Používáním webů z portálové rodiny praha.eu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti používají soubory cookies.  Více informací
Rozumím

Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 100
Na stránce:
 • 29.4.2017 Primátorka Adriana Krnáčová zahájila letošní Majáles
  Centrum metropole a od odpoledních hodin letňanské výstaviště, dnes 29. dubna 2017, ovládl Pražský Majáles. Třináctý ročník slavnostně zahájila primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová, která studentskému svátku udělila záštitu a odstartovala dopolední průvod Prahou. Před večerním programem, kdy bude v rámci festivalu Utubering zvolen král Majálesu, primátorka znovu spustila projekt Studentská Praha.
 • 28.4.2017 Praha přivítala konferenci na téma bydlení v metropolích
  Pod záštitou primátorky hl. m. Prahy Adriany Krnáčové se dnes v Rezidenci primátorky uskutečnila v pořadí druhá mezinárodní odborná konference ze série Principy územního plánování evropských měst s podtitulem „Smíme v Praze bydlet?“ věnovaná tématu bydlení v evropských metropoli s důrazem na hlavní město Prahu.
 • 28.4.2017 V pražských ulicích jsou první nádoby na bioodpad z bytů
  V hlavním městě začal pilotní projekt sběru bioodpadu. První nádoby jsou rozmístěny u vybraných bytových domů v Praze 13. Realizaci projektu zajišťuje Odbor ochrany prostředí Magistrátu hlavního města Prahy ve spolupráci se společností Pražské služby, a.s. Výsledky a zkušenosti z projektu budou podkladem pro postupné zavádění celoplošného sběru biologicky rozložitelného komunálního odpadu na území hlavního města Prahy.
 • 28.4.2017 Nadační fond Cesta ke vzdělání podpořil nadané studenty a žáky
  Nadační fond Cesta ke vzdělání, jehož zakladatelem je hl. m. Praha, v letošním roce opět podpoří zajímavé projekty pražských škol - jejich žáků, studentů a pedagogů. Téměř dva a půl milionu korun, které správní rada nadačního fondu v dubnu rozdělila, poputují například na podporu zahraničních studijních pobytů či stáží žáků a pedagogů pražských škol nebo umožní účast výjimečných mladých talentů na mezinárodních soutěžích a festivalech.
 • 28.4.2017 Hlavní město posílí mzdy pedagogů i asistentů pedagoga v mateřských a základních školách
  Zastupitelstvo hlavního města Prahy na svém včerejším zasedání schválilo návrh na uvolnění celkem 155 milionů korun z rozpočtu určených na posílení mezd pedagogických i nepedagogických pracovníků a asistentů pedagoga v mateřských a základních školách. Peníze jsou určeny na období od ledna do srpna letošního roku. Uvedla to radní pro školství a evropské fondy Irena Ropková.
 • 28.4.2017 Praha řeší problémy u výjezdu z Blanky, změní se režim křižovatky Pelc - Tyrolka
  Na základě podrobného vyhodnocení dosavadního zkušebního provozu Brusnického, Dejvického a Bubenečského tunelu, dojde v neděli 30. dubna ke změně dopravního režimu v ulici V Holešovičkách, v oblasti mimoúrovňové křižovatky Pelc-Tyrolka.
 • 27.4.2017 V Letňanech se rozšíří knihovna
  Zastupitelstvo hlavního města Prahy na svém dnešním zasedání schválilo návrh na uvolnění budovy v areálu Letov v Letňanech pro volnočasové aktivity obyvatel městské části Praha 18. Na adrese Beranových 688, kde dříve působilo detašované pracoviště Střední průmyslové školy na Proseku, by měl vzniknout dům dětí a mládeže, ostatní prostory nevyužívané budovy budou sloužit jako knihovna. Na jednání zastupitelstva to uvedla radní pro školství a evropské fondy Irena Ropková.
 • 27.4.2017 Projekty za více jak 520 milionů schválilo zastupitelstvo
  Zastupitelé hlavního města Prahy na svém čtvrtečním jednání schválili na návrh radní Ireny Ropkové podporu několika desítek projektů z oblasti podpory komunitního života, podnikání, sociálních služeb či předškolního vzdělávání. Tyto projekty jsou spolufinancovány z prostředků Operačního programu Praha – pól růstu ČR.
 • 27.4.2017 Harmonogram přípravy Metropolitního plánu schválilo Zastupitelstvo hl. m. Prahy
  Po souhlasu Rady hl. m. Prahy dnes schválilo harmonogram přípravy Metropolitního plánu Zastupitelstvo hl. m. Prahy. Podle schváleného materiálu celý proces projednání, vypořádání došlých připomínek a finální schvalování potrvá přibližně šest let. Důležitou součástí procesu projednávání budou dvě kola sběru připomínek od občanů, městských částí i majitelů pozemků.
 • 26.4.2017 Primátorka se setkala s občánky narozenými 1. ledna 2017
  Praha pravidelně oceňuje děti, které se narodily v pražských porodnicích 1. ledna 2017 a jejich rodiče mají trvalý pobyt na území hlavního města. Letos to bylo jedenáct dívek a deset chlapců, jimž primátorka Adriana Krnáčová v Rezidenci primátorky dnes předala pamětní list, stříbrnou minci a peněžitý dar.
Celkový počet: nejméně 100
Na stránce: