Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 100
Na stránce:
 • 27.1.2020 Tramvajová trať z Modřan do Libuše se prodlouží až do Nových Dvorů
  Připravovaná tramvajová trať z Modřan do Libuše se prodlouží o 1,8 km až do Nových Dvorů a s ní vzniknou dvě nové tramvajové zastávky Přírodní a Nové Dvory. Na základě dnešního rozhodnutí městské rady začne Dopravní podnik hl. m. Prahy připravovat dokumentaci pro územní rozhodnutí a stavební povolení.
 • 27.1.2020 Zoo Praha dá víc peněz na záchranu ohrožených druhů
  Rada hl. m. Prahy dnes schválila zvýšení příspěvku, který pražská zoologická zahrada odvádí ze vstupného na podporu projektů na záchranu ohrožených druhů zvířat ve volné přírodě (in-situ projektů). Dosud šly na tento účel z každého vstupu tři koruny, nyní to bude pět korun.
 • 27.1.2020 Rada schválila podpis memoranda o Nákladovém nádraží Žižkov
  Městská rada dnes schválila podpis memoranda, kterým jeho signatáři potvrzují zájem na revitalizaci budovy Nákladového nádraží Žižkov, která je kulturní památkou, a na využití vnitřního prostoru nádraží jako významného veřejného prostoru.
 • 27.1.2020 Praha předala městským částem k připomínkám návrh vyhlášky regulující hazard v hlavním městě
  Radní pro legislativu, veřejnou správu a podporu bydlení Hana Kordová Marvanová rozeslala starostům městských částí k připomínkám návrh nové obecně závazné vyhlášky, kterou se reguluje provozování hazardních her na území hlavního města Prahy. Jejím přijetím by se aktuální stav změnil v tom, že by na území celého hlavního města byl zrušen dosavadní systém adresních míst, kde je povoleno provozování hazardních her, a plošně by byla všude zakázána tzv. technická hra.
 • 26.1.2020 Sbírka Zoo Praha ve spolupráci s hlavním městem pro Austrálii se blíží hranici milionu australských dolarů
  Prostřednictvím veřejné sbírky, kterou Zoo Praha společně s hlavním městem vyhlásila v pondělí 6. ledna večer, se do tohoto pátku vybralo již neuvěřitelných 13 460 524 korun. Aby se z úspěchu mohli radovat i návštěvníci zoo, byl u Rezervace Bororo instalován speciální panel, kde se dá částka podle potřeby aktualizovat. Sbírka totiž pokračuje i nadále. Slavnostního odhalení dosud vybrané sumy se zúčastnila i honorární konzulka Austrálie Jana Kvasnicová, která ocenila velkorysé zapojení Čechů.
 • 24.1.2020 Dotace od hlavního města ve výši sto milionů korun podpoří výstavbu dostupného bydlení v městských částech
  Zastupitelstvo hl. m. Prahy schválilo poskytnutí dotací z Fondu rozvoje dostupného bydlení městské části Praha – Ďáblice ve výši 17 milionů korun a městské části Praha – Lysolaje ve výši 89 milionů korun. Finanční prostředky budou využity k podpoře vybudování bytových domů.
 • 24.1.2020 Praha se zapojí do jednání evropských metropolí s Evropskou komisí o službách krátkodobého ubytování
  Zastupitelstvo hl. m. Prahy ve čtvrtek schválilo připojení Prahy k výzvě Amsterdamu, Barcelony, Berlína, Bordeaux, Bruselu, Krakova, Mnichova, Paříže, Valencie a Vídně, která je adresována Evropské komisi. Města v ní žádají o urychlené řešení situace v oblasti krátkodobých ubytovacích služeb pro turisty, což spočívá především v novelizaci příslušných právních předpisů. Zastupitelstvo pověřilo Radu hl. m. Prahy, aby oficiálně oznámila organizátorům výzvy zájem Prahy se k ní připojit.
 • 23.1.2020 Hlavního město nevybralo ředitele magistrátu. Chystá se nové výběrové řízení
  Dnes se uskutečnilo poslední jednání v rámci výběrového řízení na ředitele nebo ředitelku Magistrátu hlavního města Prahy. Výběrová komise, ve které byli zastoupeni zástupci všech politických subjektů pražského zastupitelstva a také zástupci úřadu, nedoporučila žádného uchazeče. V rámci rozhodování a široké diskuze komise velmi dbala na názor zástupců úřadu. Výsledkem jednání bylo nedoporučení žádného z uchazečů.
 • 21.1.2020 Praha zpracuje Strategii rozvoje bydlení v hlavním městě
  Rada hl. m. Prahy pověřila Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy zpracováním Strategie rozvoje bydlení na území hlavního města Prahy. Na přípravě tohoto koncepčního dokumentu, který dlouhodobě Praze chybí, budou spolupracovat I. náměstek primátora Petr Hlaváček a radní Hana Kordová Marvanová, dále radní Milena Johnová a Adam Zábranský a také předseda výboru pro bydlení pražského zastupitelstva Pavel Zelenka.
 • 21.1.2020 Praha prověří v zařízeních sociální péče protipožární zabezpečení, volá ale po systémové změně
  Radní Milena Johnová vyjádřila upřímnou soustrast pozůstalým zemřelých klientů z domova pro osoby se zdravotním postižením ve Vejprtech a účast se všemi obyvateli domova, který v neděli zasáhl požár. Ve všech pobytových službách zřizovaných hlavním městem v tomto týdnu Praha zajistí kontrolu připravenosti na urgentní situace a technického zajištění objektů. Klíčové je však podle radní decentralizovat služby z velkých domovů do malých komunitních služeb.
Celkový počet: nejméně 100
Na stránce: