„Výsledkem jednání je, že k prostorám Na Bohdalci nyní přibyde 16 míst v učebně Dopravního podniku. Mezitím budeme pracovat na úpravě a vybavení nábytkem a počítači další učebny Na Bohdalci, kde tak od 1. února bude celkem 50 míst,“ řekl ředitel odboru Josef Mihalík. „Situace se tak v polovině ledna stabilizuje: kdo si začne nyní dělat autoškolu, bude v březnu skládat zkoušku bez časové prodlevy. V průběhu příštího roku by k šestnácti komisařům mělo přibýt dalších šest na výpomoc. Ti na přelomu března a dubna složí zkoušku komisaře, budou sice vykonávat jinou práci, ale v době zvýšeného zájmu o složení zkoušek o řidičská oprávnění budou připraveni nám pomoci,“ dodal ředitel.

„Jsem rád, že jsme situaci společně s magistrátem zdárně vyřešili a věřím, že zkoušky budou od nynějška skládány v řádných termínech,“ řekl Ondřej Horázný, který zastupuje autoškoly.

Zkoušky žadatelů o řidičská oprávnění jsou nyní prováděny zkušebními komisaři v počtu patnácti osob v požadovaných termínech s tím, že od 1. 2. 2012 nastoupí další komisař, takže celkový počet komisařů stoupne na šestnáct.