Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 180
Na stránce:
 • 21.2.2019 Pražské náplavky v roce 2019: Nová pravidla pro konání akcí a větší komfort pro návštěvníky
  Pražské náplavky, jedny z nejoblíbenějších míst v Praze, vstupují do nové sezóny s celou řadou změn. Jejich cílem je zvýšit komfort návštěvníků, kultivovat dění na náplavkách a najít rovnováhu mezi zájmy rezidentů, provozovatelů a návštěvníků. Nejdůležitější změnou jsou nová pravidla upravující výběr pořadatelů a realizaci krátkodobých akcí. V současné době se také na náplavkách dokončuje rekonstrukce kobek. Na jejich nové nájemce vypíše v březnu vedení Prahy otevřené výběrové řízení. Některým stávajícím nájemcům bude, pokud předloží vhodné návrhy na využití kobek, nájemní smlouva prodloužena.
 • 21.2.2019 Praha začne jednat o možnosti umístění pamětní desky Jana Zajíce na Václavském náměstí
  Jan Zajíc, následovník Jana Palacha, by se v Praze mohl dočkat pamětní desky. Na přání pozůstalých bude o její vznik usilovat europoslanec a zastupitel hlavního města Prahy Jiří Pospíšil. Mělo by se jednat o vůbec první vzpomínkové místo v centru metropole, které bude věnováno přímo Janu Zajícovi.
 • 20.2.2019 Představitelé Prahy jednali o záchraně Transgasu
  Vedení Prahy vstoupilo do jednání o záchraně brutalistního komplexu Transgas. Společnost HB Reavis, která komplex vlastní, zahájila minulý týden bourání nástaveb z 90. let a s demolicí stavby chce pokračovat. Hlavní město o budovu projevilo zájem - vzhledem k poloze a možnosti provést vnitřní rekonstrukci v krátkém čase by ji využilo k přesunu svých úředníků z pronajatých kanceláří.
 • 19.2.2019 Kompostárna hl. m. Prahy ve Slivenci otevírá již tento týden. Zahájen bude i výdej Pražského kompostu
  V pátek 22. února 2019 zahájí provoz po zimní přestávce Kompostárna hl. m. Prahy ve Slivenci, kam mohou Pražané a další zájemci odvážet rostlinný odpad. V loňském roce přijala kompostárna celkem 2 162 tun materiálu a vyprodukovala 200 tun hotového kompostu, který je oficiálně registrován jako organické hnojivo pod názvem Pražský kompost.
 • 18.2.2019 Europoslanec Pospíšil a pražský radní Chabr jednají o rozšíření prestižní kosmické agentury v Praze
  Agentura pro evropský globální navigační družicový systém (GSA) sídlící v Praze se může rozrůst o stovky zaměstnanců a výrazně tak zvýšit prestiž Prahy a podpořit český rozpočet. Poslanec Evropského parlamentu Jiří Pospíšil a pražský radní Jan Chabr ve věci zahájili jednání s vládním zmocněncem Karlem Dobešem.
 • 13.2.2019 Praha rozvíjí realitní portál. Měl by do budoucna nabídnout kompletní přehled o městském majetku
  Všechny aktuální nabídky prodeje a pronájmu nemovitostí v majetku města na jednom místě přes běžný online vyhledávač nabízí hlavní město na svých webových stránkách. Dostupné zde budou také veškeré informace o pronájmech, prodejích a dražbách bytů i nebytových prostor.
 • 13.2.2019 V půlce února opět začne mobilní svoz nebezpečných odpadů. Nově je možné odevzdat i oleje a tuky
  Praha opět spouští mobilní svoz nebezpečného odpadu od občanů. Začne v polovině února a celkem bude provedeno tři sta dva svozů po osmi zastávkách. Nově budou moci lidé od 16 února odevzdávat do přistavených aut v rámci svozů také použité jedlé oleje a tuky.
 • 12.2.2019 Mapa přístupnosti nově pomůže s vyhledáváním parkovacích stání pro držitele ZTP
  Mapa přístupnosti, kterou můžete nalézt na adrese www.mapapristupnosti.cz, usnadňuje život nejen osobám se sníženou schopností pohybu, ale i seniorům nebo maminkám s kočárky už od roku 2016. V současné době lze v mapě dohledat podrobné informace o bezbariérové přístupnosti více než 1 100 budov a veřejných prostranství na území hl. města Prahy, které jsou postupně doplňovány. Na tomto projektu spolupracuje Magistrát hl. m. Prahy s Institutem plánování a rozvoje hl. m. Prahy a Pražskou organizací vozíčkářů. Uživatelé si mohou nově v legendě vyfiltrovat vyhrazená stání ZTP či dopravní stavby.
 • 12.2.2019 Praha nabídla Moravskému Krumlovu možnost dočasně získat Slovanskou epopej – nutná je však úprava prostor
  Hlavní město hledá krátkodobé i dlouhodobé řešení pro umístění Slovanské epopeje. O krátkodobé umístění má významný zájem i Moravský Krumlov. Tomu Praha nabídla čas do konce dubna, aby vyřešil financování nutné pro možné vystavení v místním zámku. Za současných podmínek totiž není možné v zámku takto cenné dílo vystavit a navíc by jej v takovém prostoru ani nebylo možné pojistit. Pokud Moravský Krumlov potřebné finance v řádech desítek milionů získá, metropole bude ráda pokračovat v jednání o vystavení dvaceti obrazů od Alfonse Muchy. O zapůjčení by pak ve finále musela rozhodnout městská rada a zastupitelstvo.
 • 11.2.2019 Kluziště na Letné funguje i o jarních prázdninách. Na Valentýna chystá speciální program
  Jednou z možností jak strávit příjemné chvíle o jarních prázdninách, je určitě také návštěva kluziště na Letné. To je v provozu až do 24. února, tedy i v termínu pražských jarních prázdnin. Na den svatého Valentýna, na 14. února, je připraven speciální program - Valentýnské bruslení.
Celkový počet: nejméně 180
Na stránce: