„Z vybraných snímků je vidět, že i v hlavním městě lze pořídit unikátní záběry. Praha má krásnou přírodu a je stále co objevovat. Doufám, že zájem o tuto kategorii v příštích letech bude stoupat,“ říká radní hl. m. Prahy Jana Plamínková.

Veronika Souralová, porotkyně letošního ročníku Czech Nature Photo a současně i ředitelka galerie Czech Photo Centre k soutěži uvedla: „Považujeme ji za silný nástroj vzdělávání a motivace k ochraně přírody a doufáme, že fotografie unikátní přírody, která nám všem mizí před očima, dokáže veřejnost přesvědčit o naléhavosti její ochrany.“

Fotografie nominované v kategorii - Příroda v Praze:

Příroda v Praze - Jiří Durdík - Prosím před lidmi ne

Příroda v Praze - Petr Kocourek - Labutí královna

Příroda v Praze - Ivan Mikšík - Krčský muflon

Partnery letošního ročníku soutěže Czech Nature Photo jsou Magistrát hlavního města Prahy, Lesy ČR, Zoo Praha, Národní zemědělské muzeum a Krkonošský národní park.  Hlavním komerčním partnerem je společnost Olympus, která věnuje i ceny v hlavních kategoriích a dále pak také společnosti Trigema, CEWE Color, Sklárny Rückl, Nielsen, Fujifilm. Hlavním mediálním partnerem je Český rozhlas 1 Radiožurnál. Podrobné informace jsou k dispozici na: https://www.czechpressphoto.cz/cnp/.