Na lince občané mohou získat informace o přijatých opatřeních týkajících se bezpečnosti a dopravy v postižené oblasti Prahy 1. Telefonní číslo je 800 100 991.

Další informace: Informace pro občany postižené výbuchem v Divadelní ulici

Výbuch otřásl centrum města kolem 10. hodiny v pondělí dopoledne. Informace záchranářů mluví o tom, že bylo zraněno asi 40 lidí, oběti na životech nejsou známy.

 

Tlaková vlna poničila nejen budovu Fakulty sociálních věd - Hollar, ale také okolní stavby. Výbuch, který s největší pravděpodobností způsobil plyn, byl slyšitelný až na Malé Straně i v Podskalí. Policie pro pěší i dopravu uzavřela okolí místa, nyní jsou nábřeží i Národní třída v normálním provozu: s výjimkou blízkosti míst, kde došlo k výbuchu.

Čtěte také: Výbuch plynu v Divadelní - shrnutí

 

Vyjádření primátora Bohuslava Svobody k výbuchu v domě v Divadelní ulici v Praze 1

„Na místě jsme nasadili maximum možných sil, zasahují všechny záchranné složky, tedy policie, hasiči i záchranná služba. Dle mých informací se nejedná o teroristický útok, nejpravděpodobnější příčinou je výbuch plynu, což se prověřuje. Výbuch si vyžádal zhruba 40 většinou lehce zraněných, ani vážnější zranění nejsou ale vyloučena, stále se zjišťuje, zda někdo nezůstal pod sutinami. Jak mne informoval ředitel ZZS Zdeněk Schwarz, mohlo by jít nejvýše o tři osoby,“ řekl primátor hlavního města Bohuslav Svoboda (ODS), který se byl na místě výbuchu osobně spolu se svým náměstkem Ivanem Kabickým (ODS) podívat. Poškozenou budovu prověřuje městský statik. „Zprovoznili jsme v souvislosti s výbuchem bezplatnou informační linku 800 100 991, na níž občané mohou získat informace o přijatých opatřeních týkajících se bezpečnosti a dopravy v postižené oblasti Prahy 1.“

Podívejte se na vyjádření statika hl. m. Prahy Petra Macháně ke stavu domu v Divadelní ulici: