Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 100
Na stránce:
 • 22.8.2019 Na návštěvníky Petřína čeká nově zrekonstruovaná Květnice
  Hlavní město Praha nechalo prostřednictvím magistrátního odboru ochrany prostředí za 2,8 milionu korun opravit zanedbanou část zahrady Květnice. Ta je součástí Petřínského parku a nachází se nad Nebozízkem u Růžového sadu.
 • 21.8.2019 Srpnová deklarace podpory založení Muzea paměti XX. století v Praze
  Celkem 30 občanských spolků a společenských organizací sdružujících bývalé politické vězně, zabývajících se výchovou mládeže, vzděláváním a badatelskou činností, vyjádřilo prostřednictvím Srpnové deklarace podporu založení Muzea paměti XX. století v Praze. Jeho projekt byl představen za účasti představitelů těchto spolků a pražských politiků na dnešní tiskové konferenci.
 • 19.8.2019 Vlajky Estonska, Lotyšska a Litvy ve foyer Nové radnice připomínají odkaz Baltského řetězu
  Na oslavu 30. výročí Baltského řetězu neboli Baltské jsou ode dneška do 25. srpna ve foyer Nové radnice vyvěšeny vlajky Estonska, Lotyšska a Litvy společně s informačním bannerem. Připomínají událost, která stvrdila snahy pobaltských zemí vrátit se na mapu Evropy jako nezávislé státy. Tento manifest proti sovětské okupaci a za svobodu spojil více než dva miliony účastníků a v r. 2009 byl zapsán do seznamu mezinárodního kulturního dědictví UNESCO v kategorii Paměť národa.
 • 16.8.2019 Do kobek na náplavkách bylo osazeno poslední speciální sklo. Od září se sem nastěhují noví nájemci
  V pátek 16. srpna bylo osazeno poslední vstupní okno do kobky na náplavce. Postupně také končí práce na celkové rekonstrukci dvaceti kobek na Hořejším a Rašínově nábřeží, které trvaly od prosince minulého roku. Oprava stála téměř 174 milionů korun a kromě veřejných toalet se lidé dočkají nových kaváren, barů a ateliérů, které nově budou fungovat celoročně. Provoz se do nich navrátí v průběhu září.
 • 16.8.2019 Pražský primátor a starostové Prahy 1 a Prahy 5 podepsali memorandum proti vzniku plavební komory Praha - Staré Město
  Primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib dnes společně se starosty Prahy 1 a Prahy 5 Pavlem Čižinským a Danielem Mazurem podepsal memorandum o odmítavém postoji k plánované výstavbě nové plavební komory Praha - Staré Město. Komora v tomto místě by podle představitelů dotčených městských částí a města výrazně snížila kvalitu života místních obyvatel a byla by ekologickou zátěží pro město. Podpisu se zúčastnil také náměstek primátora hl. m. Prahy pro životní prostředí a bezpečnost Petr Hlubuček a předseda Výboru pro územní rozvoj ZHMP Petr Zeman.
 • 15.8.2019 Občané mohou ode dneška ovlivnit budoucí podobu nové čtvrt Bubny-Zátory
  V červnu zástupci města představili návrh územní studie na 110 hektarový brownfield Bubny-Zátory. Studie ukazuje, jak by nová čtvrť mohla vypadat. Ode dneška je zveřejněna a připravena na veřejné projednání. Občané mohou podávat připomínky po dobu dvou měsíců na podatelnu Magistrátu hl. m. Prahy v tištěné nebo elektronické formě. Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) zároveň spouští informační kampaň a obdobně jako při představení Metropolitního plánu v minulém roce posílá do území informační kontejner, kde se občané dozvědí, co se v Bubnech plánuje a jak případně podat připomínku.
 • 14.8.2019 Záchranná stanice pro volně žijící živočichy dostane novou podobu
  Hlavní město a jeho příspěvková organizace Lesy hl. m. Prahy chystají komplexní rekonstrukci záchranné stanice pro volně žijící živočichy v Jinonicích. V říjnu požádají o společné územní rozhodnutí a stavební povolení. Samotné práce by pak měly začít během příštího roku a hotovo by mělo být přibližně za další dva roky. Celková výše investice dosahuje 173 milionů korun bez DPH.
 • 14.8.2019 Hlavní město získalo stavební povolení na Průmyslový palác, připravuje se jeho obnova
  Praha získala po deseti letech od zničujícího požáru pravomocné stavební povolení na obnovu levého křídla Průmyslového paláce a kompletní rekonstrukci pravého křídla a střední haly. Náměstek primátora Pavel Vyhnánek chce ještě letos vyhlásit výběrové řízení na zhotovitele stavby a v průběhu příštího roku začít se stavbou. V dolní části Výstaviště se do té doby dokončí hlavní část obnovy tak, aby měl areál Pražanům co nabídnout i po celou dobu rekonstrukce paláce.
 • 13.8.2019 Radní Hana Třeštíková jednala se senátory o Slovanské epopeji
  Radní pro oblast kultury Hana Třeštíková se sešla se zástupci senátorů, kteří podepsali petici za umístění Slovanské epopeje v Moravském Krumlově. O dočasném umístění díla chce radní rozhodnout v září, kdy umístění projedná Výbor pro kulturu a cestovní ruch ZHMP. Na jeho jednání senátory pozvala.
 • 13.8.2019 Ve Šlechtově restauraci se bude čepovat pivo z Vinohradského pivovaru
  Hlavní město už má jasnou představu o budoucnosti Šlechtovy restaurace. Ve výběru provozovatele zvítězil Vinohradský pivovar. Záměrem radní hl. m. Prahy pro kulturu Hany Třeštíkové bylo zachovat příjemnou atmosféru místa, Praha proto vybrala menší pivovar s vazbou na tuto metropoli. Důležité byly i dostupné ceny za občerstvení.
Celkový počet: nejméně 100
Na stránce: