Magistrát hl. m. Prahy vyslyšel přání z řad držitelů parkovacích karet ZTP a ZTP/P a v rámci inventarizace, která probíhala od roku 2017 do roku 2018, získal údaje o lokalizaci a parametrech sdružených vyhrazených parkovacích stání. Každá modrá ikona se symbolem vozíku na Mapě přístupnosti popisuje, o jaký typ vyhrazeného stání se jedná, jeho délku a šířku, a k dispozici jsou také informace o materiálu a stavu povrchu.

„V průběhu letošního roku budou doplněny informace o přístupu ke stání z nejbližší pěší komunikace a přibyde také fotodokumentace. Všechna kritéria jsou navíc průběžně prověřována,“ říká náměstek primátora pro oblast dopravy Adam Scheinherr. Filtr dopravní stavby zobrazuje údaje také o bezbariérové přístupnosti stanic metra a železnice. V současné době je zmapováno 16 objektů v této kategorii.

Uživatelé si mohou z jednoho místa dohledat informace o dostupnosti objektu podle typu občanské vybavenosti, tedy například pro oblast kultury, úřadů, služeb, sociálních služeb, zdravotnictví, bankomatů, sportu, restauračních zařízení apod. Mapa zobrazuje tři kategorie přístupnosti - plně přístupné, částečně přístupné a nepřístupné.

Každý zmapovaný objekt je zároveň charakterizován 11 piktogramy, které popisují sklon a povrch průchozích částí, schody, úzké dveře, bezbariérovou přístupnost WC a další důležité informace pro větší komfort návštěvníků. Projekt Mapa přístupnosti mimo jiné získal v minulosti ocenění od Národní rady osob se zdravotním postižením v ČR. Od roku 2017 existuje také anglická mutace na adrese: www.pragueaccessibilitymap.eu.