„Vítězství v soutěži Manažer roku 2016 mi udělalo opravdu velkou radost. Úřad ale může být úspěšný jen díky svým zaměstnancům. Mé poděkování tedy patří celému týmu,“ uvedla k úspěchu Martina Děvěrová.

Martina Děvěrová je ředitelkou Magistrátu hl. m. Prahy od roku 2015. Stojí v čele instituce, jejíž náplní je poskytovat veřejné služby ke spokojenosti občanů i k všestrannému rozvoji hlavního města Prahy.

„Mé životní krédo vychází z Konfucia a zjednodušeně znamená: Když nevíš, tak se zeptej. Nikdo nejsme geniální, každý známe jen určitou oblast a je potřeba se nebát zeptat. Konfucius dokonce říká, že je lepší se zeptat a být pět minut za hlupáka než se nezeptat a být hlupákem celý život. A pro naplnění tohoto kréda je strašně důležité mít kolem sebe lidi, kterých se můžete zeptat. Proto se snažím obklopovat lidmi, ve které mám důvěru a o nichž vím, že jsou odborníci, což se mi, myslím, daří,“ doplnila Děvěrová.

Za své největší úspěchy považuje Martina Děvěrová zavedení systému benefitů, zřízení práce z domova a přípravu vzniku školky pro zaměstnance. Magistrát pod jejím vedením zároveň pravidelně umísťuje v soutěži rovných příležitostí s názvem Úřad roku Půl na půl, kde v loňském roce obsadil druhé místo.

Zoologická zahrada hl. m. Prahy včera slavila hned tři úspěchy. Její ředitel Miroslav Bobek zvítězil v soutěži Manažer roku 2016 v kategorii manažer odvětví. Za zoologickou zahradu, ale ještě včera přebral další dvě ocenění v soutěži Zlatý středník. Zoo se umístila na druhém místě za svůj facebookový profil a na třetím místě za časopis Trojský koník.

„Včera to byl neuvěřitelný den nejen pro mě, ale pro celou zoologickou zahradu. Získali jsme tři ocenění ve dvou prestižních soutěžích. Osobně to považuji za ocenění všech zaměstnanců, kteří dělají všechno pro to, abychom věnovali maximální péči zvířatům a návštěvníci se u nás cítili příjemně,“ uvedl ředitel Zoologické zahrady hl. m. Prahy Miroslav Bobek.

Zoo Praha funguje v hlavním městě již 86 let. Tento týden uvítal Miroslav Bobek jubilejního šedesátimiliontého návštěvníka. Zahrada se pod jeho vedením stala také čtvrtou nejlepší zoo na světě a slaví chovatelské úspěchy i rekordy v návštěvnosti (např. minulý rok). Úspěšné jsou i projekty na záchranu divokých zvířat – například divokých koní v Mongolsku. Miroslav Bobek je ředitelem Zoologické zahrady hl. m. Prahy od 1. 1. 2010.