Cílem ankety je zmapovat preference obyvatel České republiky v oblasti volnočasových aktivit. Má celkem deset kategorií, v nichž lidé přidělují hlasy pro kraj, kterému dávají přednost: LETNÍ DOVOLENÁ; PĚŠÍ TURISTIKA; CYKLOTURISTIKA; FOLKLOR A TRADICE; LÁZNĚ, LÁZEŇSTVÍ, WELLNESS; PAMÁTKY/HISTORICKÁ MÍSTA; ZIMNÍ DOVOLENÁ; VÝLETY S DĚTMI; KONĚ A KOŇSKÉ STEZKY; ZÁŽITKY A ADRENALIN.

Praha obdržela nejvíce hlasů v kategorii PAMÁTKY/HISTORICKÁ MÍSTA. Diplom za 1. místo převzala předsedkyně Výboru pro kulturu, památkovou péči, výstavnictví, cestovní ruch a zahraniční vztahy Zastupitelstva hl. m. Prahy Eliška Kaplický Fuchsová.

„Právoplatně se můžeme pyšnit největší městskou památkovou rezervací na světě. A proto jsme v této kategorii největším favoritem,“ řekla Eliška Kaplický Fuchsová.

„Chtěl bych poděkovat všem, kteří pro Prahu hlasovali. První místo mne těší a já bych rád připojil pozvání k návštěvě hlavního města – zvlášť v letošním roce, kdy oslavujeme 25 let od zapsání historického centra na Seznam světového dědictví UNESCO a připravujeme zajímavé doprovodné akce,“ uvedl radní hl. m. Prahy Jan Wolf.

Praha uspěla i v dalších kategoriích: ZÁŽITKY A ADRENALIN - 1. místo a 2. místo v kategorii VÝLETY S DĚTMI.  

Anketa probíhala od 1. října 2016 do 31. ledna 2017. Zúčastnilo se 9 873 hlasujících, z hlediska věku respondentů byla nejpočetnější skupina ve věku 20 až 40 let – celkem  37,67% účastníků.