Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 100
Na stránce:
 • 17.1.2020 Praha má přísnější podmínky výběrových řízení na pronájem nebytových prostor
  Rada hl. m. Prahy vzala na pondělním jednání na vědomí znění vzorových podmínek výběrových řízení na pronájem nebytových prostor ve vlastnictví hlavního města. Jejich součástí jsou i vzorové smlouvy na dobu určitou a neurčitou. Nově se budou nabídky podané ve výběrových řízení hodnotit podle několika kritérií, tak aby pronájmy nebyly jen pro turistické prodejny, ale sloužily i Pražanům.
 • 16.1.2020 Kaple na Petříně prošla celkovou obnovou
  Hlavní město Praha nechalo prostřednictvím magistrátního odboru ochrany prostředí zrekonstruovat u rozhledny v parku na Petříně kapli sv. Kříže, která se nacházela v havarijním stavu z důvodu zatékání vody. Opravy objektu stály celkem 2,8 milionu korun.
 • 15.1.2020 Veřejnosti byla představena proměna pražského hotelu InterContinental a jeho okolí
  Rekonstrukce ikonického hotelu InterContinental a razantní změna jeho okolí bude patřit v následujících letech k nejviditelnějším pražským projektům. Architekt Marek Tichý z autorského týmu TaK architekti veřejně prezentoval, jak by mohl hotel a jeho okolí v „novém kabátu“ vypadat.
 • 15.1.2020 Praha pomůže zahraničním expertům s adaptací, otevírá své první Expat centrum
  Kvalifikovaní, studující či podnikající cizinci, kteří se rozhodli svou budoucnost spojit s hlavním městem České republiky, získávají pozoruhodnou příležitost k usnadnění zdejší adaptace. Po vzoru dalších evropských metropolí jim i v Praze bude k dispozici Expat centrum. Magistrát hlavního města Prahy projekt představil ve středu 15. ledna 2020 při slavnostním otevření.
 • 15.1.2020 V Praze byla v roce 2019 zahájena výstavba přibližně 5 000 bytů. Nové projekty města výstavbu do dalších let podpoří ještě více
  Z výsledků stavebnictví za jedenáct měsíců roku 2019, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ), vyplývá, že v tomto období byla Praze zahájena výstavba celkem 4 969 bytů v nových bytových domech. Celkově by tak za minulý rok mělo být zahájeno více jak 5 000 bytů. To je dvojnásobek oproti roku 2018 a současně je to nejvyšší počet zahájených bytů v Praze od roku 2008. I přesto, že se jedná o zlepšení, do budoucna by chtělo hlavní město, aby vznikalo v metropoli minimálně 6 000 bytů ročně, k čemuž chystá vedení města opatření ke zlepšení bytové výstavby.
 • 15.1.2020 Praha novou vyhláškou zakáže herní automaty
  Hlavní město Praha připravuje novelu vyhlášky o regulaci hazardu, která zakáže provoz technických hazardních her neboli automatů. Praha se tak vydá stejným směrem jako další města v České republice.
 • 15.1.2020 Praha má plán ochrany historického centra
  Praha připravila podrobný plán ochrany svého historického centra, po téměř deseti letech příprav tak splácí dluh vůči UNESCO. Management plan ochrany světového kulturního dědictví historického centra Prahy je „jízdní řád“ cílů a konkrétních opatření, jak bude metropole do budoucna chránit své dědictví před nevhodnými zásahy. Promítnout by se měl i do připravovaného Metropolitního plánu.
 • 13.1.2020 Primátor Prahy se starostou Tchaj-peje vysadili strom v botanické zahradě
  Primátor Prahy Zdeněk Hřib společně se svým tchaj-pejským protějškem Wen-je KO vysadili strom. Stalo se tak ve skleníku Fata Morgana v Botanické zahradě hl. m. Prahy.  Jako reprezentant flóry ostrova Tchaj-wan byla vybrána dřevina s příznačným jménem tajvánie kryptomeriovitá (Taiwania cryptomeroides).
 • 13.1.2020 Hlavní město uzavřelo s Tchaj-pejí sesterskou smlouvu. Společná memoranda podpoří například oblast smart cities, turismu i vědy a výzkumu
  Pondělní odpoledne se stalo významné pro vztahy mezi Tchaj-pejí a hlavním městem Prahou. Primátor Zdeněk Hřib a starosta Tchaj-peje Wen-je KO podepsali v Brožíkově sále Staroměstské radnice sesterskou smlouvu a několik memorand týkajících se spolupráce v mnoha oblastech – například kultury, ekonomiky, vzdělávání nebo turismu. Zároveň dojde i k prohloubení spolupráce v oblasti smart technologií. Byla uzavřena dohoda v oblasti ekonomické spolupráce mezi firmami MiTAC a Monet+.
 • 13.1.2020 Motolské údolí získává novou podobu, radní schválili studii o jeho budoucnosti
  Pražští radní na svém pondělním zasedání schválili novou vizi území údolí Motolského potoka. Studie ateliéru A69 - architekti prověřuje nové prostorové a funkční využití území a představuje jeho začlenění do města a charakteru oblasti. Ukazuje vhodné napojení na okolní infrastrukturu, problémové stavební záměry a jejich začlenění do zástavby. Na jejím vzniku se podíleli i místní obyvatelé.
Celkový počet: nejméně 100
Na stránce: