Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 170
Na stránce:
 • 21.8.2018 Rekonstrukce Národního muzea končí, ve velkém se promění i jeho okolí
  Po několika letech postupně končí práce na Národním muzeu v centru Prahy. Kromě zcela nového interiéru se mohou Pražané těšit také na zvelebení celého okolí budovy. Úpravy veřejného prostoru se dotknou Čelakovského sadů, chodníků a do budoucna tu plánuje hlavní město vytvořit i park pro veřejnost zaměřený na různé rostliny výhradně z České republiky. Muzeum se lidem otevře již v říjnu.
 • 16.8.2018 V Praze platí od neděle 19. srpna zákaz rozdělávání ohně na místech s rizikem vzniku požáru
  Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před nebezpečím požáru pro území hl. m. Prahy, která bude platit od neděle 19. srpna 2018 od 6.00 hodin. Ve stejnou dobu vstupuje v platnost nařízení hl. m. Prahy pro „dobu zvýšeného nebezpečí požáru“, které stanovuje riziková místa pro vznik požáru a jaké činnosti jsou v těchto místech zakázány. Zákaz platí do odvolání.
 • 16.8.2018 Praha dostala od lidí desítky nápadů k orientačnímu a navigačnímu systému města
  V první polovině července ROPID společně se zástupci městských organizací představil v pražském CAMPu nový projekt k orientačnímu a navigačnímu systému města. Jeho náplní je také analýza informačního systému Prahy. Současně byla spuštěna webová stránka www.pid.cz/jis, kde má kdokoliv možnost zapojit se díky jednoduchému formuláři svým nápadem nebo příkladem dobré i špatné praxe k připravované analýze. Jen do konce července lidé zaslali desítky příspěvků. Ty si nyní můžete prohlédnout v nové galerii.
 • 15.8.2018 Nové dětské hřiště a Čítárna ve Stromovce
  V Královské oboře Stromovka byla dokončena stavba zcela nového dětského hřiště na dně bývalého rybníka. Návštěvníci mohou využívat také nový, originálně řešený, oddechový prostor zvaný Čítárna.
 • 15.8.2018 Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci
  Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně 40 provozoven.
 • 15.8.2018 Projektanti budoucí podoby Bělohorské ulice se stále mohou hlásit
  Termín podání nabídek na projektanta rekonstrukce Bělohorské ulice prodlužuje pražský magistrát do 23. srpna 2018. Důvodem je úprava zadávací dokumentace v důsledku dotazů uchazečů.
 • 14.8.2018 Digitální orloj už nezdobí Staroměstskou radnici, viděly jej statisíce lidí
  Stovky tisíc lidí z Čech i ze zahraničí si prohlédly na Staroměstském náměstí v Praze digitální orloj, který zajistila společnost BigMedia. Ten však byl kvůli pokračujícím opravám věže v druhém srpnovém týdnu sundán. Díky svému technickému řešení nahrazoval posledních pět měsíců původní orloj, který prochází náročnou rekonstrukcí. Ta by měla skončit v září tohoto roku.
 • 14.8.2018 Výstraha na nebezpečné jevy na území Prahy odvolána
  Platnost výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu „nebezpečí požáru“ ze dne 23. července 2018 pro území hlavního města Prahy skončila v úterý 14. srpna 2018 v časných ranních hodinách.
 • 10.8.2018 Smogová situace v Praze odvolána
  Český hydrometeorologický ústav dnes ráno odvolal pro aglomeraci Praha smogovou situaci.
 • 8.8.2018 Pro Prahu byla vyhlášena smogová situace
  Český hydrometeorologický ústav vyhlásil ve středu 8. srpna 2018 pro území aglomerace Praha smogovou situaci z důvodu vysokých koncentrací troposférického ozonu.
Celkový počet: nejméně 170
Na stránce: