Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 100
Na stránce:
 • 18.1.2019 Praha začne jednání o odkupu bývalého Borůvkova sanatoria, kde zemřel Palach a Toufar
  Vedení pražského magistrátu začne jednat o odkupu bývalého Borůvkova sanatoria v Legerově ulici. Důvodem je snaha vytvořit z této budovy důstojné místo, které by připomnělo historické milníky Česka v průběhu dvacátého století. V rámci Palachova týdne, na výročí smrti studenta Palacha, se také v sobotu sejdou zástupci Prahy u budovy k tiché vzpomínce.
 • 18.1.2019 Pražané loni pomohli zachránit rekordní počet volně žijících zvířat. Díky nim dostalo odbornou péči přes čtyři a půl tisíce živočichů
  Přesně 4 712 volně žijících zvířat. Takový počet pacientů přijala loni Záchranná stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy. Mezi 141 různými živočišnými druhy převažovali jako tradičně ptáci.
 • 14.1.2019 Praha chce jednat s Pekingem o úpravě vzájemné dohody o sesterských městech
  Nová koalice Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu chce upravit smlouvu o spolupráci mezi českou metropolí a Pekingem. Konkrétně chce koalice opravit článek 3 deklarující, že Praha v souladu s českou vládou nadále uznává politiku jedné Číny, stejně jako uznává Tchaj-wan nedílnou součástí čínského území.
 • 14.1.2019 Pokuta za půlku pokračuje, černých pasažérů v Praze ubývá
  Pokuta za půlku pokračuje, radní dnes tuto kampaň prodloužili na dobu neurčitou. Počet černých pasažérů v Praze klesá, meziročně se snížil skoro o 15 %. Pokuta za půlku funguje od 23. října 2017 v rámci kampaně Nejedeš načerno?. K dnešnímu dni využilo pokutu za půlku 5378 černých pasažérů, ze kterých se stali roční předplatitelé Pražské integrované dopravy. Pražští radní dnes proto prodloužili pokutu za půlku na dobu neurčitou a ukončili tak její dosavadní testovací provoz. Revizoři zároveň spočítali čísla uložených pokut za rok 2018 s velmi dobrým výsledkem – počet černých pasažérů klesl meziročně o 14,4 %.
 • 11.1.2019 Do čela Pražské vodohospodářské společnosti byl jmenován Pavel Válek
  Nové složení dozorčí rady Pražské vodohospodářské společnosti (PVS) přistoupilo po osmi letech k výměně vedení společnosti. Reagovalo tak na rezignaci jednoho z členů představenstva Martina Vlasty. Dosavadního generálního ředitele Petra Žejdlíka střídá uznávaný vodohospodářský odborník Pavel Válek.
 • 11.1.2019 Kunratický les se dočkal citlivé rekonstrukce mostů. Vydrží dalších sto let
  Plánovaná dílčí oprava mostů v Kunratickém lese nakonec skončila jejich kompletní rekonstrukcí. Poškozené zábradlí totiž odhalilo podemletí základů a narušené zdivo. Oprava mostů je součástí dlouhodobé revitalizace Kunratického potoka.
 • 10.1.2019 Zranění při pádu Trojské lávky se dočkají odškodnění do konce ledna
  Pražští radní na příštím zasedání projednají odškodnění pro čtyři zraněné po pádu lávky z 2. prosince 2017. Vyšetřování policie ani za více než rok nepřineslo závěry o tom, kdo je za pád lávky odpovědný a jaká byla jeho příčina. Radní se proto rozhodli jednat s pojišťovnou Kooperativa a urychlit vyplacení pojistného zraněným. Pokud záměr rady schválí i zastupitelstvo, zranění získají odškodnění už na konci ledna tohoto roku. Vyplacení pojistné částky od pojišťovny bude garantovat přímo město.
 • 9.1.2019 Praha zadá analýzu rizik spojených se společnostmi Huawei a ZTE
  Magistrát hlavního města Prahy si nechá vypracovat analýzu rizik a prověří zabezpečení systémů, činí tak v reakci na varování před užíváním produktů společností Huawei Technologies a ZTE Corporations. Žádné klíčové systémy od těchto společností by hlavní město nemělo nevyužívat, pouze několik zaměstnanců úřadu má od firmy Huawei služební telefon, jedná se však o nízké jednotky případů. Praha však bere oficiální varování před produkty Huawei a ZTE vážně, a proto primátor města Zdeněk Hřib zadal zpracování analýzy rizik.
 • 9.1.2019 Kaple Božího hrobu na Petříně je kompletně zrestaurovaná. Je z ní ozdoba parku
  Dlouho zanedbávaná sakrální stavba prošla kompletní restaurátorskou opravou pod dohledem státní památkové péče. Kaple Božího hrobu z roku 1737 se tak stala ozdobou parku u Petřínské rozhledny, který byl loni celkově rekonstruován.
 • 7.1.2019 Soudci a státní zástupci již nebudou výhodně bydlet v městských bytech
  Rada hl. m. Prahy dnes na návrh radního Adama Zábranského schválila zrušení kvót v městském bytovém fondu pro soudce a státní zástupce. Celkem jde o 49 bytů, z nichž u 28, které mají smlouvu na dobu určitou, tato smlouva nebude prodloužena. U dalších 21 se smlouvou na dobu neurčitou bude postupně zvyšováno nájemné.
Celkový počet: nejméně 100
Na stránce: