Vedení radnice Prahy 12 uspořádalo dne 30. 7. 2015 setkání s náměstkem primátorky Petrem Dolínkem. Tým, který se společně s ním dostavil do historického Viničního domku v Modřanech, tvořili generální ředitel DPP Ing. Jaroslav Ďuriš, Ing. Ladislav Pivec, pověřený řízením TSK, zástupce ředitele IPR Mgr. Ondřej Boháč, ředitel ROPID Ing. Petr Tomčík, ředitel odboru rozvoje a financování dopravy HMP Ing. Tomáš Kaas, člen Cyklokomise RHMP Ing. Květoslav Syrový a Ing. Alexandra Kdýrová, pověřená vedením odboru strategických investic HMP. Prahu 12 reprezentovala starostka PhDr. Daniela Rázková, místostarostové Robert Králíček, Zbyněk Boublík a Jan Marhoul, a dále trojice radních - František Adámek, Lenka Vedralová a Milan Maruštík.

Celkem devět témat, která plánovali zástupci Prahy 12 probrat, nebylo možné vměstnat do předem daných dvou hodin času. Nejvíce prostoru se dostalo otázce napojení Modřan na pražský okruh. Petr Dolínek zmínil očekávanou výši této investice 2,4 miliardy korun u liniové varianty. Místostarosta Boublík upozornil na potřebu ošetřit už v projektu občanskou vybavenost, která by byla touto variantou dotčena, konkrétně stávající fotbalové hřiště a tenisové kurty. Starostka Rázková pak připomněla nedávné usnesení Rady MČ, která s ohledem na to, že liniová varianta byla soudně napadena, zvolila jako druhou, záložní také variantu mostní. „Byl by to návrat o osm let zpátky,“ soudí Ing. Kdýrová. Radní Adámek přiznal, že ani v samotné koalici nepanuje na napojení na okruh jednotný názor. Zmínil rovněž hlukovou studii, která v místech, kudy by měla vést trasa liniové varianty, zjistila v několika případech překročení limitů už za současného stavu, což je hlavní příčinou negativních názorů na liniovou variantu.

„IPR chystá soupis všech velkých investičních akcí v oblasti dopravy v řádu desítek miliard korun, ke kterému se pak budou jednotlivé městské části vyjadřovat, aby upozornily, co v něm chybí nebo nechybí. Magistrát si pak na základě toho ujasní priority,“ informoval přítomné Petr Dolínek.

„Pro místní lidi je důležité, aby se intenzita dopravy rozprostřela co nejrovnoměrněji. To se v případě napojení na okruh neobejde bez otevření již existujícího, betonovými pražci blokovaného napojení u Břežan,“ zdůraznila starostka Rázková. „Nechci se k ničemu zavazovat,“ reagoval na to Petr Dolínek a připomněl, že například obchvat Písnice, další z důležitých prvků tohoto problému, je zatím pouze na papíře.

Petr Dolínek se rovněž zajímal o otázku nových zastávek autobusů na Praze 12. „Uvítali bychom obnovení linky na Točnou a Cholupice,“ informovala ho radní Lenka Vedralová, která se na místě domluvila s ředitelem ROPID na častější, intenzivní komunikaci nejen o tomto problému. Řeč došla i na otázku bezbariérovosti stanice metra C Kačerov.

Náměstek primátorky Praze 12 doporučil užší spolupráci se starostou Prahy 4, co se týče vazeb autobusů na stanice metra, a probrat v té souvislosti i tramvaj č. 17; její provoz na území těchto dvou městských částí se totiž svých charakterem blíží provozu budoucího metra D. To vede k tomu, že podél této trasy řidiči odstavují auta jako na záchytném parkovišti. „Otázku parkování jsme se s TSK domluvili nechat plně na rozhodnutí městských částí,“ sdělil Petr Dolínek.

Vedle napojení na okruh bylo nejzávažnějším diskutovaným problémem zbudování nové radnice. „Máte moji podporu,“ sdělil Petr Dolínek. „Doporučuji se ale inspirovat zkušenostmi jiných městských částí. Poměrně zdařilá je varianta Prahy 4, zatímco Praha 6 opravila stávající radnici a původně plánované náklady 380 miliónů narostly na téměř 900 miliónů! Praha 7 zase tak dlouho zvažovala, až skončila bez radnice, sídlí ve vládní budově a nemá žádné řešení. Vyhněte se megalomanství Prahy 6 i právní nejistotě Prahy 8…“

Náměstek Dolínek vstřícně přijal evropskou strategickou výzvu PO2/SC5, na kterou magistrátní představitele upozornil zastupitel Prahy 12 - děkan strojní fakulty ČVUT prof. Michael Valášek. Výzva, jejímž cílem je umožnit v jednotlivých krajích rozvoj inovačního prostředí, staví na podnikavosti soukromého sektoru a spolupráci s akademickou komunitou.

Diskutována byla rovněž možnost zbudování přírodního koupaliště v Modřanech a sportovní haly v místech mezi ulicemi Herrmannova a Čs. exilu, tedy projekty, u kterých se městská část neobejde bez spolupráce s magistrátem. Velmi povzbudivě zazněla z úst Petra Dolínka informace, že magistrát navýšil TSK prostředky na budování cyklostezek, ale nedostává se projektů. Praha 12 totiž aktuálně jeden takový projekt připravuje.