Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 170
Na stránce:
 • 25.9.2018 Městská rada projednala návrh vyhlášky o omezení provozní doby hostinských zařízení
  Návrh vyhlášky o omezení provozní doby hostinských zařízení vychází z návrhu městské části Praha 1, podle kterého by měly bary a kluby v některých nejexponovanějších ulicích zavírat nejpozději ve 2 hodiny ráno, v pátky, soboty a ve dny předcházející dnu pracovního klidu pak ve 3 hodiny. Počátek provozní doby stanovuje vyhláška nejdříve v 6 hodin ráno. V následném připomínkovém řízení mohou návrh doplnit o své problematické oblasti i ostatní pražské městské části.
 • 25.9.2018 Revoluční ulice bude bezpečnější a příjemnější
  Revoluční ulici čeká v blízké době rekonstrukce tramvajové trati. Proto Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) ve spolupráci s ateliérem Ondřeje Císlera vypracoval studii, kterou dnes schválila Rada hl. m. Prahy. Je v ní navrženo mimo jiné rozšíření chodníků a zasazení nového stromořadí a Pražané se mohou těšit i na malé náměstíčko na rohu Klimentské. Schválená studie bude následně předána Dopravnímu podniku hl. m. Prahy, který je investorem celé akce.
 • 24.9.2018 Zájem o výstavbu atletické haly stvrdilo Memorandum
  V pondělí 24. září bylo podepsáno Memorandum o výstavbě nové atletické haly na území hlavního města Prahy. K podpisu dokumentu, který odstartuje celý projekt výstavby nové atletické haly v Praze, se sešli primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová a předseda Českého atletického svazu Libor Varhaník.
 • 24.9.2018 Na Dni Integrovaného záchranného systému se předávaly cisterny za sto milionů
  Den Integrovaného záchranného systému, který se konal v neděli 23. září na Výstavišti Praha, představil návštěvníkům v bohatém programu jednotlivé složky zapojené do systému. A byl i příležitostí ke slavnostnímu předání deseti zásahových cisteren v ceně bezmála sto milionů korun od města Hasičskému záchrannému sboru hl. m. Prahy.
 • 22.9.2018 Funkčnost protipovodňových opatření prověřilo cvičení Karlín a Libeň 2018
  Prakticky prověřit činnost všech složek, které se podílejí na řešení povodňových situací v  Praze, procvičit správnou montáž a demontáž mobilních prvků protipovodňových opatření a prověřit stav pevných částí protipovodňové ochrany je cílem dnešního cvičení Karlín a Libeň 2018.
 • 22.9.2018 Praha podepsala memorandum o rozvoji služeb sdílených kol
  Na spolupráci v oblasti provozování systému sdílených kol se dnes Praha dohodla s místními provozovateli této služby. Při příležitosti Dne bez aut podepsali memorandum náměstek primátorky hl. m. Prahy Petr Dolínek a zástupci společností Rekola, Velonet, HomePort a Lime. Jejich společným cílem je zlepšit mobilitu obyvatel i návštěvníků hlavního města a zároveň zvýšit kvalitu životního prostředí.
   
 • 20.9.2018 Praha prostřednictvím PVS získává efektivnější kontrolu nad provozováním vodohospodářské infrastruktury na svém území
  Dneškem byl dokončen proces nabytí akciového podílu ve společnosti Pražské vodovody a kanalizace, a.s., (PVK) splněním všech podmínek pro převedení 49 % akcií společnosti PVK na společnost Pražská vodohospodářská společnost, a.s., (PVS) sjednaných smlouvou o převodu cenných papírů. Současně bylo sjednáno právo opce na převod zbývajících 51 % akcií PVK na společnost PVS v roce 2028.
 • 20.9.2018 Rada hlavního města znovu rozhoduje o financích pro městské části na rok 2019
  Rada hlavního města Prahy se na jednání 18. září 2018 vypořádala s úkolem, jenž jí 6. září 2018 uložilo Zastupitelstvo hl. města Prahy. Ten se týkal dalšího navýšení finančních vztahů vůči městským částem o 239 milionů korun. Rada nicméně návrh převzala pouze v podobě navýšení příspěvku na žáka, tedy do oblasti školství, kterou dlouhodobě podporuje, a to v objemu 95 milionů korun.
 • 20.9.2018 Nové byty a pracovní příležitosti získá Praha transformací brownfieldů
  Město udělalo poprvé ve své historii z revitalizace brownfieldů svoji prioritu. Rada hlavního města zadala Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy přípravu metodiky, která přispěje ke koncepční a rychlejší transformaci opuštěných a nevyužitých ploch. V širším centru Prahy může na území 11 největších brownfieldů vzniknout bydlení pro cca 154 000 obyvatel a 212 000 pracovních příležitostí. V tuto chvíli je zpracovávána analytická část. Po jejím zveřejnění si bude moci každý developer, občan i úředník zkontrolovat, v jaké fázi transformace se nacházejí jednotlivá území.
 • 20.9.2018 Boj proti smogu chůzí? To je závod Prague Extreme walk
  V rámci projektu „Čistou stopou Prahou“ chce pražský magistrát upozornit na problematiku znečištěného ovzduší další netradiční akcí. Prague Extreme walk se uskuteční ve Dni bez aut - již tuto sobotu 22. září v Křižíkově ulici.
Celkový počet: nejméně 170
Na stránce: