Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 100
Na stránce:
 • 20.9.2018 Praha prostřednictvím PVS získává efektivnější kontrolu nad provozováním vodohospodářské infrastruktury na svém území
  Dneškem byl dokončen proces nabytí akciového podílu ve společnosti Pražské vodovody a kanalizace, a.s., (PVK) splněním všech podmínek pro převedení 49 % akcií společnosti PVK na společnost Pražská vodohospodářská společnost, a.s., (PVS) sjednaných smlouvou o převodu cenných papírů. Současně bylo sjednáno právo opce na převod zbývajících 51 % akcií PVK na společnost PVS v roce 2028.
 • 20.9.2018 Rada hlavního města znovu rozhoduje o financích pro městské části na rok 2019
  Rada hlavního města Prahy se na jednání 18. září 2018 vypořádala s úkolem, jenž jí 6. září 2018 uložilo Zastupitelstvo hl. města Prahy. Ten se týkal dalšího navýšení finančních vztahů vůči městským částem o 239 milionů korun. Rada nicméně návrh převzala pouze v podobě navýšení příspěvku na žáka, tedy do oblasti školství, kterou dlouhodobě podporuje, a to v objemu 95 milionů korun.
 • 20.9.2018 Nové byty a pracovní příležitosti získá Praha transformací brownfieldů
  Město udělalo poprvé ve své historii z revitalizace brownfieldů svoji prioritu. Rada hlavního města zadala Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy přípravu metodiky, která přispěje ke koncepční a rychlejší transformaci opuštěných a nevyužitých ploch. V širším centru Prahy může na území 11 největších brownfieldů vzniknout bydlení pro cca 154 000 obyvatel a 212 000 pracovních příležitostí. V tuto chvíli je zpracovávána analytická část. Po jejím zveřejnění si bude moci každý developer, občan i úředník zkontrolovat, v jaké fázi transformace se nacházejí jednotlivá území.
 • 20.9.2018 Boj proti smogu chůzí? To je závod Prague Extreme walk
  V rámci projektu „Čistou stopou Prahou“ chce pražský magistrát upozornit na problematiku znečištěného ovzduší další netradiční akcí. Prague Extreme walk se uskuteční ve Dni bez aut - již tuto sobotu 22. září v Křižíkově ulici.
 • 20.9.2018 Den bez aut letos v Praze nabídne možnosti udržitelné dopravy i kulturní program
  Jako každý rok se 22. září promění jedna z rušných pražských ulic v pěší zónu. Letos akcí „Den bez aut“ ožije karlínská Křižíkova ulice a umožní tak místním restauracím, obchůdkům i kavárnám rozšířit se do ulice a rozhýřit městskou atmosféru hudbou, barvami, vůněmi, chutěmi a zábavou. Při této příležitosti bude také slavnostně podepsáno memorandum mezi městem a bikesharingovými společnostmi. Den plný aktivit zakončí svým vystoupením skupina The Tap Tap.
 • 19.9.2018 Praha se připojila k EDWARDovi, Dnu bez úmrtí na silnicích
  Praha se letos vůbec poprvé připojila k projektu „Evropský den bez úmrtí na silnicích“. Ten má vnést do společnosti myšlenku, jak naše chování na silnicích ovlivňuje životy ostatních účastníků silničního provozu. Denně totiž na komunikacích po celém světě přijde o život 3 400 lidí, to je jinými slovy jedno úmrtí každých 25 sekund. Cílem aktivit, které se v tento den uskuteční, je přimět širokou veřejnost k podpisu a dodržování slibu bezpečnosti.
 • 19.9.2018 Oslavme společné století v Praze
  Na slavnostní tiskové konferenci v Clam-Gallasově paláci v Praze byl představen koncept a program národních oslav 100 let republiky, které se uskuteční v našem hlavním městě. Oslavy společného století v Praze budou zahájeny 28. září znovuspuštěním orloje na Staroměstském náměstí a vyvrcholí o víkendu 27. a 28. října velkolepou oslavou v ulicích Prahy.
 • 19.9.2018 VIDEO: Nová vodní linka na Císařském ostrově vstupuje do zkušebního provozu
  Nová vodní linka Ústřední čistírny odpadních vod v Praze vkročila do zkušebního provozu, který byl zahájen ve středu 19. září 2018. Linka plní nejpřísnější evropské směrnice a obyvatelům Prahy zajistí nejen lepší životní prostředí, ale také přispěje ke zlepšení kvality vyčištěných odpadních vod vypouštěných do Vltavy. Jedná se o největší investici hlavního města v posledních letech – celkově stála přibližně 6,6 miliardy korun včetně zkušebního provozu.
 • 19.9.2018 #dostbyloplastu: Jednorázový plastový odpad musíme omezit. MŽP a pražský magistrát zvou na první ekologickou náplavku
  Kampaň Ministerstva životního prostředí #dostbyloplastu vede gastrořetězce, kavárny, úřady, firmy a všechny s odpovědným přístupem k životnímu prostředí k dobrovolnému snižování vzniku zbytečného plastového odpadu. Nyní se obrací na všechny společenské či kulturní pouliční akce se stejnou výzvou k omezení jednorázového plastu. Praktickou ukázkou toho, jak lze ke snižování takového odpadu přistoupit, je první k životnímu prostředí šetrná pražská náplavka. Uskuteční se v sobotu 22. září 2018. Její podobu dnes představila primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová a ministr životního prostředí Richard Brabec.
 • 19.9.2018 VFN obdržela od hlavního města dotaci ve výši 2 347 000 korun
  Hlavní město Praha poskytlo na návrh radního pro oblast zdravotnictví Radka Lacka dotaci ve výši 2 347 400 korun na vysoce specializované vybavení vozů určených pro převoz kriticky nemocných pacientů v rámci jednotlivých klinik Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.
Celkový počet: nejméně 100
Na stránce: