„Jsem velmi ráda, že se podařilo uspořádat již druhé zasedání Středoškolského sněmu. Možnost participace mladých lidí na rozhodování o budoucím směřování našeho města je dle mého názoru velmi žádoucí. Právě tento sněm, na jehož půdě se probírají a budou probírat nejrůznější témata, jako je doprava, veřejný prostor, územní plán, školství apod., je pro takovouto participaci ideální platformou,“ uvedla radní Ropková.

Stěžejním bodem jednání, kterého se účastnili zástupci z přibližně 60 pražských škol, byla volba předsednictva sněmu. O post předsedy sněmu projevilo zájem celkem šest kandidátů. Vítězem volby a historicky prvním předsedou sněmu se stal Dominik Duchek z Gymnázia Arabská. Místopředsedy sněmu byli zvoleni Ondřej Maršák (Gymnázium Omská) a Josef Polášek (Gymnázium Jana Keplera).

„Mým cílem je zajistit silný a stabilní sněm, který bude sdružovat co nejvíce středoškoláků a zároveň bude nepostradatelným partnerem Magistrátu hlavního města Prahy při zlepšování našeho města,“ uvedl nový předseda sněmu Duchek.

Po volbě vedení sněmu následovala debata nad tématy, jež si zástupci středních škol vybrali na předchozím jednání. V rámci prvního tématu, dopravy, se studenty diskutovali náměstek primátorky Petr Dolínek, ředitel ROPIDu Petr Tomčík a Jiří Došlý za Dopravní podnik hl. m. Prahy. Debata se soustředila zejména na návaznost veřejné hromadné dopravy, ekologicky šetrné způsoby veřejné dopravy v podobě elektrobusů, SMS jízdenky ve vlacích, či možnost vydávání zpožděnek.

K druhému tématu, kterým byla oblast školního stravování, se studenty přišly debatovat Lenka Němcová, ředitelka magistrátního odboru školství a mládeže, a Ilona Kumžáková Richterová, metodička školního stravování. Zde byl největší prostor věnován financování jídelen, rigidnosti stávající legislativy týkající se školního stravování a možnosti zavedení vegetariánských jídel, která nejsou ve školních jídelnách samozřejmostí.