Praha chce prostřednictvím svého připojení ke Světovému dni dárců kostní dřeně poděkovat lidem, kteří takto dobrovolně a nezištně pomáhají společnosti. Magistrát hlavního města Prahy zároveň letos od Světového dne zdraví (7. 4. 2018) do Světového dne dárců kostní dřeně (15. 9. 2018) uskutečnil ojedinělou kampaň nazvanou „Až na dřeň“, která měla lidi motivovat k dárcovství.

Kampaň iniciovaná pravidelnými dárci krve z řad zaměstnanců pražského Magistrátu měla za cíl nejen k dárcovství krve přivést takzvané prvodárce, ale také otevřít téma dárcovství jako zcela samozřejmou aktivitu zdravého člověka.

Ke kampani magistrátu se připojili také zaměstnanci úřadů městských částí a některých příspěvkových organizací zřizovaných Prahou. V rámci kampaně se pro dobrovolné bezplatné dárcovství krve rozhodlo přes 150 zaměstnanců a přes 30 z nich se nechalo zapsat do registru dárců krvetvorných buněk, tedy kostní dřeně.

Zcela mimořádně tak pražská transfuzní pracoviště společně navštívili úředníci magistrátu a zapojených úřadů městských částí, učitelé vybraných pražských škol, herci Divadla Spejbla a Hurvínka, zaměstnanci pražské záchranné služby, pečovatelé zapojených domovů pro seniory, zaměstnanci Lesů hl. m. Prahy a Správy služeb.

Naprosto ojedinělou solidárnost také projevili studenti pražského gymnázia v Arabské ulici ve Vokovicích, když šli v rámci magistrátní kampaně darovat krev společně se svými učiteli.

K celé akci se rovněž připojí i společnost Technologie hlavního města Prahy spravující veřejné osvětlení. Její zaměstnanci zajistí, že se budova Magistrátu hl. m. Prahy i Petřínská věž zahalí do červené barvy. Pokud se Vám podaří zachytit toto výjimečné nasvícení, ať již té či oné budovy, můžete se s námi podělit o Vaše fotografie pomocí hashtagu #prahasviti. Snímky poté rádi uveřejníme na Facebooku hl. města Prahy a také na facebook.com/prahasviti.