Po necelých dvou letech fungování se Prague Startup Centre etablovalo mezi hlavní hráče podporující podnikání a inovace v hlavním městě. Programů a služeb Prague Startup Centre v Paláci Adria využilo do dnešního dne více než 40 startupů, našimi akcemi prošlo mnoho tisíc účastníků. „Je mi potěšením sledovat úspěchy a růst pražského inkubátoru v tak krátkém čase. Výše investic do inkubovaných startupů jen potvrzuje, že jsme se vydali správným směrem a Praha má obrovský podnikatelský potenciál, který začíná využívat,“ říká primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová.

Nejvyšší investici (32 mil. Kč) získali VRgineers, dodávající brýle pro virtuální realitu například automobilkám jako BMW nebo Škoda Auto. Díky podpoře Prague Startup Centre se VRgineers dostali do Izraele. Investici ve výši 28 milionů od fondu Reflex Capital a Fast Forward získal startup Spaceti, který sídlí v Prague Startup Centre již od jeho vzniku. Spaceti vyvíjí chytrou technologii sloužící k navigaci uvnitř budov. „S PSC spolupracujeme dva roky. I díky jeho podpoře jsme vyrostli od myšlenky do společnosti s dvaceti projekty v několika evropských zemích,“ doplňuje Max Verteletskyi, CEO Spaceti. „Pro unikátní technologii Spaceti jsme byli prvním referenčním zákazníkem i pro tzv. chytré židle sledující obsazenost místností v reálném čase a jsme na to pyšní, že jsme mohli úspěchu takto dopomoci,“ komentuje Michal Zálešák, ředitel Prague Startup Centre konkrétní spolupráci.

Investice v řádech desítek milionů získaly také startupy BattSwap (výměnné baterie pro elektromobily), Neuron Soundware (inteligentní detekce zvuku) a Ice Gateway (chytré lampy), mnohamilionovou investici zase Davinci Travel Systém (B2B rezervační hotelová platforma).

„Přes 100 milionů korun získaly hardware startupy, právě těmto nabízíme unikátní pomoc a mentoring v programu Prague IoT Centre (www.pragueiotcentre.cz) a možnost sedět v jedné z našich dvou poboček v Praze - v Paláci Adria či v Pražské tržnici,“ dodává Michal Zálešák.