Realitní portál hl. m. Prahy má za sebou úspěšný půlrok fungování. Za tu dobu se podařilo kapacitně zvládat nejrůznější dotazy občanů k jednotlivým nabídkám. A nyní, po zkušební době, se začalo pracovat na další fázi rozvoje portálu.

Rozšíření přitom bylo plánované až na příští rok. „Zahájili jsme tuto fázi dříve, protože bylo hodně dotazů od občanů směřováno k nabídkám, které na portále nenašli. Mnoho lidí totiž nerozlišuje, jestli se jedná o majetek spadající pod Magistrát hlavního města Prahy či městské části. Jejich dotazy chápeme a chtěli jsme jim vyjít vstříc, proto jsme proaktivně oslovili městské části a nabídli jim možnost spolupráce, abychom docílili postupného sjednocení nabídky městského majetku,“ říká radní hl. m. Prahy pro oblast majetku Karel Grabein Procházka.

Na portálu už se objevily nabídky z Prahy 7. „Jako první s námi zahájila jednání Praha 7, která již učinila konkrétní kroky k uveřejnění prvních nabídek. Dále v současné chvíli jednáme s Prahou 18 či 22 a věřím, že další části se budou přidávat,“ popisuje radní Procházka.

Webovou stránku navštěvuje opakovaně okolo 10 tisíc lidí měsíčně a za půl roku zkušebního provozu byla zveřejněna nabídka stovky objektů převážně k pronájmu. Bytů bylo v tomto případě 57, nebytových prostor 38, dále byl nabídnut jeden dům a čtyři pozemky. Největší zájem byl o byty v centru Prahy a na Černém Mostě.

Cílem vytvoření portálu byla možnost seznámení se s nabídkami městského majetku v Praze na jednom místě. Občané také nemusí procházet jednotlivé úřední desky a webové stránky městských částí a magistrátu.