Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 130
Na stránce:
 • 24.5.2019 Praha má Plán mobility do roku 2030
  Pražští zastupitelé dnes schválili Plán udržitelné mobility Prahy a okolí – dokument, který prostřednictvím 242 konkrétních opatření v dlouhodobém horizontu řeší snadnější spojení metropolitní oblasti s hlavním městem, celkové zklidnění dopravy, rozvoj elektromobility a v neposlední řadě zvýšení bezpečnosti v dopravě. Opatření v rámci projektu Polaď Prahu celkem za zhruba 113 miliard korun upraví mobilitu v Praze a jejím okolí až do roku 2030.
 • 23.5.2019 Tak trochu jiný fotbal: ženy v hlavní roli ve hře, která mění svět!
  Ve středu 29. května vyroste na Václavském náměstí v Praze speciální SDGs fotbalová aréna. Proti sobě s se v ní postaví 18 týmů žen, které budou kopat za globální cíle OSN. Více než sportovní talent nebo zkušenosti s fotbalem se v této hře bude počítat nadšení aktivně bojovat a hrát za společensky důležitá témata. Unikátní fotbalový turnaj žen s názvem Global Goals World Cup Prague startuje ve 14:00 hodin.
   
 • 23.5.2019 Do Olympiády dětí a mládeže 2019 zbývá měsíc
  Pouhých 30 dní zbývá do slavnostního zahájení dalšího ročníku Olympiády dětí a mládeže (ODM). Pořadatelem Her IX. letní olympiády dětí a mládeže ČR 2019 je Liberecký kraj. Svou účast na Hrách potvrdilo všech čtrnáct krajů, které vyšlou celkem 4 133 reprezentantů. Ti se utkají o své první olympijské medaile v 18 sportech. Vedle tradičních sportů, jako je atletika, plavání, volejbal či fotbal, budou mít mladí závodníci nově možnost soutěžit také v judu, sportovním lezení, letním biatlonu nebo v umělecké disciplíně – street art.
 • 23.5.2019 Praha pořádá dvoudenní mezinárodní konferenci krizového řízení
  Dvoudenní mezinárodní konference „Voda – pomocník i nepřítel“ pořádaná hlavním městem Prahou dnes začala v Brožíkově sále Staroměstské radnice. Záštitu nad konferencí převzal primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib, jehož jménem pozdravil účastníky konference náměstek primátora Petr Hlubuček.
 • 21.5.2019 Začínajícím podnikatelům a inovátorům pomáhá v Praze Podnikatelské a inovační centrum už tři měsíce
  Nově vytvořený projekt Magistrátu hl. m. Prahy, který má pomoci začínajícím podnikatelům a rozvíjejícím se firmám, má za sebou již tři měsíce úspěšného provozu. Podnikatelské a inovační centrum ve Škodově paláci v centru metropole je určeno nejen pro startupy a společnosti, které potřebují poradit při zavádění inovací, ale i pro širokou veřejnost.
 • 21.5.2019 Reakce MHMP na reportáž ČT k rekonstrukci orloje
  V reportáži České televize k pražskému orloji v pořadu Reportéři ČT z 20. května zazněly nepřesné až zavádějící informace, které bychom rádi uvedli na pravou míru.
 • 21.5.2019 Akce #nasenaplavka pro celou rodinu přinese zábavný víkend na Hořejší nábřeží
  Od pátku 31. května do neděle 2. června 2019 se na Hořejším nábřeží uskuteční akce pod názvem #nasenaplavka pro celou rodinu. Víkendový program pro všechny věkové kategorie, včetně přímého přenosu koncertu z Pražského jara, pořádá správce pražských náplavek, společnost TRADE CENTRE PRAHA.
 • 20.5.2019 Začíná stavba metra D, šachty a štoly geologického průzkumu se využijí na první stanice
  Pražští radní dnes rozhodli o výstavbě metra D a finančním krytí geologického průzkumu. Podle náměstka pro dopravu Adama Scheinherra je začátek výstavby připravený na letošní červen, kdy by měl být na čtyřech místech v oblasti Pankráce zahájen geologický průzkum. Vykopané šachty a štoly se podle nového plánu využijí při samotné stavbě metra D.
 • 17.5.2019 V budově Nové radnice vypukl cvičný požár. Byla zahájena evakuace
  Vůbec poprvé se v objektu Nové radnice na Mariánském náměstí koná rozsáhlé požární cvičení. Jeho tématem je vznik požáru v suterénu budovy, konkrétně v místnosti pro skladování odpadu. Následkem požáru je vyhlášen cvičný požární poplach, který se týká všech zaměstnanců a návštěvníků úřadu a znamená evakuaci celé budovy. Na místo vyrážejí zasahující složky.
 • 17.5.2019 Pražská tripartita se sešla poprvé v novém obsazení
  Ve čtvrtek 16. května se uskutečnilo 11. jednání Plenární schůze Rady hospodářské a sociální dohody hl. m. Prahy. Pražská tripartita se setkala poprvé v novém složení daném výsledky pražských voleb. Hl. m. Praha, zaměstnavatelské a podnikatelské svazy a odborové svazy působící v Praze se shodly, že se i nadále budou podílet na výměně informací a stanovisek a že základním cílem tripartity v Praze je udržení sociálního smíru.
Celkový počet: nejméně 130
Na stránce: