Používáním webů z portálové rodiny praha.eu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti používají soubory cookies.  Více informací
Rozumím

Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 100
Na stránce:
 • 29.9.2016 Informace o průjezdu nadměrného nákladu
  V noci z 29. na 30. září bude přes část území hl. m. Prahy přepravován nadměrný náklad. Jde o dva konvoje o dvou jízdních soupravách s nákladem strojního zařízení s velkou hmotností i většími rozměry, zejména šířkou.
 • 29.9.2016 Další evropské finance pro Prahu jsou připraveny
  Dne 29. 9. 2016 došlo k vyhlášení dalších výzev v Operačním programu Praha – pól růstu ČR. Tentokrát budou finance směřovány do „Posílení výzkumu, technologického rozvoje a inovací“ a do „Podpory transferu technologií a znalostí z výzkumných organizací do praxe“, dále do „Vzdělání a vzdělanosti a podpory zaměstnanosti“, „Zvýšení dostupnosti zařízení péče o děti“ a také do „Navýšení kapacit základního vzdělávání za účelem sociální inkluze“.
 • 27.9.2016 Z Piazzetty Národního divadla bude náměstí Václava Havla
  Rada hlavního města Prahy dnes schválila návrh, aby Piazzetta Národního divadla nesla napříště jméno náměstí Václava Havla. Podnět k tomuto pojmenování vyšel od ředitele Národního divadla Jana Buriana a Radě hl. m. Prahy ho předložila primátorka Adriana Krnáčová.
 • 27.9.2016 Vstupní brána u Místodržitelského letohrádku je v novém
  Vstupní novogotická brána u Místodržitelského letohrádku ve Stromovce prošla restaurátorskou obnovou. Trvala od července do září 2016 a nákladem 1,3 milionu korun ji realizoval odbor ochrany prostředí Magistrátu hl. m. Prahy.
 • 27.9.2016 Objekt bývalé myslivny ve Stromovce čeká rekonstrukce
  Podkroví bývalé myslivny ve Stromovce a sousední vedlejší objekt zázemí zahradní údržby čeká rekonstrukce. Rada hl. m. Prahy dnes schválila uzavření smlouvy s vítězem veřejné zakázky, společností Buldix a Lucon, s nabídkovou cenou 3 147 819 Kč bez DPH.
 • 27.9.2016 Praha má Program zlepšování kvality ovzduší
  Rada hl. m. Prahy dnes vzala na vědomí Program zlepšování kvality ovzduší aglomerace Praha CZ01. Ten vydalo Ministerstvo životního prostředí formou opatření obecné povahy a je hlavním koncepčním dokumentem pro postup města v úsilí o zlepšování kvality ovzduší v letech 2016 – 2020.
 • 27.9.2016 Pěší zóna na Národní zlepšila ovzduší
  Dne 22. září probíhaly na Národní třídě v centru Prahy oslavy mezinárodního Dne bez aut. Ulice nebyla uzavřena dopravě, jak si mnozí mylně myslí, ale naopak přes den sloužila čilé dopravě pěší, cyklistické a provozu tramvají. Značná část materiálu na stánky byla dovezena speciálními nákladními koly.
 • 27.9.2016 Praha pomáhá návštěvníkům zoo s parkováním
  Obrovský zájem Pražanů i turistů o návštěvu zoo Praha s sebou nese i problémy s parkovacími kapacitami v okolí zahrady. Alternativním řešením je možnost využití volné plochy při Povltavské ulici.
 • 27.9.2016 Zástavba Nákladového nádraží Žižkov salámovou metodou není v zájmu města
  Náměstkyně primátorky hl. m. Prahy a radní pro územní rozvoj Petra Kolínská v pondělí dopisem požádala starostku městské části Praha 3 Vladislavu Hujovou, aby s developerskou skupinou Central Group neuzavírala smlouvu o zástavbě severní části areálu Nákladového nádraží Žižkov. Nekoordinovaná zástavba celoměstsky významného území ve výsledku poškodí právě městskou část. Praha 3 by se měla vrátit ke společnému jednacímu stolu a podílet se na přípravě zadání pro urbanistickou soutěž na celé území bývalého nákladového nádraží.
 • 26.9.2016 Tradiční čínská medicína bez legend a mýtů – výstava na Staroměstské radnici
  Nadační fond na podporu Tradiční čínské medicíny a alternativ připravil se Záštitou hlavního města Prahy výstavu “Tradiční čínská medicína bez legend a mýtů”. Expozice proběhne od 26. 9. do 7. 10. 2016 v Sále Architektů na Staroměstské radnici, Staroměstské nám. 1, Praha 1.
Celkový počet: nejméně 100
Na stránce: