Natálie FORSTEROVÁ, moderátorka
Pražský magistrát pomůže s rozšířením míst pro legální graffiti. Chce tak dát možnost projevit se street artovým umělcům. Zároveň si od rozšíření těchto ploch slibuje méně nevyžádaných graffiti v metropoli.

Natálie FORSTEROVÁ, moderátorka
Street art v Praze ano, ale pouze na vyhrazených místech. To je názor pražského magistrátu, který se nyní rozhodl, že pomůže s rozšířením míst pro legální graffiti.

Jan CHABR, radní hl. m. Prahy /Spojené síly pro Prahu/
Občas se objeví nějaký nelegální street art, on to ani není street art, to jsou vlastně graffiti. My chceme odlišit tu živelnou činnost, kdy někdo pomaluje krásný historický objekt, nedej bože, že to je třeba Karlův most, a chceme dát i prostor těm street artovým umělců, aby se mohli sami někde projevit.

Natálie FORSTEROVÁ, moderátorka
jedna z legálních ploch pro graffiti přímo v centru města je například tady na Tišnově, nedaleko stanice metra Florenc. Další legální plochy v Praze najdou sprejeři například na Orionce, na Barrandovském mostě nebo na Parukářce. Město v současnosti místa, kde by bylo možné plochy pro legální graffiti rozšířit, vytipovává. Už teď je ale například jisté, že prostor pro street art bude v Praze 7, konkrétně na zdi u vestibulu metra Vltavská.

Hana TŘEŠTÍKOVÁ, radní hl. m. Prahy /Praha sobě/
My jsme se rozhodli, že tu zeď zkusíme nabídnout jako k legálnímu graffiti. Udělali jsme soutěž a komise vybrala 1 návrh, takže těšíme se, že na té zdi brzy cestující uvidí nový obraz.

Natálie FORSTEROVÁ, moderátorka
Praha se s nelegálními graffiti potýká často. Některé městské části si proto hradí takzvané antigraffiti programy.

Jan CHABR, radní hl. m. Prahy /Spojené síly pro Prahu/
Velice úspěšný antigraffitový program běží například na Praze 3, běží na Praze 6, pakliže se nepletu, něco takového běží i na Praze 1.

Irena SEIFERTOVÁ, mluvčí, Městská policie hl.m.Prahy
Tak jenom o začátku letošního roku strážníci v Praze zadrželi 70 osob, což je o 10 víc než v loňském roce, které byly podezřelé ze spáchání trestného činu poškozování cizí věci, kam spadá právě nelegální graffiti.

Natálie FORSTEROVÁ, moderátorka
Nejznámější případ letošního roku se týkal posprejovaného Karlova mostu. Grafity, které na pilíři mostu zanechali 2 turisté z Německa, odstranil samozvaný čistič Miloslav Černý. Ten se odstraňováním graffiti živí dlouhodobě. Údajně neodborné vyčištění mostu ale popudilo památkáře, kteří provedli analýzu, zda zdivo nebylo porušeno a nakonec po něm pilíř dočistili.