Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 130
Na stránce:
 • 6.9.2018 Hlavní město dotací podpoří Mobilní ošetřovnu organizace Drop In
  Celkem 504 100 Kč obdrží formou účelové neinvestiční dotace Středisko prevence a léčby drogových závislostí Drop In na svůj projekt Mobilní ošetřovna. Na návrh radního pro oblast zdravotnictví Radka Lacka o tom dnes rozhodlo Zastupitelstvo hl. m. Prahy.
 • 6.9.2018 Praha podpoří stavbu a rekonstrukci 115 bytů
  Zastupitelstvo hl. m. Prahy dnes na návrh radního pro oblast zdravotnictví a bydlení Radka Lacka schválilo záměr poskytnutí dotace z Fondu rozvoje dostupného bydlení na území hl. m. Prahy šesti městským částem na stavbu nebo rekonstrukci celkem 115 bytů.
 • 6.9.2018 Pražští zastupitelé schválili 227 projektů napříč všemi oblastmi OP PPR
  Senioři, rodiny s dětmi, sociálně znevýhodnění, děti, studenti a pedagogové všech úrovní škol, vědci, podnikatelé, ale také cestující a lidé pracující v pražské veřejné dopravě – k těm všem míří podpora, kterou dnes ve formě dotací z Operačního programu Praha – pól růstu ČR (OP PPR) schválili pražští zastupitelé. Díky vyčleněným prostředkům bude možné uskutečnit 227 projektů za téměř 1,4 miliardy korun.
 • 6.9.2018 Praha chce odkoupit kostel sv. Šimona a Judy
  Na včerejším zasedání Výboru pro správu majetku a majetkové podíly Zastupitelstva hl. m. Prahy byl odsouhlasen návrh na odkup významné historické památky v samotném srdci Prahy na Starém Městě, kostela sv. Šimona a Judy. Kupní cena, dle zpracovaného znaleckého posudku, činí 125 mil. Kč. Kostel je dlouhodobě ve správě Symfonického orchestru hl. m. Prahy, který zde pořádá koncerty komorní hudby.
 • 5.9.2018 Pražský magistrát nabízí začínajícím pražským podnikatelům finanční podporu
  Magistrát hl. m. Prahy se rozhodl podpořit začínající podnikatele prostřednictvím projektu Pražský voucher, na který je k dispozici celkem 480 milionů korun. Projekt slouží hlavně malým a středním podnikům v celkem pěti oblastech. Největší výhodou je dostupnost a také jednoduchost při žádosti o podporu. Další výzva pro příjem žádostí odstartuje už v říjnu.
 • 5.9.2018 Vlakem, metrem, lanovkou, na kole i přívozem
  Evropský týden mobility letos představí nejlepší kombinace způsobů dopravy. K využívání rozmanitých způsobů dopravy bude Pražany motivovat bohatý program Evropského týdne mobility, který se uskuteční ve dnech 16. až 22. září. Letošní téma Kombinuj a jeď lidem přiblíží, jak jednoduše a rychle zvládnout trasy skrz českou metropoli využitím více způsobů dopravy najednou. Na rizika automobilové dopravy upozorní Evropský den bez úmrtí na silnicích či Den bez aut. Pražskou cyklistickou infrastrukturu představí několik skupinových vyjížděk a veřejnosti se otevřou i dveře řady institucí podílejících se na zkvalitňování hromadné dopravy. To vše pro rozvoj udržitelné dopravy s pozitivním dopadem na prostředí, v němž žijeme.
 • 4.9.2018 Moderní nezpevněné povrchy na Petříně
  V těsném sousedství Petřínské rozhledny byla koncem srpna provedena pokládka zcela nového druhu nezpevněných mlatových cest. Tato nová technologie povrchů, známá také pod názvem Parkdecor, se vyznačuje zejména svou vysokou propustností dešťové vody, vysokou pevností povrchu a minimální prašností. Tyto vlastnosti jsou přitom klíčové pro zvýšení užitné hodnoty budovaných cest a pochozích ploch.
 • 4.9.2018 Operační program Praha – pól růstu ČR podpoří zvýšení kapacity základních škol
  Celkem 200 milionů korun zamíří z Operačního programu Praha – pól růstu ČR do pražských základních škol na zvýšení jejich kapacity. Rozhodli o tom dnes radní hlavního města, kteří schválili novou výzvu k předkládání žádostí o podporu. Výzva s číslem 45 bude vyhlášena 12. září, své projekty do ní zájemci mohou podávat od 15. října.
 • 4.9.2018 Praha plánuje navýšit rozpočet městským částem o 226 milionů korun
  Rada hlavního města Prahy na dnešním jednání odsouhlasila meziroční navýšení finančních prostředků pro městské části o 226 milionů korun. Celkově tak radnice na své výdaje obdrží částku 4,75 miliardy korun. Návrh musí ještě projednat zastupitelstvo.
 • 4.9.2018 Regionální dopravní systém PID Lítačka láme rekordy – v prvním týdnu více než 100 000 registrovaných uživatelů
  Od spuštění regionálního dopravního systému PID Lítačka uplynul jeden týden, cestující o něj mají veliký zájem a aktuální počet registrací v novém systému je více než 100 000.
Celkový počet: nejméně 130
Na stránce: