Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 160
Na stránce:
 • 28.8.2018 Praha chce zjednodušit proces při rozhodování o obnově kulturních památek
  Rada hl. m. Prahy využila své zákonodárné iniciativy a projednala návrh novely zákona o památkové péči. Ta by měla pomoci urychlit práce na obnově kulturních památek a nemovitostí, které nejsou kulturní památkou, ale nacházejí se na památkově chráněném území. Návrh musí ještě schválit zastupitelé.
 • 28.8.2018 Studenti a lidé nad 60 let budou mít levnější MHD
  Rada hlavního města Prahy dnes schválila návrh na snížení ceny jízdného v pražské MHD pro studenty a cestující mezi 60 a 65 lety. Obě skupiny budou moci nově od 1. října jezdit za 1 280 korun ročně.
 • 28.8.2018 Hospodaření hlavního města za první polovinu roku je v přebytku 9,3 miliardy korun
  Přebytkem ve výši 9,3 miliardy korun skončilo hospodaření vlastního hlavního města Prahy k 30. červnu 2018. Tato úspora vznikla plněním celkových výdajů na 41 % upraveného rozpočtu, kde běžné výdaje byly plněny na 49 % a kapitálové výdaje na 21 %. Objem příjmů naopak dosáhl 58 %.
 • 28.8.2018 Praha připraví vyhlášku o regulaci provozní doby hostinských zařízení
  Městská část Praha 1 se opět obrátila na hlavní město Prahu se žádostí o přípravu vyhlášky, která by omezila provozní dobu barů, diskoték a dalších podobných zařízení v centru města. Žádost dnes vzala na vědomí Rada hl. m. Prahy a uložila Živnostenskému odboru Magistrátu hl. m. Prahy příslušnou vyhlášku co nejdříve zpracovat a předložit ke schválení.
 • 28.8.2018 Praha chce stavět dostupné bydlení pro občany. Vybrala i lokalitu
  Hlavní město Praha vytipovalo z více než padesáti lokalit tu nejvhodnější pro výstavbu městských dostupných bytů. Ty by měly vzniknout na pomezí Prahy 10, 11 a 15. Dnes o tom rozhodla Rada hl. m. Prahy.
 • 28.8.2018 Praha vybrala projektanty zbývající části Městského okruhu
  Radní hlavního města Prahy dnes schválili výběr projektantů, jejichž úkolem bude vyhotovit Dokumentaci k Územnímu Rozhodnutí (DÚR) včetně zajištění inženýrské činnosti k získání územního rozhodnutí pro dokončení Městského okruhu (MO).
 • 24.8.2018 Platnost výstrahy na nebezpečí požáru skončila
  Platnost výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu „nebezpečí požáru“ pro území hlavního města Prahy skončila v pátek 24. srpna v 18.00 hodin.
 • 23.8.2018 VIDEO: Revoluce v pražské a regionální dopravě
  Od pondělí 27. srpna 2018 budou moci obyvatelé a návštěvníci Prahy a Středočeského kraje jednodušeji cestovat městskou hromadou dopravou v hlavním městě a příměstskou dopravou ve Středočeském kraji. Cestující budou mít díky novému regionálnímu dopravnímu systému PID Lítačka rozšířenou možnost výběru nosičů svých dlouhodobých časových kupónů Pražské integrované dopravy na webu www.pid.litacka.cz
 • 22.8.2018 Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského má nový přístroj pro sledování životně důležitých funkcí
  Radní hlavního města Prahy pro oblast zdravotnictví Radek Lacko dnes osobně předal zástupcům Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského nový přístroj, tzv. kompaktní monitor vitálních funkcí v hodnotě 100 000 korun. Ten byl pořízen díky dotaci poskytnuté hlavním městem a bude nyní sloužit na oddělení ARO.
 • 22.8.2018 Na údržbu každého stromu v parku nebo ulicích Prahy je potřeba jednorázově až sto litrů vody
  Rekordní teploty a sucho, které trápily Prahu v posledních měsících, byly náročné také na údržbu zeleně. Každý strom v Praze spotřebuje jednorázově až 100 litrů vody, Praha se navíc snaží o stromy pečovat nadstandardně. Zalévání je pravidelné do pěti let po výsadbě stromu, v jiných městech je to obvykle dva až tři roky.
Celkový počet: nejméně 160
Na stránce: