„Pokud jde o využívání internetu, žijeme v době, kdy děti v jedné z technických i sociálních oblastí předstihly generaci svých rodičů. Je proto nezbytné je vzdělávat a hovořit s nimi o trestně-právních aspektech jejich pohybu na internetu i sociálních sítích. Neboť mládež často nemá ponětí o tom, čeho se svým chováním dopouští a jaké to pro ni může mít následky. Internet je navíc silně manipulativní prostředí a některé z případů kybernetické kriminality se objasňují velmi komplikovaně. Kvalitní prevence je nezbytná. Konference navázala na svou dlouholetou tradici. Její účastníci trvale sledují bezpečnost jako kontinuální proces, a dobře si uvědomují, že hrozby se neustále vyvíjí a mění spolu s vývojem technologických možností,“ uvedl Libor Hadrava, radní hlavního města Prahy pro oblast bezpečnosti a prevence kriminality.

Letošní ročník konference svým programem oslovil především pracovníky policie, ICT specialisty státní správy a samosprávy, ICT koordinátory škol a pomáhajících subjektů a další odbornou veřejnost.

Odpolední součástí konference, která se konala ve velkém jednacím sále v budově Nové radnice, bylo i divadelní představení Ájy Marečkové a Sašy Staňkova s názvem Neslyším, ale jsem on-line. Tři příběhy ztvárněné dvojicí herců v něm reflektovaly problém bezpečnosti dětí na internetu. Po každé ze scén následovala diskuze s diváky, kteří měli možnost na příběhy reagovat, hodnotit ho či se vyjádřit, přičemž se jim dostalo základních informací, jak se chovat, aby se sami do podobné situace nedostali.