Používáním webů z portálové rodiny praha.eu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti používají soubory cookies.  Více informací
Rozumím

Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 100
Na stránce:
 • 12.1.2017 Kvůli nepříznivému počasí budou pro lidi bez přístřeší rozšířeny pobytové služby
  S ohledem na předpověď meteorologů, že bude pokračovat nepříznivé počasí, kdy mají teploty v noci opět klesnout hluboce pod bod mrazu, budou rozšířeny pobytové služby pro lidi bez přístřeší v rámci pražských denních center.
 • 12.1.2017 Týden sportu zdarma potěšil 25 tisíc Pražanů. Úspěch slavilo i kluziště na Letné
  Pražané stylově zakončili rok, v němž byla metropole Evropským hlavním městem sportu, a naplno využili projektu Týden sportu zdarma. Ten proběhl na pražských sportovištích už poosmé a přilákal přes 25 tisíc obyvatel. Rekordní byl i počet zapojených sportovišť – své brány otevřelo 111. Návštěvnicky oblíbená byla také ledová plocha na Letné, kterou mohli Pražané využít prakticky celý prosinec. V pracovní dny jí navštěvovalo v průměru 300 lidí denně a 500 lidí denně o víkendech.
 • 11.1.2017 Ostatky ukrajinského básníka Olexandra Olesa budou převezeny do Kyjeva
  Ostatky významného ukrajinského básníka Olexandra Olesa, které byly exhumovány z hrobu na Olšanských hřbitovech, budou po vyřízení všech administrativních náležitostí převezeny do Kyjeva a tam opět důstojně uloženy. Po jednání se zástupci ukrajinské ambasády to dnes sdělil radní pro sociální oblast Daniel Hodek.
 • 11.1.2017 Ústav pro péči matku a dítě dostal od města 27 nových lůžek
  Rada hlavního města Prahy v polovině roku 2016 schválila na návrh radního pro zdravotnictví a bytovou politiku Radka Lacka účelovou investiční dotaci pro Ústav pro péči o matku a dítě na pořízení celkem 27 nových polohovacích postelí pro pacientky v oddělení šestinedělí. Radní Lacko dnes lůžka oficiálně předal vedení ústavu.
 • 10.1.2017 Výherci doprovodných soutěží přehlídky Schola Pragensis 2016 převzali hodnotná ocenění z rukou radní Ropkové
  Devět vítězů doprovodných soutěží tradiční přehlídky pražského středního školství Schola Pragensis převzalo včera v reprezentačních prostorách rezidence primátorky na Mariánském náměstí hodnotné ceny. „Jsem ráda, že se nám daří vzbuzovat zájem o pražské školství i v řadách širší veřejnosti, k čemuž slouží právě i doprovodné soutěže a aktivity,“ uvedla radní hlavního města pro oblast školství Irena Ropková.
 • 10.1.2017 Praha reaguje na výskyt ptačí chřipky
  Záchranná stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy přijala, po konzultaci s Městskou veterinární správou v Praze, preventivní opatření, která mají eliminovat nebezpečí, že šířící se virus ptačí chřipky ohrozí záchrannou stanici a její pacienty. Preventivní opatření se týkají jak samotného provozu záchranné stanice v areálu Mezi Rolemi v Praze 5 – Jinonicích, tak pravidel pro příjem volně žijících živočichů.
 • 9.1.2017 Radní Ropková se setkala s řediteli pražských škol, společně hodnotili loňský rok i výzvy v roce 2017
  V reprezentačních prostorách Rezidence primátorky hlavního města Prahy na Mariánském náměstí dnes proběhlo tradiční novoroční setkání ředitelů škol s představiteli hlavního města. Tématem setkání byla především bilance loňského roku a současně výzvy, které pražské školství čekají v příštím roce, uvedla po setkání radní hlavního města pro oblast školství Irena Ropková.
 • 9.1.2017 Noclehárny i přes mrazivé počasí lidem bez přístřeší nabízejí stále volná místa
  I přes mrazivé počasí nabízejí pražské noclehárny lidem bez přístřeší volná místa. Stále je tedy dostatek míst pro všechny zájemce, kteří by chtěli strávit noc v teple.
 • 6.1.2017 Noclehárny se rychle zaplňují, volná místa jsou stále na lodi Hermes
  Místa v noclehárnách pro lidi bez přístřeší se rychle zaplňují, Michle i Vackov jsou většinou plné. Volná místa stále nabízí loď Hermes. Vzhledem k velmi mrazivému počasí, které má v Praze vydržet i v průběhu následujícího víkendu, byl na lodi do odvolání s okamžitou platností zrušen poplatek pro osoby bez přístřeší.
 • 3.1.2017 Upozornění pro řidiče: Podívejte se na platnost svého řidičského průkazu
  V letošním roce by v České republice měla postupně vypršet platnost více než 800 tisícům řidičských průkazů. Jedná se o průkazy, které byly vydány v roce 2007 s dobou platnosti na 10 let. Řidiči by si měli platnost svého řidičského průkazu zkontrolovat a včas požádat o jeho výměnu. Vyhnou se tak frontám a případně riziku pokuty za neplatný průkaz.
Celkový počet: nejméně 100
Na stránce: