Tuto sobotu se k Hodině Země připojí i Praha tím, že zhasne slavnostní osvětlení některých významných budov a památek,“ sdělil pražský primátor Bohuslav Svoboda. „Půjde opravdu jen o symbolické gesto, protože pro město, jako je Praha, je například vypnutí pouličního osvětlení s ohledem na bezpečnost Pražanů nemožné. Jako efektivnější se mi jeví zavádění moderních úsporných svítidel do veřejného osvětlení a hospodárné nakládání s energiemi,“ dodal pražský primátor.

Ředitel Magistrátu hl. m. Prahy Martin Trnka upřesnil, o které významné objekty se jedná: „V Hodině Země bude vypnuto slavnostní osvětlení například u pražských dominant, které jsou ve vlastnictví Hlavního města Prahy, jako je Staroměstská radnice, Clam-Gallasův palác a Nová radnice. Pokud vím, bude také vypnuto slavnostní osvětlení Vyšehradu, Petřínské rozhledny, Obecního domu, Karlova mostu i věží na jeho obou koncích -  Malostranské a Mostecké.“ Pražští radní vyzvali také organizace zřizované městem, aby se rovněž k Hodině Země připojily.

V rámci Hodiny Země zhasínají svá světla světově známé dominanty jako pyramidy a Sfinga v Gíze, Eiffelova věž v Paříži, most Golden Gate v San Franciscu, Stolová hora v Jihoafrické republice nebo londýnský Big Ben. V České republice se loni této akce zúčastnilo 134 měst a obcí.