Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 120
Na stránce:
 • 23.10.2018 Radní schválili poskytnutí dotací v rámci programů Čistá energie Praha 2018 IV
  Dalších celkem 229 žadatelů obdrží dnešním rozhodnutím Rady hl. m. Prahy dotaci na výměnu stávajícího zdroje tepla a teplé vody dotaci v celkové výši 5 183 300 korun.
 • 23.10.2018 Praha vyhlašuje granty pro oblast životního prostředí na rok 2019
  Vyhlášení grantového programu na podporu projektů ke zlepšení stavu životního prostředí hl. m. Prahy pro rok 2019 dnes schválila Rada hlavního města Prahy. Předpokládaná částka vyčleněná pro rok 2019 z rozpočtu hlavního města činí 45 milionů korun.
 • 22.10.2018 O Realitní portál Prahy projevily zájem další městské části
  Magistrát hlavního města Prahy již v květnu spustil webovou stránku www.realitniportalpraha.cz, kde jsou pravidelně zveřejňovány všechny aktuální nabídky prodeje a pronájmu nemovitostí v majetku města. Po zkušební době se začalo pracovat na další fázi rozvoje portálu, a to na rozšíření jeho nabídky oslovením městských částí. Přidala se například Praha 7 a další části by měly následovat.
 • 22.10.2018 Počet černých pasažérů v Praze klesá, pokutu za půlku využily tisíce lidí
  Už 4 539 cestujících, kteří cestovali pražskou veřejnou dopravou bez platné jízdenky, využilo možnost snížit si pokutu za jízdu načerno o polovinu. Podmínkou je, že si zároveň koupí roční předplatní kupon za 3 650 korun. Pokuta za půlku funguje už rok, poprvé si o ni mohli říct cestující 23. října 2017. Počet černých pasažérů v Praze podle prvních čísel letošního roku výrazně poklesl. Naopak zájem o roční kupony neustále roste.
 • 19.10.2018 Praha umožnila sto čtyřiceti pražským dětem zúčastnit se rozloučení Radka Štěpánka s kariérou. Osm z nich si s ním zahrálo
  Jedna z největších legend českého tenisu, Radek Štěpánek, se 18. října rozloučil s aktivní tenisovou kariérou při velkolepé akci v pražské O2 aréně. Hlavní město tuto akci podpořilo a umožnilo navíc sto čtyřiceti dětem ze škol a dětského domova zřizovaných Prahou se jí zúčastnit. Osm z nich, právě z dětského domova, se navíc setkalo se Štěpánkem v zákulisí a zahrálo si s ním krátký zápas.
 • 18.10.2018 Praha podpořila vojenskou přehlídku k 100. výročí vzniku ČSR
  Jedním z vrcholů oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu bude slavnostní vojenská přehlídka. Uskuteční se v neděli 28. října 2018 na Evropské třídě a podpoří ji rovněž hlavní město Praha. A to nejen účastí jeho bezpečnostních a záchranných složek, ale i finančním zajištěním potřebných opatření v městské hromadné dopravě.
 • 17.10.2018 Program národních oslav 100 let republiky – Oslavme společné století v Praze
  V centru Prahy vyvrcholí o víkendu 27. – 28. října národní oslavy k příležitosti sto let vzniku republiky. Pražany a návštěvníky z celé republiky a zahraničí čeká bohatý program, který dnes na tiskové konferenci představili zástupci hl. m. Prahy, agentury Czech Tourism, Českého rozhlasu, Českých drah a dalších účastníků vrcholu oslav.
 • 12.10.2018 Provoz se na Strakonickou ulici nakonec vrátí ještě dnes, s omezením rychlosti
  Strakonická ulice bude průjezdná již po dnešní sedmnácté hodině. Dnes ráno na ni vytekla kyselina z nákladního vozu. Poškození komunikace nakonec není tak velké, proto nebude nutné vozovku pro tuto chvíli frézovat. Uzavřený úsek ve směru z centra bude po osazení dopravního značení zprůjezdněn s omezením rychlosti na 50 km/h a se značkami varujícími před smykem. Technická správa komunikací (TSK) bude v následujících dnech sledovat míru poškození vozovky a případně rozhodně o její opravě.
 • 12.10.2018 Část Strakonické ulice bude kvůli kyselině zřejmě uzavřena až do neděle
  Strakonická ulice bude uzavřena pouze ve směru z centra v úseku od Dostihové ulice po Lahovický most pravděpodobně až do neděle 14. října. Odstranění kyseliny, která vytekla na silnici, bude trvat déle, jelikož po jejím odklizení bude muset Technická správa komunikací část silnice vyfrézovat. Řidiči by se měli místu pokud možno vyhnout. Odklon je veden ulicí Dostihovou.
 • 12.10.2018 Část Strakonické ulice je uzavřena kvůli úniku kyseliny. Řidiči by měli zvolit jinou trasu
  Dnes ráno vytekla koncertovaná kyselina na Strakonickou ulici. Ta unikla z vypadlého kontejneru z kamionu o velikosti asi 1 m3. K úniku do kanalizace ani do vody nedošlo. Vzhledem k tomu, že kyselina reaguje s vodou, je nutné ji nejprve odstranit mechanicky. Z toho důvodu bude Strakonická ulice uzavřena v úseku od Dostihové ulice po Lahovický most pravděpodobně až do poledních hodin a řidiči by se měli místu pokud možno vyhnout. Odklon je veden ulicí Dostihovou.
Celkový počet: nejméně 120
Na stránce: