Používáním webů z portálové rodiny praha.eu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti používají soubory cookies.  Více informací
Rozumím

Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 100
Na stránce:
 • 23.10.2017 Životy dětských pacientů Nemocnice Na Bulovce hlídá nejnovější monitorovací systém
  Na pediatrickém oddělení Nemocnice na Bulovce slouží nový přenosný monitor, na jehož zakoupení přispělo spolu s Nadačním fondem Kapka Naděje i hlavní město Praha.
 • 23.10.2017 Pražané budou moci znovu žádat o kotlíkové dotace
  Hlavní město Praha zahájí druhou výzvu příjmem žádostí o tzv. kotlíkové dotace pro své občany 30. října 2017. Pražané budou moci opět své žádosti podávat průběžně do 31. 12. 2018. Finanční alokace pro dotaci na výměnu starých neekologických kotlů za nové nízkoemisní je 23 700 000 Kč. Zahájení „Kotlíkových dotací Praha II“ schválila rada města 26. září 2017.
 • 19.10.2017 Praha v jubilejním desátém ročníku ankety „Srdce na dlani“ ocenila nejlepší pracovníky v sociálních službách
  V jubilejním desátém ročníku populární ankety „Srdce na dlani“ bylo oceněno dvacet jedna žen a šest mužů za svůj lidský přístup a pomoc klientům v sociálních zařízeních hl. m. Prahy. V rámci ankety pořádané Centrem sociálních služeb Praha ve spolupráci s hlavním městem Prahou byla udělena i cena za mimořádný přínos v sociálních službách.  
 • 18.10.2017 Podle stránky WeekenGO je Praha 3. nejatraktivnější město na světě pro rodiny s dětmi
  Web věnovaný městům vhodným pro víkendovou návštěvu WeekenGO přináší zajímavý a přehledný pohled na světová města a metropole. Žebříček porovnávající jednotlivá města ve čtyřech kategoriích a patnácti podkategoriích, mimo jiné z hlediska památkové atraktivity, kulturně-společenského života, dopravní obslužnosti, gastronomie, ubytování či bezpečnosti, vychází pro Prahu velmi pozitivně.
 • 18.10.2017 Vodovod a kanalizace na sídlišti Baba II v Dejvicích projdou rekonstrukcí
  Důkladnou rekonstrukcí projde vodovod a kanalizace vybudované v 70. letech na památkově chráněném sídlišti Baba II v Dejvicích. Stavba je zahájena ve východní části v ulicích Fragnerova a na Ostrohu. Investiční náklady činí 23 milionů korun, zhotovitelem je společnost EKIS, s r. o. Projekt na zbývající část stavby se nyní připravuje.
 • 17.10.2017 Pražští radní odsouhlasili další finanční podporu z OP PPR ČR
  Radní hlavního města Prahy odsouhlasili další z řady projektů, které podpoří v rámci multifondového Operačního programu Praha – pól růstu ČR. Tentokrát jde o projekty z oblasti „Udržitelná mobilita a energetické úspory“ a „Podpora sociálního začleňování a boj proti chudobě“. Schválením projektů se bude zabývat Zastupitelstvo hl. m. Prahy na svém nejbližším zasedání.
 • 17.10.2017 Modernizace Úpravny vody Káraný
  Zdroj pitné vody Káraný, který částečně zásobuje pitnou vodou i Prahu, uvedl včera do provozu další část zrekonstruované pískové filtrace. Rekonstrukce proběhla v rámci projektu „Komplexní opatření na zdroji pitné vody Káraný“ realizovaného s podporou EU - Fondu soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí, jehož cílem je zvýšení kvality pitné vody.
 • 17.10.2017 Praha se připojí k programu Evropské komise LIFE na zlepšování životního prostředí
  Dnešním rozhodnutím Rady hl. m. Prahy se hlavní město připojí k Programu zlepšování kvality ovzduší Ministerstva životního prostředí, s nímž se bude ucházet o získání finančních prostředků z dotačního programu LIFE, spravovaného Evropskou komisí.
 • 17.10.2017 Nádraží Praha-Bubny se promění. Vznikne tam Památník ticha
  Na nádraží Praha Bubny vznikne Památník ticha jako vzpomínka na bezmála padesát tisíc lidí, kteří z tohoto místa nastoupili do transportů do koncentračních táborů. Ke vzniku památníku velmi výrazně přispěla dohoda Prahy s vlastníkem pozemků a nádražní budovy, kterým je Správa železniční dopravní cesty.
 • 17.10.2017 Poloviční pokuta pro černé pasažéry - musí si ale koupit roční kupon
  Praha se rozhodla motivovat černé pasažéry, aby se z nich stali platící cestující. Pokud je chytne po 23. říjnu revizor, mohou mít pokutu jen za 400 korun. Podmínkou ale je, že si předtím koupí roční kupon za 3 650 korun. Změnu dnes schválili pražští radní. Opatření připravil Magistrát společně s Dopravním podnikem hl. m. Prahy a organizací ROPID v rámci kampaně Nejedeš načerno? Dopravní podnik zároveň spustil testovací verzi aplikace, která černým pasažérům připomene, že mají pokutu zaplatit.
Celkový počet: nejméně 100
Na stránce: