Používáním webů z portálové rodiny praha.eu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti používají soubory cookies.  Více informací
Rozumím

Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 100
Na stránce:
 • 23.8.2016 Pražané mohou ušetřit při vracení ojetých pneumatik
  Pražané každoročně odevzdají okolo 280 tun starých pneumatik do sběrných dvorů hlavního města Prahy. Zde za jejich přijetí podle velikosti a typu zaplatí za jednu od 25 do 120 korun. Přitom místa zpětného odběru, jako jsou prodejci pneumatik, autoservisy nebo pneuservisy, mají povinnost přijmout od motoristů ojeté pláště zcela zdarma, a to bez ohledu na nakoupené množství, velikost či značku.
 • 23.8.2016 Radní Hodek: Problémy s lidmi bez přístřeší U Bulhara a v okolí nádraží chceme řešit postupnými kroky
  V okolí denního centra U Bulhara a hlavního nádraží posílí terénní program nezisková organizace NADĚJE. Záměrem je zklidnění situace v této oblasti a zajištění efektivnější pomoci lidem bez přístřeší.
 • 22.8.2016 Arbitrážní soud rozhodl ve prospěch města
  Částku ve výši zhruba 1,7 miliardy korun, kterou společnost ČKD Praha DIZ požadovala za práce na tunelu Blanka, Praha platit nemusí. Rozhodl o tom dnes arbitrážní soud.
 • 22.8.2016 Shromáždění se nepovolují, pouze oznamují. Magistrát se řídí zákonem
  Včerejší shromáždění v části Staroměstského náměstí s názvem „Obsazení Prahy – akce na podporu demokracie“, které oznámil svolavatel Martin Vítek, vyvolalo paniku především mezi návštěvníky hlavního města a magistrát jednání účastníků důrazně odsuzuje. Rádi bychom proto uvedli na pravou míru několik faktů.
 • 19.8.2016 Informace o dopravním opatření na komunikaci Jižní spojka
  Od 21. do 25. srpna 2016 bude na Jižní spojce v úrovni křížení s komunikací V korytech v délce cca 200 m ve směru z centra omezen provoz. Důvodem je oprava povrchu vozovky.
 • 18.8.2016 Operační program Praha - pól růstu ČR prošel auditem
  Pražský operační program má za sebou úspěšný audit, který potvrdil, že došlo ke splnění všech potřebných podmínek, aby se Magistrát hlavního města Prahy mohl oficiálně stát řídícím orgánem Operačního programu Praha – pól růstu ČR.
 • 18.8.2016 Náměstkyně Eva Kislingerová navštívila Dolní Počernice, Lysolaje a Petrovice
  Náměstkyně primátorky hl. m. Prahy Eva Kislingerová pokračuje v pracovních návštěvách pražských městských částí. Naposledy se s místní problematikou přijela seznámit do Dolních Počernic, Lysolají a Petrovic.
 • 17.8.2016 Primátorka Adriana Krnáčová stočila první Metropolitní med
  Od letošního května stojí na střeše Nové radnice Magistrátu hl. m. Prahy šest včelích úlů a pražská primátorka Adriana Krnáčová dnes stočila historicky první magistrátní med. Stočit by se mělo podle odhadů 100 až 120 kilogramů.
 • 17.8.2016 Pražské školy chtějí pro své studenty stáže v zahraničí a více odborníků ve výuce, zjistila analýza
  Pražští radní na úterním zasedání městské rady vzali na vědomí zpracované analýzy potřeb v oblasti vzdělávání, jež jsou základním předpokladem pro stanovení priorit a následné vyhotovení krajského akčního plánu. Klíčový dokument, který je mimo jiné předpokladem pro čerpání evropských dotací, bude finálně připraven na podzim, schválit by jej radní měli do konce tohoto roku. Uvedla to radní pro oblast školství a evropských fondů Irena Ropková.
 • 17.8.2016 Oběťmi domácího násilí nejsou jen ženy
  Případy domácího násilí, které se v první polovině tohoto roku podařilo odhalit v hlavní městě a skončily vykázáním z bytu, patří ke druhému nejvyššímu počtu v České republice. V Praze od ledna do konce června bylo celkem vykázáno 93 násilných osob, tedy o tři méně než v Ústeckém kraji.
Celkový počet: nejméně 100
Na stránce: