Markéta POSPÍŠILOVÁ, moderátorka 
Na základní škole Mendelova v Praze 11 představilo vedení hlavního města společně s vedením městské části priority v oblasti školství. Magistrát chce investovat především do škol v okrajových částech metropole. Praha 11 se zase inspiruje v zahraničí a nabídne například alternativní možnosti výuky. 

Lukáš KUBÁT, redaktor 
Letošní školské investice hlavního města přesáhnout 600 000 000 Kč. Vedení metropole se soustředí na výstavbu a přestavbu především základních škol. 

Vít ŠIMRAL, radní hl. m. Prahy 
Jsou to určitě investice hlavně do těch malých okrajových městských částí. Víme o tom, že v rámci developmentu, v rámci budování rezidenčních lokalit, chybí občanská infrastruktura. My chceme město, které je město krátkých vzdáleností. A přestože máme kapacity pro žáky nebo student v rámci těch větších městských částí na sídlištních školách a podobně, chceme vybudovat nové školy právě na okraji Prahy, aby rodiče nemuseli dovážet své děti až do centra Prahy. 

Lukáš KUBÁT, redaktor 
Praha už brzy také zřídí speciální institut, který se zaměří na vzdělávání pedagogů. 

Vít ŠIMRAL, radní hl. m. Prahy 
To bude malý koordinační orgán, který bude hlavně pracovat na tom, aby se pražští učitelé mohli vzdělávat, aby věděli v čem se vzdělávat, aby na to měli dostatek času. A to vzdělávání vlastně probíhá hlavně formou sdílení zkušeností, vzájemných vizitací a tandemového systému výuky, koučinku, mentoringu a podobně. 

Lukáš KUBÁT, redaktor 
I Praha 11, kam radní pro školství na den učitelů dorazil, chystá investice do školství. 

Zuzana UJHELYIOVÁ, radní MČ Praha 11 
Základní školy Mendelova a základní škola Campanus, obě 2 ty školy potřebují navýšit kapacitu varny a opravit vlastně sportoviště, ovál. 

Lukáš KUBÁT, redaktor 
Praha 11 by také na školách ráda rozjela speciální projekt. Inspirovala se přitom ve Švédsku. 

Zuzana UJHELYIOVÁ, radní MČ Praha 11 
Jmenuje se to /nesrozumitelné/ a ten princip je takový, že vlastně továrny na určitém území svůj zbytkový nebo vadný materiál dávají na jedno místo a školy, mateřské, základní, střední, vlastně z tohoto místa čerpají materiál na další recyklaci, na tvorbu a na práci. Děti se učí recyklovat a vlastně využívat ty věci. Ve Švédsku to je velice populární. 

Lukáš KUBÁT, redaktor 
Materiál školy využívají například při výtvarné výchově nebo k výuce recyklace a ochrany prostředí. Projekt by pak mohl být zaveden i celopražsky.