Jsem ráda, že se nám daří naplňovat vizi, kterou jsme si stanovili a postupně Výstaviště proměňovat v místo, které je otevřeno lidem a kam si Pražané rádi najdou cestu,“ říká primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová s tím, že cílem všech nových aktivit je snaha otevřít se co nejvíce návštěvníkům a přicházet se zajímavými projekty.

Už nyní si lidé mohou všimnout zrekonstruované budovy Lapidária, ale těšit se mohou především na novou vstupní bránu. Praha totiž ve spolupráci se společností Rozvojové projekty Praha, a.s. vyhlásila architektonickou soutěž na úpravu vstupního prostoru do areálu a hodnotící komise už vybrala nejlepší návrh. Soutěžilo se o návrh dvou vstupních bran a řešení přilehlých veřejných prostranství. „Termín realizace nové vstupní brány je plánován na příští rok a projekt bude stát přibližně 15 milionů korun. Těší mě, že se nám ten prostor konečně podaří propojit s veřejným prostorem a přilehlou Stromovkou,“ dodává Adriana Krnáčová.

Ještě v letošním roce otevřeme griloviště, začneme budovat vodní biotop, vznikne bikrosová dráha nebo park vodních sportů a her,“ popisuje další plánované úpravy Karel Grabein Procházka, radní pro oblast správy majetku. Postupná proměna holešovického Výstaviště a snaha o otevřenost je i důvod toho, proč Výstaviště upustilo od stávajícího loga, které znázorňuje jen siluetu Průmyslového paláce. Nové logo, jehož autorem je Dominik Herr z agentury Hemispheres, je volně inspirováno konstrukčními elementy budovy paláce a svou pestrostí odkazuje i na další prvky typické pro areál – četné vitráže, které dávají akcím na Výstavišti nezaměnitelné kouzlo a také jeho cesty. „Díky novému logu se areál posouvá ve své vizuální identitě dál a chce se profilovat jako multifunkční areál,“ říká Pavel Klaška, předseda představenstva Rozvojové projekty Praha, a.s.

Kromě vizuálních změn však čeká Výstaviště také řada novinek, které obohatí jeho program. Už 17. května vznikne v jeho prostorách nejmodernější letní kino v Praze. Nová letní scéna se uskuteční v dramaturgické spolupráci s BIO OKO. „Nejlépe technologicky vybavené letní kino naváže na tradici kina, které bylo v dolní části Výstaviště do roku 2000. Filmová představení budou formou Silent Cinema ozvučena přes sluchátka. Tím pádem nebude rušen noční klid pro okolní obytné domy, přestože bude kino umístěno přímo před Průmyslovým palácem,“ říká Pavel Klaška a dodává, že kino bude v provozu vždy od úterý do neděle. Vstupné bude činit 120 Kč, zapůjčení sluchátek bude zdarma na vratnou zálohu 100 Kč.

Příloha: Prezentace – vizualizace brány – vstupu (pptx)