„Dnešní krásné počasí nahrálo vítězům k novému rekordu dráhy.Gratuluji,“ řekl primátor Pavel Bém, který sledoval finále ze člunu, a pak přišel vítězům blahopřát.

Nejrychlejší posádce 97. primátorek, ve složení: Jirka David, Vitásek Petr, Matovička Jakub, Karas Tomáš, Houska Jakub, Buzrla Petr, Andrle Jan, Ouředníček Petr, Havel Vladimír, předal pražský primátor putovní cenu Primátorský štít a medaile za první místo.

Pražské Primátorky jsou tradičně tím nejprestižnějším závodem veslařského roku v Čechách. Zároveň je to ostrý test výkonnosti reprezentačních sestav na osmiveslicích, všichni čeští  nejlepší veslaři se představili na startu.

Pořadateli závodu jsou tradičně Český veslařský svaz, Pražský veslařský svaz a pět pražských veslařských klubů (ČVK Praha, VK Blesk, VK Smíchov, VK Slavia Praha a Bohemians Praha).

 

 


MUDr. Pavel Bém – primátor hlavního města Prahy

do funkce opětovně zvolen 30. 11. 2006, působnost v oblasti finanční a zahraniční politiky, oblast vztahů a spolupráce se Svazem měst a obcí ČR a Asociací krajů ČR, problematika čestných poct a čestného občanství hl. m. Prahy, problematika udílení znaků a praporů městských částí, užití znaku hl. m. Prahy, organizace protidrogové a protialkoholní prevence, koordinace vztahů hl. m. Prahy k městským částem, oblast tělovýchovy.