Aktivní účast několika stovek dětí z více než deseti škol a školek v Praze 4 pro mě byla milým překvapením, stejně jako jejich aktivní zapojení do připravených her a výukových programů, které měly za cíl upozornit je nenásilnou formou na možnosti ochrany životního prostředí,“ hodnotil své dojmy z návštěvy akce radní hlavního města Prahy pro životní prostředí Radek Lohynský (ODS).

Děti i dospělé zaujala ukázka práce psovodů a služebních koní Městské policie hl. m. Prahy nebo zajímavé ukázky o pražské přírodě připravené organizací Lesy hl. m. Prahy. Mnoho zajímavých informací k tematice odpadů, jejich třídění a využití včetně poskytnutí informačních materiálů a pěkných odměn do soutěží připravily společnosti Pražské služby, a.s., EKO-KOM a.s. a Elektrowin a.s.

Skvělá byla pestrost a nápaditost programu. Pro děti to nebyla nudná akce, ale chvíle plné her a zábavy, s poučením, a to nejen proto, že si mohly vyzkoušet, jak se stojí na popelářském voze,“ doplnil k průběhu akce radní Radek Lohynský.

Svátek Den Země se slaví po celém světě od roku 1970 a každoročně připadá na 22. dubna. Hlavní město Praha pořádá v rámci oslav Dne Země již sedmý ročník měsíční informačně – vzdělávací kampaně pro veřejnost ve spolupráci s městskými částmi a dalšími společnostmi. Letos jsou to Pražské služby a.s., AVE CZ odpadové hospodářství, s.r.o., IPODEC-ČISTÉ MĚSTO, a.s., SSI SCHÄFER s.r.o., EKO-KOM a.s., Asekol s.r.o., Elektrowin a.s. a Ekocentrum Koniklec, které mají pro veřejnost připravenou celou řadu zajímavostí a informačních materiálů.

Podrobnosti a termíny letošních akcí v Praze ke Dni Země jsou k dispozici na http://envis.praha-mesto.cz/.