„Hlavním posláním celého dne bude zábava, radost a soutěže, u kterých se děti nejen pobaví, ale také naučí několik věcí. Jednotlivé složky a organizace je budou například učit, jak se o prázdninách chovat na cyklostezkách, v lesích, na koupalištích, hřištích a na silnicích,“ uvedla primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová, která se přijde v sobotu za dětmi podívat.

„Nejenom prázdniny, ale letní měsíce obecně jsou zejména u dětí spjaty s vyšším počtem úrazů i dopravních nehod. Naším záměrem proto bylo využít dobrou příležitost, jak děti současně pobavit, ale také je nenásilnou formou upozornit na to, že období, na které se tak těší, si užijí, jen pokud budou zdravé. Zvolili jsme pro tento účel hravou formu, ale tím spíše nám záleželo, aby za ní stáli profesionálové, kteří s bezpečností mají v tomto ohledu nejvíce zkušeností. Akci proto pořádáme společně s Městskou policií hlavního města Prahy i za přítomnosti dobrovolných hasičů a pracovníků pražské Správy služeb. Takže program bude velmi užitečný i pro rodiče,“ uvedl Libor Hadrava, pražský radní pro oblast bezpečnosti a prevenci kriminality, který se akce rovněž osobně zúčastní.

Jak rozpoznávat různá nebezpečí a riziková chování, a tím prakticky chránit své zdraví nejenom během období volna, se děti názornou, srozumitelnou a hravou formou naučí v programu stanoviště Prevence dětem. Jejich rodičům a dalším dospělým návštěvníkům se zde navíc dostanou základní informace o první pomoci, s názornou ukázkou neodkladné resuscitace a možností si vše vyzkoušet na resuscitačních modelech.

Příslušníci městské policie současně pro děti chystají také řadu atraktivních ukázek moderní policejní techniky nebo výcviku služebních psů a koní. Nabídnou i prezentaci Útulku pro opuštěná zvířata a prohlídku služební lodi včetně možnosti svezení po Vltavě. Vedle městské policie budou mít v programu zastoupení i dobrovolní hasiči z Prahy 1, kteří na svém stanovišti přichystají pro děti různé aktivity – mj. oblíbené stříkání na terče. Přítomni budou i pracovníci Správy služeb hl. m. Prahy. U jejich stánku bude návštěvníkům k dispozici cvičná stěna protipovodňové ochrany a pracovní plošina.

Den Dětí – Bezpečně na prázdniny, jak zní celý název akce, proběhne v podolském areálu Žlutých lázní v sobotu 2. června 2018 od 10.00 do 18.00 hodin. Více informací o programu je k dispozici na portálu praha.eu.