Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 160
Na stránce:
 • 28.9.2018 VIDEO: V Obecním domě se koná letos již druhé setkání seniorů
  Nezvykle velkému zájmu se těší společenská akce Podzimní setkání konané v Obecním domě. Dorazilo na ni téměř 1 300 seniorů z celé Prahy. Po velkém úspěchu jarního setkání seniorů uspořádalo hlavní město Praha další setkání seniorů, tentokrát podzimní. Opět bylo určeno především klientům příspěvkových organizací zřizovaných hlavním městem – domovů pro seniory a domovů se zvláštním režimem.
 • 28.9.2018 Domov pro seniory Zahradní Město otevřel čtyři rekonstruované pavilony
  Slavnostním otevřením dnes Domov pro seniory Zahradní Město uvedl do plného provozu čtyři rekonstruované pavilony. Zařízení tak v současnosti získalo 102 nových lůžek a kvalita prostředí se výrazně zlepšila.Otevření se zúčastnil radní hl. m. Prahy Daniel Hodek a předsedkyně výboru pro sociální politiku pražského zastupitelstva.
 • 27.9.2018 U metra Vltavská byl instalován nový typ cyklostojanů
  Nové cyklistické stojany, které umožňují zároveň provést údržbu kola, případně ho dohustit nebo dobít elektrokolo, byly instalovány u stanice metra Vltavská v Praze 7. Jedná se o pilotní projekt, který dnes představil náměstek primátorky pro dopravu, sport a volný čas Petr Dolínek.
 • 26.9.2018 Praha připravuje pilotní projekt v oblasti autonomní mobility
  Hlavní město Praha včera podepsalo společně se zástupci ŠKODA AUTO, a. s., a Českého vysokého učení technického memorandum o spolupráci v oblasti zavádění inovativních řešení v automobilovém průmyslu a především v oblasti autonomní dopravy, elektromobility a digitalizace pro celkovou podporu rozvoje mobility.
 • 26.9.2018 Nové lávky, přístupnější břehy. V Trojské kotlině vznikne příměstský park
  Dnešní zvolení radní hl. m Prahy Jany Plamínkové za člena Řídící rady spolku Příměstský park Trojská kotlina, z. s., je dalším krokem při správě území Trojské kotliny, k níž se spojily městské části Praha 6, Praha 7, Praha 8, Praha–Troja, hlavní město Praha a Koalice pro řeky.
 • 26.9.2018 Centrum sociálních služeb Praha slaví rok od zahájení provozu „Dětské skupiny Bona“
  Právě před rokem byl zahájen provoz Dětské skupiny Bona, zařízení alternativní péče s celodenním provozem zaměřené na mimoškolní výchovu a vzdělávání. Projekt vznikl ve spolupráci hlavního města Prahy s Centrem sociálních služeb Praha (CSSP), které je zároveň jeho provozovatelem.
 • 25.9.2018 Porota vybrala nejlepší snímky fotografické soutěže „Lípa – náš národní strom“
  Celkem 41 autorů se 121 fotografiemi se zúčastnilo 4. ročníku soutěže „Lípa – náš národní strom“ pořádané pod záštitou radní hl. m. Prahy Jany Plamínkové webem Pražské stromy. Výsledky byly vyhlášeny dnes v budově pražského magistrátu v Nové radnici, kde je také instalována výstava oceněných snímků.
 • 25.9.2018 Park U Čeňku má nové cesty, nově jsou zde také hřiště pro děti i seniory
  V parku U Čeňku skončila druhá etapa prací. Náklady na ni činily téměř 19 milionů korun bez DPH. Hlavním investorem projektu je hlavní město Praha prostřednictvím Odboru technické vybavenosti Magistrátu hl. m. Prahy. Generálním dodavatelem stavby byla společnost Lesy hl. m. Prahy.
 • 25.9.2018 Praha postupně otevírá nové fitparky v městských částech
  Celkem už 48 z plánovaných 55 fitparků se povedlo vybudovat za téměř rok od chvíle, kdy návrh na jejich financování schválilo pražské zastupitelstvo. Nejnovější otevřený park se nachází na Velké Ohradě v Praze 13. Celkem do fitparků, kde si mohou lidé zdarma zacvičit, Praha společně s Českým olympijským výborem zainvestovala 33 milionů korun.
 • 25.9.2018 Na Černém Mostě postaví město osm nových bytových domů
  Základní kámen stavby osmi nových čtyř a pětipatrových bytových domů byl dnes za účasti radního pro oblast bydlení Radka Lacka položen na Černém Mostě. Do roku 2022 zde vznikne 182 nových městských bytů, přičemž náklady jsou 840 milionů Kč včetně DPH.
Celkový počet: nejméně 160
Na stránce: