Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 110
Na stránce:
 • 11.11.2018 Informace pro veřejnost v souvislosti s požárem haly v Letech
  Kvůli nočnímu požáru haly v Letech ve Středočeském kraji je v Praze cítit zápach po spálenině. Po konzultaci s chemickou službou bylo vydáno doporučení nevětrat.
 • 8.11.2018 Podzim na pražských rybnících
  Na rybnících v Praze, kterých je více než 120, je v tomto ročním období rušno. A to nejen proto, že je čas výlovů, ale i proto, že některé se opravují či jsou součástí rozsáhlé obnovy původního území.
 • 8.11.2018 Hlavní město spustilo aplikaci Prague Histories
  Hlavní město Praha připravilo v rámci letošních oslav mobilní aplikaci Prague Histories. Tento interaktivní průvodce provede Pražany i turisty po tematických stezkách mapujících známé i neznámé milníky 100 let historie Prahy. Na zastávkách uživatelé objeví historické fotografie a další zajímavosti. Některé snímky jsou doplněny zvukovými záznamy rozhlasových vysílání, dobovými videi a u novějších a výkonnějších zařízení také 3D objekty.
 • 7.11.2018 Praha v letošním ročníku ankety „Srdce na dlani“ ocenila dvacet sedm nejlepších pracovníků v sociálních službách
  V rámci jedenáctého ročníku populární ankety „Srdce na dlani“ bylo oceněno dvacet čtyři žen a tři muži za svůj lidský přístup a pomoc klientům v sociálních zařízeních hl. m. Prahy. V rámci ankety pořádané Centrem sociálních služeb Praha ve spolupráci s hlavním městem Prahou byla udělena i cena za mimořádný přínos v sociálních službách.
 • 7.11.2018 Praha získá stoprocentní podíl v Pražských službách
  V úterý 6. listopadu se konala řádná valná hromada společnosti Pražské služby, a.s., v prostorách TOP HOTELS Praha. Valná hromada schválila na základě usnesení Rady hl. m. Prahy ze dne 25. září 2018, které přednesla radní Jana Plamínková, uzavření smlouvy týkající se výplaty protiplnění při výkupu účastnických cenných papírů zbývajících akcionářů společnosti Pražské služby, a.s. Odkupem akcií v hodnotě téměř 300 milionů korun bude mít hlavní město znovu plnou kontrolu nad svozem odpadu.
 • 6.11.2018 Pravidelná zkouška sirén
  Ve středu 7. listopadu 2018 se uskuteční na celém území České republiky pravidelná zkouška provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění. Ve 12.00 hodin se rozezní sirény, které budou vysílat zkušební nepřerušovaný tón po dobu 2 minut. Na území hlavního města Prahy budou před polednem na zkoušku lidé upozorněni prostřednictvím elektronických „mluvících“ sirén. Informace zazní v českém a anglickém jazyce.
 • 5.11.2018 První tuny Pražského kompostu jsou připraveny k odběru
  Kompostárna hl. m. Prahy ve Slivenci získala na kompost, který zde vzniká z organického odpadu, registraci jako organické hnojivo pod názvem Pražský kompost. Aktuálně je v kompostárně cca 60 tun hotového hnojiva. Pražané, kteří sem v loňském roce přiváželi rostlinný odpad, si nyní mohou přijet pro hotový kompost: 1 kilogram za každých 5 kilogramů odevzdaného odpadu.
   
 • 5.11.2018 Praha si ve spolupráci s Městskou policií hl. m. Prahy a BESIP posvítí na chodce, cyklisty i uživatele koloběžek
  Magistrát hl. m. Prahy ve spolupráci s Městskou policií hl. m. Prahy uskuteční již tradiční osvětovou akci „Nejezdi jako netopejr“. Cílem této preventivně-informační kampaně je upozornit nejen pěší a cyklisty, ale například i uživatele koloběžek nebo in-line bruslaře, na správné osvětlení a viditelnost zejména v ranních a podvečerních hodinách. 
   
 • 1.11.2018 Praha nevydá Regulační řád pro smogové situace
  Rada hl. m. Prahy tento týden vzala na vědomí negativní stanovisko Pracovní skupiny pro přípravu Regulačního řádu hl. m. Prahy a rozhodla se dále nepokračovat v jeho další přípravě a implementaci. Podle ní by regulace dopravy v navrženém rozsahu (omezení jízdy vozidel v režimu sudá/lichá, zákaz jízdy nákladních vozidel nad 6 tun) v případě smogových situací znamenala nadměrné riziko dopravního kolapsu. Ten by vyloučil dosažení sledovaných efektů regulačního řádu a znemožnil velké skupině obyvatel regulačním řádem dovolenou přepravu na území hlavního města.
 • 31.10.2018 Pražské hřbitovy jsou připravené v době Dušiček na zvýšený počet návštěvníků
  Správa pražských hřbitovů v době svátků zesnulých prodloužila nejen provozní dobu, ale uzpůsobila i některé služby s ohledem na zvýšený zájem veřejnosti. Jako každoročně bude i letos v období Dušiček prodloužena otevírací doba hřbitovů do 18:00 hodin, a to od čtvrtka 1. až do neděle 4. listopadu 2018. Vyšehradský hřbitov bude v pátek 2. listopadu otevřen od 7 až do 19:30 hodin.
Celkový počet: nejméně 110
Na stránce: