„Dali jsme dohromady experty, kteří znají dobrou praxi a moderní trendy v Česku i zahraničí. Zadáním pro Šolínovu je seniorské bydlení s dostupností sociálních a zdravotních služeb podle potřeb jeho obyvatel a současně dům otevřený seniorům a ostatním z okolí. Vzniknout by v domě mohly třeba kavárna s rozumnými cenami, komunitní zahrada a prostor pro seniory a děti nebo lékařské služby,“ popsala radní hl. m. Prahy pro sociální politiku a zdravotnictví Milena Johnová.

Členy expertní skupiny jsou například Matěj Lejsal z domova Sue Ryder, Jan Lorman z organizace Život90, radní pro sociální politiku Prahy 6 Marian Hošek nebo architektka a urbanistka Lenka Burgerová. Během zimy expertní skupina navrhne využití trojdomí a připraví také podklady pro přípravu stavební dokumentace ve vazbě na uzavřené memorandum mezi hlavním městem a Prahou 6. Bude zejména dbát na to, aby zde vznikl vhodný mix terénních, ambulantních a pobytových služeb, který umožní stupňovitou péči, a to s ohledem na demografický výhled do roku 2030 a již existující služby v širší oblasti.  

Městská část podle dohody zajistí revitalizaci vnitrobloků a koordinaci zařízení s dalšími místními službami pro seniory, financování projektu a provoz bude v gesci hlavního města. Provozovatelem by měla být příspěvková organizace hlavního města.

Budovy č. p. 344, 513 a 514 v Šolínově ulici byly postaveny v letech 1922–1924 jako „Útulný domov osamělým ženám“ a pro sociální účely sloužily až do roku 2013, naposledy jako Domov pro seniory Elišky Purkyňové, který zřizovalo hlavní město.