„Zajištění bezpečnosti školáků při cestě do školy je jednou z priorit vedení hlavního města Prahy. Na začátku září jsou děti často myšlenkami ještě na prázdninách a nemusí se plně soustředit na dodržování bezpečnosti na pozemních komunikacích. Pevně věřím, že díky dohledu strážníků se začátek školního roku obejde bez potíží, stejně jako tomu bylo v minulosti,“ uvedl Libor Hadrava, pražský radní pro oblast bezpečnosti a prevence kriminality.

Na zajištění bezpečnosti dětí bude v metropoli v prvních dnech školního roku dohlížet celkem 254 strážníků. Městská policie tak bude přítomna u 153 pražských základních škol a 174 přechodů pro chodce. Od druhého zářijového týdne pak bude pod dohledem strážníků  každý všední den po celý školní rok více než 110 přechodů v čase od cca 7.15 až do 8.00 hodin.

Jak však radní Hadrava současně dodává, pravidelný začátek školního roku není výzvou jen pro městské strážníky. Důležitý je i vliv rodičů.

„Nesmí zapomínat, že právě oni jsou pro děti tou nejdůležitější osobou. V tomto případě by měli jít dětem příkladem. Ať již vlastním chováním a dodržováním pravidel, ale také obecně platnými radami. Třeba jen, že před přecházením silniční komunikace, je na místě se správně rozhlédnout na obě strany, nebo že nejkratší cesta do školy ještě neznamená tu nejbezpečnější.“

Pražská městská policie apeluje také na všechny řidiče, aby i oni věnovali maximální pozornost provozu na pozemních komunikacích, a to nejen v blízkosti přechodů.