Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 160
Na stránce:
 • 5.6.2019 Praha hostila setkání zástupců velkých českých měst
  Setkání zástupců velkých českých měst iniciované 1. náměstkem primátora hl. m. Prahy a radním pro oblast územního rozvoje a územního plánu Petrem Hlaváčkem se dnes uskutečnilo v Rezidenci primátora. Hlavním bodem jednání byla rekodifikace stavebního práva a specifické potřeby velkých měst v oblasti stavebních předpisů. Setkání navštívili i zástupci dalších dotčených orgánů či institucí, jako Hospodářská komora ČR nebo Česká komora architektů. Nechyběli ani hosté z Bratislavy, kteří poskytli srovnání se zahraničním.
 • 5.6.2019 Domácí násilí se začíná v Praze projevovat i v soužití mladých lidí
  V odhalování případů domácího násilí patří Praha mezi kraje s nejvyšším počtem. I když se v minulém roce za období prvních čtyř měsíců mohlo zdát, že se tento počet daří pomalu snižovat (49 případů), letos se za stejné období vrátil k předcházejícím létům na 66 vykázání. Narůstá i zájem ohrožených osob o odbornou pomoc či konzultace. Počet kontaktů za první čtyři měsíce přesáhl dva tisíce.
 • 5.6.2019 Vítězové ankety „Pražský učitel“ obdrží ocenění od radního Víta Šimrala
  Brožíkův sál Staroměstské radnice se ve čtvrtek 6. června 2019 od 10:30 hodin stane již potřetí dějištěm předávání ocenění pražským učitelům za významný přínos výchovně-vzdělávacímu procesu. Za hlavní město ocenění předá radní pro oblast školství, sportu, vědy a podpory podnikání - Vít Šimral.
 • 5.6.2019 Zkouška sirén
  Dnes, ve středu 5. června 2019, se uskuteční na celém území České republiky pravidelná zkouška provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění. Ve 12.00 hodin se rozezní sirény, které budou vysílat zkušební nepřerušovaný tón po dobu 2 minut. Na území hlavního města Prahy budou před polednem na zkoušku lidé upozorněni prostřednictvím elektronických „mluvících“ sirén. Informace zazní v českém a anglickém jazyce.
 • 4.6.2019 Praha zve na Týden pěstounství
  Praha oslaví od 10. do 16. června 2019 první ročník Týdne pěstounství. Návštěvníky čekají v rámci dvacítky akcí po celé Praze semináře, diskuse s odborníky a se samotnými pěstouny, výstavy a promítání dokumentárních filmů s tematikou náhradní rodinné péče či volnočasový program pro rodiny s dětmi. Týden pěstounství je také příležitostí k poděkování pěstounům starajícím se o děti, které nemohou být se svými rodiči. Všechny akce během Týdne pěstounství Praha jsou zdarma.
 • 4.6.2019 Praha zveřejňuje evidenci smluv a faktur
  Magistrát hlavního města Prahy ve spolupráci s městskou společností Operátor ICT zpřístupnil na portálu otevřených dat rozpočet na úrovni smluv a faktur. Nové vedení města tak pokračuje v zásadních krocích v oblasti transparentnosti, ke kterým se zavázala a mezi něž patří i dostupnost otevřených dat z magistrátu.
 • 3.6.2019 Nová tramvajová trať ulehčí autobusům a propojí strahovské koleje s kampusy v Dejvicích
  Pražští radní na pondělním zasedání schválili výstavbu nové tramvajové trati z Malovanky na Strahov. Tramvaj uleví životnímu prostředí a nahradí přetíženou autobusovou linku 143, kterou využívají k dopravě především studenti.
 • 31.5.2019 Praha nechá starosty městských částí rozhodnout o dani z nemovitosti
  Vedení hlavního města Prahy se rozhodlo vyhovět výzvám starostů městských částí, kteří v minulých letech na svém sněmu opakovaně požadovali změnu nastavení daně z nemovitých věcí. Ta je stoprocentním příjmem městských částí, nikoli hlavního města Prahy. Dosud mělo město na celém svém území stejné koeficienty, které ovlivňují nastavení daně. Nyní dává vedení města možnost starostům určit její individuální nastavení pro svou městskou část.
 • 30.5.2019 Radotínští dobrovolní hasiči mají novou zbrojnici
  Zcela nové a moderní zázemí pro dobrovolné hasiče bylo slavnostně otevřeno ve středu 29. května v Praze-Radotíně. Stavba vyšla na 35 milionů korun. Přibližně 25 miliony se na ní podílelo hlavní město Praha.
 • 30.5.2019 Hlavní město Praha oslaví Rodinný den na Výstavišti v Holešovicích
  V neděli 2. června se mohou všichni rodiče a děti těšit na Rodinný den organizovaný hlavním městem Prahou, Výstavištěm a Prahou 7 v Holešovicích. Od 13:00 do 19:00 hodin se na holešovickém Výstavišti představí Domy dětí a mládeže (DDM), Městská policie hl. m. Prahy, Lesy ČR a mnoho dalších. Na pódiích vystoupí například kapela Jelen, Taneční skupina Alpha, RockOpera Praha a program doplní různé aktivity – mimo jiné soutěž o ceny.
Celkový počet: nejméně 160
Na stránce: