámci předvolební kampaně od společnosti JCDecaux enormní slevu. 

Adam ZÁBRANSKÝ, zastupitel hl.m.Prahy /Piráti/ 
Chápu, že to na první pohled vypadá, že ty slevy jsou velký. Možná jsou, já fakt nevím, ale tipoval bych, že ostatní politické strany taky měly podobné slevy. Když tak vidíme všechny ty smlouvy a ty faktory, který uzavírají ty ostatní strany, tak to podle mě jde těžko porovnávat. 

Barbora DIVIŠOVÁ, redaktorka 
Podle Pirátů proto není možné objektivně zjistit, jaké slevy jsou v těchto případech běžné. Ostatní politické subjekty ale tvrdí, že od JCDecaux takto enormní slevu na svou kampaň nezískaly. 

Jiří POSPÍŠIL, předseda strany /TOP 09/ 
Co se týče JCDecaux, tak ty slevy jsou v zásadě standardní maximálně o 30 %. 

Andrej BABIŠ, premiér /ANO/ 
My jsme měli slevu 20 %, to znamená, že 3× míň. Tady měli nějakou výhodu, asi nějaký sponzor. A otázka je, co za to ten sponzor od nich teď, když jsou na magistrátu, dostane. 

Barbora DIVIŠOVÁ, redaktorka 
Technický ředitel JCDecaux se s Piráty v minulosti sešel a reklamní plochy jim nabízel. Oni ale původně tvrdili, že o ně nemají zájem. Nepřijdete si nějakým způsobem zvýhodnění? 

Adam ZÁBRANSKÝ, zastupitel hl.m.Prahy /Piráti/ 
Zeptejte se právníka, já fakt nevím jako, kolik dostává TOPka a kolik dostává ANO, a vy to taky nevíte. 

Jiří CHVOJKA, mediální zástupce JCDecaux 
Průměrná výše slev na trhu za rok 2018 je přes 60 %. 

Barbora DIVIŠOVÁ, redaktorka 
Čím si to vysvětlovat, že vlastně ANO a TOPka dostanou 20–30 a Piráti 75? 

Jiří CHVOJKA, mediální zástupce JCDecaux 
My nebudeme komentovat jednotlivé klienty. Nebudeme říkat o žádné politické straně, jaké má slevy, ale samozřejmě závisí na tom, jaký produkt kupují. 

Barbora DIVIŠOVÁ, redaktorka 
Podle odborníků na marketing ale tak vysoké slevy na reklamu běžné nejsou. 

Martin CHARVÁT, odborník na marketing 
Pokud je to třeba nákup na poslední chvíli, tak ty slevy se můžou pohybovat v desítkách procent. Ještě samozřejmě může dojít k tomu, že ten majitel třeba je sympatizant té politické strany a vlastně jim ty plochy pronajme de facto jako sponzorský dar za nějakou symbolickou cenu. 

David ONDRÁČKA, ředitel české pobočky Transparency International 
Sleva na předvolební inzerci je nestandardně vysoká a je na místě, aby Piráti tu věc výrazně vysvětlili, zejména proto, že JCDecaux má dlouhodobou smlouvu s Prahou, kterou oni dneska řídí, a hlavně se uchází o další zakázky do budoucna, takže tam ten potenciální střet je velmi vysoký. 

Barbora DIVIŠOVÁ, redaktorka 
Technický ředitel JCDecaux Tomáš Tenzer je mezi pražskými radními známý jako aktivní lobbista za zájmy firmy. V minulých komunálních volbách dokonce kandidoval jako nezávislý za Piráty, ti se od jeho osoby distancují, a kdyby prý věděli, že bude stát před soudem za údajné manipulování zakázek na reklamní plochy na Praze 1, jejich podporu v komunálních volbách by prý nedostal. Bára Divišová, televize Nova.