Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 100
Na stránce:
 • 8.4.2020 Plicní ventilátory z tchaj-wanského daru budou zachraňovat lidské životy v nemocnicích v Praze
  Česká republika obdržela z Tchaj-wanu darem celkem pětadvacet plicních ventilátorů. Devět z nich je určeno výhradně pražským nemocnicím.  Tři z nich poputují do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady (FNKV) a dále vždy po třech kusech do FN Motol a Nemocnice Na Bulovce. Primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib dnes slavnostně předal ventilátory Pneupac VR1 řediteli FNKV Petru Arenbergerovi. Ty zde budou využity na oddělení pro Covidem nakažené pacienty s potřebou plicní ventilace v pavilonu R.
 • 8.4.2020 Zeleninový trh v Pražské tržnici otevírá výdejní okénka
  Po uzavření oblíbeného zeleninového trhu v Hale 22 povolily úřady bezpečnou formu prodeje zeleniny, ovoce a dalšího farmářského zboží z okének. Zelináři a pěstitelé, kteří se obávají o svou letošní úrodu, tuto možnost vítají. Výdej objednávek z okének začne fungovat po Velikonocích, zeleninu a další zboží mohou zájemci od prodejců objednávat již nyní.
 • 7.4.2020 Pražský magistrát rozšiřuje úřední hodiny kontaktních míst veřejné správy Czech POINT
  S platností od 8. dubna 2020 zavádí Magistrát hl. m. Prahy rozšířenou provozní dobu odboru služeb pro agendy Czech POINT, ověřování, evidence vozidel taxi a hlavní podatelny ve Škodově paláci. Ke změně dochází v návaznosti na ukončení Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 30. března 2020, bodu I/3 mimořádného opatření ve vztahu ke kontaktním místům veřejné správy (Czech POINT).
 • 7.4.2020 Dobrovolníci pomohou také rodinám dětí s postižením
  Dobrovolníci registrovaní u stanů Českého červeného kříže na Mariánském náměstí stále přibývají, k dnešnímu dni je jich už 3 164. Díky tomu teď Praha rozšiřuje nabídku jejich pomoci také mezi rodiny dětí s postižením. Po uzavření odlehčovacích služeb a speciálních škol je pro ně situace mimořádně náročná.
 • 7.4.2020 Magistrátní informační linku k ošetřovnému pro OSVČ využilo za první den více jak sto lidí
  Od pondělí 6. dubna je zprovozněna informační linka odboru živnostenského a občanskosprávního Magistrátu hlavního města Prahy k Programu „OŠETŘOVNÉ“ pro osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ). Jen v rámci prvního dne fungování linky 236 003 206 se na operátory s dotazy obrátilo více jak sto živnostníků. Nejvíce otázek se týkalo dokládání potvrzení o uzavření školy.
 • 6.4.2020 Praha pomůže malým a středním podnikatelům z vlastního záchranného operačního programu
  Vzhledem k tomu, že hlavní město nebylo zařazeno do programu Covid II., který připravila vláda, vedení města se rozhodlo přesměrovat finanční prostředky z pražského operačního programu Praha - Pól růstu. Do pražské verze záchranného programu s pracovním názvem “Covid PRAHA” bude relokováno více než 500 milionů korun na pomoc malým a středním podnikatelům.
 • 6.4.2020 Hlavní město schválilo koncepci využití alternativních paliv pro autobusy. DPP se zaměří na elektrické pohony
  Rada hl. m. Prahy na svém pondělním zasedání schválila Koncepci využití alternativních paliv v podmínkách autobusové dopravy Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP). Z ekologického i ekonomického hlediska se chce DPP do následujících let zaměřit na pokrok v oblasti elektrických pohonů. To přispěje nejen ke snížení hlukové zátěže, ale i možnostem lokálně zcela bezemisní dopravy.
 • 6.4.2020 Praha sjednotila způsob odměňování členů dozorčích rad a výborů pro audit u společností se 100% majetkovou účastí hlavního města
  Rada hl. m. Prahy na svém pondělním zasedání schválila pravidla pro odměňování členů dozorčích rad a výborů pro audit u společností, které zcela vlastní hlavní město. Cílem změny pravidel je zajištění vzájemné výše odměn v rámci městských obchodních společností. Praha zároveň nebude těmto členům přiznávat podíly na zisku (tantiémy).
 • 6.4.2020 Sloupy, dlažba nebo lampy. Praha pokračuje ve sjednocování prvků ve veřejném prostoru. IPR vytvoří katalog
  V návaznosti na postupné sjednocování pražského mobiliáře, kterým byl v roce 2017 odpadkový koš, lavička a stojan na kola a v roce 2018 k nim přibyla také zastávka, pokračuje Praha ve zlepšování kvality svých veřejných prostranství. Dnes se používá široká škála různých typů dalších prvků, jako jsou například sloupy, veřejná osvětlení či dlažba. Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) proto přichystá nový Katalog doporučených prvků veřejných prostranství, který má za úkol veškeré tyto druhy městského vybavení shromáždit, vyhodnotit a systematizovat. Katalog bude vedle Manuálu tvorby veřejných prostranství, který se věnuje městu ze širšího hlediska, více specifický a bude zahrnovat již konkrétní výrobky a řešení. První verzi katalogu vydá IPR do konce roku 2021.
 • 6.4.2020 Praha podpoří vydavatelství, nakoupí od nich knihy do Městské knihovny
  Radní Hana Třeštíková připravila další tři opatření na podporu pražských kulturních aktérů. V režimu individuálních dotací Praha nově přijímá žádosti na tvorbu a prezentaci uměleckého obsahu on-line, vychází vstříc pořadatelům akcí úpravou grantových smluv a podpoří také knižní vydavatele, od nichž odkoupí za celkem 10 milionů korun knihy pro Městskou knihovnu. Až do 1. května také probíhá celorepubliková dárcovská akce NIC 2020, v rámci které přispívají svým kulturním institucím sami diváci.
Celkový počet: nejméně 100
Na stránce: