Používáním webů z portálové rodiny praha.eu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti používají soubory cookies.  Více informací
Rozumím

Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 100
Na stránce:
 • 24.4.2018 Radní dnes souhlasili s doporučením technické rady. Osud Libeňského mostu rozhodne čtvrteční zastupitelstvo
  Rada města dnes vzala na vědomí veškeré dokumenty vztahující se k rekonstrukci Libeňského mostu a souhlasila s doporučením technické rady pro dopravu pro oblast mostních konstrukcí. Ta navrhuje výstavbu nového obloukového mostu přes Vltavu při zachování stávající polohy pilířů mostu a všech souvisejících mostních a stavebních objektů obsažených v územním rozhodnutí a stavebních povoleních s respektováním jejich podmínek.
 • 24.4.2018 Ulice Volarská v Kunraticích projde rekonstrukcí
  Rada hl. m. Prahy dnes rozhodla o výběru nejvhodnější nabídky na opravu ulice Volarská v Kunraticích. Předložila ji společnost Čermák a Hrachovec, a. s. s nabídkovou cenou 9 156 221 Kč bez DPH.
 • 23.4.2018 Kolovraty získaly hasičský speciál
  Nový zásahový vůz převzal od města Prahy Sbor dobrovolných hasičů městské části Praha Kolovraty. Předání byl přítomen Libor Hadrava, pražský radní pro bezpečnost a prevenci kriminality, který se o pořízení hasičského speciálu pro Kolovraty zasadil.
 • 23.4.2018 Praha uspořádala seminář k bytové politice
  Aktuální bytová politika hlavního města Prahy byla tématem semináře, který se dnes uskutečnil v budově Nové radnice formou kulatého stolu. Iniciátorem akce byl radní hl. m. Prahy pro oblast bydlení Radek Lacko.
 • 23.4.2018 Hlavní město uspořádalo seminář k projektům na podporu pražských firem
  Zástupci hlavního města Prahy, Ministerstva zahraničních věcí ČR a Hospodářské komory ČR se dnes sešli na semináři pořádaném k problematice Pražských voucherů. Účastníkům byly představeny některé projekty, které by hlavní město s pomocí obou jmenovaných institucí rádo prezentovalo i za hranicemi České republiky.
 • 23.4.2018 V Praze se koná mezinárodní konference o městské dopravě EUROCITIES Mobility Forum
  Přes sto odborníků na dopravu včetně zástupců 40 velkých evropských měst si budou vzájemně předávat zkušenosti a novinky v oblasti městské nízkoemisní dopravy a multimodality. Vedle toho budou také diskutovat budoucí trendy a problematiku městské mobility. Konference se uskuteční od 23. do 25. dubna ve Staroměstské a Novoměstské radnici.
 • 23.4.2018 Praha vyhlásila soutěž na proměnu Vítězného náměstí
  Jedno z největších náměstí v Praze se dočká proměny. Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR Praha) vyhlásil urbanisticko-architektonickou soutěž na novou podobu Vítězného náměstí. Cílem soutěže je aby se náměstí stalo přívětivějším místem pro obyvatele Prahy 6. Odevzdání návrhů je naplánováno na konec letošního června.
 • 23.4.2018 Praha se zapojila do boje proti meningokoku
  U invazivního meningokokového onemocnění jde často o minuty. Úmrtí může nastat do 24 hodin od prvních příznaků. I když pacient přijde včas a lékaři postupují správně, nemusí fatálnímu následku zabránit. Proto je důležitá prevence, která spočívá především v očkování, jak uvedli odborníci 19. dubna na tiskové konferenci při příležitosti Světového dne meningitid. Jejich stanovisko podporuje i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a radní hl. m. Prahy pro oblast zdravotnictví Radek Lacko, který zároveň převzal záštitu nad navazující akcí Za zdraví dětí, konanou 23. dubna 2018 ke Světovému dni meningitid.
 • 20.4.2018 V Praze se uskuteční informačně - vzdělávací kampaň ke Dni Země 2018
  Hlavní město Praha pořádá na přelomu měsíce dubna a května 2018 v rámci oslav svátku Dne Země třídenní informačně - vzdělávací kampaň pro veřejnost zaměřenou na problematiku ochrany životního prostředí. Akce se uskuteční ve třech přírodních lokalitách Prahy v následujících termínech: Obora Hvězda - 24. dubna, Letenské sady - 26. dubna, Zahrada Kinských - 3. května 2018.
 • 20.4.2018 Praha má první singletrailové trasy
  V lesoparku Letňany byly slavnostně otevřeny  první  singltraily na území Prahy, a to na bývalé vyvážce z ražení tunelu metra v severní části lesoparku. Jedná se o jednosměrné trasy široké pouze pro jedno kolo, přičemž jedna trasa je střední náročnosti a tři další lehké. Jejich celková délka dosahuje 5 700 metrů, čehož bylo dosaženo důmyslným vedením trailů s využitím více než 130 zatáček a oblouků. Celkové náklady hrazené z rozpočtu hlavního města činily 3,9 milionu Kč.
Celkový počet: nejméně 100
Na stránce: