Používáním webů z portálové rodiny praha.eu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti používají soubory cookies.  Více informací
Rozumím

Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 100
Na stránce:
 • 18.5.2018 Stromovka ožije letničkami, které zasely děti ze ZŠ Umělecká v Praze 7
  Záhony na parteru před Šlechtovou restaurací ve Stromovce jsou do doby dokončení rekonstrukce objektu Šlechtovky provizorně zakládány z přímých výsevů a jsou doplňovány letničkami z předpěstované sadby. Již čtvrtým rokem odbor ochrany prostředí pražského magistrátu k této činnosti zve školní děti.
 • 18.5.2018 Možnosti bezplatného očkování svých psů využily dvě desítky lidí bez domova
  Další již páté bezplatné očkování psů lidí bez přístřeší se uskutečnilo včera v zařízení Centra sociálních služeb Praha v pražské Michli. Nechat si očkovat proti vzteklině, psince a psoriáze své čtyřnohé miláčky přišly téměř dvě desítky zájemců.
 • 18.5.2018 Zastupitelstvo podpořilo Asociaci občanských poraden
  Asociace občanských poraden (AOP) obdrží od hlavního města finanční podporu ve výši 1,8 milionu korun. Na včerejším zasedání o tom na návrh radního pro oblast sociálních věcí Daniela Hodka rozhodlo Zastupitelstvo hlavního města Prahy.
 • 18.5.2018 Praha rozhodla o budoucnosti své policie. Schválila její koncepci
  Zastupitelstvo hlavního města Prahy schválilo 17. května 2018 Návrh stabilizace, fungování a rozvoje Městské policie hlavního města Prahy do roku 2023. Strategicky významný dokument, jehož obsah přesahuje jednotlivá volební období, podpořila i část pražské opozice.
 • 18.5.2018 Přístav v Braníku nebude. Zůstane zeleň a plocha pro cyklisty i kulturní akce
  Plány na umělou zátoku s přístavem sportovních lodí v Braníku se ruší a bagrovat se nebude. Místo vodní plochy tam zůstane již dnes veřejně využívaná zelená plocha pro rekreaci či pořádání sportovních a kulturních akcí. Včera to definitivně schválili zastupitelé hl. m. Prahy, kteří odsouhlasili změnu územního plánu z osmi hektarů vodní plochy na veřejnou zeleň.
 • 17.5.2018 Projekt Senior akademie uspěl na další městské části
  Aktuální ročník Senior akademie v Praze 13 vyvrcholil včera na půdě místní radnice. Předání certifikátu jeho úspěšným absolventům se účastnil i pražský radní pro bezpečnost a místní zastupitel Libor Hadrava. Ten projekt osobně a dlouhodobě podporuje.
 • 17.5.2018 Město podpořilo další ročník bezpečnostního projektu pro mateřské školy a setkání učňů Machři roku
  Pražští zastupitelé na dnešním zasedání schválili poskytnutí účelových dotací na realizaci osvědčených a úspěšných projektů v oblasti školství. Z městského rozpočtu podpořili 1,5 milionem korun projekt bezpečnostní průpravy dětí na předcházení úrazům a dalším negativním jevům u dětí a půl milionem korun uspořádání celostátního setkání učňů Machři roku. Uvedla to radní hlavního města Prahy pro oblast školství a evropské fondy Irena Ropková.
 • 17.5.2018 Praha půjčí Šeberovu na stavbu nové budovy mateřské školy
  Zastupitelstvo hl. m. Prahy schválilo poskytnutí návratné finanční výpomoci městské části Praha – Šeberov z rozpočtu hlavního města Prahy ve výši 24,5 mil. Kč. Městská část vyžije tyto prostředky na předfinancování výstavby nové budovy mateřské školy Hrnčíře.
 • 17.5.2018 Radní Ropková prosadila posílení platů zaměstnanců pražského školství o celkem 600 milionů korun
  Na návrh pražské radní pro školství a evropské fondy Ireny Ropkové dnes zastupitelstvo hlavního města schválilo historicky nejvyšší posílení platů pedagogických i nepedagogických pracovníků ve školství z městského rozpočtu. Zaměstnanci mateřských, základních, středních i vyšších odborných škol, školních jídelen i dalších školských zařízení včetně asistentů pedagoga se dočkají posílení platů, jež v souhrnu dosahuje 600 milionů korun.
 • 17.5.2018 Hlavní město i letos podpoří výuku češtiny pro žáky s odlišným mateřským jazykem na 21 základních školách
  Pražští zastupitelé na dnešním jednání schválili pokračování projektu systémové podpory výuky českého jazyka jako cizího jazyka v celkem jedenadvaceti školách na území hlavního města. Žákům s odlišným mateřským jazykem tak bude nabídnuta možnost bezplatné výuky českého jazyka přizpůsobené jejich potřebám. Uvedla to radní pro školství a evropské fondy Irena Ropková.
Celkový počet: nejméně 100
Na stránce: