/zpráva z 26. jednání Rady hl. m. Prahy 18. července 2017/

Dosud Praha za provoz Pražského centra kartových služeb platila 144 tisíc korun, tedy více jak 1,7 milionu korun ročně. Ukončením provozu tak město končí i s poslední pravidelnou platbou spojenou s Opencard.

Definitivně ukončujeme systém, na kterém byla Opencard vydávána a to v podstatě znamená absolutní tečku za celým tím příběhem, který Prahu stál 1,7 miliardy korun. Ten systém už nebudeme potřebovat a já jsem ráda, že se v provozu výborně osvědčila Lítačka, kterou navíc dál rozvíjíme,“ říká Adriana Krnáčová, primátorka hlavního města.

Přechod z Opencard na Lítačku byl zahájen v druhé polovině roku 2015, kdy tehdy ještě společnost Operátor Opencard, a.s. (nyní Operátor ICT, a.s.) realizovala potřebné kroky směřující k přípravě, zavedení a následnému spuštění pilotního provozu systému Lítačka (pilotní provoz zahájen v březnu 2016) sloužícího k vydávání a provozu čipových karet Lítačka pro odbavování cestujících v pražské hromadné dopravě. V návaznosti na úspěšně ukončený pilotní provoz je systém Lítačka od listopadu 2016 provozován v ostrém provozu, a to jak za ekonomicky, tak i provozně výhodnějších podmínek.

„Nikdo nemusí mít obavy, že by konec toho systému způsobil nějaké komplikace nebo nepříjemnosti. Jde spíše o formální krok, který je ale pro město velice důležitý, protože nás zbavuje posledních pozůstatků Opencard,“ dodává primátorka Adriana Krnáčová.