Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 140
Na stránce:
 • 27.12.2018 Dopravní a bezpečnostní opatření na Silvestra a Nový rok
  O bezpečnost silvestrovských oslav a novoročního ohňostroje se v Praze postará policie, záchranka i hasiči. Nutná jsou i dopravní opatření, řidiči proto musí počítat s přechodnými úpravami dopravního režimu na některých komunikacích v centru.
 • 22.12.2018 Pieta za horníky zahynulé při výbuchu
  Dnes, v sobotu 22. prosince 2018, ve 12.00 hodin se na území Prahy i celé republiky rozezní po dobu 140 sekund sirény na počest horníků, kteří zahynuli při výbuchu v Dole ČSM na Karvinsku.
 • 21.12.2018 Praha opět nabídne Týden sportu zdarma. Letos již podesáté
  V posledním kalendářním týdnu roku 2018 se stejně jako v minulých letech bude sportovat zadarmo. Hlavní město Praha ve spolupráci se sportovišti připravilo pro své obyvatele vánoční dárek v podobě Týdne sportu zdarma. Ten letos slaví jubilejní 10. ročník.
   
 • 20.12.2018 Prosinec bývá krizovým měsícem pro závažnější případy domácího násilí
  Přestože se říká, že Vánoce jsou svátky klidu a pohody, v některých rodinách to bohužel neplatí. Vánoční svátky patří mezi krizovější období, kdy ve společných domácnostech často atmosféra houstne a končí roztržkou nebo třeba vyhozením stromku z okna.
   
 • 19.12.2018 Dopravní podnik hlavního města Prahy má nové představenstvo
  Dozorčí rada Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP) dnes zvolila své vedení. Jejím předsedou se stal Adam Scheinherr, náměstek primátora a radní pro dopravu hlavního města Prahy. Místopředsedy se stali Pavel Vyhnánek, náměstek primátora a radní pro finance a rozpočet, společně s analytikem investic Janem Markem a zástupcem zaměstnanců Oldřichem Schneiderem. V novém složení bude dozorčí rada pro Pražany pracovat zejména na metru D, nových tramvajových tratích a obnově vozového parku.
   
 • 19.12.2018 Praha má pod Vltavou nový kolektor pro inženýrské sítě. V nejhlubším místě je skoro 40 metrů pod zemí
  Náměstek pražského primátora pro infrastrukturu Petr Hlubuček převzal dnes dokončenou stavbu Kolektoru Hlávkův most. Nový ražený kolektor byl vybudován pod Vltavou v hloubce 28 až 38 metrů. Vede paralelně s osou Hlávkova mostu a spojuje dva již provozované kolektory na protilehlých březích Vltavy.
   
 • 19.12.2018 Nejvíce nových bytů v Praze roste aktuálně v bývalých průmyslových areálech. Střed města v posledním období ovládala Praha 5
  Dříve si s nimi nikdo nevěděl rady, teď jsou opuštěné areály bývalých průmyslových podniků v kurzu. Letňany, Modřany a Vysočany táhnou počty nových pražských bytů nahoru. Přesto nová výstavba nestačí.
   
 • 19.12.2018 Rozvoj trojské botanické zahrady pokračuje. Závlahovou vodu bude zahrada v budoucnu čerpat z Vltavy
  V příštím roce bude zahájena stavba vodovodu, který bude do Botanické zahrady hl. m. Prahy přivádět vodu na závlahu rostlin z Vltavy. Vodovod z Vltavy znamená pro botanickou zahradu řešení problému se zdrojem vody a zároveň i úsporu spotřeby drahé upravené, pitné vody. Důležitým hlediskem je také kvalita dodávané vody. V extrémně suchém počasí navíc hrozí nedostatek vodovodní vody a omezení zalévání zahrad, což by mohlo způsobit obrovské a nenapravitelné škody na sbírkách rostlin. Díky zvolenému řešení dojde k úsporám nákladů a celkově lze projekt označit nejen za ekonomický a ekologický, ale i za vhodný pro rostliny. Stavba by měla být dokončena v průběhu roku 2020.
   
 • 19.12.2018 Tématem novoročního ohňostroje je Praha svobodná
  Pět tematických obrazů, z nichž každý symbolizuje jednu etapu revoluce v roce 1989, bude tvořit pražský novoroční ohňostroj pro rok 2019. Jeho název bude Praha svobodná aneb 30 let od Sametové revoluce. Pro hlavní město ho opět vytvořila společnost Makalu Fireworks a jeho cena je 1 699 900 korun bez DPH.
   
 • 19.12.2018 Městský soud v Praze dnes zamítl žalobu proti zásadám územního rozvoje hlavního města Prahy. Týkaly se trasy budoucího silničního okruhu
  Městský soud v Praze dnes ve veřejném zasedání projednal návrh Městské části Dolní Chabry, jednoho občanského spolku a několika občanů. Návrh usiloval o zrušení části zásad územního rozvoje, které určují trasu budoucího silničního okruhu kolem Prahy v severní části jeho perimetru. Soud návrh zamítl jako nedůvodný.
   
Celkový počet: nejméně 140
Na stránce: