Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 110
Na stránce:
 • 19.9.2018 #dostbyloplastu: Jednorázový plastový odpad musíme omezit. MŽP a pražský magistrát zvou na první ekologickou náplavku
  Kampaň Ministerstva životního prostředí #dostbyloplastu vede gastrořetězce, kavárny, úřady, firmy a všechny s odpovědným přístupem k životnímu prostředí k dobrovolnému snižování vzniku zbytečného plastového odpadu. Nyní se obrací na všechny společenské či kulturní pouliční akce se stejnou výzvou k omezení jednorázového plastu. Praktickou ukázkou toho, jak lze ke snižování takového odpadu přistoupit, je první k životnímu prostředí šetrná pražská náplavka. Uskuteční se v sobotu 22. září 2018. Její podobu dnes představila primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová a ministr životního prostředí Richard Brabec.
 • 19.9.2018 VFN obdržela od hlavního města dotaci ve výši 2 347 000 korun
  Hlavní město Praha poskytlo na návrh radního pro oblast zdravotnictví Radka Lacka dotaci ve výši 2 347 400 korun na vysoce specializované vybavení vozů určených pro převoz kriticky nemocných pacientů v rámci jednotlivých klinik Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.
 • 19.9.2018 Technická rada pro mostní konstrukce: Rekonstrukce Hlávkova mostu je nezbytná, s Libeňským mostem se musí začít okamžitě
  V prvním zářijovém týdnu se sešli zástupci Technické rady hlavního města Prahy v diskuzi nad aktuálním stavem pražských mostů, z nichž některé potřebují zásadní rekonstrukci. Zásadní debata se týkala stavu Hlávkova mostu a také mostu Libeňského. Oba jsou ve velmi špatném stavu, přitom není možné opravovat je najednou, aby doprava v této části Prahy zcela nezkolabovala.
 • 18.9.2018 Dobrovolní hasiči z Cholupic převzali novou cisternu
  Nové zásahové vozidlo CAS Scania s kompletní výbavou převzali včera odpoledne dobrovolní hasiči Cholupic. Na jeho pořízení přispělo sedmi a půl milionovou částkou i hlavní město Praha.
 • 18.9.2018 Radní Radek Lacko podpořil Národní laktační centrum
  Význam výživy v prvních 1000 dnech života byl název konference, která se dnes konala v prostorách Nové radnice Magistrátu hl. m. Prahy. Za hlavní město se jí účastnil radní pro oblast zdravotnictví Radek Lacko.
 • 17.9.2018 Nový sčítač chodců a cyklistů v Podolí pomůže lépe zmapovat potřeby bezmotorové dopravy
  Čtyři sady čísel problikávají na displeji nového dvoumetrového totemu na Podolském nábřeží. Zobrazují, kolik chodců a cyklistů tudy prošlo nebo projelo za den i za rok. Tyto informace poslouží při plánování budoucích investičních plánů pro bezmotorovou dopravu. Slavnostní spuštění nového sčítače se uskutečnilo při příležitosti právě se konajícího Evropského týdne mobility, který upozorňuje na přednosti šetrných způsobů dopravy.
 • 14.9.2018 Praha se připojí ke Světovému dni dárců kostní dřeně. Nasvítí dvě budovy
  Pražský magistrát se již tradičně připojí ke Světovému dne dárců kostní dřeně. Tímto krokem chce Praha veřejně poděkovat všem dárcům za jejich rozhodnutí bezplatně pomoci potřebným. Na jejich počest bude také červeně nasvícena budova Magistrátu hl. m Prahy a Petřínská věž. Tento den se koná vždy třetí sobotu v září. Letos tak připadá na 15. září.
 • 13.9.2018 Hasiči nacvičují v Bohnicích výstavbu základny nouzového přežití
  Na půdě areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice nacvičují v těchto dnech jednotky požární ochrany výstavbu materiální základny humanitární pomoci pro nouzové přežití. Cvičení pojmenované Základna 2018 se zde koná až do neděle.
 • 13.9.2018 Praha podpořila memoriál na památku zastřeleného policisty
  Pražský magistrát se rozhodl finančně podpořit Memoriál ppor. Michala Braniše – hrdinného policisty, který zemřel po přestřelce v jedné z pražských tramvají. Sportovní akci na jeho počest pravidelně organizuje Policie České republiky. Letošní Memoriál se koná tento týden a osobně jej podpořil i pražský radní pro bezpečnost Libor Hadrava.
 • 12.9.2018 S projektem Kraje pro bezpečný internet můžete soutěžit i po prázdninách
  Žáci a studenti základních a středních škol v Praze, stejně jako v ostatních krajích ČR, se mohou i po prázdninách zapojit do soutěže s projektem Kraje pro bezpečný internet a vyhrát hodnotné ceny. Je připraveno devět e-learningových lekcí a deset krátkých videospotů, na které navazuje soutěžní znalostní kvíz. Po správném zodpovězení dvaceti otázek z oblasti bezpečného chování na internetu jsou soutěžící zařazeni do losování. Soutěžní kvíz, který poběží do konce října 2018, lekce i spoty jsou dostupné na www.kpbi.cz.
Celkový počet: nejméně 110
Na stránce: