Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 100
Na stránce:
 • 19.2.2019 Kompostárna hl. m. Prahy ve Slivenci otevírá již tento týden. Zahájen bude i výdej Pražského kompostu
  V pátek 22. února 2019 zahájí provoz po zimní přestávce Kompostárna hl. m. Prahy ve Slivenci, kam mohou Pražané a další zájemci odvážet rostlinný odpad. V loňském roce přijala kompostárna celkem 2 162 tun materiálu a vyprodukovala 200 tun hotového kompostu, který je oficiálně registrován jako organické hnojivo pod názvem Pražský kompost.
 • 18.2.2019 Europoslanec Pospíšil a pražský radní Chabr jednají o rozšíření prestižní kosmické agentury v Praze
  Agentura pro evropský globální navigační družicový systém (GSA) sídlící v Praze se může rozrůst o stovky zaměstnanců a výrazně tak zvýšit prestiž Prahy a podpořit český rozpočet. Poslanec Evropského parlamentu Jiří Pospíšil a pražský radní Jan Chabr ve věci zahájili jednání s vládním zmocněncem Karlem Dobešem.
 • 13.2.2019 Praha rozvíjí realitní portál. Měl by do budoucna nabídnout kompletní přehled o městském majetku
  Všechny aktuální nabídky prodeje a pronájmu nemovitostí v majetku města na jednom místě přes běžný online vyhledávač nabízí hlavní město na svých webových stránkách. Dostupné zde budou také veškeré informace o pronájmech, prodejích a dražbách bytů i nebytových prostor.
 • 13.2.2019 V půlce února opět začne mobilní svoz nebezpečných odpadů. Nově je možné odevzdat i oleje a tuky
  Praha opět spouští mobilní svoz nebezpečného odpadu od občanů. Začne v polovině února a celkem bude provedeno tři sta dva svozů po osmi zastávkách. Nově budou moci lidé od 16 února odevzdávat do přistavených aut v rámci svozů také použité jedlé oleje a tuky.
 • 12.2.2019 Mapa přístupnosti nově pomůže s vyhledáváním parkovacích stání pro držitele ZTP
  Mapa přístupnosti, kterou můžete nalézt na adrese www.mapapristupnosti.cz, usnadňuje život nejen osobám se sníženou schopností pohybu, ale i seniorům nebo maminkám s kočárky už od roku 2016. V současné době lze v mapě dohledat podrobné informace o bezbariérové přístupnosti více než 1 100 budov a veřejných prostranství na území hl. města Prahy, které jsou postupně doplňovány. Na tomto projektu spolupracuje Magistrát hl. m. Prahy s Institutem plánování a rozvoje hl. m. Prahy a Pražskou organizací vozíčkářů. Uživatelé si mohou nově v legendě vyfiltrovat vyhrazená stání ZTP či dopravní stavby.
 • 12.2.2019 Praha nabídla Moravskému Krumlovu možnost dočasně získat Slovanskou epopej – nutná je však úprava prostor
  Hlavní město hledá krátkodobé i dlouhodobé řešení pro umístění Slovanské epopeje. O krátkodobé umístění má významný zájem i Moravský Krumlov. Tomu Praha nabídla čas do konce dubna, aby vyřešil financování nutné pro možné vystavení v místním zámku. Za současných podmínek totiž není možné v zámku takto cenné dílo vystavit a navíc by jej v takovém prostoru ani nebylo možné pojistit. Pokud Moravský Krumlov potřebné finance v řádech desítek milionů získá, metropole bude ráda pokračovat v jednání o vystavení dvaceti obrazů od Alfonse Muchy. O zapůjčení by pak ve finále musela rozhodnout městská rada a zastupitelstvo.
 • 11.2.2019 Kluziště na Letné funguje i o jarních prázdninách. Na Valentýna chystá speciální program
  Jednou z možností jak strávit příjemné chvíle o jarních prázdninách, je určitě také návštěva kluziště na Letné. To je v provozu až do 24. února, tedy i v termínu pražských jarních prázdnin. Na den svatého Valentýna, na 14. února, je připraven speciální program - Valentýnské bruslení.
 • 11.2.2019 Praha navýšila rozpočet investic. Na nové projekty půjde 19,4 miliardy korun
  Pražští radní na pondělním zasedání Rady hl. m. Prahy odsouhlasili, že na investice hlavního města půjde 19,4 miliardy korun. Jde o nejvyšší částku, kterou Praha v novodobých schválených rozpočtech na investice vyčlenila.
 • 8.2.2019 Návrh pražských radních na zvýšení horní hranice rizikového příplatku strážníků ministryně sociální věcí odmítla
  Pražská radní Hana Kordová Marvanová a náměstek primátora Petr Hlubuček chtějí zvýšit horní hranici rizikového příplatku strážníků. Proto se obrátili s návrhem změny na ministryni sociálních věcí, ta však jejich žádost odmítla. Cílem návrhu je zvýšit atraktivitu profese strážníka obecní policie a umožnit, aby obec mohla podle svého rozhodnutí navýšit odměny strážníků. Členové Rady hl. m. Prahy se stanoviskem ministryně Maláčové nesouhlasí a apelují na vládu, aby toto stanovisko přehodnotila.
 • 7.2.2019 V Praze bylo v minulém roce vykázáno 186 lidí kvůli domácímu násilí
  Počet odhalených případů domácího násilí za posledních pět let v Praze mírně klesl, přesto bylo v hlavním městě loni vykázáno 186 osob, což je druhý nejvyšší počet v rámci všech krajů České republiky. O jedenáct případů více zaznamenali jen v Ústeckém kraji. Oběti nejen domácího násilí se mohou kdykoli obrátit na speciální linku Intervenčního centra.
Celkový počet: nejméně 100
Na stránce: