Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 170
Na stránce:
 • 27.11.2018 V Suchdole budou rekonstruovat vozovky
  Rada hl. m. Prahy dnes chválila záměr vypsání veřejné zakázky na rekonstrukci vybraných vozovek a chodníků v Novém Suchdole, které jsou po pokládce inženýrských sítí v havarijním stavu. Odhadovaný propočet nákladů činí 44 311 000 Kč bez DPH.
 • 27.11.2018 Praha má rozpočet na rok 2019
  Pražští radní dnes schválili rozpočet hlavního města na rok 2019. K jeho urychlenému schválení přistoupila v zájmu zachování jistoty pro městské části, aby mohly i ony své rozpočty brzy přijmout a běžný život města nebyl nijak narušen.
 • 27.11.2018 Rada schválila záměr rekonstrukce Libeňského mostu
  Libeňský most čeká citlivá rekonstrukce a nebude se bourat. Takové rozhodnutí dnes schválila Rada hlavního města Prahy. Nyní budou prověřeny různé varianty oprav mostu a na jaře padne rozhodnutí o dalším postupu.
 • 27.11.2018 Rada schválila první kroky k tramvajové trati na Václavském náměstí
  Příprava rekonstrukce stropní desky stanice metra Muzeum a prověření nosnosti vestibulové desky stanice Můstek – výstup Vodičkova jsou prvními konkrétními kroky, které Rada hl. m. Prahy schválila v procesu obnovení tramvajové tratě na Václavském náměstí.
 • 27.11.2018 Pražští radní chystají urychlenou modernizaci zanedbané základny Letecké záchranné služby. Na projekt vyčlení 20 milionů korun
  Už během příštího roku by se mělo výrazně zlepšit zázemí pražské Letecké záchranné služby na Letišti Václava Havla. Dlouhodobě špatný technický stav základny bude komplexně zrenovován přibližně do dvou let.
 • 26.11.2018 Pražští celníci převezmou ocenění za svoji práci
  V Brožíkově síni Staroměstské radnice převezmou ve středu zástupci pražské Celní správy ocenění za náročnou práci ve prospěch metropole. Ocenit jejich přínos považuje za čest nový náměstek pražského primátora Petr Hlubuček.
   
 • 23.11.2018 Praha se poprvé prezentovala na mezinárodním kongresu Smart Citiy Expo World Congress
  Hlavní město Praha se historicky poprvé účastnilo prestižního Smart City Expo World Congress, který se konal od 13. do 15. listopadu v Barceloně. Praha návštěvníkům z celého světa představila chytrá řešení, která v rámci města testuje a zavádí do provozu. Na pražském stánku bylo možné objevit datovou platformu Golemio, prohlédnou si modely virtualizace hlavního města či projet se virtuálně tramvají po historickém centru Prahy.
 • 23.11.2018 Pokračuje veletrh vzdělávání Schola Pragensis 2018
  Na veletrhu vzdělávání a nabídky pražských středních a vyšších odborných škol Schola Pragensis, který se koná v Kongresovém centru Praha, čeká návštěvníky dnes a zítra další zajímavý program. Akce je určena zejména žákům devátých tříd, jejich rodičům a ostatním zájemcům o studium na středních školách všech typů, ale i širší veřejnosti.
 • 20.11.2018 Petr Hlubuček: Pražská zoo odevzdá ze vstupného více než čtyři miliony korun na podporu ohrožených zvířat ve volné přírodě
  Hlavní město Praha je prostřednictvím zoologické zahrady zapojeno už více než deset let do mezinárodního systému podpory projektů na záchranu ohrožených druhů ve volné přírodě. Dosud pražská zoo věnovala na tyto projekty dvě koruny z každého vstupu. Za letošní rok to už budou koruny tři, jak dnes schválila městská rada. Návštěvnost zoo se letos dostala přes 1 400 000 vstupů.
 • 19.11.2018 Veletrh vzdělávání Schola Pragensis 2018
  Hlavní město Praha zve veřejnost na již 23. ročník oblíbeného veletrhu vzdělávání a nabídky pražských středních a vyšších odborných škol Schola Pragensis. Veletrh se tradičně uskuteční v prostorách Kongresového centra na pražském Vyšehradě ve dnech 22. až 24. listopadu.
Celkový počet: nejméně 170
Na stránce: