„V rámci rekonstrukce byla křižovatka vybavena novou signalizační technologií a byla vyměněna všechna podzemní kabelová vedení. Nové technologie umožní provoz křižovatky v dynamickém řízení, což znamená, že světelná signalizace může reagovat na okamžitou dopravní situaci a preferovat průjezd z různých směrů. Umožní dát přednost městské hromadné dopravě a reagovat na požadavek chodců na přechod křižovatky,“ uvedl náměstek primátora Jiří Nouza s tím, že průjezdnost křižovatky by se měla zvýšit zhruba o 15 až 20 %. 

Jak dále řekl, součástí nového řešení křižovatky je také řízený přejezd pro cyklisty, který cyklistům vyčleňuje jejich vlastní pruh. „Signalizační zařízení umožní cyklistům přejet křižovatku na kole, což je na této frekventované cyklotrase  významná výhoda,“ dodal náměstek Nouza. Křižovatka leží na cyklotrase A22, která vede z Braníku od Barrandovského mostu, přes Krč, Chodov a Opatov na Háje a v budoucnu bude pokračovat přes Petrovice, Uhříněves do Kolovrat, kde Prahu opustí směrem na Říčany.

Součástí rekonstrukce byly i stavební úpravy pro nevidomé, posun stožárů veřejného osvětlení a úprava autobusové zastávky směrem do centra.      

V průběhu rekonstrukce, která byla zahájena 1. října, byla křižovatka vybavena provizorním světelným signalizačním zařízením a na řízení spolupracovala Policie České republiky. Rekonstrukci světelného signalizačního zařízení provedla společnost ELTODO dopravní systémy, s.r.o., v rámci smlouvy o obnově a rekonstrukci světelných signalizačních zařízení v Praze.