z jednání Výboru dopravy Zastupitelstva hl.m. Prahy konaného 11.6. 2009 ve velkém salónku (místnost 136), Mariánské nám. 2, Praha 1.

 

 

Přítomni: Ing. Karel Březina, Ing. Marcel Rückl, Petr Zajíček, Mgr. Petra Kolínská, Ing. Vladislav Mareček, Štěpán Šlosár, Radovan Šteiner, Ing. Petr Valenta, Ing. Antonín Weinert CSc., RNDr. Jiří Witzany Ph.D, Ing. Jan Heroudek

 

Omluveni:  Ing. David Vodrážka, Radek Lohynský

 

Ve 14:00 hod přítomné přivítal a jednání zahájil místopředseda Výboru dopravy ZHMP Ing. Marcel Rückl, který zároveň omluvil předsedu výboru Ing. Davida Vodrážku z dnešního jednání.

 

Schválení zápisu z minulého jednání ze dne 14.5..

 

Hlasování:         pro: 10

proti: 0

zdržel se: 0

 

Zápis byl schválen.

 

Ověřovatel zápisu: navržen byl Ing. Antonín Weinert CSc.

 

Hlasování:         pro: 10

proti: 0

zdržel se: 0

 

Ověřovatelem zápisu byl zvolen Ing. Antonín Weinert CSc.

 

Program:

 

  1. Protihluková stěna na Štěrboholské
  2. Zásady rozvoje pěší dopravy v Praze
  3. Principy zklidnění severojižní magistrály – sdružení Auto Mat
  4. Příprava Evropského týdne mobility 2009
  5. Program VD ZHMP na II. pololetí letošního roku
  6. Problematika přechodů pro chodce přes tramvajové tratě
  7. Různé

 

Hlasování:         pro: 10

proti: 0

zdržel se: 0

Program jednání byl schválen.

 

Bod 1: Protihluková stěna na Štěrboholské

 

Materiál přednesl Zbyněk Richter, starosta MČ Praha – Dolní Počernice. Jižní část Dolních Počernic obepíná Štěrboholská radiála, která byla uvedena do provozu v roce 1999. V té době se při této komunikaci realizovaly protihlukové stěny, které byly však nedokončeny a zůstala tam asi 60 – 70 metrová mezera. Po razantním nárůstu intenzit na této komunikaci (cca 60 tis. aut denně), se ukazuje, že hluk z této komunikace velmi negativně ovlivňuje přilehlou zástavbu. Tato skutečnost byla prokázána urbanistickou studií Dolní Počernice – jižní část, kde hluková studie, která byla provedena firmou Centrum protihlukové ekologie s.r.o. prokazuje nutnost dokončení protihlukových stěn na Štěrboholské radiále. Každoročně se v rozpočtu hl.m. Prahy objevují prostředky na dokončení protihlukových stěn na jak na této komunikaci tak i na protihluková opatření na nadřazené komunikační síti. Chtěl jsem požádat, zdali by bylo možno, aby z dnešního jednání vyplynulo doporučení, aby do rozpočtu hl.m. Prahy byla zařazena položka na dokončení protihlukových opatření na Štěrboholské radiále. Podle názoru odborníků, by tato částka nepřesáhla 1mil. Kč.   

 

Ing. Rückl: Vím, že protihluková opatření byla hrazena prostřednictvím ŘSD ČR, tak jsem se chtěl zeptat, jestli tato část je nárokována správně po hl.m. Praze respektive po TSK hl.m. Prahy.

 

starosta Richter: Štěrboholská radiála je ve správě TSK hl.m. Prahy. Státu je až ta část Pražského okruhu, která začíná přemostěním počernického rybníka.

 

Návrh usnesení: Výbor dopravy ZHMP doporučuje Radě HMP dokončit protihluková opatření v oblasti Dolních Počernic na Štěrboholské radiále.

 

Hlasování:         pro: 10

proti: 0

zdržel se: 0

Usnesení bylo schváleno.

 

Bod 2: Zásady rozvoje pěší dopravy v Praze

 

Materiál přednesl Mgr. Jaroslav Mach, odbor dopravy MHMP. Zásady rozvoje pěší dopravy v Praze byly zadány tímto výborem. Na vypracování materiálu spolupracovali odbor dopravy MHMP, TSK hl.m. Prahy, Útvar rozvoje hl. města Prahy, zástupci městských částí a neziskové organizace. Materiál spolu s předkládací zprávou jste obdrželi v předstihu. Chůze je základním a udržitelným způsobem dopravy a její využívání závisí zejména na podmínkách. Cílem předloženého materiálu je zlepšovat podmínky ve městě pro pěší dopravu. Materiál není koncipován jako závazný ani direktivní a jeho cílem je určit podmínky pro pěší dopravu, které považujeme za nejvhodnější. Materiál by měl být návodem pro úředníky, kteří  rozhodují o výstavbě města, o rekonstrukcích a dále by to měl být např. i návod pro urbanisty a projektanty.  

 

Diskuze:

 

Mgr. Kolínská: Navrhuji následující usnesení: Výbor dopravy ZHMP doporučuje Radě HMP, aby přijala zásady rozvoje pěší dopravy a na jejich základě připravila koncepci zklidnění dopravy ve prospěch nejohroženějších účastníků silničního provozu, který předloží Výboru dopravy s termínem např. do konce prázdnin.

 

Mgr. Mach: Vytvořit takovouto koncepci do konce prázdnin není dle mého názoru v silách odboru dopravy MHMP či Útvaru rozvoje hl.m. Prahy.

 

Mgr. Kolínská: Myslela jsem, aby se do konce prázdnin k zásadám vyjádřila Rada HMP, tak aby v případě souhlasu mohl být materiál zapracován do Územního plánu hl.m. Prahy. Záleží pak na Radě HMP, jak rychle tu koncepci vypracuje.  

 

Ing. Rückl: Navrhuji dát kontrolní termín do konce září.

 

Návrh usnesení: Výbor dopravy ZHMP doporučuje Radě HMP, aby přijala zásady rozvoje pěší dopravy s kontrolním termínem do konce září. A na jejich základě připravila koncepci zklidnění dopravy ve prospěch nejohroženějších účastníků silničního provozu.

 

Hlasování:         pro: 10

proti: 0

zdržel se: 0

Usnesení bylo schváleno.

 

 

Bod 3: Principy zklidnění severojižní magistrály – sdružení Auto*Mat

 

Materiál přednesl Michal Křivohlávek, sdružení AUTO*MAT. Studie, kterou jsem vám dnes rozdal je druhá část studie, kterou jste obdrželi v podkladech pro dnešní jednání. Severojižní magistrála je v současné době spojkou dálnic D8 a D1 a je vedena skrz město. Pan Křivohlávek dále představil prezentaci o nutnosti zklidnění severojižní magistrály jako celku a ne pouze v krátkém úseku např. v oblasti u Muzea. Dále uvedl, že má následující přání a žádost na Výbor dopravy ZHMP. Iniciativa AUTO*MAT žádá, aby Výbor dopravy vydal prohlášení, které umožní orgánům města se systematicky a cíleně zabývat komplexně zklidnění magistrály tzn. od Jižní spojky po Pelc - Tyrolku. Domníváme se, že odbor dopravy MHMP a Útvar rozvoje hl.m. Prahy jsou odborné organizace, které by společně měli tento materiál vypracovávat.

  

Diskuze:

 

Šlosár: Kromě Zastupitelstva hl.m. Prahy jsem i členem Zastupitelstva MČ Prahy 2 a můžu říci, že aktivita AUTO*MATu je mi milá. MČ Praha 2 se velmi intenzivně zajímá o zklidnění magistrály. Vytvoření konceptu zklidnění SJM vítáme a myslíme si, že o této problematice je nutné vést politické a odborné diskuze.

 

Zajíček: Souhlasím s tím, že je potřeba pracovat na zklidnění SJM, ale ne vždy představené obrázky mohou splňovat technické a ostatní normy, které u nás platí. Souhlasím s tím, že vámi představený materiál by mohl být prodiskutován orgány města.

 

Ing. Zděradička, Útvar rozvoje hl.m. Prahy: Asi tak před rokem zde na výboru náš ředitel Ing. Votava představil pohled útvaru na SJM, kde bylo skutečně doporučeno řešit magistrálu jako celek se všemi souvislostmi. Následně se projednávala studie firmy SATRA na tunelové řešení SJM u Muzea. Měli jsme na toto téma několik schůzek za účasti MČ Praha 1,2 a zpracovateli dokumentace. Ze závěrů schůzky jednoznačně vyplynul požadavek městských částí na ucelené řešení magistrály. Máme k tomu i písemná stanoviska, která jsme distribuovali směrem do Rady HMP. Jelikož další činnost v této problematice nemůže předběhnout zpracování nového územního plánu jsme se s městskými částmi dohodli že tato otázka bude ještě otevřena v rámci zpracování nového územního plánu. Rozhodně podporujeme snahu řešit magistrálu jako celek v součinnosti s odborem dopravy MHMP a TSK hl.m. Praha.

 

Mgr. Kolínská: Jestliže je tady je snaha řešit magistrálu jako celek je potřeba si ujasnit priority jestli je první Územní plán hl.m. Prahy nebo tato koncepce. Myslím si, že musí být nejdříve koncepce, která se má následně zapracovat do ÚPn hl.m. Prahy.

 

RNDr. Witzany: Zklidnění magistrály nelze řešit izolovaně od prstence městského okruhu a Pražského okruhu a spojujících radiál.

  

Mgr. Kolínská: Navrhuji následující usnesení výboru: Výbor dopravy ZHMP žádá Radu HMP, aby projednala studii iniciativy AUTO*MAT. Výbor dopravy žádá Radu HMP, aby zajistila zpracování konceptu zklidnění celé severojižní magistrály a tento materiál předložila k projednání Výboru dopravy ZHMP. 

 

radní Šteiner: Zde představený materiál nebyla studie, ale spíše prezentace, která bude projednána jak Útvarem rozvoje města tak i odborem dopravy a budeme s ní dále pracovat. Rozhodně však není ve stavu kdy by mohla být projednávána Radou HMP. Souhlasím s tím, že magistrálu je třeba vnímat v jejím celku. Klíčovým okamžikem zklidnění SJM bude dokončení severozápadní části městského okruhu a současně s tím jižní části Pražského okruhu.

 

Křivohlávek: Ano, toto není dopravní studie, je to koncept, který říká jakým způsobem můžeme o magistrále uvažovat.

 

Šlosár: MČ Praha 2 má zpracovány dvě studie na zklidnění SJM, věřím, že i jiné městské části mají své studie. Před schválením nového územního plánu bychom měli mít připraven návrh zklidnění celé SJM.

 

Ing. Weinert: Jsem přesvědčen o tom, že se shodneme na následujícím. Na zklidnění celé SJM by se mělo začít pracovat, materiál by měly zpracovat odborné útvary města, které by měly materiál  předložit v několika variantách našemu výboru. Byl bych rád, kdyby bylo přijato usnesení ve smyslu, že Výbor dopravy ZHMP žádá odborné orgány města o urychlené variantní zpracování zklidnění SJM.

 

Zajíček: Stopa SJM zůstane i v novém Územním plánu hl.m. Prahy a to jak bude využita respektive dopravně upravena nemůže být předmětem územního plánu.

 

Mgr. Kolínská: Územní plán řeší kolik budov a jakého charakteru bude okolo SJM. Myslela jsem, že Rada HMP by měla projednat tu textovou část předloženého materiálu. Mám návrh následujícího usnesení: Výbor dopravy ZHMP žádá Radu HMP, aby zajistila zpracování konceptu zklidnění celé SJM a tento materiál předložila k projednání Výboru dopravy ZHMP s kontrolním termínem září 2009. 

 

radní Šteiner: Rád poinformuji své kolegy o tom, že takový materiál existuje a předám jim jej k prostudování. Byl bych nerad, abychom dublovali programové prohlášení Rady HMP. Řada kroků v této věci byla podniknuta a na dané problematice se dále pracuje. A nerad bych, abychom úkolovali Radu HMP s problematikou, která již vyplývá z přijatého programového prohlášení Rady HMP.

 

Mgr. Kolínská: Právě proto, že Rada HMP na dané problematice pracuje, bylo by dobré zveřejnit nějaký dílčí výsledek. Kontrolním termínem myslím skutečnost jestli se Rada HMP k tomuto tématu vůbec dostane nikoliv termín předložení výsledného materiálu. 

 

Návrh usnesení: Výbor dopravy ZHMP bere na vědomí prezentaci iniciativy AUTO*MAT.

 

Hlasování:         pro: 8

proti: 0

zdržel se: 0

 

Usnesení bylo schváleno.

 

 

Výbor dopravy ZHMP žádá Radu HMP, aby zajistila zpracování konceptu zklidnění celé SJM a tento materiál předložila k projednání Výboru dopravy ZHMP s kontrolním termínem září 2009. 

 

Hlasování:         pro: 6

proti: 0

zdržel se: 2

Usnesení nebylo schváleno.

 

 

Bod 4: Příprava Evropského týdne mobility 2009

 

Materiál přednesl Ing. Jan Marek, odbor dopravy MHMP. Evropský týden mobility (dále jen ETM) se koná vždy od 16.9. do 22.9. Každý rok má jiné motto, avšak vždy je program zaměřen na udržitelnou mobilitu dopravy ve městě, podporu ekologické dopravy ve městech a změnu klimatu měst. Motto letošního ETM je „Naše město - naše klima“. ETM je evropská aktivita, národní koordinátora je pracovnice Ministerstva životního prostředí ČR Ing. Eva Veverková. Praha se k ETM připojila po osmé, ale program pořádá po sedmé. Letošní program bude obdobný jako v loňském roce s tím, že Evropský den bez aut bude pořádán v neděli 20.9.. Připravujeme návrh materiálu do Rady HMP o ETM. Velmi předběžný program celého týdne máte v dodaných podkladech.

 

Návrh usnesení: Výbor dopravy ZHMP podporuje účast hl.m. Prahy na Evropském týdnu mobility.

 

Hlasování:         pro: 8

proti: 0

zdržel se: 0

Usnesení bylo schváleno.

 

 

Bod 5: Program Výboru dopravy ZHMP na II. pololetí letošního roku

 

Zajíček: Chtěl bych poprosit, aby v říjnu k Radlické radiále zazněla informace o připravované průzkumné štole. A k bodu Blanka v listopadu bych poprosil, aby materiál byl zpracován včetně napojení na Strahovský tunel a jeho potřebné rekonstrukci před tímto napojením.

 

Šlosár: Poprosil bych, aby na září byl doplněn bod ke zklidnění severojižní magistrály. Tedy, aby se nám sem dostaly materiály, které zmiňoval pan radní Šteiner.

 

Ing. Rückl: Bod zklidnění SJM zařadíme na listopad.

 

Ing. Mareček: K bodu Bezbariérová přístupnost MHD žádám, aby byl přizván pan Prager, který je předsedou pracovní skupiny Praha bezbariérová.

 

Ing. Heroudek: Tento bod je tam zařazen na jeho podnět a tudíž počítáme s účastí pana Pragera.

 

Mgr. Kolínská: Navrhuji posunout rozpočet hl.m. Prahy na dřívější datum, protože asi 3.12. nebude velký prostor pro relevantní komentáře. Myslím, že na podzim se plánuje zveřejnění konceptu nového Územního plánu hl.m. Prahy, takže bychom mohli dostat nějakou informaci.

 

Ing. Rückl: Na 12.11. bychom zařadili informaci o přípravě návrhu rozpočtu hl.m. Prahy.

 

RNDr. Witzany:  Finanční výbor nebude projednávat priority v rámci dopravní kapitoly, to bychom si měli říci tady a tudíž si myslím, že i ten listopad je pozdě. K bodu Blanka prosím doplnit informaci týkající se omezení automobilové i pěší dopravy.

 

Ing. Adámek, ČD: Prosím o zařazení následujících bodů na 8.10. aktualizace rozvoje železniční infrastruktury na území hl.m. Prahy a informace o jízdním řádu 2009/2010.

 

Ing. Weinert: K tomu rozpočtu, myslím si že pan radní, který půjde s návrhem rozpočtu za dopravu do Rady HMP by měl nejdříve svůj návrh přednést zde na jednání. 

 

Zajíček: V září bychom měli vyhodnotit stávající dopravní opatření tedy zúžení Legerovy ulice.

 

Ing. Rückl: Shrnu tedy všechny návrhy.

 

 

Program  jednání Výboru dopravy ZHMP

na II. pololetí roku 2009

 

10.9. 2009 od 14.00 hod v místnosti č. 349

 

Potřebné bezbariérové úpravy v Praze 

Bezbariérová přístupnost MHD (DP hl.m. Prahy)

Celoměstsky významné změny ÚP SÚ HMP

Vyhodnocení zúžení Legerovy ulice

Problematika přechodů pro chodce

 

 

8.10. 2009 od 14.00 hod v zasedací místnosti Nové rady

 

Vyhodnocení průzkumu bezbariérové přístupnosti MHD

Zóny placeného stání (doplnění informací z března letošního roku)

Radlická radiála včetně informace o průzkumné štole

Aktualizace rozvoje železniční infrastruktury na území hl.m. Prahy

Informace o jízdním řádu 2009/2010

Projednání rozpočtových priorit v kapitole doprava rozpočtu hl.m. Prahy

 

 

12.11. 2009 od 14.00 hod v zasedací místnosti Nové rady

 

Zpráva o zimní údržbě komunikací ve správě TSK hl.m. Prahy

Preference MHD

Blanka (včetně napojení na Strahovský tunel a jeho rekonstrukce, omezení automobilové a pěší dopravy)

Postup konceptu zlidnění severojižní magistrály

 

 

3.12. 2009 od 14.00 hod v zasedací místnosti Nové rady

 

Výjezdní zasedání  - Pražský okruh (náhrada za zrušené výjezdní zasedání v I. pololetí)

 

 

 

Hlasování:         pro: 8

proti: 0

zdržel se: 0

 

Program byl schválen.

 

 

Bod 6: Problematika přechodů pro chodce přes tramvajové tratě

 

Materiál přednesl Ing. Pivec, 1. náměstek ředitele TSK hl.m. Prahy (ÚDI). Předně musím říci, že celý problém vznikl mimo orgány hl.m. Prahy. V roce 2006 vyšla vyhláška Ministerstva dopravy ČR (dále jen MD ČR), která v § 19 novelizovala předchozí vyhlášku č. 30 a řekla že není možné, aby přes tramvajové koleje byl vyznačen přechod typu zebra (dopravní značka V7), pokud současně na tomto místě není světelná signalizace. Protože v Praze je zhruba 730 míst kde se přechází přes tramvajové koleje bylo nám jasné, že naplnění této vyhlášky bude velmi problematické. Proto jsme několikrát ústně i písemně kontaktovali MD ČR a žádali o sdělení jakým způsobem máme tento problém řešit. Následně nám bylo sděleno, že máme postupovat dle novely vyhlášky č. 30 MD ČR. I přesto jsme hledali nějaké další cesty. Počátkem roku byl odbor dopravy MHMP upozorněn MD ČR, že nepostupuje v souladu s platnou právní úpravou. Na základě tohoto pokynu začaly příslušné silniční správní úřady v tomto roce naplňovat danou vyhlášku, tedy vydávat správní rozhodnutí. Nám jako správci komunikace nezbylo nic jiného než daná rozhodnutí respektovat, což proběhlo cca na 80 přechodech. Načež vznikl poměrně velký mediální problém a otázka co s nastalou situací dále. Asi před týdnem na MD ČR proběhlo jednání, které příliš světla do dané problematiky nevneslo. Jelikož se danou problematikou intenzivně zabýváme budou probíhat další jednání. Za posledních pět let došlo v Praze k 87 střetům chodců s tramvajemi na vyznačeném přechodu typu zebra, při čemž 8 chodců zahynulo 15 bylo těžce a 67 lehce zraněno. 

 

Johnová, Pražské matky. Naše sdružení a občané vnímají rušení přechodů jako své ohrožení a následné zhoršení podmínek pro občany. Uvítali jsme, že po protestech město zastavilo další rušení přechodů. Paní Johnová dále představila prezentaci na které uvedla příklady zrušených přechodů. 

 

Diskuse:

 

Ing. Josef Pokorný, ředitel odboru provozu silničních vozidel MD ČR. Podle našeho názoru je velká škoda, že k těmto razantním krokům dochází. Musím říci, že záměrem zmíněné novely  vyhlášky nebylo rušení přechodů. Stávající způsob řešení vnímáme jako krajní řešení a obdobná situace v dalších městech republiky nenastala. Musím se ohradit vůči skutečnosti, že jsme neupozorňovali Magistrát hl.m. Prahy na rozpor mezi platnou novelou vyhlášky a skutečností. Myslíme si, že řešení se světelnou signalizací je nejlepší, ale připouštíme i jiná řešení, kde by nebylo technicky možné světelnou signalizaci zbudovat. Ve věci krátkodobých řešení chceme s Magistrátem hl.m. Prahy nadále jednat a připouštíme i možné jiné návrhy za splnění určitých podmínek. Dále chceme novelizovat danou vyhlášku přesnými a jednoznačnými vyznačeními. Dále chceme zakotvit do novely, aby při zrušení přechodu byly i zrušeny stavební úpravy pro nevidomé, tak aby nebyli naváděni do vozovky tam kde nemohou bezpečně přejít.

 

Ing. Pivec: Děkuji zástupci Ministerstva dopravy ČR za vystoupení a děkuji za snahu řešení nastalé problematiky pomocí nástrojů, které máme a za obnovení prostoru pro přecházení v další novele vyhlášky.

 

Ing. Heroudek: Musím se ohradit vůči jedné věci a tou je skutečnost, že není pravda, že by Magistrát hl.m. Prahy 2 roky v této problematice nic nepodnikal. Myslím si, že jsme dostatečně ministerstvo informovali o dané problematice.   

 

Zajíček: Chtěl bych požádat odbor dopravy MHMP či TSK hl.m. Prahy o informaci zda se dá jako světelná signalizace chápat varovací světla před přibližující se tramvají.

 

Ing. Pivec: Novela vyhlášky jasně říká, že tam musí být použity signály S 9a, S 9b.

 

radní Štěpánek: Přednost chodců na přechodech je v zahraničí většinou nezpochybnitelná a není obdobným způsobem narušovaná. Zákon je v pořádku a je zřejmé, že chodec má absolutní přednost před auty, takže do vozovky na bílou zebru vstoupit může a akorát chodec si musí dát pozor na tramvaj před kterou samozřejmě přednost nemá. Zmatek do zcela jasné situace přinesla až nižší norma, která jasnou řeč zákona nabourala. Domnívám se, že pro vyřešení situace by mohlo dojít akorát ke zrušení zmíněné vyhlášky.

 

Ing. Mareček: Zajímá mě co se s touto problematikou bude dít dále a tudíž bych uvítal průběžné informace např. i emailem  o dané problematice např. prostřednictvím Výboru dopravy. Dále by mě zajímalo co se bude dít dále s těmi přechody, které již byly zrušeny.

 

Ing. Gál, vedoucí odboru dopravy MČ Praha 2. Souhlasím s tím, že zrušené přechody by se měly obnovit a novela vyhlášky by se měla zrušit. Problém vznikl při medializování absolutní přednosti chodců, protože nemáme absolutní přednost a právě proto vznikla tato vyhláška.  

   

Ing. Pokorný: Chtěl bych upozornit na důvody na základě kterých byla zpracována vyhláška. V důvodové správě je uvedeno, že veřejnost se domnívá, že má absolutní přednost, ale není schopna zvážit rizika při přechodu přes tramvajové těleso, protože ta zebra je vede a oni nejsou schopni adekvátně vyhodnotit situaci a zvážit případná rizika. Tudíž je stávající situace bezpečnostním prvkem. Všichni vnímáme skutečnost, že vyhláška se musí změnit, ale už je pak rozpor jakým způsobem ji nahradit. Domníváme se, že prosté vypuštění není adekvátním řešením. Nechme tedy prostor pro expertní skupinu, tedy nechme vzniknout standardní cestou daný dokument. Magistrát hl.m. Prahy bude jistě i připomínkovým místem. Úplně nejkratší termín kdy by mohlo dojít k novelizaci vyhlášky je tři měsíce.

 

Mgr. Kolínská: Dobrali jsme se k tomu, že se vyhláška bude novelizovat, ale zatím není řečeno co bude se zrušenými přechody, proto dávám následující návrh na usnesení. Výbor dopravy ZHMP žádá pana radního Šteinera, aby zajistil co nejkratší obnovu přechodů s termínem září letošního roku.

 

Ing. Rückl: Souhlasím s návrhem, ale jelikož je to v rozporu s platnou vyhláškou, tak se obávám, že to není realizovatelné, ale dávám hlasovat o tomto návrhu.

 

Hlasování:         pro: 3

proti: 0

zdržel se: 4

Usnesení nebylo přijato.

 

Ing. Heroudek: S Ministerstvem dopravy ČR budeme hledat nejrychlejší cesty jak většinu přechodů obnovit a zajistit bezpečné cesty pro pěší zejména i s ohledem na začátek nového školního roku.

 

 

Bod 7: různé

 

Ing. Valenta: Chtěl bych jen požádat, zdali by členové výboru mohli dostat informaci o stavu přípravy a zavedení systému placení parkovného formou SMS v zónách placeného stání.

 

Ing. Rückl: Prosím o přiložení této informace k zápisu z dnešního dne.    

 

 

 

 

 

 

 

 

Ing. David Vodrážka

předseda výboru dopravy

 

 

 

 

 Ing. Antonín Weinert CSc.  

ověřovatel zápisu

 

 

 

 

Ing. Jan Heroudek

tajemník výboru dopravy