Používáním webů z portálové rodiny praha.eu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti používají soubory cookies.  Více informací
Rozumím

Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 100
Na stránce:
 • 26.4.2018 Většina bytů hlavního města je pronajatá. Připravuje se přestavba hotelu Opatov a další tisíc bytů
  Praha v současné době eviduje na svém území zhruba 700 tisíc bytových jednotek. Z toho 94 procent, tedy 658 tisíc bytů, je v soukromém vlastnictví. Další 4 procenta, tedy 35 tisíc bytů, je svěřeno městským částem a 1 procento, asi 7 tisíc bytů, spravuje hlavní město. U tohoto počtu bytů hlavní město neuvažuje o prodeji, nejsou tedy zařazeny do privatizace. Většina bytů je pronajatá a město připravuje rekonstrukci a výstavbu dalších.
 • 26.4.2018 Nadační fond Cesta ke vzdělání rozdělil podporu pro letošní rok
  Nadační fond Cesta ke vzdělání, jehož zakladatelem je hl. m. Praha, také v letošním roce podpoří projekty žáků, studentů, pedagogů i pražských škol. Správní rada nadačního fondu tentokrát rozdělila téměř 2,4 mil. Kč. Tyto peníze pomohou realizovat např. zahraniční studijní pobyt pražských žáků na partnerské škole v Kanadě nebo uspořádat mezinárodní hudební soutěž v Praze.
 • 25.4.2018 Stavba Nové vodní linky ÚČOV je ve finále
  Nová vodní linka Ústřední čistírny odpadních vod je v konečné fázi realizace. Hlavní stavební konstrukce jsou převážně hotovy, stavebníci se nyní soustředí na dokončovací práce.
 • 24.4.2018 Radní dnes souhlasili s doporučením technické rady. Osud Libeňského mostu rozhodne čtvrteční zastupitelstvo
  Rada města dnes vzala na vědomí veškeré dokumenty vztahující se k rekonstrukci Libeňského mostu a souhlasila s doporučením technické rady pro dopravu pro oblast mostních konstrukcí. Ta navrhuje výstavbu nového obloukového mostu přes Vltavu při zachování stávající polohy pilířů mostu a všech souvisejících mostních a stavebních objektů obsažených v územním rozhodnutí a stavebních povoleních s respektováním jejich podmínek.
 • 24.4.2018 Ulice Volarská v Kunraticích projde rekonstrukcí
  Rada hl. m. Prahy dnes rozhodla o výběru nejvhodnější nabídky na opravu ulice Volarská v Kunraticích. Předložila ji společnost Čermák a Hrachovec, a. s. s nabídkovou cenou 9 156 221 Kč bez DPH.
 • 23.4.2018 Kolovraty získaly hasičský speciál
  Nový zásahový vůz převzal od města Prahy Sbor dobrovolných hasičů městské části Praha Kolovraty. Předání byl přítomen Libor Hadrava, pražský radní pro bezpečnost a prevenci kriminality, který se o pořízení hasičského speciálu pro Kolovraty zasadil.
 • 23.4.2018 Praha uspořádala seminář k bytové politice
  Aktuální bytová politika hlavního města Prahy byla tématem semináře, který se dnes uskutečnil v budově Nové radnice formou kulatého stolu. Iniciátorem akce byl radní hl. m. Prahy pro oblast bydlení Radek Lacko.
 • 23.4.2018 Hlavní město uspořádalo seminář k projektům na podporu pražských firem
  Zástupci hlavního města Prahy, Ministerstva zahraničních věcí ČR a Hospodářské komory ČR se dnes sešli na semináři pořádaném k problematice Pražských voucherů. Účastníkům byly představeny některé projekty, které by hlavní město s pomocí obou jmenovaných institucí rádo prezentovalo i za hranicemi České republiky.
 • 23.4.2018 V Praze se koná mezinárodní konference o městské dopravě EUROCITIES Mobility Forum
  Přes sto odborníků na dopravu včetně zástupců 40 velkých evropských měst si budou vzájemně předávat zkušenosti a novinky v oblasti městské nízkoemisní dopravy a multimodality. Vedle toho budou také diskutovat budoucí trendy a problematiku městské mobility. Konference se uskuteční od 23. do 25. dubna ve Staroměstské a Novoměstské radnici.
 • 23.4.2018 Praha vyhlásila soutěž na proměnu Vítězného náměstí
  Jedno z největších náměstí v Praze se dočká proměny. Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR Praha) vyhlásil urbanisticko-architektonickou soutěž na novou podobu Vítězného náměstí. Cílem soutěže je aby se náměstí stalo přívětivějším místem pro obyvatele Prahy 6. Odevzdání návrhů je naplánováno na konec letošního června.
Celkový počet: nejméně 100
Na stránce: