Používáním webů z portálové rodiny praha.eu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti používají soubory cookies.  Více informací
Rozumím

Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 100
Na stránce:
 • 27.4.2017 V Letňanech se rozšíří knihovna
  Zastupitelstvo hlavního města Prahy na svém dnešním zasedání schválilo návrh na uvolnění budovy v areálu Letov v Letňanech pro volnočasové aktivity obyvatel městské části Praha 18. Na adrese Beranových 688, kde dříve působilo detašované pracoviště Střední průmyslové školy na Proseku, by měl vzniknout dům dětí a mládeže, ostatní prostory nevyužívané budovy budou sloužit jako knihovna. Na jednání zastupitelstva to uvedla radní pro školství a evropské fondy Irena Ropková.
 • 27.4.2017 Projekty za více jak 520 milionů schválilo zastupitelstvo
  Zastupitelé hlavního města Prahy na svém čtvrtečním jednání schválili na návrh radní Ireny Ropkové podporu několika desítek projektů z oblasti podpory komunitního života, podnikání, sociálních služeb či předškolního vzdělávání. Tyto projekty jsou spolufinancovány z prostředků Operačního programu Praha – pól růstu ČR.
 • 27.4.2017 Harmonogram přípravy Metropolitního plánu schválilo Zastupitelstvo hl. m. Prahy
  Po souhlasu Rady hl. m. Prahy dnes schválilo harmonogram přípravy Metropolitního plánu Zastupitelstvo hl. m. Prahy. Podle schváleného materiálu celý proces projednání, vypořádání došlých připomínek a finální schvalování potrvá přibližně šest let. Důležitou součástí procesu projednávání budou dvě kola sběru připomínek od občanů, městských částí i majitelů pozemků.
 • 26.4.2017 Primátorka se setkala s občánky narozenými 1. ledna 2017
  Praha pravidelně oceňuje děti, které se narodily v pražských porodnicích 1. ledna 2017 a jejich rodiče mají trvalý pobyt na území hlavního města. Letos to bylo jedenáct dívek a deset chlapců, jimž primátorka Adriana Krnáčová v Rezidenci primátorky dnes předala pamětní list, stříbrnou minci a peněžitý dar.
 • 26.4.2017 Praha u příležitosti oslav Dne Země začala se sběrem bioodpadu z bytů
  Radní hlavního města Prahy pro oblast životního prostředí Jana Plamínková spolu s odborem ochrany prostředí Magistrátu hl. m. Prahy zahájila pilotní projekt sběru bioodpadu od vybraných bytových objektů v Praze 13. Realizace projektu je zajišťována ve spolupráci se společností Pražské služby.
 • 26.4.2017 Chytré metro D dostalo zelenou. Vybrali jsme nejlepší možné řešení, říká Krnáčová
  Dozorčí rada Dopravního hl. m. Prahy (DPP) schválila variantu výstavby metra D. V první fázi vznikne úsek z Pankráce do stanice Olbrachtova. Rozhodnutí DPP má podporu vedení hlavního města Prahy, snahu o urychlení výstavby metra vítá pražská primátorka Adriana Krnáčová.
 • 26.4.2017 Aplikace Na kole Prahou mezi Pražany boduje
  Hlavní město Praha představila koncem března navigaci pro cyklisty Na kole Prahou, která je unikátní v tom, že v sobě spojuje informační, motivační i komunitní funkce. Současně přinese úředníkům města informace, kde se zaměřovat na další vybavení cyklistické infrastruktury.
 • 25.4.2017 Praha uvolní na služby zajišťující rodinnou péči 20 milionů korun
  Rada hlavního města Prahy dnes projednala uvolnění finančních prostředků v rámci podpory zařízení a organizací zajišťující potřebné služby v oblasti rodinné politiky ve výši 20 milionů korun.
 • 25.4.2017 Nové pilotní Smart City projekty usnadní Pražanům vyřizování na úřadech
  Rada hlavního města Prahy dnes schválila další dva projekty z konceptu Smart City, které pro realizaci připravila městská společnost Operátor ICT. Jedná se o pilotní projekt Automatického odpovídače a Interiérovou navigaci ve Škodově paláci. Oba projekty budou realizovány ještě v letošním roce.
 • 21.4.2017 Výročí založení oslavily Lesy hl. m. Prahy zasazením sekvojovce obrovského
  Park Stromovka poblíž Planetária dnes obohatila další zajímavá dřevina. Pražská primátorka Adriana Krnáčová zde na počest 25. výročí založení příspěvkové organizace Lesy hl. m. Prahy zasadila sazenici sekvojovce obrovského, velikána říše stromů známého svou dlouhověkostí.
Celkový počet: nejméně 100
Na stránce: