Používáním webů z portálové rodiny praha.eu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti používají soubory cookies.  Více informací
Rozumím

Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 100
Na stránce:
 • 27.3.2017 Lidé bez přístřeší stále plní noclehárny
  Zájem o noclehárny pro lidi bez přístřeší se výrazně nesnížil ani přes příznivější počasí. Kapacity nocleháren Michle a Vackov jsou každou noc z více než osmdesáti procent zaplněny, na lodi Hermes přespává v průměru 160 klientů každou noc.
 • 24.3.2017 Hlavní město chce z evropských fondů modernizovat vybavení pražských škol za desítky milionů korun
  Rada hlavního města ve čtvrtek odsouhlasila zapojení metropole do výzvy operačního programu zaměřené na modernizaci zařízení a vybavení pražských škol. Záměr navazuje na dřívější identifikaci hlavních potřeb pražského školství. Zapojení do výzvy má městu přinést investice v hodnotě desítek milionů pro bezmála čtyřicítku pražských škol. Projekty by měly být dokončené již příští rok. Uvedla to radní pro školství Irena Ropková.
 • 23.3.2017 Na poskytnutí investiční dotace z rozpočtové rezervy Prahy je navrženo 73 projektů městských částí
  Městská rada dnes projednala návrh na uvolnění investiční rezervy pro městské části z rozpočtu vlastního hl. m. Prahy, který předložila náměstkyně primátorky Eva Kislingerová.
 • 22.3.2017 Na stavbě kolektoru u Hlávkova mostu byla dnes slavnostně osazena soška sv. Barbory
  Slavnostního osazení sošky sv. Barbory se dnes dočkal kolektor u Hlávkova mostu. Dřevěné sošce sv. Barbory, patronce horníků, ochránkyni a pomocnici v nouzi, požehnal páter Benedikt z Benediktinského arciopatství sv. Vojtěcha a sv. Markéty. Sošku pak převzal stavbyvedoucí a po spuštění do vyhloubené stavební jámy ji uložil do vitríny nad ústím ražené části kolektoru.
 • 22.3.2017 Studenti zachytili co dělat, když se valí povodeň na Prahu. Je to řehole od nočních hodin
  Nejčastěji se vyskytující mimořádnou událostí je na území hlavního města povodeň. Praha každoročně prověřuje připravenost na tuto pohromu a poslední takové cvičení se uskutečnilo na podzim loňského roku v Holešovicích. Celý jeho průběh od nočních hodin natočili studenti čtvrtého ročníku Střední průmyslové školy sdělovací techniky. Krátký filmový dokument Radovana Táborského a Stanislava Pecháče měl dnes slavnostní premiéru v Městské knihovně na Mariánském náměstí. Další cvičení Prahu čeká opět na podzim. Tentokrát půjde o noční cvičení v oblasti Troji, jehož součástí bude i uzavření části Tunelového komplexu Blanka.
 • 22.3.2017 Práce na Pražském okruhu pokročily: studie EIA míří do klíčové fáze
  Přípravné práce na dostavbě Pražského okruhu, tzv. 511, a přeložky silnice I/12 Běchovice-Úvaly vstupují do další zásadní fáze. „Do půlky dubna budou hotovy podklady studie dopadů na životní prostředí EIA, jejichž schválení je hlavním předpokladem dalších prací na této pro Prahu stěžejní dopravní stavbě. Je jasně vidět, že naše společná pracovní skupina pracuje a výsledky jsou,” okomentovala postup příprav pražská primátorka Adriana Krnáčová na úterním setkání starostů dotčených městských částí, ministerstev, Ředitelství silnic a dálnic ČR a dalších organizací.
 • 21.3.2017 Část ulice Smíchovská v Řeporyjích projde rekonstrukcí
  Ulici Smíchovská v městské části Praha-Řeporyje čeká v úseku mezi křižovatkami s ulicemi Na Tržišti a K Třebonicům rekonstrukce. Rada hl. m. Prahy dnes rozhodla o výběru nejvhodnější nabídky, kterou podala společnost Eurovia CS s nabídkovou cenou 10 777 268 Kč bez DPH.
 • 21.3.2017 Druhou část ulice Ústřední ve Štěrboholích čeká oprava
  Páteřní komunikace Ústřední v městské části Praha-Štěrboholy bude kompletně opravena. Rada hl. m. Prahy dnes rozhodla o výběru nejvhodnější nabídky na rekonstrukci její druhé části, kterou podala společnost Strabag, a.s., jejíž nabídková cena činí 9 194 459 bez DPH.
 • 21.3.2017 Mobiliář Rezidence primátora je kulturní památkou
  Mobiliární vybavení Rezidence primátora hl. m. Prahy bylo rozhodnutím Ministerstva kultury prohlášeno kulturní památkou. Stejný status získalo vybavení také dalších prostor Městské knihovny, a to ředitelství knihovny a Divadlo Říše loutek.
 • 21.3.2017 Rada souhlasila s projekty na podporu dětských skupin i s projektem VŠE
  Rada hl. m. Prahy dne 21. 3. 2017 odsouhlasila poskytnutí podpory vybraným projektům předloženým v rámci výzev Operačního programu Praha – pól růstu ČR. Pokud projekty doporučené k podpoře schválí také Zastupitelstvo hl. m. Prahy, poputují evropské finance na projektové záměry například z oblasti „Zvýšení dostupnosti zařízení péče o děti“ nebo „Snazšího vzniku a rozvoje znalostně intenzivních firem“.
Celkový počet: nejméně 100
Na stránce: