Používáním webů z portálové rodiny praha.eu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti používají soubory cookies.  Více informací
Rozumím

Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 100
Na stránce:
 • 8.12.2016 Praha se loučí s titulem Evropské hlavní město sportu 2016
  V sobotu 10. prosince 2016 se setkají představitelé hlavního města se zástupci komise ACES u příležitosti oficiálního zakončení roku, ve kterém Praha nesla titul Evropské hlavní město sportu. Ceremoniál se uskuteční symbolicky na kluzišti na Letné, kde si Pražané mohou po celý prosinec zdarma zabruslit.
 • 7.12.2016 Atletická hala na Strahově po rekonstrukci opět slouží sportovcům
  V úterý 6. prosince 2016 byla slavnostně otevřena přetlaková atletická hala na Strahově po kompletní rekonstrukci, na kterou hlavní město Praha přispělo deseti miliony korun. Hala s 200m oválem dostala nový plášť, byl vyměněn umělý povrch, upravena technologická část i zázemí.
 • 7.12.2016 Nová výzva podpoří vědeckotechnické parky
  V rámci Operačního programu Praha – pól růstu byla odsouhlasena nová výzva č. 26, která je vyhlášena ke dni 7. 12. 2016. Podpora v podobě evropských financí bude směřovat na „Posílení výzkumu, technologického rozvoje a inovací“, a to konkrétně na „Zvyšování kvality a efektivity fungování vědeckotechnických parků, včetně inkubátorů“.
 • 6.12.2016 Korunovační ulice se v sobotu otevře pro veškerou dopravu
  Od 5. července probíhá v Korunovační ulici kompletní rekonstrukce mostu a přilehlých komunikací. Jedná se o velmi koordinačně náročnou stavbu, neboť v dané lokalitě působí řada správců poduličních sítí. Mimo Technické správy komunikací hl. m. Prahy se jedná například o Pražskou plynárenskou, Pražskou Vodohospodářskou Společnost, anebo Pražskou teplárenskou. Doprava se na komunikaci vrátí již tuto sobotu, kompletní práce by pak zhotovitelé měli ukončit nejdéle do 20. prosince.
 • 6.12.2016 Nově zrekonstruované středisko poskytne zázemí ženám v sociální nouzi
  Jedinečné zařízení určené pro ženy v sociální nouzi se dnes otevřelo veřejnosti. Nové centrum v zrekonstruovaných prostorách v Žitné ulici se zaměřuje na ženy, které jsou akutně ohroženy ztrátou bydlení kvůli své sociálně nepříznivé situaci a vyžadují speciální péči a pomoc. Jedná se o společný projekt Arcidiecézní charity Praha, hlavního města Prahy a městské části Praha 1.
 • 6.12.2016 Pravidelná zkouška sirén
  Ve středu 7. prosince 2016 proběhne na celém území České republiky pravidelná zkouška provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění. Ve 12.00 hodin se rozezní sirény, které budou vysílat zkušební nepřerušovaný tón po dobu 2 minut. Na území hlavního města Prahy budou těsně před polednem na zkoušku lidé upozorněni prostřednictvím elektronických „mluvících“ sirén. Informace zazní v českém a anglickém jazyce.
 • 2.12.2016 Informace o průjezdu nadměrného nákladu přes Prahu
  V noci ze 4. na 5. prosince 2016 bude přes část území hl. m. Prahy přepravován nadměrný náklad. Jde o převoz trupu letadla z ruzyňského letiště do Leteckého muzea ve Kbelích. Upozorňujeme na větší rozměry jízdní soupravy, zejména na její šířku: délka - 27 m, šířka - 7,30 m a výška - 4,50 m.            
 • 1.12.2016 Informace o dopravních opatřeních v Tunelovém komplexu Blanka
  V Tunelovém komplexu Blanka budu opět probíhat v nočních hodinách práce na údržbě tunelů a kontrola technologie.
 • 1.12.2016 Okolí Petřína je nyní propojeno se Zahradou premonstrátů
  Díky společnému úsilí Odboru ochrany prostředí Magistrátu hl. m. Prahy a Královské kanonie premonstrátů na Strahově došlo k propojení dvou známých a zajímavých pražských zákoutí, okolí Petřínské rozhledny a zahrady patřící k areálu Strahovského kláštera.
 • 1.12.2016 Výstava v přízemí Nové radnice odhaluje tajemství betlémské hvězdy
  Unikátní výstava „Za tajemstvím betlémské hvězdy“ je ode dneška k vidění v přízemí budovy Nové radnice na Mariánském náměstí. Výstavu pořádá Magistrát hl. m. Prahy ve spolupráci s Hvězdárnou a planetáriem hl. m. Prahy a veřejnost si ji může přijít prohlédnout ve všední dny až do 31. prosince 2016.
Celkový počet: nejméně 100
Na stránce: