Používáním webů z portálové rodiny praha.eu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti používají soubory cookies.  Více informací
Rozumím

Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 100
Na stránce:
 • 19.1.2018 Primátorka předala magistrátní Tříkrálovou sbírku
  Několik tisíc kusů oblečení a množství drogerie i trvanlivých potravin zaměstnanci Magistrátu hl. m. Prahy i Pražané shromáždili v rámci první magistrátní Tříkrálové sbírky, která se konala od 8. do 15. ledna ve Škodově paláci. Příjemcem sbírky je Centrum sociálních služeb Praha.
 • 19.1.2018 Náměstkyně primátorky Kislingerová ocenila účastníky kvízu Kraje pro bezpečný internet
  Celkem 1 428 žáků a studentů ze 43 pražských základních a středních škol se v loňském roce účastnilo řešení kvízu v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet, který je má poučit o možných rizicích internetu a také, jak se jim vyvarovat. Vylosované studenty a také tři nejrychlejší řešitele včera ocenila náměstkyně primátorky hl. m. Prahy Eva Kislingerová. 
 • 19.1.2018 Praha spouští Trh inovací
  Od začátku února pražský magistrát spustí webovou aplikaci Trh inovací. Ta je dalším z nástrojů, které mají sloužit jako podpora podnikání v hlavním městě a má firmám usnadnit realizaci inovací a propojení s vědeckovýzkumnými ústavy.
 • 18.1.2018 Praha v noci uzavře Libeňský most kvůli havarijnímu stavu
  Dnes v noci se kvůli havarijnímu stavu uzavře pro veškerou dopravu pražský Libeňský most. Od jedné hodiny po půlnoci nebude průjezdný pro automobilovou dopravu a nebudou na něj smět ani tramvaje. Zůstane otevřený pouze pro pěší a pro cyklisty. Rozhodla tak Technická správa komunikací hl. m. Prahy na základě prvních výsledků diagnostického měření Kloknerova ústavu.
 • 18.1.2018 Město chce koupit pozemky ve Zličíně a Sobíně
  Rada hl. m. Prahy předloží zastupitelstvu města na zasedání 25. ledna ke schválení návrh na úplatné nabytí pozemků do vlastnictví hl. m. Prahy o celkové výměře 45 065 m2 v katastrálních územích Sobín a Zličín. Sjednaná cena činí celkem 2 665 800 Kč, tj. 59,15 Kč/m2.
 • 17.1.2018 Primátorka se setkala s novým americkým velvyslancem a starostou Palerma
  Primátorka hl. m. Prahy se včera setkala s novým velvyslancem Spojených států amerických, Jeho Excelencí panem Stephenem B. Kingem, a také se starostou města Palermo, panem Leolucou Orlandem.
 • 17.1.2018 Praha, Brno a Ostrava mají společnou prezentaci na veletrhu MIPIM
  Tři největší česká města opět spojila své síly a pro prestižní mezinárodní veletrh MIPIM připravila společnou prezentaci pod značkou Czech Cities. S ní se ve francouzském Cannes představí ve dnech 13. až 16. března 2018.
 • 16.1.2018 Pražské Re-Use centrum vznikne v Pražské tržnici
  Hala č. 23 v Pražské tržnici byla dnešním rozhodnutím Rady hl. m. Prahy vybrána jako místo, kde bude vybudováno pražské Re-Use centrum. Hala není v současné době využívána, disponuje dostatečným prostorem i parkovištěm a je dobře dopravně dostupná. Před umístěním Re-Use centra bude kompletně rekonstruována.
 • 16.1.2018 V dubnu Praha vypíše soutěž na novou podobu Vítězného náměstí
  Rada hl. m. Prahy dnes schválila termín vypsání mezinárodní urbanistické soutěže na Vítězné náměstí. Soutěž bude řešit veřejná prostranství a také komplikované dopravní vztahy na náměstí. Soutěž na jedno z největších náměstí v Praze vypíše Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR Praha) k 15. 4. 2018.
 • 16.1.2018 Pražští radní odsouhlasili podporu dětských skupin a modernizaci učeben
  Rada hlavního města Prahy dnes odsouhlasila podporu 7 projektů ze dvou různých výzev v rámci Operačního programu Praha – pól růstu České republiky (OP PPR). Obě výzvy se týkají prioritní osy Vzdělání a vzdělanost a podpora zaměstnanosti. Odsouhlasená dotace dosahuje celkové výše 21,37 milionů korun. Mezi podpořenými projekty jsou dětské skupiny a modernizace vybavení pražských škol.
Celkový počet: nejméně 100
Na stránce: