Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 110
Na stránce:
 • 12.3.2019 Praha zná výsledky krajských soutěží o nejlepší webové stránky
  Hlavní město dnes vyhlásilo vítěze 16. krajského kola soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí Zlatý erb a JuniorErb. Nejlepší webové stránky má podle výsledků soutěže městská část Praha 12, za nejlepší stránky obce byla oceněna městská část Praha-Dolní Počernice. V kategorii Smart City a nejlepší elektronická služba zvítězily společnost Operátor ICT a městská část Praha 7.
 • 12.3.2019 Policisté a městští strážníci o byty nepřijdou
  Hlavní město pronajímá své byty mimo jiné zhruba tisícovce příslušníků různých profesí, jakou jsou policisté, městští strážníci, hasiči a podobně. Vlivem nešťastně formulovaného dopisu odeslaného magistrátním odborem bytového fondu nyní několik strážníků a policistů získalo dojem, že město chce jejich nájemní smlouvy bez náhrady ukončit. Pokud nájemci dodržují pravidla, tak taková situace nemůže nastat. Jedná se pouze o nápravu situace, kdy v bytě o větších rozměrech občas bydlí pouze jeden člověk, zatímco jsou tyto byty vhodnější pro větší rodiny.
 • 12.3.2019 Na Nové radnici dnes vlaje vlajka NATO. Slaví i MHD
  Představitelé hlavního města Prahy v čele s primátorem Zdeňkem Hřibem dnes na oslavu 20. výročí vstupu České republiky do Severoatlantické aliance vyvěsili její vlajku na budovu Nové radnice na Mariánském náměstí.
 • 11.3.2019 Představitelé Prahy se setkají s bývalou ministryní zahraničních věcí USA Madeleine Albrightovou
  Primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib a radní pro kulturu Hana Třeštíková se v pondělí 11. března setkají s bývalou ministryní zahraničních věci Spojených států amerických Madeleine Albrightovou. Setkání a následná debata se budou konat na půdě Právnické fakulty Univerzity Karlovy.
 • 11.3.2019 Praha začne měřit délky stavebních řízení, chce tak zkrotit rostoucí ceny bytů
  Pražští radní dnes schválili záměr, aby hlavní město začalo měřit a hlídat doby územních a stavebních řízení a zefektivnilo tak povolovací procesy. Pomalé rozhodování úřadů je totiž jedním z důvodů, na který si stěžují developeři a kvůli kterým raketově rostou ceny bydlení v Praze. Za poslední tři roky vzrostly podle sdružení Trigema ceny nových bytů o 73 % na 96 000 Kč/m2, zatímco počet dostupných bytů na trhu se snížil o 34 %. Město však dosud přesto žádné kroky proti růstu cen bytů neučinilo.
 • 11.3.2019 Hlavní město zvítězilo u soudu – Holešovická tržnice se začne vracet Pražanům
  Hlavní město Praha dnes u prvoinstančního Obvodního soudu pro Prahu 7 zvítězilo ve sporu se společností Delta center, a. s. Ta je dle rozsudku povinna do třiceti dnů od nabytí právní moci vyklidit areál Holešovické tržnice a uhradit městu dlužné nájemné ve výši 246 milionů korun. Rozsudek zatím není pravomocný a není vyloučeno, že se žalovaná společnost odvolá k Městskému soudu v Praze. Hlavní město Praha bude samozřejmě v takovém případě ve sporu, který se táhne od roku 2012, pokračovat, a předpokládá, že uspěje.
 • 8.3.2019 Praha se zúčastní prestižního veletrhu nemovitostí a investičních příležitostí MIPIM v Cannes
  Jubilejní 30. ročník veletrhu nemovitostí a investičních příležitostí MIPIM se ve francouzském Cannes uskuteční 12. - 15. března 2019. Praha se zde bude prezentovat ve společné expozici CZECH CITIES & REGIONS s Brnem, Ostravou a Moravskoslezským krajem. Hlavní město Prahu bude na veletrhu zastupovat náměstek primátora Petr Hlaváček a radní Jan Chabr.
 • 8.3.2019 Pražská botanická zahrada přivítala jaro výstavou orchidejí
  Tradiční výstava orchidejí ve skleníku Fata Morgana, kterou 7. března zahájil spolu s ředitelem Botanické zahrady hl. m. Prahy Bohumilem Černým náměstek primátora Petr Hlubuček, bude pro návštěvníky otevřena do konce března.
 • 7.3.2019 Modernizace tramvajové trati ve Vinohradské ulici potrvá do poloviny léta
  Od soboty 9. března 2019 do poloviny července potrvá rekonstrukce tramvajové trati ve Vinohradské ulici. Spolu s opravou úseku mezi ulicemi Škrétova a Sudoměřská zde vzniknou také bezbariérové přechody pro chodce a první ze série čtyř bezbariérových zastávek. Pro cestující je připravena náhradní doprava ve formě autobusů. Rekonstrukce předchází poslední fázi, která zakončí proměnu Vinohradské ulice pod taktovkou Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR).
 • 7.3.2019 Praha bude hostit unikátní fotbalový turnaj na podporu globálních cílů OSN
  Česko letos vůbec poprvé přivítá za podpory Magistrátu hl. m. Prahy unikátní světový turnaj ženského fotbalu Global Goals World Cup Prague. Registrace startují symbolicky 8. března na Mezinárodní den žen a končí 31. března 2019. Finále se odehraje na Václavském náměstí 29. května 2019 za účasti známých osobností ze světa sportu, politiky a dalších zahraničních hostů.
Celkový počet: nejméně 110
Na stránce: