Sekání trávy mají na starosti vlastníci jednotlivých pozemků. Na území hlavního města jsou některé ve správě magistrátu, jiné ve správě městských částí. Samotné sekání zajišťuje buď Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK), případně smluvní dodavatelé městských částí. V případě TSK se však od 1. dubna změnil status z příspěvkové organizace města na akciovou společnost. Nyní je tak třeba na úkony vystavovat objednávky.

„Z městských částí, ale i od samotných lidí mi přišlo na neposekané trávníky dost stížností. Je mi jako matce jasné, že zvlášť v době výskytu klíšťat je to pro rodiče veliký problém. Zaúkolovali jsme proto TSK a magistrátní odbor hospodaření s majetkem, aby městským částem se sekáním trávy pomohly,“ sdělila primátorka Adrian Krnáčová.

Občané na některých místech Prahy si stěžují, že tráva není posekaná. Ztěžuje to život například pejskařům, ale i lidem, kteří na travnatých plochách sportují či tráví volný čas.

Situace se velmi různí městská část od městské části. Někde vše funguje skvěle, jinde jsou problémy. Je třeba trávu urychleně posekat a zároveň nastavit fungující systém, aby se potíže neopakovaly,“ zdůraznil Dolínek, podle nějž je zásadní spolupráce s vedením městských částí. „Někteří starostové pouze křičí do médií, jiní pracují a problémy řeší. Skvěle funguje spolupráce například se starostou Prahy 8 Romanem Petrusem. Nicméně posekat je nutné všude, proto už jsem vydal pokyny, aby magistrát pomohl všude, kde městské části nestíhají nebo systém nefunguje,“ řekl Dolínek.

Náměstek primátorky Dolínek zároveň prosí občany, aby využili aplikace zmente.to a upozorňovali na místa, kde není posekáno. Náprava bude zjednána v urychleném režimu.