Majáles nepředstavuje jen dnešní slavnostní průvod Prahou a odpolední, potažmo večerní open air festival Areál PVA v Letňanech. Znamená především vyvrcholení řady akcí, které si organizují studenti jednotlivých škol. V rámci třináctého ročníku zahájeného pražskou primátorkou se již uskutečnilo znovuspuštění Studentské Prahy. O co konkrétně jde, vysvětluje Adriana Krnáčová.

„Vím, že studenti mají spoustu skvělých nápadů, které by chtěli přenést z papíru do reality, ale často naráží na bariéry v podobě samosprávy. Takže jsem nadšená z toho, že můžeme znovu rozjet projekt Studentská Praha. Kdy zástupci studentů a odborníků z města dají hlavy dohromady a zkusí společně některé nápady za podpory Prahy zrealizovat,“objasnila primátorka a dodala: „Jsem ráda, že dnes mohu být u toho, že město spojí síly se studenty a společně dáme dohromady spoustu originálních nápadů, jak Prahu ještě více oživit.“

V průběhu open-air festivalu se uskuteční volba Krále, Královny, Prince a Princezny Majáles, koncerty kapel a známých interpretů a připraven je i bohatý doprovodný program. Na přípravě Pražského Majálesu se aktivně účastní studenti a studentské organizace ze všech pražských vysokých a středních škol. Akce je vždy pod záštitou rektorů pražských univerzit a každoročně se jí účastní desetitisíce návštěvníků.

Více informací na: www.praha.majales.cz