Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 120
Na stránce:
 • 2.4.2019 Zkouška sirén
  Ve středu 3. dubna 2019 se uskuteční na celém území České republiky pravidelná zkouška provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění. Ve 12.00 hodin se rozezní sirény, které budou vysílat zkušební nepřerušovaný tón po dobu 2 minut. Na území hlavního města Prahy budou před polednem na zkoušku lidé upozorněni prostřednictvím elektronických „mluvících“ sirén. Informace zazní v českém a anglickém jazyce.
 • 1.4.2019 V Praze ročně ubyde na 3000 bytů. Uvádí to analýza, kterou si nechalo hlavní město zpracovat
  Radě hlavního města Prahy byla 1. dubna 2019 předložena analytická studie „Zkvalitnění systémů a procesů povolování nové výstavby v Praze: dostupnost bydlení“, na jejímž zpracování se podílely Masarykův ústav vyšších studií ČVUT, Institut plánování a rozvoje Prahy a Architekti Headhand, s.r.o. za podpory grantového programu Technologické agentury ČR. Analýza podrobně rozebírá příčiny bytových problémů v Praze a zařazuje je do širších souvislostí. Podle analýzy ubývají v Praze tisíce bytů ročně.
 • 1.4.2019 Pražská koalice zasáhne do podoby stanic plánované linky metra D
  Vedení hl. m. Prahy chce upravit podobu stanic metra D. Uměleckou hodnotu by podle pražské koalice mělo zvýšit nové výtvarné ztvárnění, na kterém se budou podílet špičkoví výtvarníci. Společné prvky pro celou linku D připraví výtvarník David Vávra. Výběr umělců pak pod záštitou Národní galerie provede komise složená ze zástupců pražského magistrátu, Dopravního podniku, Institutu plánování a rozvoje Prahy, Národní galerie a Metroprojektu Praha. Postup na pondělním zasedání odsouhlasili pražští radní.
 • 1.4.2019 Praha prověří kontrolní mechanismy Technické správy komunikací u mostních staveb
  Pražští radní v pondělí schválili tisk, který reaguje na postup vyšetřování pádu Trojské lávky Policií ČR. Magistrát hl. m. Prahy prověří, jak bylo v minulosti nakládáno s informacemi o havarijním stavu Trojské lávky, a zároveň, jestli postupovala Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK) při správě lávky v souladu se smlouvami s hl. m. Prahou.
 • 31.3.2019 Primátor Hřib požádal prezidentku Tchaj-wanu o zřízení přímé letecké linky Praha – Tchaj-pei
  Pražský primátor Zdeněk Hřib v rámci své pracovní cesty na Tchaj-wanu navštívil konferenci Smart City Summit & Expo, na které představil vizi Smart Prague - chytrého města - a informoval o přípravě PRG.AI, projektu zaměřeného na vznik pražského superhubu pro umělou inteligenci. Setkal se také s významnými představiteli této země.
   
 • 29.3.2019 Zimní opatření končí, některé noclehárny pro lidi bez přístřeší se po víkendu uzavřou
  Zimní opatření, která měla lidem bez domova pomoci přečkat pro ně nejnepříjemnější období roku, o víkendu končí. Poslední noc v noclehárnách v Michli a Vackově stráví klienti z neděle na pondělí.
 • 29.3.2019 V Seminářské zahradě pokvetou nově vysazené třešně
  V rámci obměny ovocných stromů na Petříně bylo v Seminářské zahradě, poblíž Helichovy ulice, vysazeno 46 nových třešní. Nahradily původní jabloně, které byly napadeny „černou“ rakovinou způsobenou houbou z rodu Nectria.
 • 29.3.2019 Praha se připojí k akci Hodina Země
  V sobotu 30. března od 20.30 do 21.30 hodin zhasnou v rámci projektu Hodina Země 2019 světla na mnoha místech ve světě. Lidé tak dají symbolicky najevo, že vnímají, jak se mění klima Země a že jim záleží na tom, v jakém světě budeme žít. V Praze na hodinu zhasne osvětlení Vyšehradu, Vítkova a Petřína.
 • 28.3.2019 Startuje další ročník unikátního závodu OpenRace 2019
  Pod záštitou radního hl. m. Prahy Víta Šimrala a s hlavním městem Prahou jako generálním partnerem 31. března startuje další ročník unikátního virtuálního závodu pořádaného organizací Cesta za snem OpenRace 2019. Závod, který se jede na handbike trenažérech simulujících cyklistiku vozíčkářů, kdy se šlape pouze rukama, díky internetu propojí celé Česko v myšlence propagovat pohyb a sport lidí s handicapem.
 • 28.3.2019 Nemocnici Na Františku bude provozovat hlavní město. Stane se základem zdravotní péče v Praze
  Hlavní město převezme od Prahy 1 provoz Nemocnice Na Františku, městské části zůstane budova a pozemek. Podle starosty Prahy 1 Pavla Čižinského změna zřizovatele umožní rozvoj zdravotní péče v Praze. Dohoda navazuje na rozhodnutí pražských zastupitelů z ledna 2018.
Celkový počet: nejméně 120
Na stránce: