Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 140
Na stránce:
 • 5.11.2018 Praha si ve spolupráci s Městskou policií hl. m. Prahy a BESIP posvítí na chodce, cyklisty i uživatele koloběžek
  Magistrát hl. m. Prahy ve spolupráci s Městskou policií hl. m. Prahy uskuteční již tradiční osvětovou akci „Nejezdi jako netopejr“. Cílem této preventivně-informační kampaně je upozornit nejen pěší a cyklisty, ale například i uživatele koloběžek nebo in-line bruslaře, na správné osvětlení a viditelnost zejména v ranních a podvečerních hodinách. 
   
 • 1.11.2018 Praha nevydá Regulační řád pro smogové situace
  Rada hl. m. Prahy tento týden vzala na vědomí negativní stanovisko Pracovní skupiny pro přípravu Regulačního řádu hl. m. Prahy a rozhodla se dále nepokračovat v jeho další přípravě a implementaci. Podle ní by regulace dopravy v navrženém rozsahu (omezení jízdy vozidel v režimu sudá/lichá, zákaz jízdy nákladních vozidel nad 6 tun) v případě smogových situací znamenala nadměrné riziko dopravního kolapsu. Ten by vyloučil dosažení sledovaných efektů regulačního řádu a znemožnil velké skupině obyvatel regulačním řádem dovolenou přepravu na území hlavního města.
 • 31.10.2018 Pražské hřbitovy jsou připravené v době Dušiček na zvýšený počet návštěvníků
  Správa pražských hřbitovů v době svátků zesnulých prodloužila nejen provozní dobu, ale uzpůsobila i některé služby s ohledem na zvýšený zájem veřejnosti. Jako každoročně bude i letos v období Dušiček prodloužena otevírací doba hřbitovů do 18:00 hodin, a to od čtvrtka 1. až do neděle 4. listopadu 2018. Vyšehradský hřbitov bude v pátek 2. listopadu otevřen od 7 až do 19:30 hodin.
 • 30.10.2018 Rada schválila poskytnutí dalších „Kotlíkových dotací“
  Hlavní město i nadále pokračuje v přidělování dotací pro náhradu kotlů na pevná paliva v rodinných domech ekologičtějšími způsoby vytápění. Podle dnešního rozhodnutí Rady hl. m. Prahy obdrží v rámci dotačního programu "Zlepšování kvality ovzduší v hl. m. Praze - pořízení ekologického vytápění v domácnostech II" – 5. skupina, zjednodušeně nazývaného Kotlíkové dotace, dalších 18 žadatelů prostředky v celkové výši 2 008 485 Kč.
 • 29.10.2018 V měsíci září byl v Praze vykázán rekordní počet násilníků
  V historii Intervenčního centra Praha nebylo v měsíci září vykázáno kvůli domácímu násilí tolik osob, jako tomu bylo letos. Celkem 24 případů skončilo vykázání násilné osoby ze společné domácnosti. Kromě roku 2016, kdy bylo evidováno 21 případů, se v průměru tento počet pohyboval kolem 14 případů.
 • 25.10.2018 Svátek zesnulých si vyžádá zvýšený dohled strážníků
  Pražská městská policie i tento rok přistoupí k opatření v souvislosti s blížící se Památkou zesnulých. Od soboty 27. října až do neděle 4. listopadu budou její strážníci zajišťovat zvýšený dohled na pražských hřbitovech a v jejich okolí.
 • 25.10.2018 Praha o víkendu ožije oslavami vzniku Československa. Magistrát pro vás připravil bohatý program
  Poslední říjnový víkend se letos ponese v jednoznačném duchu. Hlavní město čekají velkolepé oslavy založení Československa. Můžete se tak těšit na nebývalý program zvláště v centru Prahy. Mnoha akcí, které pořádá pražský magistrát, se můžete v sobotu zúčastnit na Václavském a Staroměstském náměstí, ale například i na Ovocném trhu. Využít budete moci také speciální aplikaci Prague Histories.
 • 24.10.2018 Návrh základních parametrů pražského rozpočtu pro rok 2019 je ze strany stávajících pražských radních hotov
  Rada hlavního města Prahy vzala tento týden na vědomí předložený návrh parametrů rozpočtu, jehož schválení už bude samozřejmě v kompetenci nově zvoleného pražského zastupitelstva.
 • 24.10.2018 Víkendové oslavy sta let Československa přinesou i dopravní opatření. Magistrát zřídí bezplatnou infolinku
  O víkendu 27. a 28. října vyvrcholí v Praze oslavy 100. výročí vzniku Československa. V hlavním městě se uskuteční vedle vojenské přehlídky, otevření budovy Národního muzea a videomappingu, také například ohňostroj a desítky dalších akcí. Některé z nich budou doprovázet důležitá dopravní opatření. Magistrát kvůli dopravním omezením zřídí i bezplatnou infolinku 800 100 991.
 • 23.10.2018 Sdružení Arnika dostane od města dotaci 392 tisíc korun
  Dva projekty ekologického sdružení Arnika se dnes rozhodla na návrh radní Jany Plamínkové podpořit Rada hl. m. Prahy. Pobočný spolek Arnika - Program Ochrana přírody obdrží finanční podporu ve výši 197 tisíc korun na financování projektu "Koloběh rtuti v pražských vodách", pobočný spolek Arnika - program Toxické látky a odpady získá finanční podporu ve výši 195 tisíc korun na financování projektu s názvem "Právo pražských spotřebitelů na informace o nebezpečných látkách ve zboží na českém trhu. Spuštění mobilní aplikace AskReach".
Celkový počet: nejméně 140
Na stránce: