Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 100
Na stránce:
 • 24.6.2019 Praha bude mít novou strategii rozvoje metra, propojí ho se železničními tratěmi
  Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) na návrh náměstka pro dopravu Adama Scheinherra a náměstka pro územní rozvoj Petra Hlaváčka připraví dlouhodobou strategii rozvoje pražské sítě metra. Zmapuje možnosti obsluhy území Prahy trasami metra, a to v návaznosti na chystaný návrh nového územního plánu, strategii rozvoje tramvajových tratí a aktuálně zadávanou studii Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) proveditelnosti přestavby železničního uzlu Praha.
 • 24.6.2019 Rada schválila kreativní proměnu Negrelliho viaduktu
  Na rozsáhlou rekonstrukci Negrelliho viaduktu naváže proměna okolí druhého nejstaršího mostu v Praze včetně prostor pod ním. Podle návrhu náměstka primátora pro územní rozvoj Petra Hlaváčka a náměstka primátora pro dopravu Adama Scheinherra, který dnes schválila Rada hl. m. Prahy, může pod viaduktem vzniknout nový kreativní prostor s kavárnami, knihovnou nebo letní divadelní scénou. Návrh počítá se zpracováním využitelnosti oblouků, vytvořením nových veřejných prostranství a zapojením viaduktu do struktury města. Přibydou také nová parkovací stání.
 • 21.6.2019 Hudba z pražského Metronome letí až na Mars
  Hlavní město Praha představuje své úspěšné projekty v rámci doprovodného programu Metronome Festival Prague 2019. V pátek a v sobotu 21. - 22. června si návštěvníci hudební akce na Výstavišti Praha v Holešovicích mohou vyzkoušet přistání na Marsu a osahat si unikátní kolo vyrobené z materiálů používaných v kosmickém průmyslu nebo se poradit ohledně rozvoje svého startupu či jedinečného nápadu. Stačí jen navštívit Playfull Explorer stan.
 • 21.6.2019 Praha ukončila privatizace: Dojde již jen k privatizaci šesti domů, která byla rozjednána v minulém volebním období
  Zastupitelstvo hl. m. Prahy ukončilo privatizaci bytů v majetku města, zároveň se zastupitelé usnesli, že bude zachována kontinuita v systému již zahájených privatizací. Tento krok je v souladu s programovým prohlášením koalice, kde jednotlivé kluby konstatovaly, že v rámci problematiky zvýšení dostupnosti bydlení si Praha nemůže dovolit dále snižovat počet obecních bytů.
 • 20.6.2019 Družstevní bydlení dostalo v Praze zelenou. Pražští zastupitelé schválili záměr vytvoření bytových družstev s participací města
  Zastupitelstvo hl. m. Prahy na dnešním jednání jednomyslně schválilo záměr podpory dostupného družstevního bydlení s participací hl. m. Prahy, který připravila radní pro podporu bydlení Hana Kordová Marvanová. Cílem je výstavba cenově dostupného družstevního bydlení v Praze určeného zejména pro příslušníky střední příjmové skupiny, která má problém dosáhnout na vlastnické bydlení, a v části nájemní například pro příslušníky profesí stěžejních pro zajištění chodu a rozvoje hlavního města Prahy.
 • 20.6.2019 Další záchrana pozemků pro město Prahu
  Magistrát hlavního města Prahy uspěl v další dražbě, tentokrát pozemků v katastrálním území Žižkov. Jedná se o zajímavé pozemky, které se nacházejí v zastavěné části města a které tvoří jednotný funkční celek s přístupem z veřejné komunikace. Vzhledem k tomu, že získání pozemků ve vnitřní části Prahy do vlastnictví hl. m. Prahy je v dnešní době velmi problematické, a to nejen cenou, ale i nabídkou, je to jeden z dalších úspěchů odboru hospodaření s majetkem Magistrátu hl. m. Prahy.
 • 20.6.2019 Praha využije své zákonodárné iniciativy a předloží Poslanecké sněmovně novelu zákona posilující postavení obcí a krajů při nabývání majetku státu
  Zastupitelstvo hlavního města Prahy schválilo návrh novely zákona, který připravila radní Hana Kordová Marvanová a kterým hl. m. Praha využívá svou zákonodárnou iniciativu. Návrh posílí postavení obcí a krajů při nabývání majetku státu.
 • 20.6.2019 K Metropolitnímu plánu evidujeme 14 475 připomínek, jejich vypořádávání nyní intenzivně pokračuje
  Petr Hlaváček, I. náměstek primátora hl. m. Prahy a radní pro územní rozvoj a územní plán, představil dosavadní průběh a aktuální stav v projednávání Metropolitního plánu. Od odevzdání Metropolitního plánu a zahájení Společného jednání, v rámci kterého bylo možné se k plánu budoucího rozvoje metropole vyjadřovat, uplynul rok.
 • 20.6.2019 Oblouky Negrelliho viaduktu se promění v kreativní místo, velké změny také čeká jejich okolí
  Na rozsáhlou rekonstrukci Negrelliho viaduktu naváže proměna okolí druhého nejstaršího mostu v Praze včetně prostorů pod ním. Podle návrhu náměstka primátora pro územní rozvoj Petra Hlaváčka a náměstka primátora pro dopravu Adama Scheinherra může pod viaduktem vzniknout nový kreativní prostor s kavárnami, knihovnou nebo letní divadelní scénou. Návrh počítá se zpracováním využitelnosti oblouků, vytvořením nových veřejných prostranství a zapojením viaduktu do struktury města. Přibydou také nová parkovací stání.
 • 20.6.2019 Květnové výzvy „Do práce na kole“ se zúčastnily tisíce lidí. Vybízela ke změně dopravního chování obyvatel
  Celkem 105 zaměstnanců Magistrátu hl. m. Prahy rozdělených do 28 týmů se zúčastnilo celonárodní soutěže „Do práce na kole“. V rámci celé metropole se zapojilo 5 869 lidí, kteří během května chodili, běhali nebo jezdili do práce na kole. Společným cílem všech účastníků květnové výzvy bylo ukázat, že cesta do práce může být strávena aktivně a navíc s pozitivními dopady na životní prostředí i sebe samé.
Celkový počet: nejméně 100
Na stránce: