Projekt „Kraje pro bezpečný internet“ si klade za cíl spolupráci v oblasti prevence kyberkriminality napříč všemi 14 kraji. Na webových stránkách projektu jsou dostupné videospoty a e-learningové lekce. Novinkou je například seriál deseti krátkých videí pro děti a studenty s názvem Zkroť net. Hned, na jehož přípravě se podíleli známí youtubeři.

Projekt Kraje pro bezpečný internet vznikl v září 2013 za podpory Asociace krajů ČR. Právě díky zapojení krajů v oblasti kybernetické bezpečnosti mohly vzniknout e-learningové kurzy a on-line kvíz pro laickou i odbornou veřejnost. Praha se do projektu zapojila s usnesením Rady hlavního města z roku 2014. A předcházet kriminalitě ve virtuálním prostředí se stalo jedním z důležitých cílů města v oblasti prevence kriminality. Odbor bezpečnosti magistrátu se navíc tématu věnuje dlouhodobě. To mu umožňuje přispívat nabytými zkušenostmi k naplnění hlavního cíle projektu, kterým je informovat veřejnost o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoci.

V roce 2017 se řešení kvízu v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet zúčastnilo celkem 1 428 žáků a studentů ze 43 pražských základních a středních škol.

I letos – až do konce října - se žáci a studenti mohou zapojit do soutěžního kvízu, v rámci projektu se také uskuteční semináře pro školy a policisty a mezinárodní konference.