Používáním webů z portálové rodiny praha.eu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti používají soubory cookies.  Více informací
Rozumím

Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 100
Na stránce:
 • 22.1.2018 V soutěži Zelená informacím 2017 Praha obsadila páté místo
  Hlavní město obsadilo 5. příčku v soutěži Zelená informacím o nejlepší prezentaci o životním prostředí na stránkách měst. V roce 2017 se konal její 7. ročník a Praha se pravidelně umisťuje na předních místech soutěže.
 • 22.1.2018 Nový ročník soutěže Czech Nature Photo má speciální kategorii Pražská příroda
  Czech Nature Photo je soutěž nejlepších snímků přírody určená jak fotografům profesionálům, tak pokročilým amatérům. Zájemci se mohou do ní přihlašovat až do 18. února, vyhlášení výsledků a předání cen je plánováno na 19. dubna. Soutěž pořádá ve spolupráci s partnery – mj. Magistrátem hl. m. Prahy -  Czech Photo Centre v návaznosti na loňský nultý ročník.
 • 19.1.2018 Primátorka předala magistrátní Tříkrálovou sbírku
  Několik tisíc kusů oblečení a množství drogerie i trvanlivých potravin zaměstnanci Magistrátu hl. m. Prahy i Pražané shromáždili v rámci první magistrátní Tříkrálové sbírky, která se konala od 8. do 15. ledna ve Škodově paláci. Příjemcem sbírky je Centrum sociálních služeb Praha.
 • 19.1.2018 Náměstkyně primátorky Kislingerová ocenila účastníky kvízu Kraje pro bezpečný internet
  Celkem 1 428 žáků a studentů ze 43 pražských základních a středních škol se v loňském roce účastnilo řešení kvízu v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet, který je má poučit o možných rizicích internetu a také, jak se jim vyvarovat. Vylosované studenty a také tři nejrychlejší řešitele včera ocenila náměstkyně primátorky hl. m. Prahy Eva Kislingerová. 
 • 19.1.2018 Praha spouští Trh inovací
  Od začátku února pražský magistrát spustí webovou aplikaci Trh inovací. Ta je dalším z nástrojů, které mají sloužit jako podpora podnikání v hlavním městě a má firmám usnadnit realizaci inovací a propojení s vědeckovýzkumnými ústavy.
 • 18.1.2018 Praha v noci uzavře Libeňský most kvůli havarijnímu stavu
  Dnes v noci se kvůli havarijnímu stavu uzavře pro veškerou dopravu pražský Libeňský most. Od jedné hodiny po půlnoci nebude průjezdný pro automobilovou dopravu a nebudou na něj smět ani tramvaje. Zůstane otevřený pouze pro pěší a pro cyklisty. Rozhodla tak Technická správa komunikací hl. m. Prahy na základě prvních výsledků diagnostického měření Kloknerova ústavu.
 • 18.1.2018 Město chce koupit pozemky ve Zličíně a Sobíně
  Rada hl. m. Prahy předloží zastupitelstvu města na zasedání 25. ledna ke schválení návrh na úplatné nabytí pozemků do vlastnictví hl. m. Prahy o celkové výměře 45 065 m2 v katastrálních územích Sobín a Zličín. Sjednaná cena činí celkem 2 665 800 Kč, tj. 59,15 Kč/m2.
 • 17.1.2018 Primátorka se setkala s novým americkým velvyslancem a starostou Palerma
  Primátorka hl. m. Prahy se včera setkala s novým velvyslancem Spojených států amerických, Jeho Excelencí panem Stephenem B. Kingem, a také se starostou města Palermo, panem Leolucou Orlandem.
 • 17.1.2018 Praha, Brno a Ostrava mají společnou prezentaci na veletrhu MIPIM
  Tři největší česká města opět spojila své síly a pro prestižní mezinárodní veletrh MIPIM připravila společnou prezentaci pod značkou Czech Cities. S ní se ve francouzském Cannes představí ve dnech 13. až 16. března 2018.
 • 16.1.2018 Pražské Re-Use centrum vznikne v Pražské tržnici
  Hala č. 23 v Pražské tržnici byla dnešním rozhodnutím Rady hl. m. Prahy vybrána jako místo, kde bude vybudováno pražské Re-Use centrum. Hala není v současné době využívána, disponuje dostatečným prostorem i parkovištěm a je dobře dopravně dostupná. Před umístěním Re-Use centra bude kompletně rekonstruována.
Celkový počet: nejméně 100
Na stránce: