Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 100
Na stránce:
 • 11.11.2019 Komplexní revitalizace spodní části Václavského náměstí by měla skončit do konce roku 2021
  Revitalizace spodní části Václavského náměstí začne na jaře příštího roku, hlavní město už zná vítěze veřejné zakázky. Pražané se mohou těšit na zcela nové a moderní veřejné prostranství, které bude zahrnovat kromě místa pro kulturní akce také nové stromořadí a chodníky. Součástí revitalizace bude mimo jiné stavební připravenost pro možné budoucí umístění tramvajové trati. Práce ve spodní části Václavského náměstí by měly skončit do konce roku 2021.
 • 11.11.2019 Praha chce zvýšit výnosy z pronájmu reklamních ploch na stožárech veřejného osvětlení a reinvestovat je do jejich obnovy a modernizace
  Městská společnost Technologie hl. m. Prahy vypisuje transparentní veřejnou soutěž na pronájem reklamních ploch na stožárech veřejného osvětlení ve vlastnictví hlavního města Prahy. Cílem je, kromě přísnějších podmínek, také očekávané zvýšení výnosů z pronájmu. Tyto prostředky by pak byly investovány znovu do obnovy pražského veřejného osvětlení.
 • 9.11.2019 Noční kontrola svítivosti veřejného osvětlení radním Janem Chabrem
  Radní hlavního města Jan Chabr se spolu s předsedou představenstva společnosti Technologie hlavního města Prahy, a.s. (THMP) Tomášem Jílkem osobně zúčastnil noční kontroly servisu veřejného osvětlení.
 • 8.11.2019 Pražská koalice hledá cesty ke zklidnění centra, současná dopravní opatření na nábřežích se prodlouží do 17. listopadu
  Na základě koaliční dohody primátora Zdeňka Hřiba a náměstků Adama Scheinherra a Petra Hlubučka se prodlouží současný dopravní režim na Smetanově nábřeží a na Malé Straně do 17. listopadu. Praha bude pokračovat ve sbírání dat o plynulosti dopravy v dotčených místech a na všech objízdných trasách. Na základě těchto dat následně zváží dlouhodobé zklidnění historické části centra na obou březích dopravy a omezení tranzitní dopravy.
 • 8.11.2019 Letošní rok je ve znamení ježků. 5000. pacient záchranné stanice je také ježek
  Záchranná stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy tento týden přijala již 5000. živočicha tohoto roku - mládě ježka západního. Je to symbolické, protože letošní rok můžeme označit rokem ježků. V záchranné stanici jich od začátku roku přijali a ošetřili již více než 650, což je nejvíce od začátku fungování stanice. Téměř polovinu se již podařilo vrátit zpět do volné přírody.
 • 7.11.2019 Praha začala stavět Trojskou lávku
  Ze Stromovky do zoo se budou moci Pražané příští rok znovu dostat přes lávku, jejíž stavba dnes začala. Zhotovitel stavby, společnost SMP CZ, a.s., na začátku týdne zahájil přípravu staveniště a budování zázemí, práce začnou na pilířích a jejich hlubinném založení. Nová Trojská lávka hlavní město přijde na 128 248 653 Kč.
 • 7.11.2019 Vedení Prahy zve veřejnost na společné sázení stromů. Akce „Zastromuj Prahu“ se koná již tuto sobotu ve Stromovce
  V sobotu 9. listopadu 2019 se ve Stromovce uskuteční první veřejné sázení stromů v rámci akce Zastromuj Prahu. Občané budou moci zasadit 17 buků lesních. Na místě se v době od 13 do 16 hodin zároveň děti i dospělí dozvědí od odborníků více o sázení stromů, jejich významu i jak o stromy pečovat.
 • 6.11.2019 Dopravní opatření na Malé Straně a Smetanově nábřeží se prodlouží do pátku
  Silniční správní úřad na základě žádosti Dopravního podniku hl. m. Prahy, a.s., (DPP) rozhodl o prodloužení dopravních opatření na Malé Straně a Smetanově nábřeží do pátečního večera. Vjezd z Újezdu k Valdštejnské ulici je i nadále povolen jen rezidentům a dopravní obsluze, na pravý břeh Vltavy se vrátí pouze tramvaje.
 • 6.11.2019 Záměr společného podniku s Nové Holešovice Development prověřují nové nezávislé analýzy
  Dopravní podnik hlavního města Prahy si vyžádal dvě „second legal opinion“, nové analýzy nezávislé na dosavadních posudcích, které mají znovu prověřit postup při vytváření společného podniku se společností Nové Holešovice Development. O nové nezávislé expertní posudky po dohodě s vedením DPP požádal předseda dozorčí rady a náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr.
 • 5.11.2019 Projekt na dostupnější bydlení v Praze
  Radní hl. m. Prahy Hana Kordová Marvanová a Jiří Pospíšil, předseda zastupitelského klubu Spojené síly pro Prahu, dnes představili opatření, která mají za cíl zlevnit bydlení (nejen) v Praze. Jedním z nich je výstavba dostupného družstevního bydlení na území hlavního města, druhým pak daňový balíček, díky němuž by klesly náklady na pořízení bydlení o stovky tisíc korun. Opatření reagují na zhoršení dostupnosti bydlení zejména v Praze, ale i v dalších velkých městech v České republice.
Celkový počet: nejméně 100
Na stránce: