Policie upozorňuje na to, že se v rámci cvičení bude pohybovat v oblasti Smíchova, konkrétně u zastávky Anděl, větší počet příslušníků jednotlivých složek IZS, tedy policistů, záchranářů a hasičů, a také figurantů.

Na cvičení participují také Magistrát hlavního města Prahy, Městská policie hlavního města Prahy, Dopravní podnik hlavního města Prahy a Městská část Praha 5. I zaměstnanci těchto složek budou cvičení přítomni.

Větší část cvičení se uskuteční uvnitř nákupního centra, nicméně dílčí úkony se budou odehrávat i na místech veřejnosti přístupných. Tyto venkovní prostory cvičení budou řádně označeny a budou dozorovány policisty a strážníky Městské policie hlavního města Prahy.

Apelujeme v tuto chvíli na širokou veřejnost. Pokud byste měli v úterý po půlnoci cestu touto lokalitou, respektujte, prosíme, pokynů přítomných policistů či strážníků. Ti budou připraveni poskytnout potřebné informace jak o tom, co se v místě události v danou chvíli děje, případně poradit i s náhradními trasami, jak místo konání cvičení obejít nebo objet.

V souvislosti se cvičením bude od cca 23:30 do cca 04:00 hodin v dotčené lokalitě omezen provoz MHD. Podrobné informace jsou k dispozici na stránkách Dopravního podniku hl. m. Prahy, a.s.

Další část cvičení se bude odehrávat ve Fakultní nemocnici Motol, kde bude nastaven traumaplán odpovídající takto mimořádné situaci a všichni zranění budou ze Smíchova do nemocnice transportováni. I v nemocnici budou pořadatelé, kteří budou veřejnost informovat o tom co se děje a kam jít, aby se jim dostalo potřebného ošetření či lékařské péče. Respektujte, prosíme, instrukce, rady a doporučení pořadatelů a personálu.