Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 150
Na stránce:
 • 11.2.2019 Praha navýšila rozpočet investic. Na nové projekty půjde 19,4 miliardy korun
  Pražští radní na pondělním zasedání Rady hl. m. Prahy odsouhlasili, že na investice hlavního města půjde 19,4 miliardy korun. Jde o nejvyšší částku, kterou Praha v novodobých schválených rozpočtech na investice vyčlenila.
 • 8.2.2019 Návrh pražských radních na zvýšení horní hranice rizikového příplatku strážníků ministryně sociální věcí odmítla
  Pražská radní Hana Kordová Marvanová a náměstek primátora Petr Hlubuček chtějí zvýšit horní hranici rizikového příplatku strážníků. Proto se obrátili s návrhem změny na ministryni sociálních věcí, ta však jejich žádost odmítla. Cílem návrhu je zvýšit atraktivitu profese strážníka obecní policie a umožnit, aby obec mohla podle svého rozhodnutí navýšit odměny strážníků. Členové Rady hl. m. Prahy se stanoviskem ministryně Maláčové nesouhlasí a apelují na vládu, aby toto stanovisko přehodnotila.
 • 7.2.2019 V Praze bylo v minulém roce vykázáno 186 lidí kvůli domácímu násilí
  Počet odhalených případů domácího násilí za posledních pět let v Praze mírně klesl, přesto bylo v hlavním městě loni vykázáno 186 osob, což je druhý nejvyšší počet v rámci všech krajů České republiky. O jedenáct případů více zaznamenali jen v Ústeckém kraji. Oběti nejen domácího násilí se mohou kdykoli obrátit na speciální linku Intervenčního centra.
 • 7.2.2019 Praha potřebuje zjednodušit povolovací procesy
  Zástupci developerů se na prvním setkání s vedením pražské radnice shodli na klíčovém problému bytové výstavby a dalších stavebních projektů v metropoli. Zřízení centrálního stavebního úřadu by mělo přinést zrychlení stavebních povolení a snížení celkové byrokracie kolem nových projektů v Praze.
 • 6.2.2019 Pražské služby mají nové složení dozorčí rady a představenstva
  Předsedou dozorčí rady společnosti Pražské služby, a.s. se stal náměstek primátora Petr Hlubuček. Jeho místopředsedy byli zvoleni Radek Vondra a Petr Štěpánek. Představenstvo společnosti nově doplnil Michal Čoupek, který se zároveň vzdal své pozice ve společnosti Kolektory, a.s.
 • 6.2.2019 Jak na partnerské vztahy? Praha pomůže cyklem přednášek podpořit manželství
  Jedním z nejdůležitějších mezilidských vztahů je v rodinném systému vztah mezi partnery, který se však v posledních třiceti letech dostává pod ohromný tlak. Asociace manželských a rodinných poradců ČR se proto ve spolupráci s Centrem sociálních služeb Praha rozhodla na základě loňské úspěšné konference Asociace manželských a rodinných poradců ČR uspořádat cyklus konferencí na téma Cesta a život partnerství v 21. století.
 • 5.2.2019 Pražské lesy a parky se staly rájem běžkařů. Mimo značené cesty však hrozí nebezpečí
  Sněhová nadílka potěšila milovníky zimních sportů. Na své si přijdou hlavně běžkaři. Praha na ně myslí při údržbě silnic a cest.
 • 5.2.2019 Zkouška sirén
  Ve středu 6. února 2019 se uskuteční na celém území České republiky pravidelná zkouška provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění. Ve 12.00 hodin se rozezní sirény, které budou vysílat zkušební nepřerušovaný tón po dobu 2 minut. Na území hlavního města Prahy budou před polednem na zkoušku lidé upozorněni prostřednictvím elektronických „mluvících“ sirén. Informace zazní v českém a anglickém jazyce.
 • 4.2.2019 Rada hl. m Prahy představila půlroční plán aktivit
  Rada hl. m Prahy představila svůj půlroční plán aktivit, pro jehož splnění si vytyčila termín na konci června. Rada v něm akcentuje témata dopravy, krize dostupnosti bydlení, odpovědného rozvoje města, životního prostředí, bezpečnosti a správy majetku města. V neposlední řadě se radní zaměří na palčivá témata, jako jsou sociální péče, kultura a cestovní ruch, transparentnost, školství, podpora drobného podnikání, finance a IT a Smart city.
 • 1.2.2019 Praha podporuje rozvoj náplavek, radní Chabr je chce oživit dalšími akcemi
  Hlavní město plánuje v letošním roce pokračovat v revitalizaci náplavek. Radní hl. m. Prahy pro majetek Jan Chabr chce také více podporovat akce pro veřejnost, které by zaujaly rodiny s dětmi nejen v letních měsících, ale i v zimě. V sobotu 2. února začnou například na Náplavce Rašínova nábřeží tradiční farmářské trhy, které jsou podle Jana Chabra typickým příkladem akce, jakých by si představoval v Praze více.
   
Celkový počet: nejméně 150
Na stránce: