Už tuto neděli, tedy 9.září v podvečer, dojde k slavnostnímu pojmenování dosud bezejmenné ulice mezi Kaštalským náměstím a ulicí U Obecního dvora v Praze 1. Bude se jmenovat Ve Stínadlech a odkazovat na příběhy z knih Jaroslava Foglara.

Název svého času vybrali místní obyvatelé v anketě a je zajímavé, že místopisná komise města toto pojmenování loni zamítla. Zdůvodnila to tím, že známý spisovatel by si zřejmě nepřál určit konkrétní Stínadla. Nicméně letos, kdy si veřejnost připomíná nedožité sté narozeniny Jaroslava Foglara, došlo ke změně názoru a neoficiální cedule, co zde visela, tak bude moci být nahrazena zcela řádnou a oficiální tabulí. Radní první městské části Filip Dvořák to dnes zdůvodnil tak, že na radnici vnímají osobu spisovatele Foglara jako úzce spjatou s jejich obvodem, a proto se rozhodli vzdát autorovi nezapomenutelných dětských knih i tímto počinem patřičný hold.

Slavnostní program, spojený s pojmenováním ulice potrvá od odpoledne do večera. Na hřišti Na Františku budou pro děti připraveny simulátor formule 1, keramické dílny, lezecká stěna, minigolf a různé soutěže. Název ulice, jak jsme již uvedli bude slavnostně odhalen v podvečer. V areálu Obecního dvora vystoupí hudební skupiny, lidé budou moci zhlédnout také divadelní představení Rychlé šípy.